Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 05.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 15:17



Понеже това ми е работата - само да вметна, че цената е съвсем малко занижена - то зависи и от тиража де... ако се пускат 50 бр. - единичната цена скача много, ако се правят 100 000 бр. единичната цена е като за без пари. Тези цени за корици по 30-50 или 100 лв. са от най-простите... просто флякаш някакъв текст, малко цуни гуни с малко графични елементи - нещо като за час два работа... Съвсем различно нещо е наистина качествена корица - защото корицата продава... Тогава цените са от 200-300 лв. нагоре. Не плащаме никакви пари за ISBN - поръчваме го по мейл от библиотеката и ни е напълно безплатен.

Много съм зает в момента - спя по малко и работя по много - силен сезон - иначе бих ударил едно рамо като работа...



Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано13.11.13 15:23



е, то виждаш, че и авторката не бърза, написала е, че някъде през 2014г. се НАДЯВА книгата да излезне:)



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 15:44



Евентуално след Нова година бих се наел да дам прогноза и някакъв точен отговор... Сега просто не мога да се ангажирам с подобно нещо - в момента не мога да го мисля. Всичко зависи от ангажираността ми в периода.





Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 15:54



Не плащаме никакви пари за ISBN - поръчваме го по мейл от библиотеката и ни е напълно безплатен

е да де, за него не плащате, ама няква такса за нещо има, не ми се чете сега да го търся, сумта си спомням


защото корицата продава... Тогава цените са от 200-300 лв. нагоре

Продава таратанци! Може и в белите държави така да е , но се съмнявам.
Продава рекламата, т.е. критиката и масираният и наплив в подходящите издания в подходящия момент. Корицата е от пейзажа. Както и текста на автора. Както и всеки елемент взет сам за себе си.

п.п. За кориците от 200 лв да допълня само, че е срамота - картина можеш да си купиш на тази цена, истинска.
Корицата не е картина.
Картините си имат собствен живот.
Както и текстовете, необременени от тежестите на бизнеса.



Тема Казала съмнови [re: Lira Emerald]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.11.13 16:20



го. Нали и моята уста е голяма поне колкото твоята, но не ме чу.





Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 16:36



Аз пък намерих един издателски сайт, докато търсех да прочета къв е този код на латиница, за който си говорите. Ей го сайтът:



има си и калкулатор, и всичко. Ето какво гласи калкулатора за книга от 280 страници А4:

Kалкулация за книга, малък тираж
Предварителни разходи и предпечат


Изработка на корица: 60 лв
Редактор: 195 лв

Предпечат: 245 лв

Общо: 500 лв
Печат на книга


Тираж: 50 бр
Корица: 60 лв
Тяло: 420 лв
Сглобяване на книгата: 40 лв

Общо печат: 520 лв
Общо цена на книгата: 1020 лв

Цена на допълнителни бройки: 10.4 лв/брой


Kалкулация за е-книга
Предварителни разходи и предпечат


Изработка на корица: 60 лв
Редактор: 195 лв

Предпечат: 245 лв

Общо: 500 лв



п.п. За кориците от 200 лв да допълня само, че е срамота - картина можеш да си купиш на тази цена, истинска.
Корицата не е картина.


Всъщност Е. Нарисувана и оформена собственоръчно от художник-илюстратор корица на книга, си е произведение на изкуството. Оригиналът на корицата, особено ако е ръчно рисуван, поставен впоследствие в една рамка си е баш картина. Важи и за илюстрациите в книгите.
Кориците и илюстрациите, в зависимост от качеството им и от художника, могат да покрият претенцията за истински картини.

А за 200 лева можеш да си купиш приличен акварел, формат 50-100х70 см - също на хартия.



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 16:42



"Всъщност Е. Нарисувана и оформена собственоръчно от художник-илюстратор корица на книга, си е произведение на изкуството. Оригиналът на корицата, особено ако е ръчно рисуван, поставен впоследствие в една рамка си е баш картина. Важи и за илюстрациите в книгите.
Кориците и илюстрациите, в зависимост от качеството им и от художника, могат да покрият претенцията за истински картини. "

Отвсякъде е точно така. За без пари, се прави в Африка например (у нас също) - под банановото дърво седи негърче и цъцка да се учи на компютър. Един куп пишман дизайнери се занимават с нещо, което не им е работа, набъчкат го с 20 шрифта, фляснат една картинка - накрая ми го тръснат в уърд и да се оправям както мога - ама не е в интерес на естетиката...



Да ама нещата си искат ръка да пипне, око да прецени

Както и да е... за всеки влак си има пътници.



Тема Re: Все ощенови [re: Lira Emerald]  
Автор СъН (REM)
Публикувано13.11.13 16:53



ех, няма как, възбудихте ми любопитството и ще отида да ги видя тези клипове



иначе от това, ковто прочетох..., ми...да напишеш 200 стр след като си изчел Ошо, гошо/както казва дарки/, Толе и някои други книжки, и 300 странички би могло да е
какво е новото и уникалното честно казано не виждам, за това предпочитам да си преговарям Толе, У.Дайър, някои будисти

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 16:56



Всъщност Е. Нарисувана и оформена собственоръчно от художник-илюстратор корица на книга, си е произведение на изкуството. Оригиналът на корицата, особено ако е ръчно рисуван, поставен впоследствие в една рамка си е баш картина. Важи и за илюстрациите в книгите.
Кориците и илюстрациите, в зависимост от качеството им и от художника, могат да покрият претенцията за истински картини.


Да, произведения на изкуството са, в малкото случаи когато нещата са наистина изпипани или лични. Това са изключения, а не практика.
Големите издателства имат хубави корици, нямам представа какви са им пазарлъците с художниците, но предполагам, че с количеството поръчки, намалява и цената. Аз говоря за откъснатите състезатели.

За 200 лв можеш да си купиш картина с каквито боички си поискаш и в каквито размери, стига да нямаш претенция да е известно име. От художници.
Все още не върви в комплект със свирка, но има време.
Заври си хилежа отзад.



Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.11.13 17:03



Чудех се кой може да ми помогне... ама ти сега си адски ангажиран, пък ми се искаше за Коледа да съм готова. Накратко нали написах една приказка за племенниците и сама си правих илюстрациите на SketchBook Pro 6.2.3. Обаче накрая нещо не ми стигна търпението баш за корицата и най-вече за изписване на заглавието. Посничко ми стана. Та ми се искаше някой да пипне шрифта и разположението на заглавието само, преди да ходя да я разпечатам на цветен принтер и да я зашия с панделка. Ама разбирам, че не ти е момента сега де...

Тя не е за издаване. Уникална е, защото в нея са вплетени любими символи и игри на конкретно моите племенничета и е изцяло мое произведение

Но кой знае пък. Някой ден като умра може да стана известна детска писателка .

Така ми хрумна, че мога да се опитам да правя такива специални книжки и за други деца - уникални, ръчно изработени, единствени издания срещу адски много пари, което си е ... абе илюзия на въобръжението ми Адски трудоемко, е, ако имам графичен таблет донякъде ще олекне. Та, прави се интервю с поръчителя и се взима подробна информация за характер, любими игри и символи, предпочитания и забрани на родителя/поръчителя и т.н. Изпълнителят трябва да има и специален усет за да улови същественото и неизказаното. След което започва здравата работа - музата трябва да дойде по поръчка, писане, рисуване, разпечатване и уникално ръчно подвързване. Ето, издадох си идеята, хаха, който дръзне да си помисли, че може да я реализира и тя да му носи доходи да дойде после и да ми плати за идеята, моля Друг е въпросът, че трябва и да му се отдава на човек. А аз не съм съвсем убедена за себе си. А клиентите трябва да платят много пари при положение, че книжарниците преливат от оригинални книжки, комбинирани с различни развиващи прийоми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.