Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Анкета (21+)нови [re: snowprincess]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.09.19 09:06



Дразниш се, дразниш се, то ти личи, пък и него дразниш. Но ако, както казваш, това ви забавлява и двамата, ок. Не ми изглежда като да се забавлявате, но щом казваш, пък си и сигурна и категорична.
Сноупринцес, какво значи нормален, ненормален, ти досега май се мъчеше да го изкараш ненормален


Това за проф.реализация на мъжа и жената и мястото им в семейството и обществото са социални роли, които се променят.
Днес вече е нормално мъжът да стои в къщи, а жената да работи и да изкарва повече.
И да те питам нещо много важно за мен: защо смяташ, че е ненормално да живее при родителите си и те да го издържат, ако това за тяхното семейство е нормално, ако неговите родители желаят безвъзмездно и с обич да помагат на сина си и в тези негови години, когато верно е мъж , който може да работи, но поради някакви не особено щастливи стечения на обстоятелствата той не е в състояние или не желае да работи?? Има такива семейства, които се подкрепят цял живот и не изхвърлят децата си на 18 години.
Ами добре, питам го:
НЮК, питам те дали липсата на достатъчно за нуждите ти пари те измъчва или ти е безразлично????

Редактирано от vida1929 на 27.09.19 09:20.



Тема Re: Анкета (21+)нови [re: snowprincess]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.09.19 09:15



изобщо не е загрубял
макар да се опитвам всячески да го изкарам от социално приемливото му поведение и да ми тегли една майна, но не ми се получава


Не мога да те разбера. Уж не бил разговорът загрубяп, пък за майни говориш.
Освен това '' да се опитваш всячески да го изкараш от социално приемливото му поведение и да ти тегли една майна .'' за мен е съвсем непровокирано дразнене на човек, който недвусмислено е споделил и заявил, че има проблеми с емоционалната си стабилност.
Демек нарочно го дразниш, за да гледаш сеир.

Извинявам се, ако аз пък на свой ред бях прекалено категорична и груба, но така мисля .

Ако толкоз те влече, и аз мога да ти тегля една

Редактирано от vida1929 на 27.09.19 09:18.



Тема Re: Анкета (21+)нови [re: vida1929]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано27.09.19 09:46



какво значи нормален
разлика между невроза и психоза
Неврозата e клас, група от функционални психични разстройства, които включват стресови състояния, но не и делюзии и халюцинации, и при които поведението не е извън социално-приетите норми.
Психозата ( „абнормално състояние“ или „умопомрачение“) е тежка психична болест, която се характеризира със загубване на контакт с реалността и дълбоко нарушаване на връзките с другите хора, което е причина за социалната дезадаптация на субекта.



нали си признах, че него се опитвам да дразня с променлив успех
а за твоя въпрос дали е нормално момчетата като станат мъже, да живеят с родителите си, извинявай, но няма да ти отговоря, с него се обърни към психоаналитичката си



Тема Re: Анкета (21+)нови [re: vida1929]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано27.09.19 09:55



тегли ми, ако ти се иска, и после ще видиш реакцията ми





Тема Тованови [re: Nuke Dukem]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано27.09.19 09:59



беше тъпо.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Анкета (21+)нови [re: snowprincess]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.09.19 10:01



Добре, прочетох.
Искаш да кажеш, че е невротик, но не и психотик.

а за твоя въпрос дали е нормално момчетата като станат мъже, да живеят с родителите си, извинявай, но няма да ти отговоря, с него се обърни към психоаналитичката си

Добре, не ми отговаряй.

Аз споделям симпатиите си към традиционно историческия модел на българското семейство, където няколко поколения живеят заедно. Няма нужда да питам психоаналитичката си, защото знам, че тя живее с мъжа си, сина си, снахата и внучето.
Въпросът ми дали Нюк е нормален или ненормален беше риторичен, неочаквах да ми отговориш.



Тема Re: Тованови [re: crazymonkey-126377]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано27.09.19 10:07



опита да ме обиди показа, че съм натиснала болно място





Тема Re: Анкета (21+)нови [re: snowprincess]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.09.19 10:09



Псуването и тегленето на майни понякога може да е много разтоварващо, но не и когато човек споделя животоопределящи свои, много важни концепции. Както той е споделил , че не работи, че родителите го издържат, и той и те нямат проблем с това, но вие тука му се нахвърляте и го изкарвате ненормален. Значи, за мен проблемът е в във вас, в частност в теб, а не в него.



Тема Re: Тованови [re: snowprincess]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.09.19 10:12



То че е болно-болно е, но защо теб това те интересува и дразни. От професионален интерес? Нали каза, че не искаш да го консултираш и терапевтираш, пък всъщност продължаваш да го правиш.



Тема Re: Анкета (21+)нови [re: Nuke Dukem]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано27.09.19 10:13



Аз не мисля, че някой от писалите тук е зъл към теб. Може да ти е гадно да четеш критики, но не ги подминавай, определяйки ги като зло. Бих споделила от личен опит, че думите на приятели, които много са ме наранили, са изиграли сериозна коригираща роля в живота ми и съм им благодарила след време.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.