Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: georgi]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.04.12 14:27



Не знам дали някой тук може да ти помогне точно по този въпрос, но ако не получиш отговор,
най-добре да занесеш изследванията си на джипито си и да му зададеш въпросите си.

И моля да пишеш на кирилица. Ако имаш проблем, използвай функцията КРЕДОР -
горе вдясно над прозореца за писане.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: georgi]  
Автор ivan4o17 (минаващ)
Публикувано02.04.12 18:09



Виж, не е моя работа да казвам нещо, но и аз съм малко в подобна ситуация - да кажем - не съвсем уточнени неща при изследвания, от които някои "ведомства" ми вадят разни радикални изводи устно (но не и на хартия...) и ако трябваше да се шашкам при всяка подобна ситуация, трябваше да съм обелял досега...
Защо не си направиш и на друго място изследванията, които те интересуват.



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: ivan4o17]  
Авторgeorgi (Нерегистриран)
Публикувано02.04.12 18:59



Да взема да си направя отново кръв и този път урина ли предлагате?Аз забравих да спомена че операцията ми я правиха в частна болница, която работи с здравната каса.И все още не мога да си обясня как са ми написали : Хистологичен резултат - умеренодиференциран папиларен карцином и хроничен цистит само с изследване на кръв.



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: georgi]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.04.12 19:15



Как така "само с изследване на кръв"? Щом е имало операция, значи е изследван материал от нея.
Това именно е хистологичният резултат. Друг е въпросът, че материалът, който е изследван, може
да бъде занесен и в друга лаборатория за сравнение на резултата.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: *jull**]  
Авторgeorgi (Нерегистриран)
Публикувано03.04.12 07:49



Пак казвам че операцията се казва френулотомия и се пражи на пишока, като се цепва гемчето и после се зашива.Каква е връзката между щитовидната жлеза и пишока?



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: georgi]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.04.12 17:22



Извинявай, изтървала съм края на диагнозата ти... Всъщност, прав си,
звучи толкова абсурдно, че освен да поискаш да ти обяснят в самата клиника.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: *jull**]  
Авторgeorgi (Нерегистриран)
Публикувано03.04.12 18:07



Здрави Жули, днес наи накрая се свързах с д-ра и му обясних и му прочетох и тои каза : "тва е невъзможно, станала е няква грешка и т.н. не се притесняваи ела утре да го оправим".Иначе благодаря за помоща все пак

.ПОЖЕЛАВАМ НА ВС ВЪВ ФОРУМА УСПЕШНО ЛЕЧЕНИЕ И БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ!!!!!!



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: georgi]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.04.12 18:40



Браво, бе, а за стреса, който изживява човек, като види, че са му лепнали такава диагноза?!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: *jull**]  
Автор ivan4o17 (минаващ)
Публикувано03.04.12 23:09



Всичко се връща...
Така напоследък и с тези, които мене се опитаха да ме стресират.



Тема Re: КАК ДА РАЗЧЕТЕМ ДИАГНОЗАТА СИ!нови [re: *jull**]  
Автор laleto1 (новак)
Публикувано05.05.12 23:12



Мили момичета/и момчета/! Знаех си, че рано или късно пак ще се срещна с тази коварна болест и ще имам нужда от помощ. Въпреки, че съм минала по този път вече веднъж, това, което ми се случи, ме свари неподготвена. След като повече от 2 години наблюдавам и се опитвам да помагам на съпруга си, тази "гадина" ме нападна отново, неочаквано и болезнено. Този път е баща ми - човек на 82 години, но не старец, а здрав и силен мъж, който до деня, в който се наложи да извикам спешна помощ, работеше, и то тежка физическа работа. Никога не е ходил на лекар заради болест, няма кръвно, силно и здраво сърце, памет, мисъл и ужастно твърд характер. Просто от няколко месеца загуби апетит, свали 10кг. и започна затруднение при приемане на храна. Аз не обърнах сериозно внимание, защото го отдадох на една мъка по починалия му брат. И когато получи силна болка в стомаха, тогава ми "светна лампичката", но късно. На 28.04., след като тук го гледа личната лекарка и специалист на ехограф, спешно беше приет в МВР болница за изследвания. Няма да ги описвам, защото още не съм запозната с точната терминология и ще напиша някоя глупост, но резултатът е рак на стомаха. И сега вече се извинявам на докторите за многословието си, но избрах тази тема, защото до момента имам само заключението на скенера/ компютърно томографско изследване/, от което обаче не мога да схвана нищо. Затова имам нужда от разяснение. Лекарката от МВР - болница ми обясни, че трябва спешна операция, при която да се махне целия стомах, но така също каза, че е тръгнало към панкреаса, към черния дроб, има лимфни възли, които са засегнати, притеснение за бял дроб. Изобщо - ужасът е пълен

. И на всичко отгоре той отказва да се оперира. Сега ви моля, само по това изследване, което ще ви пратя , защото хистологията ще излезе на 09.05., да ми кажете дали ще успея пак да излъжа медицината и само с алтернативно лечение да удължа малко животът му.
Ето и самото изследване:
Черният дроб е с нормална форма и структура, увеличени размери. Плътността му е р референтни стойности. Не се виждат огнищни лезии в паренхима и дилатирани интрахепатални и екстрахепатални жлъчни пътища. Жлъчният мехур е с нормална форма, непроменена стена, без конкременти. Слезката е с нормална форма, размери и структура.
Панкреасът е с нормални размери, разположение и структура, с резки очертания. Панкреасният канал е без обструкция. На някои от срезовете е заличена мастната тъкан към стомаха.
Надбъбречните жлези са с нормална форма и размери, без огнищни промени.
Двата бъбрека са с нормална големина и местоположение. Реналният паренхим е с нормална ширина и структура. Не се установяват дренажни нарушения.
Големите съдове се изобразяват нормални. Няма данни за ретроперитонеална лимфаденопатия.
Стомашната стена към антрума е значително задебелена. Наличие на повлекла към мастната тъкан. Уплътнение на околната мастна тъкан. Единични лимфни възли към малката кривина.
В дясно базално и аксиларно се вижда овална формация с размери 18/35мм. Структура й е нехомогенно и се повишава след контрастиране.
Консолидирала фрактура на Х ребро вдясно отпред.
Заключение: КТ находката е като при ту на стомаха. Наличие на л.възли към малката му кривина. Суспек но инфилтриране към тялото на панкреаса. Хепатомегалия. Находката в десния бял дроб може да се свърже в дд с
възпалителен инфилтрат, пролиферативен процес/вторичен?/.
Ще ви бъда безкрайно благодарна, ако внесете малко яснота в обърканото ми съзнание. Много ли е страшно и как трябва да постъпим. Да се опитам ли да го навивам за операция и дали с нея няма само да удължа мъките му. Много съм объркана.
Извинявам се за дългото ми питане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.