Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:45 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: oндин]  
Автор ila (непознат)
Публикувано23.04.08 20:18



БЛАГОДАРЯ сега по спокойно ще нарисувам яйцата за великден утре БЛАГОДАРЯ---ОНДИН





Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: ila]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано23.04.08 20:25



И аз не съм медицинско лице, но от това което намерих оставам с впечатление, че става дума за остеопороза или подобно. Ако има метастатични изменения заключението звучи по друг начин. Увеличеният метаболизъм се свързва с остеопороза.



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: Dimana]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано23.04.08 21:46



L4, L3...са твоите кръстни, поястни прешлени-обикновено тук най-често се откриват дископатии..., Патология значи винаги болестно състояние, но не винаги значи метастази-т. е. може да е някакво болестно изменение в тази област-тазът, но не са изрично написали метастази....така че спокойно, всъщност МД може да бъде най-компетентен





Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано23.04.08 21:53



За да бъда по-конкретна ще ти дам пример от моята история- когато ми правиха сцинтиграфия намериха ускорен метаболизъм на лявото коляно и данни за някаква патология-оказа се, че е някакъв вид артритен проблем, което тогава много ме учуди , защото на 39 години ми се струваше твърде рано да имам подобен род проблеми, но факт е имам го!





Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: Dimana]  
Автор ila (непознат)
Публикувано23.04.08 23:16



четох за остеопорозата Никога не съм била с наднормено тегло 60 кг съм и то сега след химиотерапиите преди съм варирала 52-56кг и ми е малко рано за нея на 45г съм но не знам!!!! Дано МД прочете това и ако може да ми каже какво всъщност означава резултата БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!!



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: ila]  
Автор Elitsa_u (непознат )
Публикувано15.06.08 16:32



Здравейте, майка ми влезе за операция на аденом, но след като го извадиха се разбра, че е карцином, можете да си представите какъв шок е това за нея, а и за нас близките и. Ситуацията стана още по-нетърпима като се оказа, че лекарите не намират за нужно да обясняват много, много каква всъшност е диагнозата и кое какво значи.
Казали са на майка, че е късметлийка и толкова, но когато човек е влязъл за операция на аденом и е излязал с диагноза рак, това не звучи реално.
Благодарение на първия пост във тази тема се поуспокоихме (диагнозата на мама е pT1N0M0), но все още има разни неразбираеми неща които ни притесняват и ви моля за помощ.

Едно от тях е: туморен ембол от инвазивен дуктален карцином
Ето го целия текст - Аксиларни лимфни възли - I-II ниво -11бр. с реактивен лимфаденит. В препарат №08-16815- туморен ембол в магиналния синус от инвазивен дуктален карцином

Незнаем също така какво значат:
Рецептор към Естадиол: 75фм
Рецептор към Прогестерон: отр.

Много ще съм благодарна за всякакви пояснения, още не мога да повярвам, че е възможно при диатноза рак да няма кой да обясни на пациента какво всъшност означава епикризата му.
Благодаря ви, че ви има - много ми помогнахте с тази и с други теми.



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: Elitsa_u]  
Авторtetty71 (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 03:15



Здравей, ще дам някои пояснения - аксиларните лимфни възли анатомично се разделят на три нива - та при майка ти са извадени от първо и второ ниво 11 л.в, които са поуголемени и повъзпалени, а само в един от възлите са намерени ракови клетки. Освен това положителния рецептор към естроген предполага че ще подлежи и на хормонолечение, което е добре, защото това дава възможност на пациента в още една посока да бие рака. Отрицателните нямат този шанс.
Мисля че това е всичко.



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: tetty71]  
Автор Elitsa_u (непознат )
Публикувано18.06.08 23:00



Мерси много.
Майка ми е по-спокойна, като е по-наясно (и аз също).

Имам още едно питане: Какво значи MКБ С 50+1?



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: Elitsa_u]  
Авторtetty71 (Нерегистриран)
Публикувано19.06.08 13:42



МКБ С 50 е медицинския код на рак на млечна жлеза. С буквичката С са означени всички онкологични заболявания, като цифрите са различни в зависимост на кой орган е рака. Освен това често има и точка след цифрата ( примерно С 50.1 ) като написаното след точката показва в коя част на гърдата е - дали е външен или вътрешен, горен или долен квадрант. Това е в общи линии.

А иначе, радвам се, че майка ти е по- спокойна. Така или иначе каквото е трябвало да се направи е направено - от тук нататък предвид наличието все пак на ангажиран лимфен възел най- вероятно ще мине на химиотерапия - не й давай шанс да се откаже, все някога неприятните моменти и гадорийки приключват.

Има доста инфо в клуба - ако все пак искаш нещо да питаш - прави го - като е подготвен човек му е по- лесно да се справи, отколкото ако само гадае.

Поздрави на майка ти.



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: tetty71]  
Автор Elitsa_u (непознат )
Публикувано22.06.08 17:59



Мерси много.
Много се надявам да не се налага химиотерапия, защото съм почти сигурна че майка ще откаже:(
А и в диагнозата за препоръчано лечение пише лъчетерапия и хормонотерампия.
Пак благодаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.