Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:53 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 21:12



Привет Кремче, момичета!
Ние вече сме диспансеризирани и ходихме на 16 на преглед.назначиха изследвания на кръвта и туморен маркер.КРъвните изследвания на добре в норма, но чернодробните показатели ГГТ са повишени.
Някой знае ли какво значи това?И какво трябва да се предприеме да влязат в норма?
Туморния маркер е в нормални граници.Какъв са назначили не съм сигурна, защото резултатите ги получихме по телефона, сега като отидем след 15-на дни ще питам.постоянно сме на натанал почна терапията с газ, но аз извиках майчето по "тревога" че малката болна а на мен само 5 дни ми дадоха а не бяха достатъчни и тя в бързината да хване автобуса забравила шишенцето с пречистената газ.
Иначе след лъчето и брахитерапията решиха че ще сме без операция, макар за да смятам друго мнение да търся.От ПОпова се отказахме тотално, тя беше готова още след първия курс ЛТ да оперира, но след толкова лоши неща написани за нея се отказахме (иначе сме ходили на 3 прегледа при нея).Чесно казано възлагах и големи надежди на Попова.На последък чувам добри отзиви за Никола ВАсилев (в диспансера се запознахме с 3 жени оперирани от него и много позитивно по отношение на него).СЕга ще запазя час при него все пак второ мнение да вземем.Аз съм малко ТОма Неверни.
Иначе научих и майчето да влиза във форума и тя всеки ден се "помотва" тук и чета и събира информация и се разсейва до колкото е възможно


Още не е събрала смелост да пише
Вие как сте?Надявам се всичко да е наред и най важното на теб да ти е по спокойно, защото така ще си най-полезна и за майчето ти и за хората около теб
Целувам ви и Бог да ви пази !



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: s.boneva]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 21:24



привет и от мен!Мила майчето ми има общо 25 ЛТ и общо 4 брахотерапия.Тя няма този проблем.Но не това исках да кажа , идеята ми е имам още 2 колежки с това заболяване (излъгах майките ми са болни) ще попитам тях.Защото едната много е патила милата и зная че май в тази посока имало нещо, но чесно не съм питала защото не обичам да любопитствам просто за спорта.утре ще питам и ако има нещо което може да ти е от полза задължително ще ти пиша!Прегръдки!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: s.boneva]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано28.01.09 20:20



Здравейте!s.boneva питах днес колежките ми.На едната от тях майчето и е с подобен проблем.Значи правена и операция и в последствие е засегнат и бъбрека, спасяват го буквално по чудо (жената е била в 4 стадий и са и давали 4-6 месеца...за щастие жива и здраве е вече почти 9г.).единия функционира почти нормално, като тя много леко се изпуска, другия не функционира и е била изведена с маркучета торбичка която обслужва другия бъбрек.Когато са говорили с лекарите , те са казали че това е в следствие на операцията и нищо не може да се направи защото единия бъбрек е нефункциониращ, а другия не подава винаги импулси за уриниране.Колежката каза че майка и е с памперси понеже работи.
ТОва е само споделено, не означава че при вас случая е такъв все пак при тази дама нещата са били особено сложни.Защо не се допиташ до лекари , питай и тук във форума при въпроси към лекарите.
Съжалявам знам че не помогнах кой знае колко, а ми се искаше


Поздрави!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано28.01.09 21:18



Здравейте момичета! Благодараря Ви много!
Нашия случай ще мога да го опиша по-подробно, като отидем за втората химиотерапия на 11.02.09. Тогава ще попитам лекуващата за повече подробности. Аз живея в Горна Оряховица, а майка ми е в Монтанско. А при първата ХТ не отидох с нея, защото бях болна. Проблемите са започнали малко след ЛТ, която и направиха 3-тата седмица от декември. Тогава си ходих, но нямаше проблеми. Имала е някакво течение, което е започнало след като и направиха биопсия във влагалището. излезе резултата и като се потвърди рецидив започна ЛТ. Тогава се изпускала по малко, но можела все още да се контролира, докато след ХТ сега 08-11.01.09г. започнала изобщо да не задържа. Била питала докторката тя и казала, че може би ще се повлияе положително от ХТ, но нищо конкретно. Това ми го съобщи днес по телефона, като я попритиснах малко да ми каже, иначе нищо не иска да казва, за да не ме тревожи. Такава си е твърдоглава.
06.2007 година преди операцията ни направиха 15ЛТ, а след операцията 10ЛТ. Но тогава изобщо нямаше проблеми. Мислех да попитам MD, но като незнам подробности , се боя да не прозвучи въпроса ми глупаво. Не знам дали на рецидива се дължи това или е резултат от ЛТ. Четох тук някъде за упражнения които се правят. явно мускула на уретера, който задържа урината не е добре или е увреден. Тя е силен дух и си мисля, че ще се справи, въпреки че тези памперси сега доста я мъчат.
Започнала да и пада косата, сега и перука трябва да търсим, но това е бял кахър в сравнение с горния. За следващата ХТ съм и взела ДЕОДАН. Дано да я понесе по-добре от него. Това е за сега от мен.
Ще бъда благодарна,ако някой е имал подобен проблем да сподели.


Благодаря Ви още веднъж, много сте мили. Поздрави и прегръдки!
Саша



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: s.boneva]  
Автор mim.i ()
Публикувано29.01.09 08:41



s.boneva, какво стана с рецидива във влагалището? Изчезна ли? Трябва да го следите, за да не стигне до пикочния мехур. При майка също имаше рецидив на влагалището и по време на операцията видяха, че е засегнал и мехура , защото са съседни органи. Не искам да те стряскам, но нека провери и това за по- голямо спокойствие.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: s.boneva]  
Автор panterata68 (голямата)
Публикувано30.01.09 18:21



здравей и от мен,пиша ти относно проблема ви с памперсите,аз имам направени 26 ЛТ и в момента продълйавам с тях докато станат 30,а това са 60 ГРЕЯ,имам направени и три ХТ,пиша ти това защото още на първите 15 лт имах същия проблем.Един месец ме държа това чудо направо откачих,имах чувството ,че никога повече няма да се оправя,а съм на 40 год.След месец почивка удома влязох със страх в б-цатаза останалите 15 лт,през този един месец мъки удома изпих 1л алое вера ,три бурканчета черен бъз и три кутийки бирена мая,а забравих и чая от невен,влязох в б-цата чисто нова-хемогл.в норма,левкоцитите и те бяха ок.но сега след тези 15 лт незнам какво да очаквам.Искам да ти кажа ,че всичко това е от ЛТ-Ите особенно ако майчето ти има и паднало влагалише.Незнам какви добавки взимате но да знаеш има полза от тях особено ако провеждате терапии и се надявам да се оправите.Ако има и болки при уринирането взимайте и НЕОРЕНАЛ,на мен ми помага сега го взимам профилактично,а и от страх да не ми се получи пак този проблем.КУРАЖ



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор dara_77 (непознат )
Публикувано30.03.10 12:45



Привет на всички!Отдавна не съм писала

това се вижда и от последния постинг в тази тема който също е мой.Ние с моето семейство продължаваме борбата с тази коварна болест рака.И ежедневието ни както на повечето от вас /дай Боже да сте колкото се може по малко/е белязано с усилия да устояваме на трудностите свързани с тази борба.
Виждам че съм писала преди за предстоящия ни преглед при доц.Никола Василев във ВМА.На прегледа той каза , че интравагиналната брахитерапия /дано не бъркам медицинския термин/е равносилна на операция и в случая на майчето /сраствания с тазовата стена/ това е най-доброто решение.Обоснова се на резултатите от изследванията /които бях споделила в темата за добрата новина/че тумора е драстично намалял и за момента растежа му е стопиран.Каза че за операция може да се говори ако отново има увеличаване или най-малко след година и половина две.Моите адмирации, защото за тази си устна консултация той не взе пари, а за доста по малко изречения доц.Попова си „благодари“ с искането за прилично заплащане.И докато доц.Василев посочи „за“ и „против“ операцията , тя беше готова да оперира дори при първия курс на лъчетерапия.
Сега майчето е диспансеризирана и на всеки три месеца ходи на контролни прегледи и изследвания, а на всеки шест е на ехограф или видеозон.Последния видеозон беше на 25 март и тя беше много притеснена/за цялото семейство да не говорим, така е всеки път когато и предстои контролен преглед/.Резултатите са добри , казаха че няма промяна в състоянието на тумора, а сега чака туморния маркер и цитонамазката да излязат.
Пие постоянно Натанал и билки които си вари всеки ден.Казва , че се чувства добре.За жалост в последните 8 месеца и повече, аз нямам възможност да съм до нея и да се убедя с очите си дали е така /има ужасния навик да не ни съобщава за своите болежки за да „не ни притеснява“ за което търпи конструктивната ни критика/.По скайп-а поне звучи в кондиция.Живи и здрави на трети април лети насам и ще се убедя с очите си дали е така.Ще ни погостува малко /след консултация с татко и брат ми решихме, че като няма с какво да е ангажирана денонощно-сещайте се внучката и-започва да мисли за глупости и това се отразява на духа и/а лятото отново за България с внучката си.Така по всеобщо мнение ще смени обстановката , промяната ще и подейства благотворно особено след като вниманието и ще е ангажирано денонощно.
ТОва е приятели за сега новините около нашата битка...битка за жалост която ще водим цял живот...
Въпреки , че не пишех не значи че съм ви забравила.Всички тук сте толкова добри и сте личности с главно Л.
Борете се приятели и ставайте все по -малко и по –малко тук, за да стане този клуб не „клуб за борба с рака“ а „КЛУБ НА ПОБЕДИЛИТЕ РАКА“!!!!
Бог да ви пази!

P.S. *jull** в правилната тема ли го постнах ;)



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Scotiana]  
Автор faith hope ()
Публикувано10.10.11 15:06



Здравейте,виждам ,че отдавна не е писано по темата и не зная дали това е най-подходящата тема за моя проблем...Майка ми е на 50 години и е с диагноза :"CA COLLI UTERI. ST.POST BIOPSIAM ET TGT T3a Nx M0 G1-2 СТАДИЙ:3 КЛ.ГРУПА:2 ХИСТОЛОГИЧНА ДИАГНОЗА-Вилогландуларен муцинозен аденоCa на мат.шийка.Ту емболи от аденоCa в лимфни съдове."Беше и поставен стенд в бъбрека и назначени 30 сеанса лъчетерапия.След проведения курс лъчетерапия и казаха ,че и е повлияла добре и не се налага операция.Но уринирарането и е голем проблем изпитва нечовешка болка и на последната консултация са й казали ,че най-вероятно е обгорен пикочния й мехур след лъчетерапията и така щяло да я боли поне 1 година...Също така има и постоянно разстройство,просто какво и да хапне не се задържа много.Молбата ми е да ми дадете съвет ако някой е минал по този път.Благодаря ви.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: faith hope]  
Автор panterata68 (голямата)
Публикувано12.10.11 16:06



ПИШИ МИ НА ЛИЧНИ ИЛИ МЕ НАМЕРИ НА СКАЙПА -NELINA 681 АЗ МОГА ДА ТИ БЪДА ПОЛЕЗНА

Трудното го правя лесно,невъзможното малко ме забавя



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: panterata68]  
Авторmamka34 (Нерегистриран)
Публикувано19.11.11 22:16



Zdraveite,az sam operirana ot rak na shikata na matkata predstoi mi laceterapiq sled mesec,mnogo se pritesnqvam ako nqkoi moze da mi razkaze kakvo me ocakva po vreme i sled laceterapiqta shte sam mnogo blagodarna.

"Здравейте, аз съм оперирана от рак на шийката на матката. Предстои ми лъчетерапия след месец, много се притеснявам.
Ако може някой да ми разкаже какво ме очаква по време и след лъчетерапията, ще съм много благодарна."


Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 19.11.11 22:47.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.