Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:32 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Да докладвамнови [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано28.09.08 22:46



Взимай поне ти някакви превантивни мерки - например спиртен извлек на прополис. Върши добра работа.





Тема За грипавитенови [re: vesela.bg]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано29.09.08 01:44



Защо не ползвате Терафлу, продават се в кутии, вътре са 10 пакета, имат вкус на цитрус, много помага Германско е, но скъпичко
Тук една кутия от 6 пакета е около 5-6 долара





Тема Re: Да докладвамнови [re: Юлия 48]  
Авторrummyd (Нерегистриран)
Публикувано29.09.08 10:40



Юле,колкото и да е неприятно аз препоръчвам клизмите. От всички обезболяващи се получава запек,а стомаха и червата трябва да се освободят. След клизма облекчението се чувства веднага-поне при майка беше така.
Последните месеци беше на легло и колкото и да я беше срам и т.н. сама следеше дните за клизма.



Тема Re: Да докладвамнови [re: rummyd]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано30.09.08 08:48



Да така е ,клизмите ги правим редовно,но не винаги имат ефект.И немога да си обясня,защо се получава така?

Тази нощ беше ужасна,Я. имаше болки,а Рая цяла нощ кашля,и повръща,а аз претичвах от стая в стая.Почти несъм спала.Сега и двамата се успокоиха,и спят.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Нова терапия за рака на панкреасанови [re: Kaлoянa]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 17:28



Юлче, попадна ми в нета следната статия - прочети и ако трябва говори с лекуващия лекар това истина ли е и дали се прилага у нас!
Препечатвам буквално:

"Нов медикамент подобрява преживяемостта при пациенти с неоперабилен рак на панкреаса. В проучване експерименталният агент EndoTAG-1, комбиниран gemcitabine, с довел до значително по-добра преживяемост в сравнение с монотерапията с gemcitabine (Gemzar).

EndoTAG-1 представлява paclitaxel, капсулиран в катионни липозоми. Положително заредените липозоми се привличат от активираните негативни заредени ендотелни клетки на туморните кръвоносни съдове. Взаимодействието помежду им води до съдова деструкция на новоформираните туморни съдове.

В проучване, включващо 200 пациенти, преживяемостта при пациентите, лекувани с gemcitabine, била средно 7.2 месеца, докато при добавянето на EndoTAG-1 тя била 13.6 месеца.

Това са най-добрите резултати, наблюдавани някога, при палиативната терапия на рака на панкреаса. "

Поздрави от мен Януш и малкото слънце!
Галя



Тема Re: Нова терапия за рака на панкреасанови [re: gali4]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано02.10.08 19:28



Много,много ти благодаря,тази информация е наистина много ценна.Още на 07.10 ще питам най-подробно.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да споделя!нови [re: Юлия 48]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано07.10.08 11:52



Днес ни отказаха химиотерапията

,всичко е литнало нагоре,и билирубина му е 100. доктора каза,че от тук на сетне няма да има химия,билирубина с нищо неможе да го свалим,и е с тенденция да се покачва.
Днес му вляха само чист разтвор+една ампула Трансметил като се уговорих със док. да го водя всеки вторник,още два пъти,хем да му слагат Трансметила,хем да си мисли ,че прави химия.Несъм му казала,а и няма да му кажа защото ще рухне психически,имам отсрочка две седмици да измисля нещо
Отслабнал е с още два килограма,блед и пожълтял е.Иначе се храни,не го оставям без да дъвче нещо,и стрикно го следя дали пие до 1.5 л течности.
Няма отоци по краката ,но корема е много подут и твърд.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Да споделя!нови [re: Юлия 48]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано07.10.08 18:52



Юле, мила,
Така ми се иска да предам всичките си топли чувства, които изпитвам към теб!
Знам, че няма да ти олекне, защото другаде са ти тревогите, но ако някаква положителна енергия може да прелети, то ти я пращам от цялото си сърце и душа!



Тема Re: Да споделя!нови [re: Thea]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано07.10.08 19:19



Юле,не знам какво да ти кажа.Нека всички добри сили са с теб , за да успееш да се справиш с кошмара в който си. Може за сега да нямате химия,но не се знае по нататък.Не се предавайте!



Тема Re: Да споделя!нови [re: sv3]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано10.10.08 12:41



Здравейте приятели!
Снощи не спахме,но сега той си почива ,и е горе долу добре.Незнам дали е от елексира на П.Димков, зехтин,мед,и лимон но тази сутрин без клизма,без чай,и капки е ходил по-голяма нужда.Казвам ходил,защото аз бях в ТЕЛК,всичко мина по мед и масло,доктора ме позна,и ми взе док. направи протокола за пенсиониране,
100% загубена работоспособност.с чужда помощ. за срок от 2 год.
Много съм уморена,но сега като се нахрани,и аз ще легна,защото умирам за сън.
Хайде до после,и със здраве,и от здраве да несе отървете!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.