Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 21.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: az de]  
Автор QRX (непознат)
Публикувано21.05.18 22:18



Гледам HST резултатите от Банско.
Любопитно тоя Панайот Данев, кой се е състезавал в категория 40+ годишни мъже ВОР1 ли е.Познатия на всички трябва да е 70+ и едва ли може да предаде 90 cpm смесен текст но знам ли.

Редактирано от QRX на 21.05.18 22:19.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: QRX]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано22.05.18 08:57



За ВОР пречки нема, още повече ВОР-1.Те и с газО Яйца трОшат!



Редактирано от NinoS на 22.05.18 08:58.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: NinoS]  
Автор az de (член)
Публикувано22.05.18 10:11



A той ВОР-чо колко е приел/предал че с dox не ми се занимава - нали на беферето му е много як сайта и резултатите не са на него естествено


Този кияк вярно ли е на 70 - много млад изглежда на снимките - както се е консервирал май ще изкара още едно 200-300 години на синекурна службица у БФ(РЛ?) то като нищо:)

Редактирано от az de на 22.05.18 10:15.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: az de]  
Автор QRX (непознат)
Публикувано22.05.18 20:11



Гледам що е пейстнал БатСашо за него в една друга тема тука.Щом притежава сегашния инициал от 1969 тогава поне на 21-22 е бил след казарма.Чувал съм го що за чапла е на телеграф,та ми направи впечатление това постижение.Сигурно не е негова заслуга.
Да е жив и здрав,ако ще и до 1000 само да не яде от парите на БФРето,че предостатъчно зло натвори на радиолюбителството.А сегашните му плащат за което.Негови възпитаници са,нема начин.





Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: QRX]  
Автор az de (член)
Публикувано22.05.18 23:12



Нема такъв паразит като тоя. Ненапразно е с първи номер при ВОР-овете. Разпитах тоя и оня в средите - това се оказва некво адски мазно и подло същество. От пет души дето го познават никой нищо хубаво не можа да ми каже за него. Същите " суперлативи" чух само за оня другия - Домбровски с който са творили пероекта за наредбата за радиолюбителската дейност или нещо подобно и дето не е в бг. Естествено на трето място по изяви е не кой да е а бат Сашо. Класация от 1 до три на сите мамини убавци ВОР-чета.

Редактирано от az de на 22.05.18 23:17.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: LZ1FW]  
Автор az de (член)
Публикувано27.05.18 10:55



Я глей - тя дългата жица на бат Сашо му била от 2013 година още пък чак сега се хвали с нея. Бате може ли да имаш таквъзи придобивка и да го пазиш толкова дълго в тайна ? Нидей моля ти съ.


А не знаех че си толкова умел с ключа - давай ги тези видеа по-раничко да ги гледаме - много са образователни.

Между другото бате Щирлиц си е забърсал вече почти90% от сайта -как ще го помни историята сега ?



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: az de]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано27.05.18 20:05



ха-ха-ха..бат ти Сашо, по-известен като агент Бисер, с кодово име Щирлиц мисля, че доста отдавна работи с дължи жици, още като мрънкаше по 3.5 с "Волната".Предполагам, не толкова,че не може да се качи на покрива и да монтира една по-нормална антена, колкото го тресе милиционерщината да не разкрият агентурното му настояще!

Не знам дали има вила на говедарци, но една спайдербиймска пръчка 12м, струва около 80 евро, с доставката 100 да кажем.С нея могат да се направят доста добри и ефективни антени.Справка сайта на DJ0IP.Но просто радиовръзките не го блазнят.По голям кеф му прави милиционерщината, да внимава къде може да настъпи на котарака опашката.
Същото е видно и от пишман контестлъка му, виж,че повече се държи като контрол, слухти и записва.За цялото това време направи няколко връзки.Чудно ми е как повелителят на ЕКСЕЛА, не е вързал радиото си с компютъра, ами хлопа на маймунката и пише връзките на ТЕФТЕР!!!ха-ха-ха-ха N1MM контест софтуера, поддържа и българските телеграфни контести! Ама ВОРОВЕТЕ са така, ние младьежите сме научили компютъра да предава, а докато предава, дърпаме макарите!Известната MiXW, във всичките и модификации има чудесен лог, в т.ч контестен, може да предава, а при подходящо съотношение сигнал шум и приема сносно.
Такива са си ВОРОВЕТЕ, майстори на АВТОГОЛА, имам предвид въпросното клипче!

ПП... ха-ха-ха, мушморок, протяга ръчичка да натисне макросчето с инициала си,записан преди това в радиото!
Щирлиииииииииц, това радио има CAT система ве, управлява се идеално със свободната версия на HRD!

Редактирано от NinoS на 27.05.18 20:14.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: NinoS]  
Автор az de (член)
Публикувано27.05.18 21:57



Хихи - като е толкова силен да си беше написал макрос в ексела да предава на телеграф. За писането го разбирам - предполагам само саморъчно написани на баничарски тефтер доноси се признават от службите.
За жицата неам думи - щом до сега още 'експериментира' с нея пък взе та я и премери тая година - голям прогрес от 2013 насам нема що.
Обаче познайте - намерих и видео на агента и с гайгерите - там вече Щирлиц направо кърти от акълозаключения:


Гледам и не вярвам на ушите си на какви велики и гениални открития е способен иначе толкова скромният и потаен бате Сашо - Жолио Кюри пасти да яде.

Редактирано от az de на 27.05.18 23:51.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: az de]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано29.05.18 09:34



Не сме познали, бат Сашо, известен още като агент Бисер и Щирлиц, в момента е на правна тематика.А, забравих, известен е още като най-добрия радиолюбител сред правистите и най-добрия правист сред радиолюбителите и обича да "пропуска чудесата през тези три дни".Така, че ша ва замола..кви антени, кви радиации.Завърна се в старото си поприще:



Притеснява се човекът, както винаги има "ЕДНО НА УМ" за евентуалните проблеми на сайта на БФРЛ.






Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: NinoS]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано29.05.18 10:00



БФРЛ дали е оператор на лични данни....че тогава им трябва някой GDPR офицер и списана GDPR бумащина която КЗЛД при нужда да проверява. Аз изводи няма да правя, просто казвам :)

EOF



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.