Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 21.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: за радиациятанови [re: gat3way]  
Автор NinoS (член)
Публикувано25.06.18 11:11



За съжаление, понякога и медицината е безсилна!


Случаят е емблематичен, предполагам ще намери място в учебниците по психопатология!



Тема Re: за радиациятанови [re: NinoS]  
Автор az de ()
Публикувано25.06.18 17:24



Тя радиацията на никого не прощава. Ама такива случаи трябва направо да се мумифицират и да се предават в музеите - твърде са ценни за патологогията от наУчна гледна точка :)



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: LZ1FW]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано25.06.18 18:17



http://lz1kaa.com/index.php/2017-05-19-07-48-35/item/185-радиолюбители-копаят-биткойни



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: partzalev]  
Автор grasshoppercho (хакер)
Публикувано25.06.18 18:34




Браво да почерпите ама предварително че ако трябва да изчакаме машинката да изкопае за една бутилка качествен алкохол ще се споминем



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: grasshoppercho]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано25.06.18 18:47



Всяка стотинка, изкопана по този начин, има покритие 100ml от моята ракия, т.е - твърда валута....!
Ще почерпим, разбира се!



Тема Re: за радиациятанови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано04.07.18 10:21



Без състезания... без радиовръзки... без желание за експерименти...
Без неща, които са задължителни за нормалното радиолюбителство...

В същото време Алена, Митю или както там реши да се самоопредели пишещата тука твар, има желание (че и претенции даже) да посочва на всички радиолюбители правия път.

С интерес наблюдавам лудницата тук. Късни пубертети подминали 40-те години пишат в форума лозунги в стил "Дърт пън - вън, млад чвор - ОР" и чакат нещо да се случи. Забавно е да се наблюдават отстрани. Освен радиация се интересувам и от патологии, а в този форум такива има доста. Патология има, не радиация. Тук нещата започващи с радио- не се ценят. Пътьом си направих и една две радиолюбителски дипломки, ама дипломите са нещо пошло и тъпо. Нал тъй, Митю?

В отговор на:

Всъщност без състезания и радиовръзки, разбира се, може. Това, че ти имаш желание да експериментираш, не значи, че за всички хора това е основното.






Тема Re: за радиациятанови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано04.07.18 11:20



Ами такива са фактите. Всеки намира нещо различно в хобито. По твоята логика милиони радиолюбители в света, включително ти, не стават за нищо, защото не участват по състезания. Огромно количество хора пък не обичат да правят връзки въобще, а по-скоро слушат ефира. Не малко хора си работят с купешки трансийвъри и не желаят да експериментират по една или друга причина.

Пишейки горното искам да ти споделя, че аз не съм от тях - и на контести участвам, макар и със скромни резултати, но повече от теб определено, и радиовръзки правя, доколкото ми позволява оборудването, а ти където отиваш с експериментите си с антени, аз от там се връщам - помниш, че по една SWR диаграма ти казах колко високо ти е антената +-50см - ти имаш доста път да извървиш. Но това по никакъв не ми дава самочувствието да определям кой радиолюбител е истинкски и кой не е, защото притежавам това, което на теб ти се губи - разбиране и уважение към желанието на всеки да намира това в хобито си, което сам пожелае и счита за важно за него.

Радвам се, че си си направил няколко дипломи. Аз също съм правил по няколко пътьом. Просто не ми се струва естествено да се гордея с това, тъй като повечето от тези дипломи са създадени да популяризират, не да окачествяват качествата на притежателите им. Аз не считам, че колега, който пътьом днес не е направил никаква диплома, е по-малко от мен - напротив, може да е вършил нещо далеч по-интересно.

Разбирам поне да беше спечелил някое престижно състезание, че да се пуйчиш, ама то няма как да спечелиш, без да участваш. В много редките случаи, когато си участвал, резултатите ти не са показали някакви особени качества, нито съм те виждал на челни позиции - прощавай, ако съм пропуснал някой твои успех. Така че дори да приемем, че някой може да диктува кое е "истински" радиолюбител и кое не е, то това не си ти. А тези, които са големите майстори в радиолюбителското хоби - те не определят, те зачитат всеки колега.

Но горните неща нямат значение, защото при липса на етика и почтеност всичко друго са само жици и енергия, пропиляна на вяттъра. Колкото и дипломи да натрупаш за теб ще е все тая, защото много отдавна не по дипломите се оценяват хората, да не говорим пък по радиолюбителските такива.





Тема Re: за радиациятанови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано04.07.18 12:21



Правилно, всеки намира по нещо различно в хобито. Основното е експериментът, който ти, Митю, грубо отрече. Отрече и радиовръзките. Нарочно ти оставих много време преди да отговоря. Беше ми интересно дали сам ще се усетиш. Не би. Чак след като написах в прав текст, че отричаш основни направления в радиолюбителството си промени мнението. Ама пак не съвсем - концентрира се само върху състезанията.

За антената също не си познал. Всяка жица има два края. Слави се усети (почти) веднага, ти още не можеш да стоплиш. Грешката ти е доста голяма, а и нямаш никакъв шанс по данни от измервания да кажеш на каква височина е една антена. Още повече с точност до един метър. Искаш ли да ти измеря един изкуствен товар и по резултата да ми кажеш на колко метра от земята е? Толкова за качеството на пътя, извървян от теб.

Използвам случая да спомена, че дългата жица работи сравнително добре. Успях да се вредя за радиовръзка в няколко "блъсканици". Забележи: не казвам, че LW-то е нещо много добро. Просто върши работа.

Има хора участващи за удоволствие в състезания. Аз съм от тях.
Ти си от хората коментиращи класациите. Усещаш ли разликата?

За уважението други вече ти писаха, Митю. И то какви други! Не си разбрал какво ти казаха, нали? Всъщност така е по-добро за тебе.



Тема Re: за радиациятанови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано04.07.18 12:59



Ами не виждам начин как да ти кажа, че кое е основното не определяш ти. За мен всеки, който казва, че е радиолюбител, е радиолюбител. Не се чувствам като инстанция, която да определя какво да е основното за други хора. Просто зачитам тяхното мнение и правото им да намерят това в хобито, което търсят.

Разбира се, че може да се каже с голяма точност на каква височина е една определена антена, ако се знае каква е антената и ако имаш КСВ диаграмата и за сравнително широк радиочестотен диапазон. Това, че не го разбираш не е мой проблем. Ако наистина беше попитал, а не се беше опитвал да се величаеш с някаква придобивка, доста хора щяха да се опитат да ти обяснят как КСВ-то се влияе от загубите и как загубите могат да зависят от височината на антената.

Всяка жица работи "сравнително" добре - принципно една антена няма как да се оцени, базирайки се на прости факти, като дали човек е успял да се "вреди" или не. Това е безпредметен аргумент, въпреки убеждението ти в обратното.

Що се отнася до състезанията - има хора всякакви. Състезанията са и за тези, които искат да премерят опита и подготовката си с другите си колеги. Форумите не са подходящи за това - ако искаш да видиш колко си добър, участвай за призовите места. Няма нищо лошо да участваш и за удоволствие. Няма нищо лошо и да не участваш въобще. Нали това се опитвам да ти обясня? Ако тези, които не участват в състезания не са "истински" радиолюбители, то какви са тези, които уж участват, но са все на последните места? За мен и те са истински, и то не, защото участват, а защото сами са се определели като такива. Ти искаш да поставяш някакви спортно-технически критерии, но по тях излиза, че ти не си "истински". Що се отнася до мен - за мен ти си "истински" радиолюбител, поради простият факт, че сам се определяш като такъв - не са ми нужни някакви "доказателства". Тови ни различава.

За уважението много хора писаха. От всички писали нито един уважаван не отрече, че за да има уважение, най-първо трябва да има равни права. Нито един досега не го е отрекъл - много хора им излиза пяна от разярение, че "тълпата" си позволява застъпването на такива принципи, но няма един отрекъл, че уважението минава през признаване на другия като равен на теб по права. Ако се сещаш за такъв, то моля да го цитираш. Но няма. Всичко са подхвърляния, търсене на някакви интриги, плещене на тъпотии, намеци и неща в тоя стил. Но няма и един отрекъл, че пътят към уважението между всички радиолюбители минава през публичност и зачитане на тяхното мнение, включително и чрез неотменимото им право да гласуват и да бъдат избирани. Уважението не е прекланяне пред предмети, придобивки, идоли, награди, принос и титли. Уважението е просто - да можеш да се поставиш на мястото на другия и да осъзнаеш, че той не е по-маловажен от теб, въпреки всичките ви разлики и различия.



Тема Re: за радиациятанови [re: LZ1FW]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано04.07.18 13:07



В отговор на:


....се интересувам и от патологии, а в този форум такива има доста.



За да знаем патологията, трябва да знаем и разбираме нормалните неща. На едни места първо учат нормалните структури и процеси, после паталогията. Нормалните неща ги наричат така, защото са най-често срещани и имат например предсказуеми размери, състав, изпълняват предсказуеми функции с предсказуеми резултати. Това, разбира се е свързано с големи количества наблюдение и систематизиране още ехее от времената, когато е нямало електронни таблици, ексели и spss. Всякакви прилики на тези неща с БФРЛ, УС и т.н. са случайни съвпадения явно.

П.П.
При поставяне на диагноза чрез гугъл, е много важно да се направи второ мнение чрез яху и затвърждаване на диагнозата с бинг.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.