Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:50 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: yraaa]  
Автор anysto (изгубена)
Публикувано07.02.08 21:47



Моля за помощ ако някой знае какво е това, чудя се дали съм права!!! Ето диагнозата: ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА: КАРЦИНОМА РЕКТОСИГМОИДАЛИС Т4 N2 М0 ???
Ако правилно съм се ориентирала, Т4 трябва да означава тумор обхванал цялото черво и навляазал в тъкани в съседство; N2 би трябвало да означава че има разсейки в съседни лимфни възли, а М0 че няма намерени разсейки в далечни органи. Моля кажете ми дали съм права, и ако съм, тогава това е III степен на болеста, нали? Моля ви пишете ми, не намерих на нито едно място в епикризата на съпруга ми ясно и точно да е написан стадия на болестта!!!



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВОнови [re: anysto]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 22:17



Вчера имах изпит , точно на digestive system и мога със сигурност да ти кажа-стадия е точно IIIC-ректозигмоидалис е последната част на дебелото черво+ректума-вероятно има колостомия-анус претер-не се тревожи този стадии е лечим с химиотерапия след операцията, но знам , че химиотерапевтиците за дебело черво се вливат много бавно по 48часа, но пък за сметка на това не дават странични ефекти-падане на коса, гадене...Успехове!



Редактирано от *jull** на 31.05.10 16:58.



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: yraaa]  
Автор anysto (изгубена)
Публикувано07.02.08 22:53



Благодаря ти Ураа за бързия отговор! Не знаеш колко ми помага това! Зная за химиото, съпруга ми вече мина 4, сега в момента прави 5, и остава още един. Ако нещо не се промени до тогава. Засега понася терапията добре, косата му стои, брадата също, няма повръщане и гадене, с изключение на последния път – бяха забравили да му сложат Зофран или каквото е там лекарството против повръщане (може и да бъркам името), хемоглобина и левкоцитите му са перфектни, има апетит и се храни добре, качил е близо 6-7 килограма след опрацията! Но миналата седмица ходиха с моя татко на комисия - ТЕЛК и директора на това поделение на ТЕЛК извикал баща ми и му казал че стадия е IV, защото според него Т4 това означавало, и лекарите не били казали на съпруга ми и на семейството ми защото е много млад (на 33 години е), и да търсим други лекари, които ще ни кажат истината и ще го лекуват по-добре!!!!!! И милия ми татко стискал една седмица и днес изплю камъчето, и разбира се аз пощурях! Аз така или иначе съм решила да направим Ядрено магнитен резонанс или преди последното вливане, или след него, и ще го направим в друг град и при други лекари, така че ще стане ясно кой греши, но все пак се притесних много! Извинявай за дългото ми мърморене!
БЛАГОДАРЯ ТИ още веднъж!!!



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: vesela.bg]  
Авторrehabili (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 18:37



някой знае ли какво е синуснахистиоцитоза на лимфни възли?



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: rehabili]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано06.03.08 12:09



Моля, ако някой може да ми помогне за разчитане резултат от скенер бял дроб.
"На нивото на долен медиастинум в ляво и интраплеврално високопътностна /вероятно с бенигнен характер/ формация с аксиален напречник до 20 мм, непрорастваща към съседни структури. Белодробен паренхим без белези за наличие на патологични формации или вторични лезии. Неангажирани лимфни колектори.
Скенеристите не ми дадоха обяснения, а лекарят, който ме изпраща ще ме приеме след 2 дни. Благодаря.



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: N_O6O6]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 18:38



Наъ-доброто от всичко е, че формацията е с бенигнен характер- т. е. доброкачествено-вероятно сраствания от стари прекарани пневмонии, и други инфекции.

И то товяа го откриват не на самият дроб , а в пространството между дробовете .Самите дробове са си чисти, лимфите също!От това по-добре!



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: N_O6O6]  
АвторBiVi (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 18:45



Здр Н-0606!
Не съм медицинско лице, нито специалист по въпроса, който питаш, но по пътя на логиката и известно познание по английски език, ми прави впечаление следното нещо: " вероятно с бенигнен характер", т.е. вероятно образувание от доброкачествен характер. Освен това пише, че не прораства към съседни структури, което също е добър знак.

Извини ме, ако звуча лаически, но ми се иска да ти вдъхна малко спокойствие!

Поздрави сърдечни!!!



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: BiVi]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано06.03.08 22:12



Много ви благодаря момичета за отговорите, знаех си, че мога да разчитам на вас!
Образуванието за което споделих тук преди месец се намира на повърхността /а и във вътрешността/ до ключицата над оперираната ми гърда. Консултирах се с няколко различни специалисти - хирург, вътр.болести, пулмолог - чух най-различни хипотези, но всички те не можеха да направят заключение по рентгеновите снимки и поради факта, че е много близо до операцията трябваше нещата да се изяснят със скенер или биопсия.
Не мисля, че се поддадох на паниката, но това, че специалистите вдигаха рамене определено ми повлия.
Вече съм много по-спокойна, още веднъж ви благодаря и желая на всички в клуба добри резултати!!!



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: vesela.bg]  
Автор aklisav (непознат )
Публикувано06.04.08 21:23



Здравейте! За първи път влизам в Клуба. Тук съм заради баща ми. Той е с диагноза рак на белия дроб. Темата ми беше изключително полезна. В момента с близките ми сме доста объркани и търсим начин да се справим с положението.



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: aklisav]  
Автор blazeiblazei (непознат )
Публикувано07.04.08 15:20



Здравейте,искам да попитам някой може ли да ми каже какво значи "умерено диференциран серозен папилиферен аденокарцином"?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.