Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:10 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Да помогнем  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.11.13 02:30



Дарки, преди да вземеш решение дали да ме изтриеш или не, прочети откъса от книгата. Може да намериш нещо полезно за себе си.



Моя приятелка ме помоли за съдействие за издаване на новата й книга. Тъй като тематиката е близка до тази на клуба, си позволявам да пусна тук писмото й :

ХАРМОНИЯ ОТВЪД УМА - книга за баланса








Здравейте приятели :)

Новата ми книга е почти готова! “ХАРМОНИЯ ОТВЪД УМА - книга за баланса”. Прикачвам ви откъс от нея, с което се надявам да ме подкрепите. И този път, както и когато издавах “Раят зад страха”, за да се отпечата на хартия, са й необходими нейните читатели. Всеки може да изпраща суми по избор на банковата ми сметка:

Номерът на банковата сметка е изтрит от модератора. Този номер и другите данни и целият текст тук е копи - пейстнат от сайта, намиращ се на линка най-долу, така че интересуващите се от номера на банковата сметка могат да го намерят на въпросния сайт от линка в последния ред на текста

С което е въвлечен в съдействието на този проект. Тази подкрепа е много ценна за мен, защото означава, че си е струвало да напиша всичко това. Не беше лесно, но всичко се нагласяше така, че информацията да се сглоби по точно този начин. Тя помага на първо място на мен – за собствения ми живот, но вярвам, че всичко не трябва свърши дотук. Вие решавате.

Всеки, финансово съдействал за книгата, ще получи екземпляр от нея с лично послание. Участвалите с по-големи суми, ще получат и страничка от записките ми, водени съвсем в оригинал, докато течеше процесът на писане, както и отстъпки в семинарните и индивидуалните ми консултации. Най-щедрите сърца, освен всичко изброено дотук, ще имат възможността и за индивидуален разговор, за да ме попитат всичко, което им хрумне да ме попитат, преди или след като прочетат книгата. Имената на всички ще бъдат споменати в благодарностите в самото отпечатано издание.

Книгата е около 280 страници, формат А4. Все още нямам идея колко ще излезе това на хартия, но предполагам, че ще бъде колкото “Раят зад страха” и ще са необходими същите средства. Тогава събрах 5000лв. от вас – читателите. И само това я направи възможна. Вече съм събрала първите 600лв. – за което съм много щастлива. Ще ви държа в течение какво се случва – най-вече чрез блога ми, където ще разбирате докъде съм стигнала, как ще изглежда корицата, кога ще има интересни събития, които я съпътстват и пр. Предполагам, че в началото на 2014 книгата ще види бял свят. Надявам се да е полезна!

Много ви благодаря!
Без вас тези книги нямаше да ги има

Прегръщам ви,
Елена

П.П. На 16 Ноември, от 11.30ч. в Модерен театър, София, ще участвам на Фестивала “Свободата да бъдеш”, с лекция, която ще представя идеите на книгата.

П.П. Моля, да изпращате линк към тази информация на всички, които биха могли да бъдат заинтересовани книгата да се появи на рафтовете по книжарниците - http://raiatzadstraha.blogspot.com/2013/11/blog-post.html

Редактирано от DarkSide на 13.11.13 11:37.



Тема Откъс от книгатанови [re: nbb]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.11.13 02:39







Тема Re: Откъс от книгатанови [re: nbb]  
Автор СъН (REM)
Публикувано13.11.13 08:59



ти пасажа Подходи да олекотим напрежението на мислите чела ли си го?
особено първите 4 точки



Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: Да помогнемнови [re: nbb]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 09:02



Моите впечатления от "мострата" са за лек, четивен и общодостъпен текст.

Успех на авторката!



Тема Re: Да помогнемнови [re: nbb]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано13.11.13 09:19



Успех на авторката, но от кога частната просия по форуми/клубове и нета се толерира за законна помощ?



Доколкото знам събирането на пари по този начин е и противозаконно!

То така най-лесно, ей ви банкова сметка, вкарвайте Авторката трябва лично да си ходи където прецени и да запознава хората с начинанието си и ако преценят да и помагат!

Има си официален режим!

п.с. да вземем си накачулим всички по една банкова сметка /повод и причина ще измислим, и то много убедителни:)), па кой к'во даде...

Редактирано от Lira Emerald на 13.11.13 09:38.



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано13.11.13 09:23



И защо ти и посредничиш. Дай и инфо з аклубовете, нека тя лично си поства банковата сметка и си представя проект книгата!

Ама че нахално иначе



п.с. Абе ти като те занЕма няколко дни това ли мисли как да го измислиш и представиш:)



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 09:42



Ми...глад и недоимък сред списващите автори в България, знаеш как е.
Целта оправдава средствата.



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано13.11.13 09:46



Ми що автора сам не се представи, да се запознаем, да се поразговорим па барем си заработи лептата по някакъв начин, ако ме убеди в ползата от начинанието си...дето се казва, да ми направи предложение дето да немога да откажа:))

То така веднага имам 2-3 частни проекта, много полезни и за хората ще бъдат, обещавам

... да взема те помоля да ми пуснеш тема и сметката та белким нещо посъбера



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 09:51



Дирското потребителско споразумение е категорично по отношение на секви методи и гъзоврътки за бизнес-самореклама и продуктово позциониране.

Аз да питам ли що за всичките години след молби и подкани на поне 10 потребители да покажа собствени продукти, от които реално печеля пари, се правя на дръж ми шапката и отказвам?

Защото в споразумението пише черно на бяло, че е забранено рекламирането с цел хевентуална печалба. Който го прави, е на негова отговорност.



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано13.11.13 09:56



Ако в профилът ти има сайт за твой бизнес, не е нарушение!
Ако представиш твои творби, може:)...изкуството си е изкуство.
Но не да си им сложил цени за пред потребителите с подкана да си купят

...ако някой иска нещо ще се свърже с теб на бележки:)

Ся не става да се крием като престъпници, ако някой иска да представи нещо.

Дори и тази тема, не е лошо като идея, но не да ми навират банкова сметка /егати наглостта/...а примерно да ми оставят сайт и контакти с човека, ако искам лично ще се свържа и да поразпитам, ако имам интерес.

Това дира го разрешава, питала съм!

Но постването на банкови сметки и подкани за превод на пари...те това минава сЕкакви граници:)))



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 10:33



Не разбирам много от граници.
Ползвам дира за кеф, а не за да си връткам бизнес, чак толкова гъзоглава не съм, че да не мога да си подсигуря клиентела по законни начини.



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано13.11.13 10:39



Е, бизнесът е разтегливо понятие:)

И представянето му



Ти си преценяваш сама.

Въпросът беше в случая за директно постване на банкова сметка, което вече си е в повече:))

п.с. както виждаш дирът в профилите сам си е поставил сектор за уебсайт, мейл и пр. за който прецени да си използва тази опция. Демек, точно това не е незаконно, ми е мислата



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано13.11.13 10:41



чудих се дали да изтрия банковата сметка, но реших да я оставя, все пак това не е реклама на бизнес, а молба за благотворителност

в крайна сметка всеки, който види, че авторката дори не се е постарала да си подравни текста на мострата, може сам да си направи заключенията



Тема Re: +нови [re: DarkSide]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано13.11.13 10:46



А, ок:))

Разбирам, че можело значи...ще го имам предвид в начинанията си:))





Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано13.11.13 11:39



сега видях, че всичко е копи-пейстнато от сайта, към който има линк най-долу, така че изтрих номера на банковата сметка, пък който желае да го научи може да го направи на блога на писателката, към който има линк най-долу



Тема Re: +нови [re: DarkSide]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано13.11.13 11:59



Taka съм съгласна:)



И е абсолютно разумно и приемливо.

п.с. съпружето един ден ми каза: абе да взема да пробвама в нета, да си постна снимка, колко съм Убав и способен и че се нуждая от допълнителни фин. средства, ей така просто-нищо не предлагам, ще дам и банкова сметка да видим дали ще ми преведе някой нещо



Тема Re: +нови [re: DarkSide]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.11.13 12:03



Вече си изтрил сметката, но исках да кажа, че това не е точно благотворителност. Предполагам, че жената ще и припечели някой лев от издаването й. Едва ли подбудите й са чисто алтруистични. Т.е. ще вземе едни пари и от тях ще изкара една печалба, която ще похарчи, както намери за добре, без да иска мнението на спонсорите. А после ще похарчи и главницата и за третата книга пак ще има "благотворителна кампания".



Иначе няма лошо да си търси спонсори по какъвто начин намери за добре и щом дръзне да го заяви пред света. Приветствам смелостта и решителността й да завърши проекта си. Щом има кой да откликне всичко е ОК. Пожелавам й успех!

Редактирано от Ekna на 13.11.13 12:04.



Тема Re: +нови [re: Ekna]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано13.11.13 12:11



Всъщност, имам представа от двама души, които си издадоха книги-специализирана л-ра.

Теглиха си кредит, издадоха я и всичко е начисто. Така не остава: онова особено чувство към автора:)))

Е, едната се оплакваше, че 5г. не може да си възвърне вложеното, но това е друг проблем и накрая само подаряваше книжките само да не и задръстват хола:))



Иначе нямам нищо против желанието за издаване на книги! Харесвам американската с-ма, където в издателство представяш проекта и ако ТЕ са заинтересовани те субсидират-договори и т.н. Това е начина!...У нас е майка плаче-знам

Между другото имаше една клубарка, от друг клуб, която също си издаде книжка-пак такава духовно просветителска. За това разбрахме, чак след като имаше тиража и ни покани на сбирки с малко банкетче:), където я представяше. Купих си я от уважение към човека-писател, от това, че ме е поканила и ми е отделила внимание на сбирката...абе друго е усещането:))...то пък накрая като я прочетох, даже и ми хареса...и сега очаквам следващата и книжка и сбирка



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано13.11.13 12:14



ми тази като я гледам точно така е постъпила, единствено си е направила труда да обяви банкова сметка и я да видим дали някой ще преведе пари

абсолютно несериозна работа, на нейно място бих написал поне точно колко пари ми са нужни за издаване в такъв и такъв формат, с точно определено качество и в точно определен тираж, толкова и толкова страници, толкова струва хартията, толкова корицата, толкова редакцията, толкова отпечатването ... аз колко пари ще сложа мои и колко искам да събера от дарители ... и още един много интересен въпрос, на който сигурно ще се наложи да се отговори, после какво ще направя с парите от продажбата на книгата ... щото гледам, че на каката издадената й книга с дарителски средства си се продава срещу пари



гледах й едно видео в ютюб, запъва се като студент на изпит, хъка, мъка и гледането на презентацията е абсолютна досада ... защо е решила, че й трябват дарителски средства да си издаде книгата, за мен е абсолютна загадка .... 5000 лева не са кой знае какви пари, та да се налага да надаваш сърцераздирателен зов за помощ ... пък и със сигурност би могла да си намери издател и за половината от тези пари



Тема Re: Да помогнемнови [re: Aлиca.]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.11.13 12:14



Съгласна.



Тема Re: +нови [re: DarkSide]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано13.11.13 12:22



Типичен пример за - чукча писатель



ясна е работата, ама не ми е ясно Енбибито що се бута в тая схема
/освен ако няма обещана комисионна/ ...или всъщност защото иска да си говори с теб Дарки, косвено нещо ти натъртва...щото я ръчка ли ръчка нещото

сладурка е тя



Тема Re: +нови [re: DarkSide]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 12:34



Не знам колко струва издаването на електронна книга, но е по-евтино от издаване на книга на хартиен носител. При положение, че авторът страда от недостиг на средства, това също е нелош вариант.



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано13.11.13 12:44



ми пишеш в Гугъл конверсия от уърдовски формат в електроннокнижен формат и излизат една камара сайтове, които го праявт безплатно ... аз лично си конвъртнах моите графомански писания в електронна книга - отне ми около пет минути и напълно безплатно ...


ся сериозно, каката за 200 - 300 лева може да си намери редактор, който да й оправи грешките и стила и някой като наш Гарфийлд, който за още толкова да й направи и оформлението графично и каквото там има да се оформя, за някакви подобни пари получава ИСБН номер и друго нищо не й требе - изобщо нема нужда да минава през издател



Тема Благодаря тинови [re: DarkSide]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.11.13 12:53



Изобщо не съм съобразила, че трябва да махна банковата сметка. А най-добре е да изтриеш и други работи, остави линка. Наистина ми се видя полезно четиво и затова го пуснах. Авторката не знае, че съм го направила.





Тема Налинови [re: СъН]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.11.13 12:54



гледаш по кое време съм го пуснала, нищо не съм чела подробно.Сега ще го изпринтя да го чета.





Тема Гледайнови [re: Lira Emerald]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.11.13 13:06



как се сещаш. Подготвям си визитата за Белгия и трябва да го разговоря, за да си имам гид, няма да се мотая сама по улиците я.





Тема Ми тъй денови [re: Lira Emerald]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.11.13 13:08



Аз ти казах да дойда да ми метнеш едни карти, ще ти платя, ти се дърпаш. Поне сметка дай.





Тема Re: Благодаря тинови [re: nbb]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 13:24



"Авторката не знае, че съм го направила."

Пак ли правиш непожелано добро... Ах тииии





Тема Re: Ми тъй денови [re: nbb]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано13.11.13 13:37



Гледаш ли каква съм "бизнесменка"...искат да ми плащат, аз се дърпам



Па момата писателката иска да и плащат-па ний се дърпаме



Тема Re: Благодаря тинови [re: nbb]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 13:47



Наистина ми се видя полезно четиво и затова го пуснах. Авторката не знае, че съм го направила.

Авторката е публикувала 30 страници от полезното си четиво с една единствена цел - да събере средства за издаването на цялата си книга. Ти правиш копи-пейст на призива за спонсориране с номера на банковата и сметка, не на полезното четиво.
Въпросното "полезно" се намира в неактивиран линк най-отдолу на дългия текст, който изобщо не е полезно четиво, а апел за дарения.

Значи, първо ползваш текста на авторката не по предназначение, после ползваш дирското пространство не по предназначение.

Накрая тръсваш едно "ма аз не знаех, че не се прави така".



А това как да го разбираме - твои думи са:
Моя приятелка ме помоли за съдействие за издаване на новата й книга.

Редактирано от Aлиca. на 13.11.13 13:49.



Тема Лисо,нови [re: Aлиca.]  
Автор crazymonkey-126377 (перде)
Публикувано13.11.13 13:52



трябваше да станеш адвокат.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: +нови [re: DarkSide]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 14:17



Хм, твърде високи цени си дал за корекция и предпечат, сигурно имаш предвид чужбинско или?
Корицата може да и струва 0 лв ако е откровена простотия и сама си я направи, 30-50 лв ако и я прави някой фотошопаджия /то пак си е простотия, но по-качествена/, и около 100 ако е истинска корица и е на художник. Може и други цени да има, но мойто инфо е такова, като за без посредник.
10 лв е ISBN-на /който всъщност и е необходим само ако ще се продава книгата в книжарници, за авторските права не е от значение, може и на сайта да си го постне и е достатъчно/, обаче и за съжаление не може кака Пена сама да си го вземе, ами трябва да ползва за посредник някой Издател. И да плати съответно горните услуги,/но вече на много, много различни цени/ макар и да няма нужда от тях. За печата пък въобще не ми се говори за разликите в цените на различни места - невероятни са, но балъци винаги трябва да има, за да върви и бизнеса. Ако човек има време и му се търси, а и ако изобщо някой му даде възможност сам да си намери къде да печата, има добри цени и добро качество.

Редактирано от shshtt на 13.11.13 14:23.



Тема Re: Благодаря тинови [re: Aлиca.]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано13.11.13 14:20



Тарикатлъци бре



Ако не го беше написала баш това оправдание, щях някак си да я разбера



Тема Re: Да помогнемнови [re: nbb]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано13.11.13 14:20



А ти помогна ли?



И пак ще вметна и тук към теб, препоръчай и да си изтегли потребителски кредит, 5000 дават без проблем, еле па в Париба банк...така, ще и е чиста съвестта, а и читателите ще са доволни!

Ся творчеството иска жертви...ама не главите на горките читатели, нали?


Редактирано от Lira Emerald на 13.11.13 14:24.



Тема Re: Лисо,нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 14:33



трябваше, я. по пари щях да ходя сега, не да маам с четките за Бог да прости.





Тема Re: Лисо,нови [re: Aлиca.]  
Автор crazymonkey-126377 (перде)
Публикувано13.11.13 14:37



Абе не всички ходят по пари, ама ти щеше.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Благодаря тинови [re: Lira Emerald]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 14:39



Дарки, преди да вземеш решение дали да ме изтриеш или не, прочети откъса от книгата. Може да намериш нещо полезно за себе си.

Бе нещо ни вземат за лакирани врабчета, пък после се правят на света вода ненапита. Е така, ако мине номерът.





Тема Re: Лисо,нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано13.11.13 14:46



Опасна е! Признавам





Тема Все ощенови [re: Lira Emerald]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.11.13 14:49



не, защото не съм обсъдила с мъжа си с каква сума да се отзовем. За предишната книга съм помогнала и за тази ще го направя, бъди сигурна, защото измъкна мъжа ми от депресията веднага след прочитането на откъса, публикуван в блога миналата година.



Тема Re: Все ощенови [re: nbb]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано13.11.13 14:57



Ехааа, ми той мъжът ти бил много лесен бре:))

...да е жив и здрав човека:)

дано не го е измъкнала по друг начин от депресията , ако се познават...щото гледам мацката кръшно се опитва го раздава, еле па с тия физкултурни упражнения

п.с. между другото ако искаш така леко и внуши да ползва проф. актьор с хубав глас, за клиповете с медитации. Нейният глас е груб/неподходящ и не става. ПоразбирВам от тия неща, затова си позволявам да ти го кажа.
Има и специфичен диалект и говорен дефект, който много кофти разваля пейзажа.

Дано не го приемеш като заяждане някакво

просто това са неща, които отстрани се виждат по-добре.

Редактирано от Lira Emerald на 13.11.13 15:44.



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 15:17



Понеже това ми е работата - само да вметна, че цената е съвсем малко занижена - то зависи и от тиража де... ако се пускат 50 бр. - единичната цена скача много, ако се правят 100 000 бр. единичната цена е като за без пари. Тези цени за корици по 30-50 или 100 лв. са от най-простите... просто флякаш някакъв текст, малко цуни гуни с малко графични елементи - нещо като за час два работа... Съвсем различно нещо е наистина качествена корица - защото корицата продава... Тогава цените са от 200-300 лв. нагоре. Не плащаме никакви пари за ISBN - поръчваме го по мейл от библиотеката и ни е напълно безплатен.

Много съм зает в момента - спя по малко и работя по много - силен сезон - иначе бих ударил едно рамо като работа...



Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано13.11.13 15:23



е, то виждаш, че и авторката не бърза, написала е, че някъде през 2014г. се НАДЯВА книгата да излезне:)



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 15:44



Евентуално след Нова година бих се наел да дам прогноза и някакъв точен отговор... Сега просто не мога да се ангажирам с подобно нещо - в момента не мога да го мисля. Всичко зависи от ангажираността ми в периода.





Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 15:54



Не плащаме никакви пари за ISBN - поръчваме го по мейл от библиотеката и ни е напълно безплатен

е да де, за него не плащате, ама няква такса за нещо има, не ми се чете сега да го търся, сумта си спомням


защото корицата продава... Тогава цените са от 200-300 лв. нагоре

Продава таратанци! Може и в белите държави така да е , но се съмнявам.
Продава рекламата, т.е. критиката и масираният и наплив в подходящите издания в подходящия момент. Корицата е от пейзажа. Както и текста на автора. Както и всеки елемент взет сам за себе си.

п.п. За кориците от 200 лв да допълня само, че е срамота - картина можеш да си купиш на тази цена, истинска.
Корицата не е картина.
Картините си имат собствен живот.
Както и текстовете, необременени от тежестите на бизнеса.



Тема Казала съмнови [re: Lira Emerald]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.11.13 16:20



го. Нали и моята уста е голяма поне колкото твоята, но не ме чу.





Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 16:36



Аз пък намерих един издателски сайт, докато търсех да прочета къв е този код на латиница, за който си говорите. Ей го сайтът:



има си и калкулатор, и всичко. Ето какво гласи калкулатора за книга от 280 страници А4:

Kалкулация за книга, малък тираж
Предварителни разходи и предпечат


Изработка на корица: 60 лв
Редактор: 195 лв

Предпечат: 245 лв

Общо: 500 лв
Печат на книга


Тираж: 50 бр
Корица: 60 лв
Тяло: 420 лв
Сглобяване на книгата: 40 лв

Общо печат: 520 лв
Общо цена на книгата: 1020 лв

Цена на допълнителни бройки: 10.4 лв/брой


Kалкулация за е-книга
Предварителни разходи и предпечат


Изработка на корица: 60 лв
Редактор: 195 лв

Предпечат: 245 лв

Общо: 500 лв



п.п. За кориците от 200 лв да допълня само, че е срамота - картина можеш да си купиш на тази цена, истинска.
Корицата не е картина.


Всъщност Е. Нарисувана и оформена собственоръчно от художник-илюстратор корица на книга, си е произведение на изкуството. Оригиналът на корицата, особено ако е ръчно рисуван, поставен впоследствие в една рамка си е баш картина. Важи и за илюстрациите в книгите.
Кориците и илюстрациите, в зависимост от качеството им и от художника, могат да покрият претенцията за истински картини.

А за 200 лева можеш да си купиш приличен акварел, формат 50-100х70 см - също на хартия.



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 16:42



"Всъщност Е. Нарисувана и оформена собственоръчно от художник-илюстратор корица на книга, си е произведение на изкуството. Оригиналът на корицата, особено ако е ръчно рисуван, поставен впоследствие в една рамка си е баш картина. Важи и за илюстрациите в книгите.
Кориците и илюстрациите, в зависимост от качеството им и от художника, могат да покрият претенцията за истински картини. "

Отвсякъде е точно така. За без пари, се прави в Африка например (у нас също) - под банановото дърво седи негърче и цъцка да се учи на компютър. Един куп пишман дизайнери се занимават с нещо, което не им е работа, набъчкат го с 20 шрифта, фляснат една картинка - накрая ми го тръснат в уърд и да се оправям както мога - ама не е в интерес на естетиката...



Да ама нещата си искат ръка да пипне, око да прецени

Както и да е... за всеки влак си има пътници.



Тема Re: Все ощенови [re: Lira Emerald]  
Автор СъН (REM)
Публикувано13.11.13 16:53



ех, няма как, възбудихте ми любопитството и ще отида да ги видя тези клипове



иначе от това, ковто прочетох..., ми...да напишеш 200 стр след като си изчел Ошо, гошо/както казва дарки/, Толе и някои други книжки, и 300 странички би могло да е
какво е новото и уникалното честно казано не виждам, за това предпочитам да си преговарям Толе, У.Дайър, някои будисти

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 16:56



Всъщност Е. Нарисувана и оформена собственоръчно от художник-илюстратор корица на книга, си е произведение на изкуството. Оригиналът на корицата, особено ако е ръчно рисуван, поставен впоследствие в една рамка си е баш картина. Важи и за илюстрациите в книгите.
Кориците и илюстрациите, в зависимост от качеството им и от художника, могат да покрият претенцията за истински картини.


Да, произведения на изкуството са, в малкото случаи когато нещата са наистина изпипани или лични. Това са изключения, а не практика.
Големите издателства имат хубави корици, нямам представа какви са им пазарлъците с художниците, но предполагам, че с количеството поръчки, намалява и цената. Аз говоря за откъснатите състезатели.

За 200 лв можеш да си купиш картина с каквито боички си поискаш и в каквито размери, стига да нямаш претенция да е известно име. От художници.
Все още не върви в комплект със свирка, но има време.
Заври си хилежа отзад.



Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.11.13 17:03



Чудех се кой може да ми помогне... ама ти сега си адски ангажиран, пък ми се искаше за Коледа да съм готова. Накратко нали написах една приказка за племенниците и сама си правих илюстрациите на SketchBook Pro 6.2.3. Обаче накрая нещо не ми стигна търпението баш за корицата и най-вече за изписване на заглавието. Посничко ми стана. Та ми се искаше някой да пипне шрифта и разположението на заглавието само, преди да ходя да я разпечатам на цветен принтер и да я зашия с панделка. Ама разбирам, че не ти е момента сега де...

Тя не е за издаване. Уникална е, защото в нея са вплетени любими символи и игри на конкретно моите племенничета и е изцяло мое произведение

Но кой знае пък. Някой ден като умра може да стана известна детска писателка .

Така ми хрумна, че мога да се опитам да правя такива специални книжки и за други деца - уникални, ръчно изработени, единствени издания срещу адски много пари, което си е ... абе илюзия на въобръжението ми Адски трудоемко, е, ако имам графичен таблет донякъде ще олекне. Та, прави се интервю с поръчителя и се взима подробна информация за характер, любими игри и символи, предпочитания и забрани на родителя/поръчителя и т.н. Изпълнителят трябва да има и специален усет за да улови същественото и неизказаното. След което започва здравата работа - музата трябва да дойде по поръчка, писане, рисуване, разпечатване и уникално ръчно подвързване. Ето, издадох си идеята, хаха, който дръзне да си помисли, че може да я реализира и тя да му носи доходи да дойде после и да ми плати за идеята, моля Друг е въпросът, че трябва и да му се отдава на човек. А аз не съм съвсем убедена за себе си. А клиентите трябва да платят много пари при положение, че книжарниците преливат от оригинални книжки, комбинирани с различни развиващи прийоми.



Тема Re: +нови [re: Ekna]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 17:08



Проблемът е никакъв - наистина мога да правя такива неща и като за съклубар - няма да ти взимам пари - достатъчно си обичам професията, за да може подобно нещо да ми достави наслада - дори и като хоби, но всичко опира до свободно време - а сега нямам никакво за съжаление. Сега съм на черешата - работа, сън и така... направо сме се заринали с работа - пуснахме си гугъл реклама и клиентите заваляха със страшна скорост и засилка...



Иначе след Нова година можем да си говорим по отношение на проекта ти... няма проблем.



Тема Re: +нови [re: Ekna]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 17:08



хубава ти е идеята, личните неща винаги са скъпи


а и все пак ти не разчиташ да направиш чудеса от приходи, надявам се, а да направиш нещо хубаво за някой и за взаимна радост



Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.11.13 17:10



Това е чудесно, работа да има!



Живи и здрави ако успея да се въздържа за след Н.Г.



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.11.13 17:14



А, разбира се, що се отнася до близки хора, да. Обаче като бизнес идея се обезсмисля. Всъщност това ми хрумна като алтернатива за евентуална смяна на попрището, така че би следвало ако го правя да ми доставя доволно приходи. Иначе ако ще е за доставяне на удоволствие бих го правила само за близки и то напълно безплатно.

Не съм се отказала съвсем. Ще изчакам да видя дали ще хареса на племенниците и майка им и баща им и тогава може да пробвам с втори проект за тренировка.



Тема Re: Казала съмнови [re: nbb]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано13.11.13 17:17



E, поздравления за казването-тук си стискаме ръцете!:)

И що и правиш реклама като е толкоз дебелоглава?


Да се оправя



Тема Re: Браво!нови [re: Ekna]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано13.11.13 17:19



Великолепно начинание:)

искам да видя и аз тази мини книжка-мишка:))

ще ни я покажеш-нали?





Тема Re: +нови [re: Ekna]  
Автор СъН (REM)
Публикувано13.11.13 17:24



действай, че и аз имам една кръщелница- многознайна маймунка,
а и аз обичам детски книжки.., а дъртешки няма ли да правиш?



Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: Браво!нови [re: Lira Emerald]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.11.13 17:25



Мии.... искам да видя реакция първо на хората ми, от чиято критика не се страхувам и срамувам. Може и да не става, знам ли. За сега само майка ми и баща ми са я видяли и майка ми ме поощри. Много е хубава, каза. Ообаче мен ме гложди, че е хубава, но не е супервпечатляваща. Нали съм си максималистче... И все пак е първи опит, тъй че ...

Та ще я споделя, ама по-нататък.





Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 17:28



Ето какви са изискванията за корица на книга в конкурса на едно издателство за българска фантастика - пускам линк с пълните условия:



Награди:

Художникът на най-харесаната корица ще получи възнаграждение от поне 100 лева. Точната сума ще се определи от броя платени антологии (електронни и хартиени):

– Ако не надхвърлят 300, наградата остава първоначалните 100 лв. Художникът ще ги получи веднага след обявяване на резултатите от Копнежа (в началото на ноември).


– За всеки три платени бройки над 300 към наградата се добавя още 1 лв. Този допълнителен хонорар се плаща на художника в края на всяка календарна година (през декември).

(Успехът на тази антология зависи от всички ни – автори, съставители, художници, редактори, читатели… Затова каним всички ви: помагайте с разгласата. Добрата читателска дума е най-могъщият разпространител. :) )

Художниците на всички харесани корици ще получат по три електронни книги от поредица „Човешката библиотека“ – по техен избор. (Даже и да не ни разрешите да ги публикуваме в Галерията. ;) )

Ако имате въпроси – въпросвайте!

И – творете! Ние Копнеем за вас! :)


Ето конкурсните работи - нямам представа кой е спечелилият художник, но както всеки може да види, има и по-сложни, и по-семпли предложения, до едно - творческа дейност:



Аз изобщо не съм убедена, че тази корица, например, няма художествената стойност на картина и всеки може да я измагери за 50 лева, докато си бърка в носа:





Тема Re: +нови [re: СъН]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.11.13 17:30



Хаха, ако трябва да съм честна и дърташки проект започнах преди доста месеци, но върви, върви па спре... Опасявам се, че лесно се давам на трудностите. Ще ми трябва време и контакти за няколко проучвания за по-голяма достоверност и т.н.

Там поне няма да има илюстрации, само корици. Мислех, че е по-лесно.



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 17:34



да, най-лесно се магери текста за който се търси корица
него всеки го може и в най-добрия случай е без пари, а в повечето автора си плаща за това че трябва да му се търсят всичките там неща - предпечати, печати, корици и пр. съществености



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 17:37



За 200 лв можеш да си купиш картина с каквито боички си поискаш и в каквито размери, стига да нямаш претенция да е известно име. От художници.

За размерите и художниците ще поспорим.
Но от енбибито можеш и безплатно да се уредиш.



Всъщност, всеки с вкуса си. Аз мога и за 50 лева да си купя картина, на която само материалите струват почти толкова, но няма да го направя. Ти за 200 лева на парче можеш да изкупиш почти целия пазар на ул. Париж - ако ти е важна цената на парче.



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 17:38



виж, не съм аз човека за този глупав разговор.



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 17:53



Нямам отношение към авторския текст, коментирам само професионализма на художника-илюстратор.
Когато се ползва труда на художник-илюстратор, де. Братовчедка ми е завършила графичен дизайн и, докато живееше в България, а аз и гостувах, помня, че често береше ядове с кориците на книги, които са и досадни, скучни, противни понякога, но е длъжна да ги прочете от първата до последната буква, да усети най-същественото от книгата, което да я представи по най-привлекателния начин и да го нарисува. После подбор на шрифт, монтаж на текста към композицията така, че да не губи от това, оформление...техничарска част, която задължително трябва да съобрази със стандарта и т.н. Понякога една корица на обемиста книга или сборник на световно неизвестен автор и отнемаше седмица.

Проста работа, като за пиисе лева, нали?



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 17:56



виж, не съм аз човека за този глупав разговор.

Останах с впечатление, че коментираш компетентно цени на картини и на художествено оформление на книги.

Ако съм сбъркала в "компетентно", разговорът е глупав, приключвам го.



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 19:09



Алиса, съжалявам за грубия език, съвсем не на място е и влязох да се извиня.
Надявам се разбираш, че не говоря на теб, а на вятърните мелници.



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 19:12



на някой отнема една седмица, на друг един час, зависи от представи си, пък и на кой ли му пука освен на потърпевшите



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 19:12



За туй иде реч... това не е мой тип корица... просто различия във вкуса - нищо повече. Уточнявам отново - аз не съм художник - нямам нито образованието, нито виждането за това, камо ли пък уменията да рисувам... Просто подреждам различни графични елементи, така че да изглеждат естетически... В замяна на това съм пък перфектен изпълнител на друга идея - стига човек да знае какво иска и ми го обрисува... Познавам изключително добре програмите и възможностите им и ги използвам с пълна сила. Смятам, че около 22 години съм натрупал някакъв опит и някакви виждания по въпроса...

Ето една моя корица от по-ранния ми период, която стои доста простовато... все пак цената й беше по памет цитирам - около 130 лв. - трябваше да я направя бързо с оглед цената й... без някакво задълбочаване, отлежаване във времето с цел мисъл по темата...



Ето една корица от малко по-късен мой етап - за същата цена:







Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 19:16



не, не си объркала, компетентна съм, варили са ме в този казан с променлив успех, но жилава съм за (или от) проклетия



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 19:27



Честно... аз съм човек на заплата - от която съм доволен... когато ми се падне да правя корица - спокойно може и да не искам пари и да го правя вкъщи... ей така за кеф и разтуха... В печатницата нещата обаче са комерсиални естествено... все пак си е бизнес от който си заработваме пари



Преди години правих каталог на една туристическа фирма от около 100-150 стр. - всичко цветно... направо се разлях от кеф, пък и на всичкото отгоре ми се плати подобаващо... но го правих около половин година и нямаше и една картинка, която да не бях пипнал както трябва, въвлякох се и в детайли и за повечето хора доста подробности, които някак си не се виждат от хората, които не разбират, но остават някак си възприятията, че са видели нещо красиво. Мое мнение

Просто съм по-добър техничар отколкото дизайнер и когато имам налице художник с виждане за нещата, който знае точно какво иска, а и издателството има и пари насреща - заедно правим чудеса от храброст - там нямам граници мога да направя почти, ама наистина почти, да не кажа всичко.



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 19:37



понякога и минути отнема.
Да не би да си от потърпевшите, които са платили прекалено голяма сума за некадърно графично-художествено оформление, че си толкова рязка по темата?

Цените на картина "от художник" няма да ги коментирам - всеки струва толкова, за колкото успее да се продаде.
При мен 200 лева струва малко постна боя с малко злато върху дъска с размер 15х20 см, ма няма да си признавам за колко минути го правя, че някой ще се депресира.



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 19:37



Горките потърпевши... Направо такива клиенти бих ги пратил кориците им да ги правят тийнейджъри в уърд или фотошоп за жълти стотинки... Просто е жалко даже и да го коментирам. До този момент, от 2000 до края на 2013 г. съм изгонил откровено и пряко 3 "клиента" - без грам съжаление и угризение... Нито ми трябва жилото им, нито меда... просто да си заминават където желаят. Хем искат много, хем искат за малко пари - е... наум си ги пратих където им е мястото и до ден днешен не съжалявам. Това си е бизнес и тук място за такива "клиенти" е именно при тийнейджърите и такива дето се упражняват с уърд - там да си им се кланят и почитат. И още 2-3-ма по непряк начин - просто така стояха нещата. Сори, но трудът ми си има цена и то висока, когато го правя за човек, който не харесвам - ама никак. Обмислям след Нова година да наблегна на нещата, които обичам да правя... финансите ми може да пострадат, но поне няма да се занимавам с глупости... засега ми е само проект в главата. Животът си ми е твърде ценен, за да го пропилявам в работа за неблагодарни хора.



Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 19:44



ти фотошопиш, което също си иска майсторлък и известен естетически вкус.
във втората корица илюстративният елемент в композицията е леко изместен наляво към ръба на корицата.

Мисля, че при оформление на авторска книга тежката дума за стила и окончателната визия има авторът. Или греша?



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 19:46



художничка?



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 19:54



хахах, то си пише каква съм в скобите
срещам винаги точните хора в точното време когато става дума за работа





Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 19:56



Точно така е... аз играя според свирката на този, който дава парите и от неговото мнение. Изпраща му се за одобрение - докато не каже - "това искам". Аз съм куче на синджир - колкото и да не ми се иска. Понякога се налага да правя неща, които не харесвам и не обичам - но какво да се прави - угаждам. Обикновено имам набор от картинки, които трябва да комбинирам в корица или някакво друго изделие, която да стои естетически и продавно. Определено фотошопя и то доста майсторски, но съм виждал такива неща правени на фотошоп от начинаещи, че ми идва да си кръцна пръстите



Не винаги бизнес-частта на нещата ми се отплаща подобаващо, за това, което съм направил - но добре, че си обичам професията, а и че съм много добър техничар - това компенсира доста.

Всичко си е до клиент и пари. Наистина твърде често правя неща, които не ми доставят удоволствие, а пък се замислям, че животът е кратък... дето има една дума - утре може да ме удари керемида по главата и всичко да свърши за миг. След нова година ще мисля другия вариант - ще пробвам най-малкото временно да правя само неща, които ми доставят удоволствие.

Знаеш ли какво е да правиш рекламен продукт на чалгаджия например... Ужас... направо се мразя в такива моменти... но какво да правиш - дал си си гъза под наем и изпълняваш кофти прищевки.За радост подобни неща са рядкост, но ги има...



Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 19:58



ето един потърпевш изплака


приятно е да не рева сама солото



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 19:59



писателка





Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 20:02



Негодувам единствено от евентуално неуважение и недооценение на труда ми. Такива евтини неща - да ги правят циганите в Столипиново за техните си нужди. Аз оценявам труда си високо - който му харесва - харесва - който не - да си търси роб. Дори и до края на живота си да работя за без пари или да не работя нищо (стига да няма война примерно) - аз съм осигурен... да му мислят пишман дизайнерите... Моите проблеми са никакви.



Редактирано от Гарфийлд на 13.11.13 20:05.



Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 20:09



така е, за майсторите хлаб винаги е имало, има и ще има





Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 20:18



Ами оказва се, че има... дори и да правя 2/3 неща, които не ми харесват - трудът ми си се отплаща. Обожавам да обработвам архивни и стари снимки, обожавам да правя чудеса с истински художник насреща си, обожавам неща да ги правя така, че на мен да ми харесват (обикновено тогава нещата се харесват на всички по някакъв незнаен начин)... Уви - всички ние работим за пари и искаме нещата, които работим да ни се отплащат правопропорционално на вложения труд и мисъл - но не винаги нещата стоят по този начин. За вас съклубарите - стига да имам достатъчно свободно време, да не ме пришпорвате и да ми се доверявате - мога да правя неща безплатно - за мен би било въпрос на удоволствие. Но след Нова година евентуално - зависи от количеството ми работа в момента...





Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 20:22



ей, човеко, споко бе, няма нужда, но е толкова и наистина мило





Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 20:24



Почти винаги съм много споко





Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 20:28



грешиш

издателствата си имат концепции и стил и те решават
авторът е важен като поръчка, клиент на издателя, ама съвсем не би могъл да очаква и отношение като към такъв, абе има специфики бранша - хем плаща, хем не поръчва музиката





Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 20:38



е, наречи ме тъпа, но не схванах от коя страна на барикадата си и защо в тази тема.
късметлии сме всички, щом сме живи да пишем



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 20:40



аха, ясно.
благодаря за уточнението



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 20:49



Така е - няма спор. Но когато човек няма определено виждане за нещата, следва да се довери на човек, на който това му е работата.

Пример:

Аз от компютри не разбирам и определено отказвам да разбирам...

Когато си купувам комп - отивам в предварително проверена фирма, казвам какво искам, с колко бюджет разполагам и ги оставям да ми дадат най-добрата им оферта. Доверявам им се и купувам. По този начин никога не съм сбъркал (поне до момента). Те ми дават най-добрата възможна конфигурация за цената, която съм готов да платя и всичко е точно. Последният принтер, който купихме е HP - никога не е чистен отвътре, никога не е профилактиран - само зареждаме с тонер-касети, зареждаме с хартия и действаме... ЖЕЛЕЗЕН ПРИНТЕР... вече вероятно има сигурно около милионен тираж - действа безотказно... вече около 10 години... вярно е че драйверът му остаря след новите Windows-и и забави скорост - но действа с пълна сила

Та... доверието в този, който си разбира и върши работата си както трябва е МНОГО ВАЖНО... Ако няма доверие - все едно няма нищо.





Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 20:54



така е, така е, ценя майсторите аз, и ми се струва че имам око да ги различавам, което си е също талант де хахаха
щото не зад всяка табела с надпис майстор стои такъв



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 20:57



E, когато имаш нужда ще трябва да се довериш и да оставиш майстора да работи - това, което му е работа и да не му се бъркаш - защото ако му се бъркаш - вредата е за теб, не за него.





Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 21:01



Достатъчно е клиентът да знае колко плаща, за какво качество и по каква тарифа.
За да си направи сметката.



Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 21:04



Е тук вече си напълно прав - щом си го избрал и си се доверил, трябва да го оставиш на спокойствие да си върши работата без да даваш акъли.
Сега, ако измъдри нещо тотално неприемливо, ще трябва да го преработи или друго да направи, но надали, ако си се спрял на правилния човек.



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 21:15



Винаги има известен риск... Просто опира до някакво рещение на кой да се довериш




Нещата опират до там, че обикновено хем не се доверяват, хем проверяват, хем притискат, хем не са доволви...



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 21:16



Точно. И аз винаги съм за яснота и прозрачност по въпроса





Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 21:22



А специално за графичното оформление, това става с гледане на изработени от специалиста неща. Може и с гледане на повечко специалисти, сравняване на качество, цени и всеки си прави сметката.

Не схващам къде е драмата тук. И в моя бранш това, което правя за 200 някой може да си го купи за 20, ма няма да е баш същото.





Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 21:30



Може, на мен сметката не ми се връзва по този начин и затова и не съм клиент.
Щото малко в повече ми идва абсурда на всички изпълнители по веригата да се плаща, а на автора не. Щом ми е вменена ролята на клиент, то искам аз да си поръчвам музиката за която ще плащам и съвсем не виждам за какво ми е някакъв си издател.



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 21:54



добре де, няма ли издателства, които поемат всичко, а авторът само лежи на кълка и си папа процент от продажбите?



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 07:31



Няма драма... стресът ми идва в повечко...

Извинявам се





Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано14.11.13 07:42



има бе, как да няма, чешем си езиците тука по казуса с благотворителната акция на енбибито



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 07:45



Именно





Тема Радвам се,нови [re: Гарфийлд]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.11.13 08:09



че отново ви събрах.


Скоро ще настъпи развръзката по всички мои казуси, с които ви занимавах и ще трябва да почерпя. Ама как ще излезеш от нелегалност...



Тема Аконови [re: nbb]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.11.13 08:11



някой друг от клуба мисли да ходи през пролетта да гледа китки по Белгия и Холандия да се обади, че мъжът ми каза, че повече не смята да ми се води по акъла и да си ходя сама. Да си правим компания де, не че сама не мога да отида.





Тема Re: Радвам се,нови [re: nbb]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 08:13



Добре, че си ти - иначе никой никога няма да пише в този клуб... след теб - потоп



Няма да излизам от нелегалност... има интернет за тази работа, мейли това ми ти онова ми ти



Тема Re: Аконови [re: nbb]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 08:15



Самостоятелното пътешествие е хубаво - аз съм правил екскурзия сам - Швейцария и Франция - естествено и моят любим град Париж- много готино - но когато съм с близките си е съвсем различно и с пъти по-готино.





Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 08:46



казусът на енбибито отдавна е приключен, мисля.
Но темата и беше повод да се поразговорим по наши си професионални размисли и дилеми - виж как краставите магарета от един пангар се надушихме.
Аз се кефя на това - обикновено си забранявам в дирските клубове да коментирам собствените си професионални проблеми и дилеми, ма в случая се получи смислена дискусия с хора от бранша.





Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 08:53



"краставите магарета от един пангар се надушихме. "

Някои от нас - като мен направо си се разсмърдяхме





Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.11.13 08:56



Много интересни корици...покажи ако нямаш нищо против още някои твои неща, заинтригува ме:)

Абе за такива цветни, хубави неща трябва да си говорим и с картинки:)

Браво на теб!





Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 09:05



Тази са я поорязали на картинката - но ето:



И още една



Голяма част от кориците не са изцяло мое творение - правим ги обикновено заедно със снаха ми... Тази Ней-Дзин и невидимите помощници - са изцяло мое творение



Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.11.13 09:09



Много готина тази -китайската.

какво ще рече правил си я изцяло ти...ти си нарисувал самата картинка ли? Всъщност не ми е ясно във вашият бранш какво означава -изцяло мое творение...



абе браво!



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 09:13



Имам предвид подредбата на графичните елементи... Картинките са ми пратени от издателя - от мен подреждането



Да допълня и цветовата обработка

Редактирано от Гарфийлд на 14.11.13 09:15.



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 09:13



да уточним определението за "творчески авторски бранш и професия" първо.



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 09:15



Определено има разлика...



Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 09:48



Добре, че ме светна.
Някои трошим пари и труд за дипломи и сертификати, отчитащи разликата.





Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.11.13 10:02



Е, аз съм написала към Гарфийлд: Всъщност не ми е ясно във вашият бранш какво означава -изцяло мое творение

демек там за предпечата, помислих да не е започнал и да рисува...затова попитах какво означава "изцяло мое творение"...сега ми се изясни, след обяснението му:)

Такова словосъчетание: "творчески авторски бранш и професия" не съм формулирала





Тема Ами,нови [re: Ekna]  
Автор crazymonkey-126377 (перде)
Публикувано14.11.13 10:36



вземи се въздръж.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Ами,нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.11.13 11:01



Миии ще стане по-хубаво ако го пипне профи, амааа стискам я от бая време та да я подаря за Коледа.





Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 11:28



Поздрав за бандата







Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.11.13 11:46



аха...мерси за поздрава:))
жесток клип:))
Разходка в миналото 1906г., много майсторски направено:)

п.с. малко ми заприлича на Витошка с трамв. линии преди





Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 11:52



А мелодията и песента харесаха ли ти?



Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.11.13 11:58



е, да...това мисля е Budha bar?




Редактирано от Lira Emerald на 14.11.13 12:00.



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 12:04



Точно от Буда бар е... голям фен съм на цялата голяма компилация - любима музика, която мога да слушам всякога.



Друг любим изпълнител ми е Карунеш... просто уникални мелодии...



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 12:06



Eто и това много ми харесва - пак е от Буда бар:





Тема Добре де,нови [re: Гарфийлд]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.11.13 13:51



ние в клуба не сме ли си вече близки ?





Тема Ами така си е,нови [re: Гарфийлд]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.11.13 13:53



то се вижда. Не може да кажеш на черното бяло.





Тема Благодаря винови [re: Aлиca.]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.11.13 13:56



отново. Накарахте ме да се замисля над много неща.





Тема Re: Добре де,нови [re: nbb]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 13:58



Близки сме си, но и дистанция ми е нужна





Тема Каква дистанция -нови [re: Гарфийлд]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.11.13 14:00



нима още се заблуждаваш, че си анонимен ?





Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 14:01



Абе аз си ги магеря такива по повод темата.
Зачетох се тук в един сайт за книгоиздаването и цъкам с език. Това, да се изяви човек като чукча-писатель, било като да стъпи на плаващи пясъци.
Ей ги общите положения, обяснени на начинаещи и безхаберни като мене:



Аз смятам да си остана сред безхаберните, де. Ма нали темата е "дайте едни пари за една работа", пък и писателка се включи да се жалва от кожодерски услуги, та рекох да се просветля малко по въпроса как и защо, аджеба, човек се събужда една сутрин с идеята "ще издам книга", минава през драмата "олеле, отде пари" и завършва с убеждението "не стига, че толкова труд хвърлих, ами ме карат да си плащам".



Тема Да,нови [re: nbb]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.11.13 14:08



съжалих безброй пъти, че пуснах темата. Но само тази сутрин получих 3 обаждания от мои приятели, които ми благодариха, че съм им изпратила откъса от книгата. Май не само Блъди и мъжа ми ще се окажат прави, че писането в клуба е загуба на време, а и аз трябва сериозно да се замисля по въпроса.





Тема Re: Каква дистанция -нови [re: nbb]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 14:16



Анонимен съм за по-голямата част от съклубарите.



Тема Re: Да,нови [re: nbb]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 14:18



"ще се окажат прави, че писането в клуба е загуба на време"

Сакън, че клубът ще замре като те няма и ще се разпръсне като зърна на нар примерно





Тема Re: Да,нови [re: nbb]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 14:26



Прочети внимателно всяко от обясненията в сайта на издателството, който постнах.
Има подробна разбивка за това как се формира цената на издадена книга и какви са разходите по нея - в проценти.
Като ще откриваш амплоато си на рекламен агент, трябва да знаеш за какво работиш (даром)



Парите за реклама не са някакви имагинерни пари. Те също влизат в коричната цена на книгата (обикновено около 6%). Но тъй като притисната от конкуренцията и покупателната способност, тази цена не може да расте до безкрайност, то тези проценти рядко стигат за сериозна рекламна кампания.



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.11.13 14:29



хахаха...е, страхотно точно казано:))



Не знам и аз каква е тая мания за себедоказване за издаване на книги от куцо, кьораво и незнам какво си още:)))...освен, ако не си издателство или с леля управителка там...или богати лИбовници -спонсори

Иначе знаеш, имам си едни 4 скромни проф. учебничета дето съм си написала и си ги продавам ей така, ксерографирани...и си имам клиенти:) Начисто съм-поръчка-ок, разпечатка-продавам:)

Беше ме питала една издателка как вървят продажбите ми, казах и /цените знаеш са м/у 25 и 35лв./...и тя ми каза, че това било чудесно, нямало нужда да се набутвам с издателства и печат:))...още повече, че е специализирана л-ра.

Та не знам, ако наистина е като хамериканската с-ма дето издателството да се заинтересува и да държи да те издава, защото ще се котираш, па и те ще припечелят покрай теб най-вече:)))-това е перфектният начин.

ама другото-не го разбирам, па и нЕмам излишни едни пари



Тема Re: Да,нови [re: nbb]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.11.13 14:33



Що бре?

виж каква готинка тема със сумати мнения се получи:))



А вий си наливайте в сметката на псевдо Ошовица:))...лошо няма, доволна ще остане



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 14:39



То книжният пазар е в сериозен застой и то вече от около година-три... Много издателства са на ръба на оцеляването. Корица на книга скоро не съм правил - просто се сви всичко - хората не купуват и така - ама ще се оправи - аз съм оптимист





Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 14:54



Има си я опцията "хамериканска система", никога не се е губила по нашите дължини.
Ето:



Оцененият по достойнство от редактор на издателството автор само клати краченца, докато други се набутват с всички разходи и получава:

3. Авторски процент - 15%

Според Закона за авторски и сродните им права, чл. 46, ал. 3

„3. на автора се дължи възнаграждение в размер петнадесет на сто от цената на дребно на всеки продаден екземпляр от произведението;"

В закона конкретно не е указано кога трябва да се заплати тази сума. Стандартно приетото в България е 50% от сумата да се заплаща предварително и 50% след първия месец продажби. Това естествено много силно зависи от автора. Ако говорим за автор като Лили Иванова, там естествено се говори за други проценти, и за сума платена предварително.


Ако се чуди защо само толкоз, да си прочете статията.

Е, докато стигне до издаване, след като е оценен като перспективен на първо четене, ще му се наложи да мине и през това ренде:


Много забавно написани перипетии, междувпрочем. Ако не друго, ми светва защо някои хора минават на самиздат и търсене на спонсори.

Твоето е друго, ти си пишеш сборник от лекции с учебна цел и в ограничен тираж.
От какъв зор да се набутвате и ти, и учениците ти с допълнителни разходи, след като и ксерокопия вършат работа.



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.11.13 15:07



малеййй...вярно сериозна работа си е



не съм запозната-наистина, виждам, че ти си се заровила да поразбереш нещата, та и ние покрай теб:)

полезно инфо си е!



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано14.11.13 15:24



Моля, моля, без да си измисляш за писателката ако обичаш


Аз не се жалвам от нищо, щото си имам истински издател и се гордея че ме е публикувал, като му гледам другите книги и автори.
Обаче съм информирана и се постарах да обрисувам картината в болшинството случаи и да бъда полезна на енбибито, щото малко така не ми харесва това със сметката и давайте да дадем и колкото съберем - вероятно 50-100 лв. И Дарка го каза, трябва да е по-прецизна, да си намери кой кое ще и прави и тънки цени и чак тогава да събира пари.
А що се отнася до мен лично, аз пари за такава книга няма да дам. Не ми вдъхва доверие автора, нищо не знам за него и квалификациите му, че да му чета упражненията и не дай си боже да ес повлияя.



Тема Хичнови [re: Гарфийлд]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.11.13 15:25



не ми пука, аз си имам мисия.





Тема Блондинка съм,нови [re: Aлиca.]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.11.13 15:26



не ме карай да се задълбочавам. Когато правя нещо, го правя от сърце.





Тема Re: Каква дистанция -нови [re: Гарфийлд]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано14.11.13 15:27



И за мен си анонимен, това какво работиш не е инфо с което можеш да бъдеш разпознат, май те провокира енбибито



Тема Да,нови [re: Lira Emerald]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.11.13 15:28



като изключим началото, темата наистина се разви добре и може да бъда полезна на много хора.





Тема Re: Да,нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано14.11.13 15:31



Мързи ме сега да го чета Богданов, но какво искаш от него? Той си има определен контингент човека и си се справя перфектно. И на сайта му има много и полезни неща ако се разходиш да видиш, не че съм влизала от години, но надали е трил.



Тема Не ми се търсинови [re: shshtt]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.11.13 15:34



това за корицата сега из темата, но да знаеш, че ако си харесаш някоя от картините ми, няма да ти искам пари да я ползваш.

За последната получих две запитвания. Този народ не е съвсем наред. Дали пък да не сложа цена 1000 лв. да проверя дали има по-луди от мен.



Тема Re: Каква дистанция -нови [re: shshtt]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 15:36



Знам, че ме провокира. Затова се бъзикам



Просто си имам причини да бъда анонимен за повечето



Тема Re: Хичнови [re: nbb]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано14.11.13 15:39



енбибито нали се шегуваш, щото много пъти вече го каза, започвам да се тревожа



Тема Re: Блондинка съм,нови [re: nbb]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано14.11.13 15:42



хм, срамно ли е да се изкарват пари или поне да се правят бартери?



Тема Re: Не ми се търсинови [re: nbb]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано14.11.13 15:53



Що, ти си в правото си и 100 000 да сложиш, ако има кой да купи значи преценката ти е вярна


Смееш и ме бъзикаш, но аз наистина съм капризна на корици, а художниците всите са примадони, включая и дъщеря ми, та някой път ми писва от молби, кандърми и мурафети, та съм склонна да си сътворя най-голямата тъпотия сама и да я турна за корица, както направих с онлайн кникага ми.
Та така де, нещо като е на приятелска основа трябва и да е от сърце. Такива неща за без пари могат да се искат само от приятели и те са услуга, т.е. най-скъпата стока за бартер.



Тема Хи-хи,нови [re: shshtt]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.11.13 16:01



първата картина, която подарих, беше без подпис, защото още не го бях измислила. Та този приятел каза да не забравя да го положа, защото нямало как по друг начин да стане милионер освен чрез продажба на картината ми.





Тема Тонови [re: shshtt]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.11.13 16:04



при мен всичко е на смях, достатъчно сериозни хора бродят по Земята. Много пъти вече са ми казвали, че не познават друг човек, на когото толкова да му подхожда името.





Тема Не,нови [re: shshtt]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.11.13 16:06



но аз все още не съм се научила да го правя. Подарявам, пък Вселената се грижи за мен.





Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 16:17



Аз не се жалвам от нищо, щото си имам истински издател и се гордея че ме е публикувал, като му гледам другите книги и автори.
Ми така си кажи от първия постинг, бре. Какво натегна обстановката с чужди жалби.



Аз не правя парични дарения за друго, освен за помощ на хора в крайна нужда - под крайна нужда да се разбира оцеляване. И за поддръжка на християнски храмове и параклиси, ма това не се брои.

на мен също ми е непонятна тази форма за събиране на средства за лични хобита, но хората го практикуват, гледам.



Тема Re: Да,нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 16:20



Мързи ме сега да го чета Богданов, но какво искаш от него? Той си има определен контингент човека и си се справя перфектно. И на сайта му има много и полезни неща ако се разходиш да видиш, не че съм влизала от години, но надали е трил.

Аааа, много полезен сайт с много полезна информация за пълни аматьори и неангажирани в бизнеса почитатели на книгоиздаването. Само с тази цел - информативна - го цитирам.



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 16:21



"Аз не правя парични дарения за друго, освен за помощ на хора в крайна нужда - под крайна нужда да се разбира оцеляване."

То и аз така... другото не е помощ а вреда.

Представяш ли си - примерно, че си милиардерка и купиш на един беден човечец - луксозна къща, ферари отпред - ами той ще сдаде багажа още първия месец - защото тези неща си искат постоянни доходи за да се поддържат... Дори и пари да му дадеш - мисленето на повечето бедни е как да направят точно това - скъпата кола, готината къща и... сдават багажа...





Тема Re: Да,нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано14.11.13 16:27



Всеки започва отнякъде. Да си роден със сребърна филоложка лъжичка в устата все още не е гаранция за нищо, освен за "литературна култура". Историческите справки от биографиите на писателите това показват. А иначе всеки може да си има каквито си иска претенции.

Редактирано от shshtt на 14.11.13 16:29.



Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 16:31



Пропуснах да спомена - неголеми "заеми" на колеги под формата на пари или материали, за да реализират и продадат завършен продукт, които забравям.
Ма те ме гонят като вампири да ми се издължат, друг път аз опра до колега за материалче (в моя бранш скъпо или не винаги се намира) и така си менкаме взаимопомощ. Само че това не се брои също за "спонсорство" или "дарителство".

Ако съм милиардерка, няма да се правя на Дядо Коледа, ами ще основа Комуна.
С правила, права и задължения.





Тема Re: Да,нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 16:37



Абе писателите май яко си бачкат за хляба, докато пишат, издадат, получат някой лев и я докарат дотам, че да се издържат само от писане. То, и при нас е така - ако не можеш да се издържаш само от поръчки и продажби, бачкаш друго и си донаждаш за хляба и салама. Спонсорство - само от близки роднини и само, докато вдигнат ръце и те пратят на трудовата борса.



И, да не му вадиш душата на детето си, когато ти работи ангария над кориците, амаха!



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор СъН (REM)
Публикувано14.11.13 16:42



абе ти направи комуната, пък милиардите ще ги печелим заедно
подавам си заявлението за приемане в комуната



Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: +нови [re: СъН]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 17:03



Търся подходящ терен в момента, щото ще правя екокомуна със затворен цикъл на производство. Една от дядовите ниви може и да свърши работа.
Търсят се също майстори-занаятчии, сървайвъри и подобни опитни в правенето на от нищо нещо люде.

Докато чакаме милиардите да капнат отнякъде, ще комунясваме така:













Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 17:09



И аз бих влязъл в комуната... Винаги ме е привличал подобен начин на живот...

Всичко зависи от интересите на комуната... Ако е християнска комуна - в никой случай не бих влязъл там - няма да съм си на мястото





Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 17:09



Ха... сега видях всъщност втория ти постинг - в комуната съм определено





Тема Re: Не,нови [re: nbb]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.11.13 17:17



А до Вселената тури и съпружето и картинката става ясна





Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 17:19



Специално за тебе ще оградя един християнски кауш.
Ща държим там на пост и молитва, докато ти дойде умът.





Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано14.11.13 18:08



и аз съм вътре ако сериозно говориш





Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 18:24



Залипсвала ми е градинарска работа - и без това имам нжда от раздвижване...

А за християнския кауш - постът не е никакъв проблем и без това почти не ям месо - молитвата обаче я разбирам по друг начин - значи - явява ми се християнския бог и аз започвам да му се моля горещо, искрено и сърцераздирателно - а можем и двамцата да започнем да се молим един на друг - по никой друг начин





Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 18:44



Тебе ща настаним в ей тази романтична къща, да ти се лее вдъхновението:



А Гарфийлдът - тук - наказан като християнски отшелник!





Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор СъН (REM)
Публикувано14.11.13 18:45



спри сега...,
дай да на правим комуната, пък може да е на бахайски принцип/без да сме бахайци, разбира се/...всеки да си се моли на когото иска,
може пък Алиса да иска на нея да се молим

,
на мен и това не би ми попречило...върешната свобода си я имам

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор СъН (REM)
Публикувано14.11.13 18:49



Алиске, сън няма да ме хване сега...,
ей такива къщички са ми мечтата...
е не чак на дърво де, но хобитската къщичка си я заплюх вече



Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: +нови [re: СъН]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 19:01



На мене ще ми се молите дан ви пращам да жънете в най-голямата жега.



Нали ще бастисваме една земеделска земя за екокомунални експерименти, трябва да си организираме стопанството. Да се разберем отсега кой ще оре, кой ще жъне и кой патки ще пасе.

Който иска къща, да си носи материала за строежа. Постнала съм ви идеи, боклука от вас.



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 19:08



Напрано стъпник





Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 19:08



Може ли аз да паса патките?





Тема Re: +нови [re: СъН]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 19:10



Да, нека я направим - на Алиса определено бих се молил - ако си гледала филмът "Плажът" и там жена стоеше начело на комуната





Тема Re: +нови [re: СъН]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 19:25



Аз мисля да си спретна ей такова, на първо време, докато чакаме милиардите.
Много ще ми ходи на сутрешното кафепиене.







Тема Е,нови [re: Lira Emerald]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.11.13 19:31



не е само той.

И други хора искат да ме виждат щастлива.



Тема Re: а що не идем директно...:)нови [re: СъН]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.11.13 19:31



При амишите...много следя по ТВ-то като кое как при тях:))

имат голям отлив, тамън ний ще го запълним





Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 19:32



Може ли аз да паса патките?

Ъъъъ, те няма ли да се обидят, че им викаш патки?



Тебе ща правим овчарче - докато си кибичиш на клона насред поляната, да свириш жално с кавала на стоката долу и да я пазиш от вълци. Освен това, ще доиш, квасиш мляко, сирене, стрижеш вълна, чепкаш и предеш - зимата, дан са схващаш от студ горе на стълпа.



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 19:33



Ами на мен нещо такова ми се върти в главата



Само дето май нямам уменията да го построя. Още от "Властелинът на пръстените" съм се влюбил в хобитските къщи



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 19:37



Става - харесва ми такава работа, която товари тялото, но пък душата ми се рее на воля. На овцете ще им пускам Карунеш сутрин и джаз - вечерно време, за да разпускат и те и аз и ще бъдем съвсем еко. Няма да използвам гега - защото са мили животинки и ще ми е жал да ги ръчкам - ще ползвам овчарско куче, с което ще бъдем партия и ще се разбираме с поглед





Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 19:42



В една от дядовите ниви има тракийска могила, тъкмо за хобитова къща. Той все се канел на времето да я разкопае за съкровище, ма само със заканите си останал.
Земи една кирка и една лопата, каквото намериш вътре, половината за тебе - и набързо ще се сдобиеш със строителни умения.





Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 19:46



Е да ама трябва да е в гора... или поне да има някакви стари иглолисти наоколо... Нещо между елфически и хобитов стил...





Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 19:57



Понеже ме размечта - а аз съм силно мечтателна натура - ще си носиш последствията...



Ето нещо подобно напълно ме устройва:





Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.11.13 20:03



а за мен какво ще предвидиш?



ако ме допуснете до комуната де...щото много развалям дисциплината понякога

п.с. всъщност ако има публичен дом, може ли да съм МАДАМ?

Редактирано от Lira Emerald на 14.11.13 20:04.



Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано14.11.13 20:14



Лека нощ на всички... И утре като стана в към 5 ч. да видя план за действие





Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.11.13 20:15



Много си се улучила...дори и момата на теб прилича, по излъчване и жест!
Браво-страхтно попадение!



Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор СъН (REM)
Публикувано14.11.13 20:33



еее, докато се прбера от работа и ти си се кандидатирал за патките


ама нищо де, ние нали няма само патки да отглеждаме...
аз съм съгласна всичко каквото ми възложите да правя, но ако ми дадете едно стадо овчици да си медитираме заедно под някое дърво, няма да ви откажа

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор СъН (REM)
Публикувано14.11.13 20:37



абе то отдавна е ясно, че когато се върне матриархата, тогава ще се оправи света



Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор СъН (REM)
Публикувано14.11.13 20:39



тц, тц, тц...кат не дочитам до края диалозите..., пак закъснях



Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 20:47



Това може да свърши работа за бардак, все пак трябва да сме дискретни.



Обаче, мурвите отде ще ги изпишем?



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.11.13 21:07



aaahahaha...gotino e:)))
пълна маскировка:))))

само трябва се пообзаведе и сякаш покривче май да му се сложи, че баш так апод звездите:))...но това са подробности!

Добре де няма ли кандидатки /мурви/ за местенцето?

...чак пък толкоз ли всички прилични?

п.с. nbb не вярвам да откаже например...ако трябва ще я преквалифицираме, така и така неориентирана за момента

Редактирано от Lira Emerald на 14.11.13 21:09.



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 21:49



Има си покрив, и вътрешен двор даже огледалната къща.
Обзавеждането ще е по твой вкус - ти си шефката там. Ей те на





Обаче е пълна магия, а?



... и първият клиент на зор - альоуууууу, още не е отворено!





Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано14.11.13 22:05



Oткъде ги изнамери тия картинки?...хахахаха:)))...ееегатиии....хиля се с глас:)))))))))))))))



на третата снимка гледам първият клиент влиза:))))))))))))))))))))))))

еко дом-зелен фенер



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор СъН (REM)
Публикувано14.11.13 22:06



ето го плана ;-)...,
разкопаваме могилата, намираме и изваждаме на бял свят древното тракийско съкровище, а на негово място


и предлагам жъненето да го прескочим, хляба и без това е вреден,
и да се съсредоточим в/у животновъдство, пчеларство и градинарство..., HomoLudens* каза, че ще се включи в градинарството, и ви поздравява всички

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор СъН (REM)
Публикувано14.11.13 22:08





Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: +нови [re: СъН]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.11.13 22:52



Бива. Значи, Хомото и Хабибито поемат зеленчука и китките, пък ти като се натискаш за животновъдка, ща прайм личен оператор на биологична единица.
Е това ще ти е задължението към кравата ЙоФка:



Обаче, ако ви напънат неотложни нужди няма се търкаляте направо в сеното като прости селяни:



а културно, в хамбара ще има кът за почивка - ето:





Тема Re: +нови [re: СъН]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано15.11.13 06:08



"но ако ми дадете едно стадо овчици да си медитираме заедно под някое дърво, няма да ви откажа"

Защо не... Имам страхотна колекция от медитации в главата си... Пък, защо не да водя групи за медитации сутрин - ей така за добро начало на деня... Ама ще трябва да ви ръчкам в 5 часа - щот и животните ни чакат - доене, чистене и т.н.





Тема Re: +нови [re: СъН]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано15.11.13 06:10



"абе то отдавна е ясно, че когато се върне матриархата, тогава ще се оправи света"

Баланс трябва да има... когато връх взима само единото - се получава дисбаланс в системата и ще се разпадне рано или късно... Неслучайно природата ни е създала от мъжки и женски пол.. Питай ме мен - аз ги разбирам тези неща





Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано15.11.13 06:12



Ако ще има публичен дом - трябва да си посадя в градинката някои растения и гъбки - то едното с другото върви





Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано15.11.13 06:13



"еко дом-зелен фенер"

Хах... това беше готино





Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано15.11.13 06:14



"Е това ще ти е задължението към кравата ЙоФка: "

Баси, прииска ми се да съм крава





Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор СъН (REM)
Публикувано15.11.13 07:41



Обаче, ако ви напънат неотложни нужди няма се търкаляте направо в сеното като прости селяни

оф коурсе,
няма да допуснем да ни се набие слама някъде




Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор СъН (REM)
Публикувано15.11.13 08:03



хайде установи се най-после, с овцете ли ще си, с кравите ли, или с патките...





Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: +нови [re: СъН]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано15.11.13 08:04



Искам всичко - един ден на патките, един ден при кравите, един ден при овцете - ей така за разнообразие





Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор СъН (REM)
Публикувано15.11.13 08:12



ааа, Хитърчо Петърчо, уреди се...,
а оборите ще чистят тези дето се държат неприлично в клуба





Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: +нови [re: СъН]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано15.11.13 08:16



Виж сега... Трябва да се редуваме по график - за да е справедливо всичко... Така всеки ще взима участие във всички дейности...

А може пък аз да не взимам участие във нищо - само да водя медитации и да провеждам шамански ритуали естествено с природни вещества - нали сме еко комуна...



Ще се грижа и за развлеченията - в това ме бива много

Баси видях малко тор и веднага бия отбой



Тема Re: +нови [re: СъН]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано15.11.13 08:28



Ихаааа!

Обява
Търсим неприлични мъже за екокомуна "Алиса и клубари".

моля кандидатите да приложат следните документи:

1. Молба за приемане в екокомуната с доводи за ЧЛЕН-ство.
2. Дибидюс снимки в цял ръст
3. Препоръки от поне 3 доказани дами за професионалните качества на кандидатите

Документите се приемат на адрес: На село, за Сън - завеждащ отдел Човешки ресурси



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано15.11.13 08:31



E то само неприличните ли ще са поканени?...





Тема Re: +нови [re: Гарфийлд]  
Автор СъН (REM)
Публикувано15.11.13 08:58



хайде сега..., графици-мрафици..., много усложняваш нещата



вече те виждам като водещ медитациите



но като един загрижен Рак те съветвам да си слагаш възглавничка под дупето, че ще ти се напълни с мравки, и ти отиде самовглъбяването

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: +нови [re: СъН]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано15.11.13 09:00



Упс... промени това с картинката и се образува нова тема... вмествам постинга тук а Дарки ако иска да изтрие другия...

Хах... сетих се за един тъп и леко гаден виц...

Защо заека спи с отворени очи?
Ами защото му е къса и стегната кожата и като затвори очите му се отваря дупето и влизат мравки и измъкват всичко...
Затова бди



Сутрин рано точно допреди изгрева - дишания, медитации... а вечерно време шамански ритуал около огъня с разни дарове от майката природа



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор СъН (REM)
Публикувано15.11.13 09:16



отнют...,
1. не знам дали nbb-цето няма да протестира, щото тя е профи в HR-а, и сигурно най- добре ще се справи, пък и познава много по-добре от мен "неприличните мъже"
и 2. много съм мека, ще взема да пренебрегна липсата на някои документи, и да стане грешка

виж в комисията за интервютата мога да се включа, щото препоръки, препоръки...ама може да са от мама, брадчедката и единствената фенка, иди се доверявай на качествата им тогава

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор crazymonkey-126377 (перде)
Публикувано15.11.13 10:48



всъщност ако има публичен дом, може ли да съм МАДАМ?

Голяма веселба сте оформили, гледам.

Ставаш, бе, Лирка, ставаш - готина, приветлива, опитна и мъдра, ама нали уж комуна, пък бардак ... ?

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: +нови [re: СъН]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано15.11.13 10:48



По точка първа: (аз местен феодал ли съм или лукава глава!

)

1. не знам дали 1. не знам дали nbb-цето няма да протестира, щото тя е профи в HR-а, и сигурно най- добре ще се справи, пък и познава много по-добре от мен "неприличните мъже"

Ще се съобразя с препоръките на Завеждащия Човешки ресурси и ще причисля nbb-цето към контингента на Лира.

Казах.



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор СъН (REM)
Публикувано15.11.13 11:19



е добре де..., ще се жертвам,
ама после да няма рекламации и мрънкане, че не съм подбрала най "неприличните мъже"



и за контингента на Лира не съм много сигурна че nbb-цето ще става, щото клиентите ще ги брои за пациенти.., има да им чисти паразитите, и ще им изпарява мерака,
та чакай тогава приходи от бизнеса на кукуво лято

нали и без това се натиска да помага на HomoLudens* в градинарството, нека му помага, да го видим колко ще издържи

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: +нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор СъН (REM)
Публикувано15.11.13 11:23



а ти какво само гледаш от страни, няма ли да се включиш в комуната?
казвай за каква позиция кандидатстваш



Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Азнови [re: СъН]  
Автор crazymonkey-126377 (перде)
Публикувано15.11.13 11:55



ще бъда медиатор по възникнали спорове, ставам ли?



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: +нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано15.11.13 12:22



"Голяма веселба сте оформили, гледам. Ставаш, бе, Лирка, ставаш - готина, приветлива, опитна и мъдра, ама нали уж комуна, пък бардак ... ?"

Бардак винаги трябва да има в една комуна... няма нищо по-екологично





Тема Re: +нови [re: СъН]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано15.11.13 15:25



аз нещо изпуснах раздаването на ролите, видях че къща ми дадохте, ама какво се очаква да правя в нея не разбрах





Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор СъН (REM)
Публикувано15.11.13 20:18



ти сядаш на една полянка, до мен или Гарфийлд и овчиците, и започваш да пишеш пасторали, хайку и каквото там си искаш,
и правиш сценариите за вечерните мистични ритуали на Гарфийлд



П.П А! забравих най-важното, пишеш оди за патрона - Алиска

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от СъН на 15.11.13 20:19.</EM></FONT></P>

Редактирано от СъН на 15.11.13 21:12.



Тема Re: +нови [re: СъН]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано15.11.13 20:19



Идеална позиция





Тема Re: +нови [re: СъН]  
Автор crazymonkey-126377 (перде)
Публикувано15.11.13 20:37



Гадфийлд Това случайна или нарочна грешка е?



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: +нови [re: СъН]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано15.11.13 20:45



хахахах, със сценариите без проблем ще се справя щом гарфийлд ще ги води, той даже ще е само един като се замисля и още сега съм готова с него, само интериора ще сменям и хореографията чат-пат, обаче, обаче с одите за алиска удрям на камък сериозно - голям проблем ще се окажат
обаче ако си представям себе си вместо нея и няма да има проблеми мисля





Тема Re: +нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано15.11.13 20:53



За кое именно говориш? Ако говориш за жената, която се поставя в позицията на робиня - абсолютно описвам нещата така, както ги виждам. АБСОЛЮТНО СЕРИОЗНО И СЕГА. Ако не ти харесва - обмисли сериозно за светогледа си.

ЖЕРТВИ НЕ СЪЩЕСТВУВАТ - не знам как по друг начин да ти го обясня. Винаги има неща, които водят до определени последствия. В случая жената какво прави там? Ето на този въпрос ми отговори.



Тема Нямамнови [re: Гарфийлд]  
Автор crazymonkey-126377 (перде)
Публикувано15.11.13 21:02



намерение да ти отговарям, писах в другата тема, другите също. Да, имах предвид отношението ти по нея, затова се хванах за ГаДфийлд



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Нямамнови [re: crazymonkey-126377]  
Автор СъН (REM)
Публикувано15.11.13 21:12



без да искам съм го сбъркала, нямам навик да обиждам...,
ама моля ви, не пренасяйте онази тема тук.., прекалено сериозна е, а тук се забавляваме

сега ще редактирам

аз тогава не бях чела другата тема и клипа не бях видяла, но и да бях, на Гарфийл не се сърдя, просто не го разбирам...
хората не живеят при равни условия, и почти никога това не е тяхна вина
тези, които имаме по-добри условия за живот можем да сме благодарни за това, но не и да се държим пренебрежително и презрително към тези, които ги нямат

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)

Редактирано от СъН на 15.11.13 21:16.



Тема Re: Нямамнови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано15.11.13 21:15



Проблемът ти не е ГАДФИЙЛД а емотиконите - кога ще го разбереш?





Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано15.11.13 22:17



обаче с одите за алиска удрям на камък сериозно - голям проблем ще се окажат

Що, бе? Няма да е трудно - като потренираш отсега в Попържата да усвоиш нови стилистични похвати, ще ти се леят като песен.
Ако трябва, и аз ще помагам, в съавторство.





Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано16.11.13 07:24








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.