Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:34 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: blazeiblazei]  
Авторrendak (Нерегистриран)
Публикувано20.04.08 12:19



какво значи "БЛ.ректи"



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: vesela.bg]  
Авторrendak (Нерегистриран)
Публикувано20.04.08 12:42



zdrawejte,много интересни неща научих от вас.имам един проблем.баща ми започна даотслабва . отиде на лекар които постави диагноза тумор. правихме скопия.ендоскопската диагноза е:"БЛ.ректи".какво значи това?



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: rendak]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано20.04.08 14:53



Ректи означава "на ректума" (края на дебелото черво, преди ануса). БЛ може би означава бластом (една от думите за тумор, които лекарите използват), но не съм сигурна.

Ако е възможна операция, направете я възможно най-скоро.



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: little_rabbit]  
Авторrendak (Нерегистриран)
Публикувано20.04.08 19:37



не зная какво да правя.дядото е на 77 год. как ще се справи и дали ще се справи?



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: rendak]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано20.04.08 20:01



Това ще преценят лекарите.

Успех!



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: rendak]  
Авторkoнцepт (Нерегистриран)
Публикувано20.04.08 23:05



Ще се се справи-лекарите са добри и с помощ от Ваша страна!



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: vesela.bg]  
Автор ila (непознат)
Публикувано23.04.08 18:06



прерових цялата тема за диагнозата и за сцинтиграфията на кости но не намерих как да разчета сцинтиграфията Днес взех резултата но ми козаха само до нормалните граници Сигурно защото лично си взимам резултатите и не ми казват много МОЛЯ ВИ може ли някой да ми каже нещо повече че при професора съм чак след 7-ми На резултата пише; При изобразяване на костната система на 3 нива в АР и РА проекции се наблюдават зони с по-висок метаболизъм;
1.Лява криста илиака - 136 процента
2.L3 L4 L5 - 138 процента
ЗАКЛЮЧЕНИЕ; Описаните изменения най-вероятно са патология
може ли някой да ми каже какво означава по висок метаболизъм.най вероятно патология и колко са нормалните проценти МОЛЯ ВИ!!!!!



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: ila]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано23.04.08 19:20



Препише какво пише на латиница за да се опитам да ти помогна.



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: ila]  
Автор ila (непознат)
Публикувано23.04.08 19:44



na rezultata ot szint. pi6e;pri izobraziavane na kostnata sistema na 3 niva v AP i PA proektzii se nabludavat zoni s po-visok metabolizam;
1.Liava krista iliaka-136 protzenta
2. L3 L4 L5- 138 protzenta
ZAKLU4ENIE; Opisanite izmenenia nai-veroiatno sa patologia иначе всичко пише на кирилица както съм го написала по-горе с изключение на тези букви ел 3.4.5 Благодаря ВИ предварително ако можете да ми помогнете



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: ila]  
Авторoндин (Нерегистриран)
Публикувано23.04.08 20:10



Л3, Л4 и Л5 са твоите гръбначни прешлени. А метаболизъм означава изменение промяна. Аз не мога да ти кажа със 100% сигурност, защото не съм медицинско лице, но патология означаа, че това са нормални изменения в прешлените ти и няма какво да се притесняваш.

:)






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.