Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Не се сърдинови [re: lipari]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано27.09.19 01:45



Може и да си права, но за разлика от Сноупринцес, моята психоложка има докторска научна степен, а не просто магистърска. Това е откъде идва завистта на Сноу – дори и до края на живота си да сипе змии и гущери по мен, тя пак няма да достигне нейния начин на мислене.

Разумният човек може да се преструва на глупак пред глупак, който се преструва на разумен човек, знаеш.





Тема Re: Не се сърдинови [re: lipari]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано27.09.19 01:53



мама не те ли е научила на някои основни истини за жените?

Коя мама, твоята ли?







Тема Re: Анкета (21+)нови [re: snowprincess]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.09.19 02:29



Разговорът доста загрубя, не мислиш ли? Никой не чува другия и не отстъпва от позицията си.
Бях написала нещо, но го изтрих, няма смисъл при този тон на разговор. Би било добре да снемем прицела си от Нюк и да пишем по принцип- за усещането да си отхвърлен, за страха от провал или както си направила- линкове и информация.. На мен най ми е интересна точката, когато на човек спира да му пука от отхвърлянето,и започва да изпитва мазохистично удоволствие от отхвърлянето, изолацията и самотата, вместо да изпитва мъка и страдание.

Редактирано от vida1929 на 27.09.19 02:59.



Тема Re: Не се сърдинови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.09.19 02:54



Има нещо сбъркано в тона на разговори тук, в този клуб.
Освен това, ако искаме да се свърта тука некой психолог , трябва да чуваме мнението му и да се водим, накъдето ни води.



Тема Re: Не се сърдинови [re: snowprincess]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.09.19 03:22



първо - покажи кога съм искала да ти давам консултации чрез интернет

Няма нужда да показва, ние четем. Може би трябва да се уточните какво разбирате под психологическо консултиране -ПК. Така както аз го разбирам, ти започна спонтанно да го консултираш като му показа твоя поглед върху нещата които той преживява, на него пък не му хареса твоя поглед и така.
Всъщност тука се консултираме един друг, понеже се опитваме да променим ъгъла на поглеждане, своя или нечий . Някой нещо казва. Например Аз съм нещастен. Друг му вика: Що да си нещастен бе, глей еди кво си. И първият си вика : Да бе верно, не съм нещастен.
Това е елементарен пример за ПК, понеже човекът си е сменил или е направил опит да смени ъгълът на поглеждане на преживяното, емоцииите и чувствата.



Тема Re: Анкета (21+)нови [re: snowprincess]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.09.19 03:56



Твърде категорично ми звучиш , а не допускаш ли,
че може и да грешиш?


Като например Нйк е казал , че не работи. Но никъде не е казал, че'' няма пет лева''. Напротив, видно е, че разполага с някакви доходи. Какви са -не е важно.
"'Стои си в къщи'',но никъде не казва, че това го подтиска, измъчва. Тоест не заявява, че преживява неприятни емоции със стоенето в къщи, с неработенето, с доходите, но ти странно защо държиш да му ги вмениш тези разни непрятни емоции.
И защо непременно и задължително трябва да работи? Това, че учи , подготвя се за изпити по математика или каквото е там, занимава се с фитнес и здравословно хранене, дресира кучето си и прочие, не са ли занимания, достойни за уважение.
Аз пък забелязвам как ти се дразвиш от него, защо така, ако не е тайна? или май аз се дразня , пък си въобразявам, че ти се дразниш.
Само исках да ти кажа, че всеки път, когато виждам как някой е категоричен и непоколебим в мнението си за живота на друг човек и не се двууми да пляска някакви мнения, не говоря за теб , а по принцип, не ми вдъхва дип доврие.

Редактирано от vida1929 на 27.09.19 04:18.



Тема Re: Не се сърдинови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.09.19 04:04



моята психоложка има докторска научна степен

Моята пък е доцент и пред нея мога да говоря, да се оплаквам и да плача, без да бъда морално санкционирана и квалифицирана като слаба,глупава, мързелива, емоционално недоразвита, неработеща или нещо друго такова.



Тема Re: Не се сърди [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано27.09.19 07:39



В отговор на:

Моята пък е доцент и пред нея мога да говоря, да се оплаквам и да плача, без да бъда морално санкционирана и квалифицирана като слаба,глупава, мързелива, емоционално недоразвита, неработеща или нещо друго такова.




Това е страхотно, ползвай го в твое предимство.





Тема Re: Анкета (21+)нови [re: vida1929]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано27.09.19 07:59



въобразяваш си, че се дразня


вида, нюк е нормален мъж, а всеки мъж, ако не е професионално реализиран и няма доходи, според собствените си критерии, смята себе си за муньо и няма как това да не го потиска
ако ти изглеждам категорична, просто го попитай и провери дали липсата на достатъчно за нуждите му пари го измъчва или му е безразлично



Тема Re: Анкета (21+)нови [re: vida1929]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано27.09.19 08:08



изобщо не е загрубял
макар да се опитвам всячески да го изкарам от социално приемливото му поведение и да ми тегли една майна, но не ми се получава


само на моменти става малко по-тревожен
аз определено се забавлявам, а Нюк смята четенето в клуба все едно си е купил билет за театрална постановка




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.