Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:21 21.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано30.04.18 06:17



Къде видя против па ти? Човека вика, че е толкоз добре, че става и за на Бат Сашо простора дори.





Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано30.04.18 06:35



Нормално. Първо пишеш, после се сещаш да погледнеш.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: QRX]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано30.04.18 06:37



Горе долу си схванал идеята.
Радвам се, че освен това съм подобрил настроението ти.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: NinoS]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано30.04.18 06:40



Юли миналата година?
Май беше по-рано, но това е без значение. Цифровите видове работа не ме привличат. Въпрос на вкус.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: gat3way]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано30.04.18 06:51



Абсолютно нищо, имам около 4000 QSO на FT-8, какво против да имам?
Само като работя на говорител, жена ми откача от тези сакрални звуци и търси дилафа....
Не, Щирлиц, юли 2017, ако не вярваш питай професора.
Ти като един от предишните президенти на федерацията...разправяше "Аз пощенските видове не ги уважавам", имаше предвид RTTY човекът.


Редактирано от NinoS на 30.04.18 06:56.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: NinoS]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано30.04.18 07:08



Аз ги уважавам, но не ме привличат.
Има разлика.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: LZ1FW]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано30.04.18 07:12



E, няма как да те привличат, с тези дълги жици, проблемите с компютъра и саунд картата не са малко и са достатъчни да не те привлече....





Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано30.04.18 07:46



Това не го разбрах. Ако имаш предвид скимерите - уж гледах, но не видях скимер скоро да е засичал LZ1FW. Спотове също нямаш от много време. Не, че тия две неща са задължителни за да изтестваш антената си, но на мен ми се струват удобни инструменти, да не кажа по-смислени от RigExpert-а в някои случаи.



Та пак моля да споделиш, явно е че съм пропуснал нещо, но все пак - как оценяваш работоспособността на въпросната антена? И, това вече е по-сложен въпрос - дали и как кореспондира тази оценка с показаната графика?



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: Alenadrow]  
Автор gu50 (непознат )
Публикувано30.04.18 09:39



Чучура е подарил (единодушно) антена, мачта и PA, които бяха на LZ1OI (sk).Не знам как са придобити.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: gu50]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано30.04.18 09:51



Стига бе - това ако е вярно се превръща в някаква грозна традиция в "УС на БФРЛ". Май през годините вече се натрупаха няколко такива случая, в които се "дарява" всъщност дарена техника, без да се спомене дарителя. То е ясно, че техниката на мъртвите, Бог да ги прости, по тяхно желание или на роднините им може да отиде в колеги, но Чучура във фейса го е представил като лична заслуга на клуба му, при това за заслуги. Много ще е кофти, ако е както казваш - можеше да каже, че LZ1OI (sk) е дарил техниката, а клуба е решил да я насочи към въпросния заслужил колега - щеше да е точно, ясно и уважително към всички. Така е обидно и към починалия колега и към живия, и към членовете, включително новите, на този клуб. Който клуб всъщност не е беден, казват...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.