Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:22 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 17:34



да, най-лесно се магери текста за който се търси корица
него всеки го може и в най-добрия случай е без пари, а в повечето автора си плаща за това че трябва да му се търсят всичките там неща - предпечати, печати, корици и пр. съществености



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 17:37



За 200 лв можеш да си купиш картина с каквито боички си поискаш и в каквито размери, стига да нямаш претенция да е известно име. От художници.

За размерите и художниците ще поспорим.
Но от енбибито можеш и безплатно да се уредиш.



Всъщност, всеки с вкуса си. Аз мога и за 50 лева да си купя картина, на която само материалите струват почти толкова, но няма да го направя. Ти за 200 лева на парче можеш да изкупиш почти целия пазар на ул. Париж - ако ти е важна цената на парче.



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 17:38



виж, не съм аз човека за този глупав разговор.



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 17:53



Нямам отношение към авторския текст, коментирам само професионализма на художника-илюстратор.
Когато се ползва труда на художник-илюстратор, де. Братовчедка ми е завършила графичен дизайн и, докато живееше в България, а аз и гостувах, помня, че често береше ядове с кориците на книги, които са и досадни, скучни, противни понякога, но е длъжна да ги прочете от първата до последната буква, да усети най-същественото от книгата, което да я представи по най-привлекателния начин и да го нарисува. После подбор на шрифт, монтаж на текста към композицията така, че да не губи от това, оформление...техничарска част, която задължително трябва да съобрази със стандарта и т.н. Понякога една корица на обемиста книга или сборник на световно неизвестен автор и отнемаше седмица.

Проста работа, като за пиисе лева, нали?



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано13.11.13 17:56



виж, не съм аз човека за този глупав разговор.

Останах с впечатление, че коментираш компетентно цени на картини и на художествено оформление на книги.

Ако съм сбъркала в "компетентно", разговорът е глупав, приключвам го.



Тема Re: +нови [re: shshtt]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 19:09



Алиса, съжалявам за грубия език, съвсем не на място е и влязох да се извиня.
Надявам се разбираш, че не говоря на теб, а на вятърните мелници.



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 19:12



на някой отнема една седмица, на друг един час, зависи от представи си, пък и на кой ли му пука освен на потърпевшите



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 19:12



За туй иде реч... това не е мой тип корица... просто различия във вкуса - нищо повече. Уточнявам отново - аз не съм художник - нямам нито образованието, нито виждането за това, камо ли пък уменията да рисувам... Просто подреждам различни графични елементи, така че да изглеждат естетически... В замяна на това съм пък перфектен изпълнител на друга идея - стига човек да знае какво иска и ми го обрисува... Познавам изключително добре програмите и възможностите им и ги използвам с пълна сила. Смятам, че около 22 години съм натрупал някакъв опит и някакви виждания по въпроса...

Ето една моя корица от по-ранния ми период, която стои доста простовато... все пак цената й беше по памет цитирам - около 130 лв. - трябваше да я направя бързо с оглед цената й... без някакво задълбочаване, отлежаване във времето с цел мисъл по темата...



Ето една корица от малко по-късен мой етап - за същата цена:







Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано13.11.13 19:16



не, не си объркала, компетентна съм, варили са ме в този казан с променлив успех, но жилава съм за (или от) проклетия



Тема Re: +нови [re: Aлиca.]  
Автор Гарфийлд (котеленце :-))
Публикувано13.11.13 19:27



Честно... аз съм човек на заплата - от която съм доволен... когато ми се падне да правя корица - спокойно може и да не искам пари и да го правя вкъщи... ей така за кеф и разтуха... В печатницата нещата обаче са комерсиални естествено... все пак си е бизнес от който си заработваме пари



Преди години правих каталог на една туристическа фирма от около 100-150 стр. - всичко цветно... направо се разлях от кеф, пък и на всичкото отгоре ми се плати подобаващо... но го правих около половин година и нямаше и една картинка, която да не бях пипнал както трябва, въвлякох се и в детайли и за повечето хора доста подробности, които някак си не се виждат от хората, които не разбират, но остават някак си възприятията, че са видели нещо красиво. Мое мнение

Просто съм по-добър техничар отколкото дизайнер и когато имам налице художник с виждане за нещата, който знае точно какво иска, а и издателството има и пари насреща - заедно правим чудеса от храброст - там нямам граници мога да направя почти, ама наистина почти, да не кажа всичко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.