Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: меланомнови [re: дъждoвнa77]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 17:38



Моля, ако е възможно дъждовна да ми пише къде са се грижили за бащи и, най-вече кои лекари ?
Ще бъда много Благодарна!



Тема за НИКИнови [re: tetty71]  
АвторBЯPA (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 22:29



ЗДРАВЕЙ,извини ме ,че чак сега пиша,но и аз тичах по София с баща ми при Краси Киров защото се поду друг лимфен възел,но за сега ще се наблюдава,дано е от новата ваксина,ако не пак операция,но аз вярвам,че всичко ще се оправи.Трябва да знаеш,че сте при най-добрия и щом го оперирва значи има НАДЕЖДА.Писах ти ,че водим много дълга война,но ще УСПЕЕМ.Всичко е наред така се прави,махат се всички сателитни лимфни възли,не се стряскай,трябва да си спокоен и много уверен.Всичко ще мине отлично ВЯРВАЙ!!!!ПИШИ МИ ЗА ВСИЧКО !!!?



Тема Re: за Вяранови [re: BЯPA]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 10:54



Здравей, аз съм жена, цялото ми име е Николета, в момента татко чака да го вземат отново за операция и е изключително притеснен, както и всички ние.
Ще ти пиша разбира се, но ми е нужно малко време ,за да се осъзная от шока.



Тема Re: за Никинови [re: Hиkи]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 12:57



Кураж Ники на теб и на цялото ти семейство! Дано мине леко операцията и да няма проблеми!



Тема Re: дъждовнанови [re: дъждoвнa]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 17:35



Здравей, бях ти писала някъде по-нагоре, с въпрос къде се е лекувал татко ти и най-вече от кои специалисти е лекуван, методи и изобщо ако смяташ, че има нещо полезно, моля да го споделиш, в момента сме при д-р Краси Киров, но минаха едва два дни от операцията и още нямам яснота.Става въпрос за втора операция в рамките на 20 дни, като първата е в МА и хистологията показва Нодуларен малигнен меланом със седем броя сателитни лимфни възли с метастази.Инвазия по Кларк V степен.
Сега чакаме хистология отново от Онкологията.

Благодаря ти предварително.



Тема Re: Никинови [re: Hиkи]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 17:44



Здравей Ники, извинявай не съм видяла въпроса ти


И двамата с бащ ми се лекувме в Бургас. Оперира ни д-р Тодоров, който е много добър специалист, а последващото лечение се провежда от д-р Пейчева в Онкото в Бургас. При баща ми по спомен беше 3 стадий, запонах с БЦЖ ваксина, но на 3 месец се откриха разсейки в лимфните възли на тази ръка и се наложи втора операция, последвана от химиотерапия, но не знам с какво лекарство. След това си продължава с БЦЖ ваксината и да чукна на дърво си е добре. Редовно ходи на прегледи, пуска си изследвания, прави си ехография. Тогава не сме му давали добавки, освен, че ядеше по 2 връзки магданоз на ден с лимон, много ядки и киви. По съвет на д-р Пейчева не трябва да приема храна с витамин Б12.
При мен понеже си имах 1 на ум откриха нещата много рано, правя БЦЖ ваксина всеки месец. Пия сок от моркови, намерих в нета информация, че морковите са много полезни при меланом, киви си хапвам и гледам положително, защото това е правилния начин.
Да питам след първата операция изписаха ли ви някакво лечение?
Много е трудно това с чакането, много се надявам резултатите ви да са оптимистични.
Не знам дали си прочела тук има за Натанал и други добавки, съветът ми е да се допитат до лекуващия лекар преди това все пак какво да давате.
успех!



Тема пак за меланоманови [re: дъждoвнa]  
Авторdesparate (Нерегистриран)
Публикувано21.03.07 10:32



Нямам думи.Аз писах в темата търся отговор.Ние сме със същия проблем.Малигнен меланом от бенка под дясното подребрие...Всичко беше добре до юли месец миналата година...Оперираха я на 16 март 2006 г.Само три месеца беше добре.Започнаха болки в крака, вдигане на температура, докторите нищо.Няма връзка с нашите болести, всеки жив вдига температера и така....през ден бяхме там.Два скенера и нищо, казаха дискова херния.Декември я вкарахме в Токуда в София.На него скенер и откриха тумор в крака, явно метастаза.Отказаха ни операция.Никой не ни насочи към ЯМР или сцинтиграфия...Впрочем плануваха я за сцинтиграфията, но така и никой не я прати...Почнаха лъчетерапия, която мина февруари сега химиотерапия и зомета, защото има разяждане на костта.От една седмица започна да кашля и да вдига висока температура.Вероятност за разсейки в белия дроб...днес при докторите...те ще кажат със сигурност.Има ли някой болен от меланом с разсейки в белия дроб? Моля някой да пише!





Тема Re: пак за меланоманови [re: desparate]  
Авторvozi (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 07:27



маика ми получи от меланом рак на панкреаса, но и до днеска не мога да си обясня, защо раковите клетки на панкреаса не бяха меланомни ...



Тема Re: пак за меланоманови [re: vozi]  
Авторdesparate (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 13:22



Вози, биопсия ли показа това?Наистина скенера показа разсейки.Вече не виждам спасение...Казват, че не е за операция..., нито лъчетерапия...продължава с дакарбазин само химиото.Това според вас говори ли ви, че не дават шанс?



Тема Re: пак за меланоманови [re: desparate]  
Авторвoзи (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 07:47



майка също я третираха с дакарбазин, но аз не мисля че това е преавилната химия! Бих казал "гемзар", но е скъпо и няма да ви го предпишат, ще ви обяснят колко е тежко за болия и тем подобни...но то е най доброто всъщност и единственото, което може да даде шанс....опитайте и райф машината... иначе биопсията показа разбира се, но клетките не бяха меланомни , а при жас как е, какви са клетките от биопсията?!




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.