Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:55 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: panterata68]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано29.12.08 22:51



Здравей Нели,
Аз също съм от скоро в клуба. Съжалявам, че не го направих миналата година. Тук научих доста неща, за алтернативните методи на лечение, за начина на живот, който трябва да водят болните, за добавките и т.н. Тук съм заради майка ми. Тя не е при мен и не ползва интернет. Аз чета тук, поръчах й Натанал, купих герисан бирена мая, направих сместа с алое,мед и вино, казала съм и да не яде сладко и животински продукти. Всичко това го разбрах от споделеното тук. Тя за сега се чувства добре. Предстои ни химиотерапия.
Съветвам те и ти да разгледаш темите, и ако има нещо неясно питай. Тук всички са много мили и готови да помогнат.
Желая ти успех от сърце и Весела Нова Година!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: panterata68]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.12.08 00:54



Съжалявам за проблемите ти! Попаднала си в правилния Клуб, където
можеш да задаваш въпроси и винаги ще се намери кой да ти отговори.

Мола те само да пишеш на кирилица!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: s.boneva]  
Автор panterata68 (непознат )
Публикувано30.12.08 18:32



ПРИВЕТ НА ВСИ4КИ!!!БЛАГОДАРЯ на КРЕМИ и БОНЕВА за отзивите.За тези които не ме познават,защото съм нови4касе казвам НЕЛИ и съм със същото заболяване от два месеца.Откриха ми рак на шииката на матката със стадии 2б,без метастази,направих миналия месец в СТ.ЗАГОРА -15 лъ4етерапии и 3 химио.При контр.преглед ми казаха 4е вси4ко е минало перфектно но трябва да си потърся специалист в СОФИЯ за консултация за операция.22 дена след проведените терапии отидох при доц.ДЯНКОВА в СОФИЯ.Нямам думи от посрещането в кабинета,останах като трясната,думите и бяха;как може марля4ки,некадърни4ки да се изоставите така 4акате последният момент,ние да не сме ГОСПОД,даржите се до последния момент и после искате 4удеса от нас.Бях изумена от държанието и нищо неможах да кажа.След като ме прегледа ми каза ,4е не съм за операция тъи като тумора е опрял в коста ми,но вапреки вси4ко добави,4е ако стана за операция след още 5 лъ4етерапии ще трябва да си платя операцията като си избера екип.ОК-само 4е от тогава минаха месец и половина тъи като се зададоха и празниците и неможах да си продължа терапиите.Сега искам съвет от вас ПРИЯТЕЛИ,КАКВО ДА ПРАВЯ и дали този застои удома ми пре4и на заболяването?Сега ще влизам на 05. 01 в СТ.ЗАГОРА да продължавам.Кажете ми да търся ли друго мнение на специалист и ако някои знае по-добър и по- отзев4ив да ми даде координати.Сега много не се чувствам добре,боли ме ниско долу в дясно и нямам силички за нищо.Ще чакам вашите мнения и препоръки и наи-вече съвети.БЛАГОДАРЯ ВИ.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: panterata68]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано30.12.08 21:52



Мила Нели,аз съм от родом от Казанлък макар от повече от г.да живея в софия.Та маи4ето ми е с диагноза като твоята но е 3-ти стадий и при нея тумора е стигнал коста.заболяването и го откри док.Цонева от Ст Загора и чесно казано съм безкрайно възмутена от там.За Цонева няма да казвам защото не съм възмутена а отвратена от отношението и (макар маика ми да се опитва да я защитава).
Не означава че не е добър лекар, не я оправдавам не може да се държи така,но доста я хвалят.не искам да те отчайвам но повечето лекари се държат така.В това се уверявам месеци наред вече "бродейки по дебрите на здравната ни система".Не се отчайваи а си търси правата.трябва да с борбена и най-вече нахална та дори и нагла.това не трябва да те притеснява иначе може да не получиш адекватна помощ.
може Дянкова понеже не си контингент да е реагирала така.ако си решила да се лекуваш в софия.си правиш една адресна регистрация временна за 6 години.прави6 и копия и я носиш в теб и двете.ние така направихме защото иначе трябвало да се плаща или нещо такова.в това
ни "светнаха" от една друга софийска болница и ни помогнаха.
маика миана ЛТ и между последните две дни брахитерапия и по думите на Чакърова (лъчетерапевтката) тумора се е свил почти до сантиметър,но не се наемат на операция
след празниците сме в 27 поликлиника да я диспансеризират.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: panterata68]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано30.12.08 22:06



съжалявам имам накакъв проблем с кавиатурата явно и постинга ни е особено несвързан ще се опитам пак
Мила Нели,аз съм от родом от Казанлък макар от повече от 10 г.да живея в софия.Та маи4ето ми е с диагноза като твоята но е 3-ти стадий и при нея тумора е стигнал коста.заболяването и го откри док.Цонева от Ст Загора и чесно казано съм безкрайно възмутена от обслужването там..За Цонева няма да казвам защото не съм възмутена а отвратена от отношението и (макар маика ми да се опитва да я защитава).
за дянкова и държанието и...Не означава че не е добър лекар, не я оправдавам не може да се държи така,но доста я хвалят в онкото.
не искам да те отчайвам но повечето лекари се държат така.В това се уверявам месеци наред вече "бродейки по дебрите на здравната ни система".Не се отчайваи а си търси правата.трябва да с борбена и най-вече нахална та дори и нагла.това не трябва да те притеснява иначе може да не получиш адекватна помощ.
може Дянкова понеже не си контингент на онкото да е реагирала така.примерно ние платихме 500 лева за ЛТ!!! за да я почне по бързо иначе се чака с месеци...а за избора.... ми няма такъв те ти казват кой да пишеш.
ако си решила да се лекуваш в софия.си правиш една адресна регистрация временна за 6 години в общината.прави6 и копия и я носиш в теб и двете.ние така направихме защото иначе трябвало да се плаща или нещо такова.в това
ни "светнаха" от една друга софийска болница и ни помогнаха.
маика миана ЛТ и между последните две дни брахитерапия и по думите на Чакърова (лъчетерапевтката) тумора се е свил почти до сантиметър,но не се наемат на операция (свил от едната страна)
след празниците сме в 27 поликлиника да я диспансеризират и ще е под наблюдение.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор panterata68 (непознат )
Публикувано30.12.08 22:51



ДАРЕ,БЛАГОДАРЯ ТИ ОТ СЪРЦЕ ЗА ОТЗИВА.Сажелявам много за маи4ето ти но кураж и ще се оправи.Даре маичето ти имали метастази някъде,и оперираха ли якато тъмора е стигнал коста?Сажелявам ако си ми писала пък не съм те разбрала и ако е оперирана-кои е хирурга и в коя болница в СОФИЯ?аЗ САМ МАЛКО СТРЕСИРАНА и затова не те разбрах,ваобще не съм на себе си от когато разбрах за заболяването ми,изпълнена съм с негативизъм и страх и наи-ве4е че сега си стоя удома и неправя нищо заради празниците.За ДЯНКОВА знам че всичко сварзва с пари,но като нямаме друг избор-ще даваме само да си струва.БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА ВНИМАНИЕТО и съветите



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операция [re: panterata68]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано31.12.08 17:19



Здравей Нели,
Операцията на моята майка е направена във Враца, аз също исках в София, но тя не искаше. Бяхме чули, че най-добър там за този вид операции там е д-р Кърлов-баща. Но за да се вредиш при него трябва да си платиш. Мисля че тарифата му около 2000-2500. Той в онкото в Дървеница. Ако някой знае нещо за него да ти каже. На майка ми също беше 2в стадий преди операцията, а след нея написаха в досието - 1ви. Но за съжаление 1,5год. след операцията имаме разсейки в бял дроб. Минахме 5 ЛТ и сега следва ХТ. Ако и бяха направили ХТ, след операцията, може би нямаше да се стигне до тук, но кой да ти каже, те винаги са прави. Затова много внимателно да пристъпиш към операцията, като казват,че не може значи не може да се оперираш. Трябва да се стопира процеса и тогава - бях го писала по-горе. Не се отчайвай - духа е най-важен. Изкарай си празниците. Ако са ти правили ЛТ, действието от тях се вижда след около 20 дни. така, че можеш да изчакаш.
ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕШНА 2009 ГОДИНА!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операция [re: Scotiana]  
Автор panterata68 (непознат )
Публикувано01.01.09 03:01



ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИ4КИ ПРИЯТЕЛИ ОТ САИТА,НАИ ВЕЧЕ НА МИМ4ЕТО,ДАРЕТО И БОНЕВА-ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ НАИ-ВЕ4Е ЗДРАВЕ,ДАЛГОЛЕТИЕ И МНОГО СЕМЕИНО ЩАСТИЕ.ПРИЯТЕЛИ,БОРЕТЕ СЕ И БЪДЕТЕ СИГУРНИ,ЧЕ ЩЕ ПОБЕДИМ БОЛЕСТТА-АКО СИ ПОМАГАМЕ ВЗАИМНО И СИ ДАВАМЕ КУРАЖ,НИЕ СМЕ ЖЕЛЕЗНИ. БОНЕВА,БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА СЪВЕТИТЕ,ЩЕ СЕ ВАЗПОЛЗВАМ ОТ ТЯХ И ЩЕ ПОТЪРСЯ ТОЗИ ДОКТОР,НО ТОВА ЩЕ СТАНЕ СЛЕД КАТО МИНА СЕГА НА 05.01 ЛЪЧЕТЕРАПИЯТА В СТ.ЗАГОРА.ОЩТЕ ВЕДНЪЖ ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ НА ВСИ4КИ ОТЗИВИ.НЕЛИ



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операция [re: panterata68]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано04.01.09 18:41



Честита Нова Година на всички!Много успехи и здраве!
Мила Нели, майчето е на 52 г. стадия и е 3а -без метастази.Не искат да оперират защото тумора е стигнал до тазовата стена в дясно, от другата страна също беше почти стигнал до там.в последствие на ЛТ (направиха 15лъчения после назначиха още 10 и се е освободило място до шийката на матката и така я облъчваха с радий 5 дни в легнало положение със зареден изотоп-май така се казва в нея поставен посредством една отливка във влъгалището,после още 5 курса лъчетерапия ) и брахитерапията се сви до почти сантиметър и развитието на тумора е уж стопирано.Благодарение на с.бонева разбрах защо всъщност трябва да се стигне до това калциране на тумора, че лекарите не са от най разговорливите.има и хидронефроза на единия бъбрек пропуснах да кажа.Лъчетерапевтката каза че имало случаи на излекувани в трети стадий само с ЛТ и брахитерапия и ще мъчат майчето да е без операция.макар аз лично да исках да я оперират защото така някак си...незная все има нещо на ум човек.
Ако наистина си решила да се лекуваш в София както казах правиш си регистрация в някоя община на адрес.става за 10-на минути, ако нямаш познати или не ти е удобно да притесняваш някой,може да посочиш моя адрес няма проблем за това ще ти го кажа.Така си осигуряваш малко по нормално отношение.Винаги ги носиш в себе си и ако ти се прави картон висиш им на главата да пишат тази ти адресна регистрация.Че на майка и губиха едните документи и проблеми докато направят нови и то с казанлъшкия адрес ги писали и едни разправии си докарах...
Ходихме няколко пъти и при Мария Попова и тя беше за операция дори още след първия курс ЛТ, но много лоши отзиви за нея напоследък и се отказахме да ползваме услугите и.
Ти пий някакви имуностимулиращи да не допуснеш някой друг вирус до теб.Майчето е пие натанал и понесе ЛТ много добре само малко разстройство имаше иначе и кръвните показатели бяха много добри.Сега една добавка с алое си приготвя.Ако проявяваш интерес има алое в нея няма проблем да ти дадем че на нея и донесли към 400грама а е грехота да се хвърли като може да помогне.
Като си дойде майчето ще ти пиша по подробно какво е по епикриза защото сега си е в казанлък чак на 10 ще пътува.
скайпа ми е tanq_77 а мейла tttanq_77@abv.bg ако решиш за алоето или нещо друго ти хрумне пиши


Всъщност някой знае ли тези букви след стадия какво значат?



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операция [re: dara]  
Автор krem4eto_8O (кремка)
Публикувано06.01.09 14:12



Здравейте,Здравей Дарче и Честит рожден!!!Жива и здрава бъди,усмихвай се и се радвай на живота и всичко красиво,което той ти поднася.От сърце ти пожелавам мама да се оправи и всички да сте спокойни.
Ние ще пътуваме към София най-вероятно следващия поноделник,свързахме се с Доц.Дянкова,тя ми се стори много отзивчива жена,дано наистина да е така.
Пожелавам на всички повече усмивки!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.