Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:55 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор Scotiana (най-усмихнатата)
Публикувано22.12.08 10:22



дълго четох - дълго мислих
много объркана, малко изгубила надежда
искам да потърся помощ, а незнам как да си формулирам въпроса и се чувствам доста объркана,

ситуацията е следната
откриха ни рак на шийката на матката - проведеното лечение бе лъчетерапия. последваха болки ниско долу, болки в кръста, гърба. постоянен прием на болкоуспокояващи. след което болката бе само в бъбреците - започнахме да пием отвара от бреза и имаше един период от два месеца спокоен сън.
преди месец приключи отново назначена лъчетерапия - прекарахме я доста по тежко от първата. възстановявахме се 2 седмици след което една седмица бяхме добре и сега мамчето има болки високо горе отляво и дясно на бута.
относно болките в бъбреците разбрах че е необходим преглед от уролог. но относно болките в бута незнам към какъв специалист да се обърна.
Майка ми е диспансеризирана, ходиме на преглед минимум веднъж месечно и всеки път казва на докторката си колко я боли и къде и как - а милата ни докторка само вдига рамене и един вид си длъжен да те боли щото ако не си забравил си болен от РАК. незнам дали съм толкова компетентна че да я обявя за некадърна или по скоро за безотговорна или за ..... но не може в тази скапана държава аз сама да се чудя къде да заведа майка ми да питам ЗАЩО я боли.
Дори като пиша този пост се притеснявам че някой ще се намери да ме нахока колко съм тъпа и малоумна, че чак незнам дори как да си задам въпроса.

It's nice to be important, but is most important to be nice...


Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: Scotiana]  
Автор Buba67 ()
Публикувано22.12.08 13:10



Не се притеснявай от нахокване.

Пък и да ти се поскараме, то ще е с най-добри чувства.
Сега на въпроса. Сцинтиграфия правихте ли? Ако не, поискайте да ви назначат, или си платете. Последно беше 80 лв. С това изследване се откриват разсейките в костите. За бъбреците да ви види уролог, но не само да погледне 5 мин на ехографа, а да пусне изследвания на стерилна урина. Това се сещам.
Само не знам дали болките на са от лъчетерапията. Дано се включат, момичета, които са правили лъчетерапия.
Пие ли достатъчно количество вода и сокове?



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: krem4eto_8O]  
Авторradi_an (Нерегистриран)
Публикувано22.12.08 16:04



До krem4eto 80! Здравей, видях ,че се интересуваш от доц.Дянкова ,майка ми беше оперирана при нея преди 15 дни.Мога да ти кажа, че според мен е изключителен професиналист, всичко мина гладко и майка ми дори вече се разхожда нагоре- надолу.ако искаш мога да дам тел. за контакт.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: radi_an]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано22.12.08 19:49



Scotiana майчето ми е болна също от рак на шийката на матката и е в 3-ти стадий.не я оперираха само с лъчетерапия и брахитерапия опитаха да стопират процеса.защо не искат операция незная а и не казват или казват за нея е по добре така лекари сме преценили сме така.
майка ми през цялата лъчетерапия пиеше натанал по 2 лъжици 3 пъти дневно.каза че от него се чувствала добре.аз за натанала прочетох тук във форума,на лоши отзиви не съм попадала за него.зная че майчето го препоръча на някаква дама с която се запознали на процедурите и след като взела да го приема започнала да се чувства по добре.
иначе настоявай пред лекарите, не се предавай те са такива като сфинксове трудно казват.ето аз 2-ри ден се мъкна до онкото за епикризите и и не доумявам как са ги изготвили защото след брахотерапията не я е гледал гинеколог или пък да е гледана на скенер.непроумявам просто...а пише че процеса е овладян и няма метастази...ама знам ли.та утре пак ще досаждам на една която като ме види имам чувството че лошо и става , ама така е като не дават някаква смислена информация.
майка ми също я диспансеризират, би ли ми казала ако сте в софия в кой диспансер сте?



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: radi_an]  
Автор krem4eto_8O (кремка)
Публикувано23.12.08 08:24



Благодаря миличка,вече намерих телефона и живат и здраве,след празниците сми при нея.
Весело посрещане на Коледните празници на всички!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операциянови [re: dara]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано23.12.08 10:24



Ние сме със същата диагноза. Майка ми е оперирана от рак на шийката на матката. Но преди това и правиха лъчртерапия. Лечението и операцията са направени във Враца. Лъчетерапевтката на мен ми каза , че ще се прави лъчетерапия, докато се стопира процеса, може до операция да не се стигне, ако процеса не спре (тумора да калцира). Ако се оперира в този период всичко можело да се развие много бързо, раковите клетки започват да се разпространяват и образуват метастази, ако тумора не е калцирал.
(на майка ми обаче Доктор Стефанова каза: не се притиснявай няма да те оперираме ще се оправиш само с няколко курса ЛТ. Това и прави чест, защото не я стресира с диагнозата, както направи тази година грудния хирург в Токуда, но това е др. тема да не се отплесвам.)

При нас за щастие тя се повлия много добре още от първия курс лъчетерапия -15бр (резултата от ЛТ се вижда на 20денот приключването) и след това й направиха операцията.
Всичко мина доста добре, операция възстановяване след нея. Диагнозата след операцията е 1-ви стадий , а преди нея беше 2-ри.
Отчитам като моя грешка ,че не влязох по-рано в този форум и не сме и давали кой-знае какви добавки, а само комбинирани витамини.
Сега след година и половина ада продължава. Метастази в бял дроб. Онкокомитет във ВМА препоръча ЛТ и ХТ.

Борбата продължава. Много е важно болните да не падат духом и да не се отказват от живота след като знаят диагнозата си. Нищо не е загубено.
Успех и здраве на всички и бог да е с ВАС!
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операция [re: dara]  
АвторScotiana (Нерегистриран)
Публикувано23.12.08 15:02



Ние сме в диспансера в младост при доктор Тошева. По принцип тя е доста добър специалист, аз със моите скромни 29 години съм вече съм се лекувала вече при нея и то доста успешно.
Майка ми също пие натанал и се чувстваше доста добре от него, но при втората лъчетерапия освен малкия таз облъчваха и част от корема и тогава почти нищо не й помагаше.
Когато ходим на прегледи в диспансера там се срещаме с други жени в нашият случай и това което ни прави впечатление е че никой не се оплаква от някакви болки. и това малко ме притеснява. майка е почти постоянно на болкоуспокояващи и се притеснявам дори да не си навлече някой проблем на стомашната лигавица. защото преди две години на бабчето ми от прекален прием на болкоуспокояващи се наложи да й премахнат жлъчката по спешност.
А за нашата епикриза също няма да споменавам каква пародия беше, защото изобщо не са преглеждали майка ми, пък вътре пише как се била чувствала, състояние на кожата и сто приказки от хиляда и една нощ.



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операция [re: krem4eto_8O]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано23.12.08 19:25



Scotiana значи може да се засечем там :) и аз ще ходя първия път с майчето, че тя сега го играе "детето" а аз "майката". ние сме след празниците за първи път там.лекаря ти ли си го избираш или ти се назначава?
защо не се обърнете примерно към друг лекар в смисъл за тези болки.може проблема да не е свързан с рака, а някакви стомашни проблеми.
ще чакам новини.успех и горе главата!





Тема Re: Рак на шийката на матката - без операция [re: s.boneva]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано23.12.08 19:41



много ти благодаря че сподели, много ме улесни.макар че майка ми също се повлия добре и процеса е стациониран, няма разпространение в лимфата и други метастази (да чукна на дърво) тя се е отчаяла.че не я оперират защото мисли разни страшни неща явно...лъчетерапевтката в лицето на чакърова каза че резултата е много добър, но тя си има сякаш едно на ум.защото за момента не може нищо друго да направят затова я диспансеризират.
ходихме няколко пъти при мария попова и тя беше готова още при първия курс да я среже.слава Богу разбрах че не е във форма последните 2 години и много хора са пропищяли от нея и се отказахме.сега като чета ми се изяснява защо не искат да я оперират.ще и прочета това което си писала и на нея да се проясни.
днес бях при доц Милев.той е патоанатом в онкото човек с главно Ч.за да помогне на майка ми работил цяла нощ каза едната лаборантка сутринта когато взимах резултатите (понеже идва от ст загора трябваше нова експертиза на материала да се прави от патоанатом от софийска болница и това трябваше да стане за по малко от 24 часа!)това без да получи нищо човека.та искаше доц милев да знае какво се е случило с майка ми защото беше заинтригуван от случая за да може да помага на други хора понеже подобен не е имал за момента.та той каза че дали се е излекувала трябва да минат поне 3-4 години.
Велели празници и БОГ да ви пази!



Тема Re: Рак на шийката на матката - без операция [re: Scotiana]  
Автор panterata68 (непознат )
Публикувано29.12.08 15:55



kazvam se neli i imam sa6tite problemi kato vsi4ki ostanali po temata rak na 6iikata na matkata




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.