Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 21.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: az de]  
Автор NinoS (новак)
Публикувано28.04.18 13:10



Ееееех Бисер, не става, пак зрелищен автогол!

Тази антенка си я остави на женати за простор, за друго не става май....



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: NinoS]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано28.04.18 13:21



Не ги чувам. На някои им чувах кореспондентите, ама до там.

Ти с каква антена слушаш?



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: LZ1FW]  
Автор az de (член)
Публикувано28.04.18 13:48



Аз съм закачил водопровода - странно защо ли чувам точно колкото Щирлиц. Ще пробвам с ютията след малко ама не й знам импеданса.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: LZ1FW]  
Автор NinoS (новак)
Публикувано28.04.18 18:03



Антената е полувертикален триъгълник за 40 м, захранван в единия долен ъгъл посредством балун 1:4 изпълнен на две слепени феритни пръчки.Работи с приемливо ксв около 1:3-1.4:1 на 7 и 14.Нещо като това с леко коригирани дължини и балуна както споменах:

Редактирано от NinoS на 28.04.18 18:10.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано28.04.18 18:44



Впечатлен съм от дължината на простора ти! По-малко от височината му, обаче.



Бат Сашо - и едно време ти казах - не си купувай уреди, които не знаеш как работят. На дългата жица КСВ-то и е последния проблем. Всъщност там проблем е да я "изкараш" от резонанс на определен банд. И то не за да можеш да я настроиш по-лесно на всички бандове, а по една друга причина. Която ще разбереш ти, заедно със съседите ти, в момента в който подадеш над трийсетина вата. Не се притеснявай - няма да те убие, докато не си купиш усилвател поне, но ще те парне леко, което ще ти сугестира физиологически защо е добре да чете. Малко - не много. По-горе те насочих, понеже знам, че си литерат - Ротхамел е написал доста за антените и който е прочел тая книжка, по диагонал дори, си е спестил доста ... В твоя случай парите за един RigExprert. Те антените ако ставаха по добри с придобиването на антенен анализатор, Яги щеше да е просто едно от японските имена.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (новак)
Публикувано28.04.18 19:00



Ей ама си лош човек Alenadrow! Агентът и балунче си е намотал, което чака да бъде поставено, другата пролет!





Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: NinoS]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано28.04.18 19:10



Хубава антена, ама засега ми се губи едната точка за закачване. Un-Un-а не го слагам нарочно. Играя си с чисто LW.

Като се наиграя ще сложа картинки с и без Un-Un
Между другото имам и 1:4 и 1:9.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано28.04.18 19:15



Ватовете са сто. Излъчам обаче сравнително рядко. Бъди спокоен за съседите. А за паренето - още по-спокоен. Не пари. Защо ли?



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: LZ1FW]  
Автор NinoS (новак)
Публикувано28.04.18 19:18



Къде си бре Щирлиц, ако си на Говедарци, не можеш да ме убедиш,че дворчето е толкова миниатюрно, че една 10м мачта за едно инв.ви на 7 и 14 не може да се сложи.... или някакво вертикалче за 14 на рибарска пръчка.Кви са тези дълги жици и простотии.Ако ще слагаш, а ти си горещ почитател на тези сурогати, опитай поне END FED ANTENNA.Чел съм,че дава доста добри резултати.Естествено,че балунът 1:9 трябва да сложиш за дълга жица, другия става за делтата която ти описах по-горе.

Редактирано от NinoS на 28.04.18 19:21.



Тема Re: LW ~25m дълга 4m над земятанови [re: NinoS]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано28.04.18 19:39



Не е важно къде съм. В момента си играя с антената и искам тя да точно проста LW.
Толкова ли е трудно да го разбереш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.