Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:10 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 19:37



понякога и минути отнема.
Да не би да си от потърпевшите, които са платили прекалено голяма сума за некадърно графично-художествено оформление, че си толкова рязка по темата?

Цените на картина "от художник" няма да ги коментирам - всеки струва толкова, за колкото успее да се продаде.
При мен 200 лева струва малко постна боя с малко злато върху дъска с размер 15х20 см, ма няма да си признавам за колко минути го правя, че някой ще се депресира.



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 19:37



Горките потърпевши... Направо такива клиенти бих ги пратил кориците им да ги правят тийнейджъри в уърд или фотошоп за жълти стотинки... Просто е жалко даже и да го коментирам. До този момент, от 2000 до края на 2013 г. съм изгонил откровено и пряко 3 "клиента" - без грам съжаление и угризение... Нито ми трябва жилото им, нито меда... просто да си заминават където желаят. Хем искат много, хем искат за малко пари - е... наум си ги пратих където им е мястото и до ден днешен не съжалявам. Това си е бизнес и тук място за такива "клиенти" е именно при тийнейджърите и такива дето се упражняват с уърд - там да си им се кланят и почитат. И още 2-3-ма по непряк начин - просто така стояха нещата. Сори, но трудът ми си има цена и то висока, когато го правя за човек, който не харесвам - ама никак. Обмислям след Нова година да наблегна на нещата, които обичам да правя... финансите ми може да пострадат, но поне няма да се занимавам с глупости... засега ми е само проект в главата. Животът си ми е твърде ценен, за да го пропилявам в работа за неблагодарни хора.



Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 19:44



ти фотошопиш, което също си иска майсторлък и известен естетически вкус.
във втората корица илюстративният елемент в композицията е леко изместен наляво към ръба на корицата.

Мисля, че при оформление на авторска книга тежката дума за стила и окончателната визия има авторът. Или греша?



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 19:46



художничка?



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 19:54



хахах, то си пише каква съм в скобите
срещам винаги точните хора в точното време когато става дума за работа





Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 19:56



Точно така е... аз играя според свирката на този, който дава парите и от неговото мнение. Изпраща му се за одобрение - докато не каже - "това искам". Аз съм куче на синджир - колкото и да не ми се иска. Понякога се налага да правя неща, които не харесвам и не обичам - но какво да се прави - угаждам. Обикновено имам набор от картинки, които трябва да комбинирам в корица или някакво друго изделие, която да стои естетически и продавно. Определено фотошопя и то доста майсторски, но съм виждал такива неща правени на фотошоп от начинаещи, че ми идва да си кръцна пръстите



Не винаги бизнес-частта на нещата ми се отплаща подобаващо, за това, което съм направил - но добре, че си обичам професията, а и че съм много добър техничар - това компенсира доста.

Всичко си е до клиент и пари. Наистина твърде често правя неща, които не ми доставят удоволствие, а пък се замислям, че животът е кратък... дето има една дума - утре може да ме удари керемида по главата и всичко да свърши за миг. След нова година ще мисля другия вариант - ще пробвам най-малкото временно да правя само неща, които ми доставят удоволствие.

Знаеш ли какво е да правиш рекламен продукт на чалгаджия например... Ужас... направо се мразя в такива моменти... но какво да правиш - дал си си гъза под наем и изпълняваш кофти прищевки.За радост подобни неща са рядкост, но ги има...



Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 19:58



ето един потърпевш изплака


приятно е да не рева сама солото



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 19:59



писателка





Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 20:02



Негодувам единствено от евентуално неуважение и недооценение на труда ми. Такива евтини неща - да ги правят циганите в Столипиново за техните си нужди. Аз оценявам труда си високо - който му харесва - харесва - който не - да си търси роб. Дори и до края на живота си да работя за без пари или да не работя нищо (стига да няма война примерно) - аз съм осигурен... да му мислят пишман дизайнерите... Моите проблеми са никакви.



Редактирано от Гарфийлд на 13.11.13 20:05.



Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 20:09



така е, за майсторите хлаб винаги е имало, има и ще има






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.