Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:51 17.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: gat3way]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано29.05.18 10:09



Ми той Щирлиц си има офицерско звание он НКВД, явно той е човекът! Пък и дълги жици може да прави, направо не виждам кой друг?





Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: NinoS]  
Автор az de ()
Публикувано07.06.18 22:32



Абе къде е батко ? :) Дали е удължил жицата чак до местонахождението на пленума

Дано да е - да ни зарадва с някоя шарена графика или пък безсмислена екселска табличка че иначе скука до 9-ти.

Редактирано от az de на 07.06.18 23:11.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: az de]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано08.06.18 09:35



Зает е, лъска гармините, токитата, бастуна и дозиметъра за Казанлък! Осигурил е място в някоя кола, след зададена балансирана молба е получил отговор по принцип!
Няма време за шарени графики и екселски таблички сега.След Казанлък чакайте купища анкети с възможност за повече от три гласувания, екселски таблички и шарени графики.Чух, че щял да продава фланелки с неговия лик на Казанлък, а като фон, шарена графика от китайски анализатор...активната съставяща, щяла да завършва с бродиран неговия инициал, а реактивната, с логото "I love БТК"!


Та това е което знам засега!

Редактирано от NinoS на 08.06.18 09:40.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано08.06.18 14:08



Колега, много моля за повече уважение към Агент Бисер. Тук някакви анонимни мишоци се заяждате с него, докато той се грижи за радиационната безопасност на всички нас, настойчиво изисквайки

.

В този форум е крайно време да се научим да уважаваме хората, които с риск да превишат допустимите дози радиация се жертват за нас и информират навременно институциите за всяко неразбираемо показание.





Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано08.06.18 14:21



Ау, посипах си главата с ПЕПЕЛ!!!


Агент Бисер, известен още и като Щирлиц, явно задал БАЛАНСИРАНО питане, е получил е отговор ПО ПРИНЦИП, уклончив, с други думи, но културно по Стоичковски!!! ХА-ХА-ХА!

А бре кво им става на ВОР-овете?
Единия го тресе копане на биткойни, другия превишени дози радиация!
Заведението с наименование "СВ.ИВАН РИЛСКИ" май е длъжно да се самосезира!



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано08.06.18 16:33



Не знам - нищо не и логично на тази федерация вече. Вместо да расте напрежението с наближаването на кулуминацията, то пада. Ей го "общото събрание" вече чука на вратата, сбирката в Казанлък е след седмица, а кулуминацията сякаш остана далеч зад нас в миналото.

Честно - не ме бива за анализатор. Аз залагах на къде-къде по-интересни дни, а то даже прохождението го няма, егати, за някакви "бойни" действия или поне скромен театър няма и зачатък дори.

А и бат Сашо зачезна - то кофтито сега е, че някак се явяваме всички тук с него някакъв вид съмимишленици по въпроса за представителството и сигурно му е неудобно да мисли като такива мишоци като нас, вместо да ни поучава как да внимаваме със законите. Пък и той беше споменал, че има някаква заетост около сбирката в Казанлък - дано да е нещо с някое от хобитата, че да се смили и да ни развесели като се завърне. А че ще има бляскаво завръщане на Агента се надявам много - казват, че лятото ще е горещичко.





Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: Alenadrow]  
Автор gu50 (непознат )
Публикувано08.06.18 17:03



Основните играчи са под карантина, защото иначе с всяко изказване си вкарват автогол. То и какво толкова има да се дабатира - десетина души си звънкат по телефоните и се рабират "по мъжки" и толкоз. А ние какво очакваме - предварително да се издигнат кандитатури, че и да се обсъждат - това при сегашното положение в БФРЛ, си е направо утопия. На времето това се наричаше демократичен централизъм. Това си е наследтсво още от БКП. И тогава на конгресите ходеха делегати, но нито те, нито хората(редовите членове на БКП) знаеха за кого ще се гласува (по скоро то си беше ясно, както и сега). И тогава нямаше дебати.

Редактирано от gu50 на 08.06.18 17:05.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: gu50]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано08.06.18 18:19



Е, аз поне имах някакви очаквания този път. В "УС на БФРЛ" да речем, че са се разбрали "по мъжки" по телефона или на бира - ОК. Но все пак LZ1KAA е изритан - голям софийски клуб с история. Какъвто и да е Каскета, КАА-то не може с лека ръка да се зачеркне. LZ1KDP - и те заченазнаха от всички списъци с членове, въпреки че те май никога не са били "пълноправен член" - не и в смисъла на спортeн клуб, регистриран като неправителствена организация. Но отново става въпрос за голям клуб с голяма история - много хора са минали през него, не е толкоз лесно да се зачеркне, трябваше да се търсят някакви варианти, па макар и символично да не се допуска такова "изчезване". Госпожа Анна може и да ги поядосва няколко седмици, но се видя, че тя е безопасна игла и беше съвсем ненужно да се агресира КДП-то.

Два от два работещи софийски клуба са обидно изритани без обяснения. Това не може да не остане незабелязано от другите. Ще има ли следващ? Кой е той? Като така може да се случи дори в столицата, какво пречи Пловдив да остане само с един клуб, например питам. Не може да няма притеснение по тези въпроси - един път усвоени такива методи за саморазправа, те никога не спират от самосебе си.

Но и това на страна да оставим - предстои тежка и скъпа пререгистрация. Колко клуба ще преценят такива тежки бюрократични процедури за смислени, при положение, че пари от държавата почти няма. Ако решат да се пререгистрират - това са нови разходи, нови отговорности, нови рискове. Ако решат да са си спокойно, то пък няма как да останат в БФРЛ.

Така че освен "отлъчени" е вероятно да има и "самоотлъчили се" по чисто прагматични причини. Силните пък се оказват в кофти положение - имат сила, пари и авторитет, но формално ги имат пред все по-намаляваща аудитория. Хубаво е като има сила, тя да е авторитетна, да се вжда. Иначе в един затворен кръг то и конкуренцията не е като хората. Т.е. самото стоене в тази федерация губи авторитет автоматично със загубата на авторитет и членове в самата Федерация.

Да не говорим, че в някои направления, например прословутите "бедствия и аварии" - там освен SWAT просто няма други. Те си останаха единствената организация в България, която има активност по тази линия - БФРЛ отдявна е абдикирало, а тъй като няма кинти, май няма вече и интерес във федерацията. На практика SWAT нито имат нужда от БФРЛ, нито БФРЛ от тях - даже по-скоро си пречат, тъй като историческите негативи на БФРЛ ги отнесе SWAT при първия дребен повод. За какво им е това на тях?!

В самия "УС" има двама-трима свестни човека, на които започва също леко да им писва от това прехвърляне на негативи. Още миналата година имаше заявки, че някои колеги просто вече не желаят да работят в такава атмосфера, но тогава се размина. Дали сега ще е различно?

Въобще много по-интензивни коментари очаквах по всички линии, а то нямаше почти никакви, поне не и на местата, на които аз чета. Или на никой не му пука вече, което не е невъзможно, или просто не знам. То винаги е било гротеска, но в миналото имаше поне някакви формални отчети, някакви формални обсъждания и кандидатури. Сега всичко е мъртвило - такова чудо сигурно не е било и при съветските радиолюбители по времето на Брежнев.

За Казанлък също нито дума. Едно време от кумова срама се споменаваха поне някои от фирмите изложителки, ако не друго да им се направи нещо като реклама. И това изчезна. Аз разбирам, че почти всички са наясно кои ще са изложителите, ама можеше поне някакви фалшиви "намаления" да се пробват да направят, с една идея по-атрактивно да го направят. Един процент отстъпка да има, то колко кой знае ще продадат, че да ги ощети?

Въобще човек като гледа, то радиолюбителите сякаш са изпоизчезнали. А не са. По формите е трудно да се ориентираме, но във фейса групата си е към хиляда и шестотин човека и май поне половината влизат там редовно. И въпреки това двете най-важни събития на годината в организационен план - "общото събрание" и "изложението в Казанлък" сякаш не съществуват, освен с някои формални анонси тук-там. Това на мен ми се вижда необяснимо - хайде да речем, че аз и един-двама колеги тук сме простаци. Ама защо няма никакви обсъждания в публичното пространство. Аз наистина съм доста изненадан.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: Alenadrow]  
Автор lz1ot (old)
Публикувано08.06.18 18:38



Hobby Radio Expo 2018 - Казанлък
Вчера в 14:00

Записаните изложители за тази година:



Редактирано от lz1ot на 08.06.18 18:39.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: lz1ot]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано08.06.18 19:03



Благодаря. Не съм обърнал внимание на тази страница, сигурно LZ1KZ не е искал да я налага по-"агресивно" в LZ HAM RADIO групата, макар че точно за такова събитие би си заслужавало и по-широко представяне, ако може да го видят и повечко млади хора, че те са най-мобилни и за тях е най-лесно да посещават такива сбирки.

Иначе списъка с изложителите е супер - посетих току що всички линкове. За съжаление нито една от фирмите не е счела за нужно да отбележи на сайта си участието си на изложението дори като информация, да не отговорим да го отбележи с анонс за отстъпки на място или нещо такова. Но това също е по-скоро е част от традицията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.