Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:04 05.12.22 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Какво е да работиш в Emness Technology  
Авторxexexe (Нерегистриран)
Публикувано18.12.02 09:38

Ако си работил за Емнес, вече знаеш , ако не си - тогава чуй моя съвет, БЯГАЙ, БЯГАЙ, и пак БЯГАЙ от фирми като тази, нейната идеология е "КАК ДА ГО НАЧУКАМЕ НА СЛУЖИТЕЛЯ" , ако си мислиш че си много печен и не можеш да бъдеш прецакан опитай, премери си силите с тези гадове, но бъди готов да го отнесеш ГОЛЯМ!

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: xexexe]  
АвторSomeone (Нерегистриран)
Публикувано18.12.02 09:40

Питайте Косьо за повече подробности по въпроса

Тема Забравихнови [re: Someone]  
АвторSomeone (Нерегистриран)
Публикувано18.12.02 09:44

за контакти с Косьо :
Email : kkupenov@hotmail.com

попитайте за да разберете истината за семейство Насеви !!!

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: Someone]  
Публикувано18.12.02 09:46

Косьо, е грешка на майката природа. Ама и той яде големия, и на него му биха дузпата!

АвторЛъчo (Нерегистриран)
Публикувано18.12.02 09:46

На тебе ти се случи! а :)
и КАК беше ?

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: Лъчo]  
Публикувано18.12.02 09:51

Какво да ти кажа, голям зор, много работа, и точно когато си мислиш че работата върви добре, и си се сработил с колегите, и екипа се е напаснал. Бум, шут в дупето!!! И не очаквай да си видиш последната заплата.

Тема Най-после една хубава тема!нови [re: xexexe]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано18.12.02 10:03

Ха така, да нема галене - да им се понесе славата на подобни фирми!
Не ги познавам тези (Emness), ама може ли някой от бившите или
настоящи работници там, да разкаже "ефектна и забавна"
история от трудовото ежедневие там? Не държа на конкретни имена. Мерси.

Пиркс

Тема Re: Най-после една хубава тема!нови [re: pyrx]  
АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано18.12.02 10:18

Искате пример, Ето един:

Пристигат баба Насев и бат Косьо, в офиса ... и кво изненада "Поради преструкториране на фирмата" - шут на екипа, на улицата, и ако за някои имаше предизвестие за другите - "От утре не сте на работа!".

Сега трагикомичното:

По този случай баба Насев ни предлага да ходим да си направим банкет, послучай УВОЛДЖАКА, да хапнем да пийнем все работи в този дух. Аз и колегите сме оклюмали, баси уволнение - като гръм от ясно небе. Обаче на баба Насев и се порка, и пак "Айде да отидем да се почертим!!!" и така още три четири пъти.

Тема Re: Най-после една хубава тема!нови [re: Baл]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано18.12.02 13:48

И какво - почерпихте ли се?

Аз имах аналогичен случай преди няколко години с почерпване по случай "уволнявката". Е, не беше толкова внезапна като вашата, ама пак си беше неприятно - 1 месец предизвестие. И шефът като каза: "Ще го полеем за моя сметка!" и ние: "ОК". Отидохме в хубава кръчма (няма да кажа коя, да не се сметне за реклама) и като почнаха едни поръчки- 12-годишни Чиваси, маркови ракии, завързанки мезенца, обилна вечеря, отлежали винца, тежки десерти и пр. Като доде накрая сметката и шефът пребледня като мъртвец, после позеленя и прати секлецарката до офиса за още "боеприпаси", че немаше в джоба си толкова да плати.

Пиркс

Авторhoopla (Нерегистриран)
Публикувано18.12.02 15:50

Е, аз не съм работил там, но кандидатствах за работа. Минах техническо интервю, одобриха ме, но шефката я нямаше, та се наложи да ходя пак.

Проведохме един дълъг разговор колко са велики те, колко много фирми са създали, дали умея да работя в екип, дали обичам майка си и пр. Накрая стигнахме до въпроса колко пари очаквам да получавам. След като отговорих, температурата в стаята падна с десет градуса. Учтиво се сбогуваха с мен и изразиха огромното си съжаление, че няма да можем да работим заедно.

Колко поисках? 1100 лв. чисти. Може да са много, не знам, но не излязоха с контрапредложение.

Тема Re: Най-после една хубава тема!нови [re: hoopla]  
АвторПpeпaтил (Нерегистриран)
Публикувано18.12.02 16:20

Твоето е нищо, на нашия шеф на екип му предложиха да пътува от Пловдив до София, всеки ден и даже му дигнаха скандал защо не е приел предложението.
Тези Насеви явно си мислят че могат да се гаврят наред с когото си поискат, и се чудя няма ли кои да ги запали и в прекия и в преносния смисъл. А покрай тях и оня гълолизец бат Косьо Купенов, едно момче бито от "чирпанската градушка". Обаче незнаете как се КЕФЯ че са му ударили теслата на тоя нещастник.

Автор Zemedelec (#)
Публикувано18.12.02 16:31

Ама то и вие сте гадове....

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.

Тема Re: Най-после една хубава тема!нови [re: Zemedelec]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано18.12.02 16:47

Така де - нема галене!

В началото на "почерпката" някои бяха малко намусени, ама после "намериха верния път".

Пиркс

Тема Dosta hora izbjagaha veche...нови [re: xexexe]  
АвторRabotil_veche_v_Emness (Нерегистриран)
Публикувано18.12.02 17:35

Dosta hora izbjagaha veche ot Emness, no uvi, ima i oste mnogo rabotesti tam i v momenta, koito ne zaslujavat da turpjat vsichkite unijenija na koito sa podlojeni vuv firmata. Vsichko e vupros na vreme, jelaja im kusmet i burzo namirane na po-dobra rabota.

Ne bih preporuchal na nikogo da hodi tam, az se radvam, che se izmuknah

Тема Re: Най-после една хубава тема!нови [re: Пpeпaтил]  
АвторPetyr (Нерегистриран)
Публикувано18.12.02 17:35

Eй хора, чета и ве кефя, ама защо не направите като в пиеса, разкажете кой са основните действащи лица, основни характеристики. Много ми е интересна шефската психология, така че ми е приятно да чета, ама не съм в тия среди и ...кой е баба Насев?

Тема Re: Dosta hora izbjagaha veche...нови [re: Rabotil_veche_v_Emne]  
Авторhard (Нерегистриран)
Публикувано18.12.02 18:07

Интересно инфо... а аз мислех да кандидатствам за работа там; разказваха ми неща, които не ми се вярваха:
...броели им тоалетната хартия /дали събират отработената?/
...правели някакви умници там собственна RTOS /при наличието на толкова free/
Явно, че е истина

Тема емнес инттернешънъл тех/кнолог/джи :)нови [re: hard]  
АвторKoч (Нерегистриран)
Публикувано18.12.02 18:19

бах им мамата на тия шкембета. ебете и ги у гъзо, бе - шматки. що търпите, а ???
на таквиз лайняри - дузпа. да одат да си го търсят у германията си. педерунгели смотани.
то и наште политици са си отворили дупките да лапат, ама - на ! да им да дадем да го лапнат, кво шъ каите, пичове. пичките не се броят - да си гледат манджите ...
требе им нещо като муджахидинска република на тез посерковци безродови, лоясали от грабежи и лакоми за нови !

що си мислят че тез дето останаха у Дома си, ще им перат посраните гащи !? ония дето изчезнаха вън от Дома, не са беагли от убаво, нали ???

да им ебем мамата кой как мое !

ей туй предлагам аз !

афферим на оня пич, дето им казал колко иска, а те се одървили - ми върете у германията си бе лайна - там мозе и по-маленко да ви стъпят разходите :):)

говна, с говна.

баси колко ме е яд на таквиз дебили, направо ми иде да ги натъпчем о парламенто и да ги лагеруваме тамо. кът комунегите ено време, само дето те пък тогаз избивали умнио народ - да не им личи простотията. то и сега гонят умнио - а простио дека че оди, ше си седи дома. мамицата им поганска ...

Тема Ама защо си мълчахте досега!?нови [re: xexexe]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано18.12.02 19:44

От година се ровичкам тук и се дъвчат само разни Рили-Мили, Сирми-Мирми и Сапове-Мапоове! Скука! А то тази Emness е била голем "бисер"!

И няма смисъл да ругаете - разкажете подробно некой майтап, некой як цирк дето е станал във фирмата. Така боли повече.

Пиркс

Автор Potencialen emigrant (trup)
Публикувано18.12.02 21:28

Mi az tam izkarah edna sedmica. Mnogo podtiskashta atmosfera... Ne sym nemec, az taka ne moga da rabotya.
Inache s frau Nasev ne sym se vijdal, samo vednyj si kazahme guten morgen po telefona. Sega kato cheta - golyam kysmetliya sym izleznal yavno :-)

Тема Re: Ама защо си мълчахте досега!?нови [re: pyrx]  
АвторГoвopящ (Нерегистриран)
Публикувано18.12.02 21:29

Ами например затваряне на офис в Пловдив - 20-тина човека за един ден.

Та значи след поредния release na EJVM (Емнесс Java Virtual тапотия) и похвали пристигат в Провдив баба Насев и познатия ви вече Косьо. Хората готови да показват постижения, а те вадят споразумениа за напускане и подписвайте....

Да не говорим за един куп неплатени обезщетения и заплати и съдебен процес, които тече срещу тях.

Ако някои иска да говори да заповяда, на мен просто не ми се говори повече....

Авторaxa (Нерегистриран)
Публикувано18.12.02 21:35

Rule No.1: The Boss is Right
Rule No.2: If the Boss is Wrong, then see Rule No.1
Demek wsichko e wypros na wkus - nyakoi ostawat s dni, drugi s meseci, treti s godini.

c'est la vie

Авторfyut (Нерегистриран)
Публикувано18.12.02 21:40

Za da se zabawlyawash, tryabwa predi wsichko da imash chuwstwo za humor. Izgleda towa chuwstwo ne e osobeno razwito u mnozinstwoto developeri. Ako iskate da opitate ot udowolstwieto - zapowyadaite, tyrsyat se hora... Ama ne zabrawyaite za chuwstwoto za humor, bez nego nyama da se zadyrzite dygo ako wyobste wlezete wyw firmata.

:-P

Тема Re: Най-после една хубава тема!нови [re: fyut]  
АвторЛaмkoЛaмckи (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 02:20

Работен ден на един Ламер !
8:00 Начало.+ Първи стъпки в кабинета на шефа ! (всеки си пъха картата)
8:10 Сбирка в стаята на главния менаджер ( всеки се оплаква от трудности )
8:15 Всеки си сяда в своята стая и бута мишока да се събуди ПКто му ...
8:17 Всички (без босовете) сме в стаята за "гости" и си блъскаме главите
за проблема X (зиме- чай с коняк, лято - виски със сода )
9:00 Всеки си допива питието пред ПКто...
10:00 Започваме подготовка за обяда... (Бърбън)
11:00 Поетапно изтегляне на персонала към лицензираната кръчма ...
12:00 Обяд. ( Вина от реномирани региони , може и бира за простаците )
13:00 Усилен труд. ( сън върху стола )
14:00 Шефа е бесен: " НИЩО НЕ СТАВА ОТ ВАС " (ние сме пас - така си е )
15:00 Разговор на боса с "Кайзера" ( педал ).
16:00 Новини: "Намалят заплатите", трима от нас на "улицата"
16:30 "Баси кефа" - аз не съм от тримата... ( водка с френдове )

Тема Re: Най-после една хубава тема!нови [re: Petyr]  
АвторPiesa (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 09:00

Баба Насев е една пенсия дето в момента се води управителка ( немкиня по произход ) съпруга на собственика Насев. Той от своя страна е един надут самохвалко и се чуди каква далавера да направи, та затова са го погнали със съдебни процеси от къде ли не. Та въпросната баба Насев е в начален стадий на паркинсон ама това не и пречи да ръководи фирмата със замах. Опитва се да говори български ама го говори с немско произношение и общо взето ти трябва преводач за да е разбереш, абе с една дума една мила старица която може да те докара до нервна криза. А гореспоменатия Косьо беше бившия управител, който поради послушното си държание към клана Насеви се задържа доста дълго на този пост ама скоро и той изхвърча от там.
Хронологията на събитията :
март 2002 - закрит е целия офис в Пловдив 20 човека разработващи Java Virtual Machine или както казва баба Насев - Ява Виртуал Машине, за да се прикрият далаверите от приватизацията на въпросния офис от ProSyst.
есента на 2002 - уволняват се безразборно всички с над 1,5 г стаж от фирмата отново с цел прикриване на предишни далавери и течащите съдебни процеси към тях.

Тема Re: Ама защо си мълчахте досега!?нови [re: Гoвopящ]  
АвторAz ste govorya (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 09:19

Та за въпосното закриване на офиса в Пловдив. Пристига баба Насев да си прибира техниката и започва да събира каквото види в офиса след като вече нищо не е останало, тръгва да сваля картините от стените които са собственост на хазяите. Шефа на офиса в Пловдив едвам е убеждава че картините не са на фирмата и тя може би разочарована от този факт се насочва към долните етажи да събира посудата там.
Интересен е факта че на долните етажи се помещава офиса на една друга фирма " Согоди ".
Абе много са прибрани хорицата там.

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: axa]  
Публикувано19.12.02 09:29

Абе брачед->(аха), ти да не би да работиш в емнес?
Защото сигурно си извратен мазохист,
Бос-а е прав ако парите идват редовно, ако не... да си ебе майката барабар с правилата!!!
Евала ти правя Коч, за такива гадове като Насеви БОЙ и пак БОЙ, да страдат тяхната мама! Оня тиквеник Насев и лакея Косьо така сам им насъбрал, че ако се срешнем очи в очи, кръв ще се лее, и зъби ще хвърчат, направо ще ги осакатя. МНОГО МРАЗЯ ДА СЕ ЕБАВАТ С МЕН, който се е опитал досега винаги е захапвал дървото.
Че и пари имат да ми дават. Причернявами пред очите, да се молят да не се срещаме...

Тема Re: Най-после една хубава тема!нови [re: fyut]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 09:42

Много странно чувство за хумор имаш. Искам ми се след време като те прецакат да си поговорим пак дали ще си на същото мнение.
А това че се търсят хора е известно, то винаги се търсят щото никога не се задържат хората в тая фирма.

Тема Re: Баба Насев № банкет!нови [re: Baл]  
АвторxBoss (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 09:44

Така е, леля Насев искаше да ни води на банкет.
Истината е обаче, че тя е готина бабка... на нея не и беше приятно да изпълнява задачата по уволнението на 20 човека...

С банкета просто искаше донякъде да се извини... макар че не осъзнаваше колко нелепо изглеждаше това и предложение...

Пък и колегата забрави да спомене - колко от нас и казаха в очите
"Сега не ни е до ядене и пиене..." - само 1

По-важното е, че буквално 2 дни преди това ни се обадиха и ни казаха:
"Работата върви много добре. Проектът който правите върви отлично... Много сме доволни от вас."

Това нека го запомнят всички програмисти - колкото и да се напъваш и да са доволни от тебе - може да те прецакат в същия момент... изненадващо...

Тема В отговор на Фют или както там му беше иметонови [re: fyut]  
Публикувано19.12.02 09:45

Да, чувството за хумор е важно, обаче като ти ебът майката няколко пъти, тогава да видя колко ще ти е весело. Ако все пак ти е весело, не се притеснявай скоро и теб ще те оправят. Спомни си дупедавеца бат Косьо, накрая всеки го отнася.
Ако обичаш да го отнасяш, поне не се пъчи из форума с това, мръсно мазохистично копеле!
А и още нещо, знам къде живееш!!!!

Тема АМИНнови [re: Rabotil_veche_v_Emne]  
АвторПOПA (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 09:48

АМИН ДЕ АМИН

Тема Re: Баба Насев № банкет!нови [re: xBoss]  
АвторEдин oт ekипa (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 09:55

Светльо, вместо да отидем и да си направим як банкет за тяхна сметка, ти тръгна да разправяш, че не ни било до ядене и до пиене, поне част от парите дето имат да ни дават щяхме да закачим.
Виж хората по горе в форума, как се представят.
Ама нейсе, от сега натаък ше знаем

Тема Re:Работа и заплати!нови [re: hoopla]  
Публикувано19.12.02 09:57

Истината е, че в Емнесс работят (поне работеха - сега не знам) изключително добри специалисти.
Това беше фирма, която съдържаше най-добрите в хардуера и софтуера. (Ако другите не са съгласни - говоря поне за себе си).
Хардуерният им екип наистина правеше великолепни разработки... казвам правеше, защото не крадяха mp3-плейъри и фотоапарати
както правят други, а сами си разработваха нещата...

А Софтуерният екип - имам предвид този, в който бях аз - за 1 година направи една изключителна Java Virtual Machine.
Поради тази изключителност "официално" беше закрит и отделът ни.

Другите софтуерни екипи - за Java - нямам мнение за тях, не знам и с какво са се занимавали точно.
------
За заплатата.. хм.. не знам как е в София ама... да започнеш някъде нова работа на 1100 трябва наистина да ги впечатлиш
с нещо... А... трябва да знаете, че counter-offer не се прави - защото и да приеме човека - ще се чувства нещастен...
Ще си мисли "Глей ги ся.. аз исках 1100, а пък се съгласих на 1095... егати..."
А ако ти сам кажеш по-ниска сума - ще си мислиш - "Глей куф съм налъм... исках 1100, а пък казах 300 лв..."
Работотдателите се правят на психолози... а не знаят, че и 1 000 000 лв. да взема - на човек (особено програмист) пак ще са му малко...

Тема Re: Кой е баба Насевнови [re: Petyr]  
Публикувано19.12.02 10:04

Кой е баба Насев ли ... глей-сия:
1. Димитът Насев - Българин (мисля шоп, поне породата му изглежда такава)
Работи в германия... заграбва ПроСист от създателя и, намира и яки инветитори. После създава собствени фирми (Ентернес и Емнесс) да смучат технологии и кадри (като нашия екип за JVM)... С една дума - голям играч в бранша. Възраст (видима) - около 50-54 годишен.
2. Софи Насев - германка (източна) съпруга на Д.Насев.
Негова маша (дясна ръка за огнени операции по управление на офиси)
Помага му в бизнеса... друго не знам... а иначе има докторска степен по нещо си... произнася "Зоуфийяаа" вместо "София" и "Зоуфии" вместо "Софи"
видима възраст 55-57 годишна.

Тема Re:Работа и заплати!нови [re: xBoss]  
АвторVapros (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 10:05

Добре отиваш на интервю и те питат :
"Каква заплата очакваш да взимаш? "
Какво ще отговориш тогава?

Тема Re: Съдебни процеси!нови [re: Piesa]  
Публикувано19.12.02 10:11

Тия работи за съдебни процеси.. дрън-дрън...
това го разправя чичко то със мъжоЕбската фамилия...

За пояснение - този чичко е създал ПроСист, после Насев е намерил немски инвеститори и е навил чичкото да си "даде" без пари дела от ПроСист срещу дял от немската фирма... така и станало... но без да получи дял...
Тоест Насев му е откраднал ПроСист....

Затова са и тия приказки... не се знае дали някой съди някого...

И...... колеги.. моля - по-малко злоба де... лошите учвства тровят душата... а оттам мозъкът произвежда отровни ензими, които тровят и тялото...

Тема Re:Работа и заплати!нови [re: xBoss]  
АвторHa4инaeщ (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 10:11

Кажи ти колко, вземаше като екс Бос, и на колко си почнал?
Или това е неудобен за теб въпрос?

Тема Re: Каква заплата да си искаш!нови [re: Vapros]  
Публикувано19.12.02 10:15

Отиваш да кандидатстваш за работа.. хе-хех...
Преди да отидеш:
1. Намираш някой по-печен от тебе по възможност да познава някой от фирмата - цел.
2. Разпитваш го и искаш съвет.
3. Намираш някой дето работи там и го питаш за фирмата общо, но не и дали търсят хора и кви заплати дават.. поне не питаш явно.
4. Ако заплатите са в граници 300 лв. за начинаещ ламер до 2000 лв. за масйтор-готвач (на софтуер) - ти ще си искаш 1000 лв.

Трябва да си реалист, и не много нахален.. нахалници обичат само миризливите американци...

Тема Re: Колко съм вземал!нови [re: Ha4инaeщ]  
Публикувано19.12.02 10:20

Ех.... директен въпрос...

За съжаление не мога да ти кажа.. все едно да кажа на всичките си бивши колеги... а... това означава а ме намразят... щото има издействах дигане на заплатите с по 100 лв. на 5-6 месеца... а пък аз през цялото време....

абе ... много взимах... в интерес на истина ужасяващо много пари взимах....

Ако идваш в Пловдив и идем на кръчма може и да ти кажа... зависи колко празни кани (от вино) има на масата... и колко прасешки скелета също....

Тема "Той" говори ...нови [re: Az ste govorya]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано19.12.02 10:24

Добре де, ти казваш за Пловдив. А те май имат и офис в София - там знае ли някой какво е положението?
(Апропо, съвсем скоро имаха обява на www.itjobs.bg).

Пиркс

Тема Re: Унижения и простотии...нови [re: Rabotil_veche_v_Emne]  
Публикувано19.12.02 10:29

Че то къде няма унижения и простотии...
Където и да идеш, екип апо-голям ли е от 5-6 човека стават такива работи...

Тема Re: Колко съм вземал!нови [re: xBoss]  
Публикувано19.12.02 10:30

аз ще ви светна двамата босове в пловдив, по сигурни данни от ръководството на фирмата знам единия по-умния вземаше 3500 лв. а другия по глупавия 3000 лв.

Тема foto i mp3нови [re: xBoss]  
АвторakubmaraT (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 10:30

A, bez takiwa grubi izkazwaniq koj kakwo bila kradql ako moje.
Kato ne znaesh koe kak e, ne govori

Тема Забравих да отбележа за заплатата на xBossнови [re: xexexe]  
Публикувано19.12.02 10:39

Посочените от мен цифри, са сумите които са получавали чисто!

Така е искай за да ти дадат!

Тема Re: "Той" говори ...нови [re: pyrx]  
Автор3нaм (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 10:41

Уволниха всички с над 1,5 години стаж !!!

Тема az taka praviaнови [re: Vapros]  
Авторw (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 10:42

iskam da mi predlojat zaplata
ako ne mi haresa im kazvam 4e ne priemam predlojenieto

Тема "Той" знае ...нови [re: 3нaм]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано19.12.02 10:54

Лошо!
Този случй май бие всички други уволнявки по вече обсъдените "големи" фирми! Може спокойно да го кандидатираме за престижния приз "Усер на годината".

Пиркс

Тема Re: Колко съм вземал!нови [re: xBoss]  
Авторxaxaxaxa (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 10:57

xaxaxaxa

tuka stana interesno
haide xBoss otgovori na xexexexexe za zaplatite

i koi e po glupavia

Тема Uvolnenija... i atmosferaнови [re: 3нaм]  
Публикувано19.12.02 11:21

Az ne sum bil svidetel na podobni uvolnenija (v Sofia). Naistina mnogo hora si zaminaha, no spored men po tjahna iniciativa... Polojenieto beshe neturpimo...

(Vsustnost sestam se za edin uvolnen naskoro, no toj si go zaslujavashe - praveshe se na prekaleno goljam shef i nakraja go otnese...).

Napuskanijata obache bjaha stranni...

1. Kogato njakoj trugneshe da napuska, baba Nasev suvsem ohotno i usmihnato objavjvashe, che toj izliza v 1-mesechen otpusk sled njakolko dni, vupreki che e na kljuchova pozicija i njama koj da mu vurshi rabotata. Na suotvetnija chovek mu beshe zabraneno da govori za napuskaneto si ako iskashe da si poluchi poslednata zaplata bez problem. Poleka leka ostanalite razbirat che e napusnal i pochvat da se chudjat, no sus zadna data.
2. Ako sluchajno iztecheshe informacija za namerenijata na njakoj kolega da napusne go "izritvaha" bukvalno za 1 chas, da ne bi da povleche i ostanalite navun ot firmata. Nezavisimo po-kakuv proekt raboteshe choveka, na kakvo nivo e proekta.

Atmosferata...

- brojat se rulata s toaletna hartija
- brojat se zaharchetata
- brojat se paketcheta chaj vsjaka sutrin
- meri se kafeto sutrin (mljanoto)
- tvurdo fixirano rabotno vreme - 15-20min zakusnenie vodjat do avtomatichno podavane na molba za otpusk - nisto che sled tova choveka si trugva v 20h vmesto v 18h
- objada moje da stane samo mejdu 13 i 14h. Ako chovek trugne da si vzima kafe ili zakuska prez ostanaloto vreme, portierkata go pita "kude otivash?"
- iskash da se obadish po telefona gradski razgovor (v Sofia) - kazvash nomera na portierkata, tja te pita za kakvo se obajdash, posle ti nabira telefona i te svurzva. Telefonite v staite njamat gradska linija.

I taka.... Udovolstvie e da se raboti za Emness

Тема И аз да добавя нещо по тематанови [re: xexexe]  
АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 11:23

Чета мненията и се кефя, честно казано не на всичко се кефя, но повечето ме кефи.

Тука се изказаха много крайни възгледи, аз съм по действието. Когато една агенция ме завлече със стотина лева, аз и счупих прозорците, в троен размер си понесоха щетите. Сега с колегите съдим Емнес, но след делото нямам против да им хвърля и един бой, ей така профилктично.

Някои бивши колеги, използват форума да се плюят, или да се правят на велики, или да се мажат из форума ...айде няма нужда - знаем се от много време.
Като искате да ви смятат за велики пишете си имената, мен лично не ми пука аз моето мнение си го казвам в очите на всеки.

И накрая една молба, тука става въпрос да направим достояние простотията на Емнес, така колегите програмисти да не се парят като нас. Не разводнявайте темата с кой какво крал и взел.

Относно колегите в Емнес, на тези с които се познавам лично искам да кажа:
За мен беше чест да работя с вас, такава смазана и напасната машина като този екип в Пловдив, никога не съм си представял че може да съществува.

На тези с които не се познавам лично искам да кажа:
Не се оставяйте да ви мачкат, Насеви, бат Косьо или други!

Към колегите от Пловдив, ама як тим билдинг правехме в Джоаната и Ефир-а
да знаете липсвами, трябва да се съберем да се напием!!!

Автор CyberGene (suspended)
Публикувано19.12.02 11:30

Аз напуснах софийския офис преди месец. Трябва да ви кажа, че за хората, които са започнали да бачкат там като професионалисти - примерно хардуеристите и по-новите програмисти, наистина е гадно. Аз обаче съм физик по образование и можете да си представите какви перспективи има с това. Разбирах доста от алгоритми и компютри, но нямах никакъв опит с ООП и приложно програмиране, преди да започна да работя в тази област професионално. Тогава бях втори курс студент, нямах никакви пари и спешно се нуждаех от нова работа, но никой никъде не ме искаше, защото нямах опит и стаж, нито пък учех информатика. Затова за мен дойде добре дошло, че в Ентернес (предшественика на Емнес) ме взеха на 160 лв. заплата, като уж трябваше да ме обучат първите три месеца. Всъщност ставаше въпрос за самообучение и след преминаването на този период уж трябваше да ми се вдигне повечко заплатата, но тя се вдигна само с 50 лв. Но както и да е, все пак бях новак в тази област, студент все още, така че може да се каже, че е било донякъде логично. Но лошото е, че след над две години работа там, при положение, че вече бях натрупал достатъчно опит (и макар и да прозвучи нескромно, се бях изградил като добър програмист, мисля) заплатата си ми беше ниска спрямо това, което можех да взимам в други фирми, а тапата беше, че когато поисках да ми я увеличат, ми заявиха да не очаквам повече в близките няколко години Еми кажете какъв стимул може да имаш в такъв случай, за да продължиш да работиш там! Затова и напуснах, но може да ви разкажа какъв беше поводът да напусна, т.е. причини имаше много, но това беше върхът. Значи там си на фиксирано работно време - от 9:00 до 18:00. И има една лелка, дето стои и записва кой кога идва. Та в един хубав момент пристигат и ми заявяват, че за последните няколко месеца съм бил закъснявал за работа (средно с по около 5-15 мин.), така че ми се били натрупали два дена сумарно и трябва да си ги пусна като отпуск - платен или неплатен. Някой може да каже - правилно, обаче само ако не отбележа, че почти винаги съм оставал поне един час след работа, че ни караха да идваме в събота понякога, веднъж трябваше да стоим в офиса до полунощ, на другия ден да дойдем в 7:00, но за това никой не каза дори едно "благодаря" или "браво, момчета", какво остава да говорим за бонуси или премии... На едно друго момче там също му се бяха натрупали два дена от закъснения и понеже нямаше останал платен отпуск, му ги пишат като неплатен, т.е. равносилно на взимане на по-малка заплата в края на месеца. Такива ми ти работи, радвам се, че успях да си намеря вече хубава работа. Бих могъл да смятам работата си в Емнесс като един нулев старт в моето израстване като програмист - но доста кален старт, честно казано.

Но ми е малко тъжно за моите бивши колеги и оставащи си за мен много добри приятели, които все още работят там, затова хайде да си спестим тия вулгарни и груби думи. Струва ми се, че някои неща са леко преувеличени...

АвторPif $ (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 11:31

a kolko zaplata plashtaha na NAI-kadurnite si hora ?

Тема Re: Uvolnenija... i atmosferaнови [re: Rabotil_veche_v_Emne]  
АвторZnam (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 11:32

Някой по тяхна но други не по тяхна а на теб какво са ти казвали е друг въпрос.

Тема Re: Колко съм вземал!нови [re: xexexe]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 15:32

Не знам кой е "по-умния", кой "по-глупавия", ама и двамата са готини.
Освен че си разбират от работата, са и хора на които може да се разчита.

Такива изпълнения, дето ги описвате да стават в офиса в София, при нас ги нямаше: да се следи тоалетната харития и пликчетата за чай
Атмосферата в един екип зависи от шефовете, а това че при нас имаше идеална обстановка за работа е заслуга на тях...

А дали са взимали сумите които описваш? Не знам, такива цифри, доколкото разбирам от мненията тук, са доста стряскащи за фирмата Емнес... Така че ако наистина са ги взимали, явно са ги заслужавали...

АвторPeвoлюциoнep (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 15:53

На крак о парии презрени
на крак о роби на труд
подтиснати и унижение
да ебем Емнес в гъза

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: CyberGene]  
АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 16:02

Смятах повече да не се обаждам...
Но ми кажи като прочетеш написаното по долу кое е преувеличено?

Че ни уволниха, уволниха ни. Сега слушай по натаък.
Дойдоха и ни дават, заповедите за уволнение, печално извесните вече леля Насев или баба ако повече ви харесва и бат Косьо.
Добре, обаче имаме колега които ще влиза в казармата, ...Не може да ти плащаме последна заплата, трябва да напуснеш! ... В същото време на половината от колегите се дава предизвестие и им се казва от утре да не идват на работа. Значи на него неможе...
Следва:
Ако си чел по горе форума ти е ясно, за изпълненията по събиране на техниката и "посудата" на Емнес, тука искам да спомена че за екипа ни и техниката не е платено нищо, тоест чиста форма "приватизация" в сянка.

Следва етапът на получаване на документите които Емнес е задължена да издаде, заповед за уволнение, трудова книжка, справка за доходите за пред данъчните, извлечение от доходите за бюрото по труда - та да не ти се прекъсва трудовия стаж и други за които сега не се сещам.

Сега забележете какво следва и преценете дали е преувеличено:
Започва лудо ходене до София, до офиса на фирмата, и почват куриозите 5 или 6 пъти не могат да издадът заповед за уволнение както трябва да бъде, все нещо е объркано, един път ЕГН - то, друг път няма изходящ номер, трети път липсва нещо друго. И това се прави нарочно, иначе не може да се обясни. Това са телефонни разговори разправии и скандали, напред назад до Софиа и обратно хвърчат куриери, факсове и прочие. Това ако не е прекалено, то незнам кое е!

И това не е кулминацията, няма да споменавам дребни детайли като как се изчислява платената отпуска или как трябва да се тълкува кодекса на труда според някои техни служители визирам бат Косьо.
Дигаме се 10 - 12 човека и отиваме в София в офиса на фирмата, обаче никои не ни допуска, портиерката казва че управителя на фирмата сега ще дойде, и това при условие че ние отиваме в деловодството. Идва бат ви Косьо, и казва забележете ... "За какво сте дошли, да ме биете ли?", поълваме декларации които по правило би трябвало да подадем лично в деловодството и да ни се даде входящ номер, даваме ги на бат Косьо да ги занесе понеже нас ни третират като особенно опасни престъпници. След като се връща ни известява че дядо Насев е наредил да не ни се издават никакви документи.

Искам да кажа че нямам нищо против или срещу колегите програмисти и хардуеристи които в момента работят там. Но не и срещу другите им служители.

Сега ми кажете кое е прекалено и кое не е?

АвторPyмeн (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 16:43

Аз работих в Емнес ( Пловдив ). Колкото и да си кривя душата до момента в който ни уволниха нямаше никакъв проблем. Може би това се дължеше на шефовете ми в Пловдив ( четейки какво е положението в София ). За мен проблемите започнаха в момента на уволнението. За това и сега се съдим с Емнес.

Относно уволнението: Беше направо БРУТАЛНО !!! В момент в който проекта вървеше напред с пълна пара и резултатите бяха повече от ОТЛИЧНИ , хоп уволнение. Защо един ЗДРАВОМИСЛЕЩ човек, ще прекрати проект ( след година и половина усилия и влагане на стредства ) ??? Аз имам мой си отговор : ЗА ПАРИ !!!! Тук вече всичко опира до морал и пари. Мога да добавя още много да пиша за това което се случи, но ще се отдалеча от темата и за това спирам до тук.

Относно заплатите на шефовете ми , имам само един коментар:
" Кой как се ореди !!! ".

Ние Българите никога ли няма да се научим да си гледаме в "чинията пред нас", а не в чуждата. Заради този си манталитет няма да се оправим колкото и да сме кадърни и умни. Вярно за мен чифрите не са много стряскащи защото имах идея още от преди горе-долу колко взимат, но това има ли значение бе хора, нали си вършиха работата ( това е за екипа от Пловдив ): Ние нещо да сме разбрали от глупавите правила и броене на тоалерна хартия като в София !!! Вярно имахме други правила, който на много хора не им харесваха ( на мен включително ), но така е с всяка работа, има си правила наложени от шефовете и те трябва да се спазват. че нали не сме роби, ако на някой не са му харесвали правилата или не е стигала заплатата винаги е можел да напусне. ( под правила не се разбират броене на пакетчета захар или тоалетна хартия , това вече отива в графата ГЛУПОСТ ).

Знам ще има хора които не са съгласни може би с мен ( дори съм сигурен за един в момента ), но това няма значение.

Румен Янков

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: Pyмeн]  
АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 16:56

Което си е истина си е истина.
На бялото не можеш да кажеш черно.
Браво, Румене! За мнението и за подписа с името. Ей затова те уважавам!

за тези дето оште не са разбрали:

Валери Панжилов

Публикувано19.12.02 17:08

Колеги, бивши и други, и всички останали...

Събрали сме се тука, да обсъдиме, Емнес и ръководство,
що за отношение и т. н.

Стига сме си говорили празни приказки за лека нощ, дайте по същество,
кво ще правиме, кво ще предприемеме?

искрено ваш: горе си пише кой съм

Тема И аз да кажа нещо :)нови [re: xexexe]  
Авторбaй Moмчил (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 17:12

Че ни уволниха - уволниха ни майната му на това ( то май по добре че ни уволниха ) не сме им трябвали махнали са на, все пак всеки си гледа келепира, ама за проблемите които ни създадоха след това наистина заслужават наградата "Усер на годината"

Момчил Донев

Тема uvloneniataнови [re: бaй Moмчил]  
АвторNASEV (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 17:18

Редактирано от Lupi на 04.03.03 11:02.

Тема Имаш ли предложение?нови [re: xexexe]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 17:20

Имаш ли предложение какво да предприемем срещу тях?

Публикувано19.12.02 17:20

Гледам тука във форума че някой ми ползва ника... няма значение

Дайте да се събереме и да им строшим главите, да ги подуеме от бой, ама така че да им даржи влага цял живот. Кво ще кажете, ако е за идеята и до Кьолн ще идем, има ли навити?

Тема Re: uvloneniataнови [re: NASEV]  
Авторduhach (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 17:25

Като те гледам няма да стане - Забравил съм си микроскопа.

Тема Re: И аз да кажа нещо :)нови [re: бaй Moмчил]  
Авторgruhal (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 17:26

A wsyshtnost kakwi problemi sa wi syzdali sled uwolneniata (oswen che ochewidno sa reshili che niama smisyl da wi plashtat kato tyi i tyi weche sa wi uwolnili }:( )?

Тема Re: И аз да кажа нещо :)нови [re: gruhal]  
АвторбM (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 17:30

Ами освен това не ни дадоха документи да се регистрираме в бюрото по труда.

Публикувано19.12.02 17:30

ние че го духаме, тва е ясно

Ама ти ще усетиш как се сере навътре, ако те спипам твойта мамичка. После ще сереш както самосвал изсипва товар, и не само ти ами и двете ти дъщери, за баба Насев нищо няма да казвам тя си е наказана от природата.

АвторA (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 17:31

Трябват ни няколко документа за пред данъчна служба и социално осигуряване, които категорично отказаха да ни дадат.

Не че е кой знае какъв проблем, обаче създава главоболия.

Освен това, като те уволнят, ти дължат 1 месечна заплата обезщетение, което съшо отказаха да изплатят, и сега вървят 16 дела срещу тях...

Авторnoone (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 17:33

triabwa da se utochni , ne ni dadoha nikakvi dokumenti : dori takiva ot koito nishto ne gubiat samo i samo da ni naprawat mrysno ( nai vajniq dokument naprimer slujebna belejka za dohodite" ). sega zaradi tozi dokument az ne moga da si opravia danycite na kraia na godinata i dyrjawata moje men da sydi

Тема Re: И аз да кажа нещо :)нови [re: A]  
Публикувано19.12.02 17:34

Ami predpolagam che ne iskat da wi gi dadat ako sa wodili 'siwa' kasa (ili tam kakywto cwiat e moderen w momenta) i zanesete dokumentite shte se poluchat razminawania s towa kak sa wi osiguriawali i prochie.

Obadete se na ikonomicheska policia/danychnite i uchtivo gi pomolete da proweriat tochno kak stoiat neshtata s Emness.

Тема идея!!!нови [re: xexexe]  
АвторDirect(se)X (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 17:38

Аз съм страничен ама боя не го одобрявам!

А защо не им спретнете една "хубава" уебстраница със снимки, шаржове и подробни истории на случката!?
И то на сайт дето се вижда не само в БГ (такива като hit.bg и др.)
Много ще боли. ;-)

Тема Re: Uvolnenija... i atmosferaнови [re: Rabotil_veche_v_Emne]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано19.12.02 17:41

И с какъв акъл стоя и работи там тогава?!

Тема за документите...нови [re: бM]  
АвторPetyr (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 17:46

ако не бъркам глобата, която могат да им наложат от службата по трудова заетост за задържане на документи или неиздаване на такива е 10000 лева.
Така че, опачете се, ако не е минало много време.

Тема Re: за документите...нови [re: Petyr]  
Авторnoone (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 17:56

veche e napraveno . Oplakahme se v sofiiskata slujba po truda - rezultat = 0

Тема Re: И аз да кажа нещо :)нови [re: бM]  
АвторПoпa (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 17:56

Ами причината е че не са ви плащали осигуровки,,, несъществувате бе брат ми. Тук, повечето несъществуваме. Какво имате в трудовите книжки, басирам се че не са коректни, там кръгъл, квадратен печат и други лайна, стаж.. това може да се провери..

Тема Re: И аз да кажа нещо :)нови [re: Пoпa]  
Публикувано19.12.02 17:59

Aha...i az tova se opasiawam che sa naprawili s tiah...

Тема Мръсно.. глупостинови [re: noone]  
АвторПoпa (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 17:59

Трябва им една икономическа или кват щеш там да е проверка.. ВЕДНАГА

Тема Re: Мръсно.. глупостинови [re: Пoпa]  
АвторБББ (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 18:04

Бате Бойко Борисов ще помага ако требе...

Тема Re: uvloneniataнови [re: xexexe]  
Авторcode_grinder (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 18:10

abe tozi edwa li wi e ex-shefa ili moje bi tozi Kosio, deto go spomenawate :)
prosto niakoe zaiadliwo hlape, kato mu otgowariash
samo go karash da se radwa...

Тема Re: И аз да кажа нещо :)нови [re: A]  
Автор Gallandro (бивш Aл Koxoнe)
Публикувано19.12.02 18:19

Данъчните започнаха към края на лятото и приключиха преди един два месеца да разпращат на всеки, който се е осгурявал, по пощата, писмо със това за какви суми са го осигурявали през последната година.

Получавали ли сте такива? Ако не - значи не са ви осигурявали и и да искат не могат да ви дадат каквито и да е документи, защото официално никога не сте работили там. Ако е така може да им натресете една данъчна проверка и ако не са с дебели връзки, свят ще им се завие.

IF JADEN THEN
GOTO BIRARIA;

Тема Re: идея!!!нови [re: Direct(se)X]  
Авторldea (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 18:29

Ne sum siguren dali bivshija Vi shef (kakto i babata ) e najasno s diskusijata tuk. Moje bi ne losho da gi otkrehnete kum neja. Tova sus sigurnost ste vgorchi samodovolstvoto im. Moje i da se uplashat...! Dosta ste se zamisljat.

Taka, che pishete im na e-mail, na ICQ, posochete im vernija link kum tozi forum. Strahuvate se da ne se povtorite - zdrave da e! Neka da poluchat pokanata njakolko desetki puti...

АвторЛerиoнep (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 18:30

Абе трол, мислисш ли че ако въпросният Насев раздава по 3000лв заплати ще поства в clubs.dir.bg ?!

Тема Re: идея!!!нови [re: ldea]  
Авторopala (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 18:43

q nqkoi da postne tuka icq to nq boss-chetata ot emness

Авторnqkoi drug (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 18:45

mai e malko po-zle ot KOMERO TECHNOLOGY kato cheta....tam pone se driska na volq

Тема Опа, не бързайте да ги уведомяватенови [re: opala]  
Публикувано19.12.02 19:13

Моят опит показва, че когато някой краде, то на него му е принцип да краде от всички. На мен г-жа Васев ми каза, че плащат пълни осигуровки, а сега излиза, че не са плащали никакви. Аз съм работил цяла година без осигуровки, но поне бях наясно. Съвсем друго е да са те лъгали през цялото време.

Ако някой от работещите е сигурен, че се ползват нелегални копия на Windows, най-бързият начин да им се затвори фирмата е да се подаде сигнал на BSA. Мръсен номер, но от това, което чета, си го заслужават. За по-малко от седмица ще реагират, ще им конфискуват машините, а и данъчна проверка не им мърда.

Така хем всичко ще е законно, хем няма да си цапате ръцете със саморазправа, хем ще ги ударите възможно най-болезнено. В последната фирма, в която работех имах притеснения, че ще ми отрежат последната заплата. Минаха ме с отпуската, но не толкова, че да ги закрия, та им се размина. Ако бях разбрал обаче, че са ме лъгали през цялото време, милост нямаше да има.

Та щом са ви лъгали вас, сигурно са пиратствали и софтуера. Нека и на Microsoft полицията свърши едно добро дело.

Тема КОМЕРО ...нови [re: nqkoi drug]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано19.12.02 19:25

> mai e malko po-zle ot KOMERO TECHNOLOGY kato cheta....tam pone se driska na volq

Да бе, само дето правилото е, траекторията да бъде перпендикулярна на чинията! (Допустимо отклонение < 2 градуса).

Тема ubedihte meнови [re: pyrx]  
Публикувано19.12.02 21:38

Редактирано от Lupi на 04.03.03 11:09.

Тема Re: ubedihte meнови [re: NASEV]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано19.12.02 21:58

Е, аз нямам претенции (не съм работил при вас). Ще дойда само да погледам.

Тема Re: ubedihte meнови [re: pyrx]  
Публикувано19.12.02 22:00

Редактирано от Lupi на 04.03.03 11:12.

Тема Re: ubedihte meнови [re: NASEV]  
Публикувано19.12.02 22:02

Редактирано от Lupi на 04.03.03 11:25.

Тема Айде бе!нови [re: NASEV]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано19.12.02 22:35

Нещо не ми приличаш на този Насев, който се спряга тук!
Ти си ДРУГ Насев, май!

Тема Re: Айде бе!нови [re: pyrx]  
АвторZnam (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 09:00

Определено е друг

Тема Re: Опа, не бързайте да ги уведомяватенови [re: hoopla]  
АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 10:15

Пич как да уведомим BSA?
Дай координати, и кажи какво трябва да се изпрати като информация?

Благодаря, предварително!
Валери Панжилов.

Тема Дайте едно рамонови [re: xexexe]  
АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 10:47

Не си мислете, че не сме се опитали. Пратихме жалба до инспекцията по труда, обаждахме се и в министерство на финансите.

Навсвкъде отговарят с следния дух, ..Те разбирай Емнес са задължени по закон да ви издадат тези документи, иначе можете да ги съдите, там се решават такива спорове! Ние нямаме нужните правомощия.

Кажете как да им пратим икономическа полиция, данъчна проверка и прочие, ама искам координати и какво трябва да се изпати ако знаете нещо и можете да ми бъдете полезни, сложете тази информация на форума, мисля че ще дъде полезна за много хора!

Тема Re: Дайте едно рамонови [re: Baл]  
Публикувано20.12.02 10:50

kato nachalo: http://www.bsabg.org/

Авторaxa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 10:57

Wizti kwo, pichki i pichowe
w emnes sa rabotili i wse oste rabotyat hora koito dobre si razbiat ot rabotata; wyw firmata sa se prawili i wse oste se prawyat nesta, s koito drug w BG ne se e zahwastal i nyama skoro da se zahwane
problema wyw firmata se naricha "uprawlenie na choweskite resursi" - semeistwo Nasewi opredeleno im kuca tazi oblast, naprawo e zakyrnyal saotwetniya mozachen center, sedyat si na niwoto na drewniya kapitalizym

na krak, o parii prezreni
na krak, o robi na Emness
potisnati i unizeni, spretnete si sobstwena firma i si rabotete za sebe si, ili si namerete rabotodateli s po-sywremenni shwastaniya za HRM, gotowi da wi plastat tolkowa kolkoto smyatate (s osnowanie) che zasluzawate, kakto weche naprawiha mnozina umni hora

cheers, CyberGene & xBoss

АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 11:02

Защо сайта на BSA: http://www.bsabg.org не работи?

Автор voyager (бодхи)
Публикувано20.12.02 11:12

работи си бе, човек... като слънце.

--

- вече изцяло на български

Тема Re: В отговор на xexexe, ili kakto tam se kazwaнови [re: xexexe]  
Авторfyut (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 11:18

>Да, чувството за хумор е важно, обаче като ти ебът майката няколко пъти, >тогава да видя колко ще ти е весело. Ако все пак ти е весело, не се >притеснявай скоро и теб ще те оправят. Спомни си дупедавеца бат Косьо, >накрая всеки го отнася.

Bat Kosio moze da e bil maznik, ama nyakoi nesta mu se otdawaha po-dobre, otkolkoto na Nasev family

>Ако обичаш да го отнасяш, поне не се пъчи из форума с това, мръсно >мазохистично копеле!

Ei towa me kefi wyw forumite, kakwi kompeksari i zadrystenyaci izpolzwat anonimnostta na foruma za da pishat prostotii, koito ne im stiska da kazat na glas kogato i kydeto na kogoto tryabwa...
Zanapred kato mi se chetat prostotii, ste znam koi forum da cheta

>А и още нещо, знам къде живееш!!!!
ami zapowyadai

Публикувано20.12.02 11:18

Виж кво путьо, заспал,
Недей да бъркаш и да намесваш колегите дето работят в Емнес!
Ние си търсим правата, ясно ли ти е лайно такова, такива мръсни педали като тебе ми дигат кръвното, аз от теб акъл не ща.
Ясно ми е на мен как се работи и какво се прави. Ама за тази цел трябват пари. Онзи пръдльо Насев може да краде, това никой не му го отрича, че в Емнес се правят неща дето другаде не се правели и никой не правел и скоро нямал да прави са пълни глупости. Ако си отворищ малките късогледи очички и си напънеш микроскопичното мозъче дето ти е дал господ, ще видиш РАЗБИРАЧО, че пръдльото Насев всичко е откраднал, пари, хора, ноухау от ПроСист, чрез интрижки и далаверки. Та ако не можеш да кажеш нещо свясно. Ходи да си ебеш путката майна на тъмно и затворено място че от теб смърди.

Авторaxa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 11:32

ne znaeh che imash tolkowa wisoko mnenie za Nasev,
ti go izkara pochti Bill Gates
tuk opredeleno pochna da smyrdi, tryabwa da se prekrysti foruma ot "programisti" na "prostaci"

Тема Re: В отговор на xexexe, ili kakto tam se kazwaнови [re: fyut]  
Публикувано20.12.02 11:33

Ти пикльо,
ме очаквай лично ще ти покажа на кой му стиска. Ще ти го кажа право в сините очички. Ако не са сини ще имам грижата да придобият мораво виолетов цвят. Благодаря за поканата, ще дойда чакай ме!

Тема Re: В отговор на xexexe, ili kakto tam se kazwaнови [re: fyut]  
Публикувано20.12.02 11:35

Skiwai kwo be kopele, ne se byrkai det ne razbirash, gowedo typo

Тема ICQ na Nasevнови [re: xexexe]  
АвторlCQ (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 11:43

Eto i taka jelania ICQ nomer na Dimityr Nasev

44346263

Тема Re: Дайте едно рамонови [re: voyager]  
АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 11:47

При ме не ще :(

Автор voyager (бодхи)
Публикувано20.12.02 11:51

копвам ти тогава от сайта им:

Гореща линия: (02) 43 91 71
e-mail: hotline@internet-bg.net

Ако всичките неща дето се изписаха тука са верни, това просто не може да остане така...

--

Тема Re: ICQ na Nasevнови [re: lCQ]  
Автор voyager (бодхи)
Публикувано20.12.02 11:54

естествено въпросният Насев вече е офлине. Не може да не е разбрал вече колко народ чака да го спипа на кю

--

Публикувано20.12.02 11:56

След като прояви желание ще го изкажа по просто специално за теб.

Желанието което се опитвах да обясня по горе беше:

Да те ударя с челната част на умрука си в основата на носа, така че горната част от твоя нос, да счупи решетъчната кост между очите ти и да се забие малко под челния дял на твоя мозък. Това ми действие би стимулирало производството на ендорфин от моята хипофиза и бих изпитал огромна наслада.

Тема Re: Дайте едно рамонови [re: voyager]  
АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 12:03

Благодаря, за инфото!

Гарантирам, че 100% от казаното за Емнес е истина!

инж. Валери Панжилов

Публикувано20.12.02 12:11

Ne znam dali "xexexe" e psevdonim na edin i sust chovek.

Mislja obache che razkrih profila i samolichnostta na poslednoto "xexexe" deto se obajda. . To, "xexexe"-to, ne samo se obajda no i pruski sljunka mu letjat ot ustata kogato kipne; malko e po-pulnichuk ot kolkoto mu se iska; obicha da se pravi se na nachalnik; ambiciozno zavistlivo kopele deto prikazva zad gurba na drugite (vkljuchitelno i na Nasevi); ne go li poznahte, , ta tova e E. N. uvolnen na skoro ot Sofijskija ofis. Napulno zaslujeno spored men , zapazvast anonimnost zasega...

Автор voyager (бодхи)
Публикувано20.12.02 12:11

ще се радвам тогава, ако успеете да направите нещо

--

АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 12:12

Тази линия наистина е гореща, от 15 мин. звъня и никой не дига :)))

Автор voyager (бодхи)
Публикувано20.12.02 12:19

хех, тва вече е лошо. Дано мейлът поне да е горещ

--

Тема Re: Опа, не бързайте да ги уведомяватенови [re: Baл]  
Публикувано20.12.02 12:24

Горещи линии за допълнителна информация и сигнали за незаконно
използване на софтуер:

Телефон: 02 / 43 91 71

e-mail: hotline@internet-bg.net

Казваш им по твоя преценка колко незаконни копия на Windows, MS OFFice, продукти на Adobe и пр. има инсталирани и са пътници. Вероятно ще се наложи и да се легитимираш кой си, но щом вече водите дела, за Emness така или иначе е ясно кой си кротува и кой не.

Тема Re: Dogatkaнови [re: voyager]  
АвторlCQ (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 12:28

Sigurno veche e nyakyde iz Latinska Amerika

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: Rabotil_veche_v_Emne]  
Публикувано20.12.02 12:30

ееее най-после един да се сети кой съм !

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: nqkoi drug]  
Автор Colombino (Компетент)
Публикувано20.12.02 12:30

В "Комеро" няма такива простотии. Определено евреите са ми по-симпатични от швабите.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_

Тема Re: Опа, не бързайте да ги уведомяватенови [re: hoopla]  
АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 12:37

10х, при мен сайта не се зарежда и не само при мен

Публикувано20.12.02 12:41

Като нахлуеш заедно с BSA и баретите, ще се почувстваш поне отчасти овъзмезден. :)

Обърни внимание и на казаното от Gallandro. Не става обаче въпрос за данъчните, а за НОИ. Ако не си получил такова писмо, отиди лично в твоето РУСО (Районно Управление Социално Осигуряване) или ТПСО (Териториално Поделение) да ти издадат справка кой, кога и за колко те е осигурявал.

Тема Re: Dogatkaнови [re: lCQ]  
Публикувано20.12.02 12:41

Редактирано от Lupi на 04.03.03 11:32.

АвторBiwsh (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 12:57

Znachi na onq maznik Kosyo sa mu go nachukali? Oprawihte mi nastroenieto za cqla sedmica. Razkajete poweche da se izkefq.
3 meseca izdyrjah w typata firma (kazwashe se Enternes oshte) i posle si namerih rabota za 10 pyti poweche pari i im kazah da si go nachukat. Pomnq kato napuskah predi okolo 2 godini kak toq oligofren tykmo beshe stanal shef i mi razmqtashe dogowor, che sym im dyljal 5400 lv za obuchenie. Shtql da me sydi i bla, bla. Typanar, kwo ti obuchenie, daje ne me znaeshe na koe buro sedq.
Golemi balyci raboteha nawremeto tam. Nqkwi pyrwokursnichki ot FMI deto pisheha po 5 lakytq JSP-ta, a ne znaeha otkyde se wkluchwa PC-to. I estestweno na kraq nishto ne raboteshe i se prenapiswashe po 5 pyti.
Az pone ne znam taq firma da e spechelila i 1 lev ($, DM). Peralnq si beshe i za twa ne se uchudwam na "wnezapnoto" uwolnenie. No se symnqwam che shte uspeete w syda. Toq dirnik Nasev ot sumati godini pylni djobowete na wsqkwa korumpirana izmet, kato danychni, policai, sydii i t.n. Shte wi nawrat deloto i jalbite w nqkoi shkaf i she si chakate s godini.

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: Colombino]  
Авторxaaxaxa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 12:58

da be - samo deto te izgoniha sled izpitatelniq srok i posle shtoto si prost i ne moja da si namerish druga rabota kato te viknaha pak se vyrna nali ? na 400 lv zaplata a?

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: Biwsh]  
АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 13:15

Знаеш ли, аз се съмнявам да вземем пари от Насев. Това което обаче мога и ще направя е да разтръбя що за стока е клана Насеви, сериозно обмислям да им спретна един сайт на тях и на фирмата. Да видим тогава как ще прави бизнес, като клиентите пишат в някоя търсачка Емнес ще излиза и сайта АнтиЕмнес примерно казвам.
Това го правя не за пари, макар че никой не работи за слава.
Правя го защото се опитаха да се подиграят с много хора в това число и с мен.

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: Baл]  
Автор voyager (бодхи)
Публикувано20.12.02 13:24

все си мисля, че и тука толова яко се разду историята им, така че няма начин да не се е разчуло навсякъде.
Иначе грухал подхвърли една наистина добра идея в другия тред.

--

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: Baл]  
Публикувано20.12.02 13:36

Po moe wreme Nasev osnowno prodawashe programisti w Germania ("uchat" gi 3-4 meseca w Enterness i gi prashtat tam da bachkat za 2-3 000 DM a toi pribira ostanaloto). Ili pyk syzdawashe celi firmi-izdynki ot mrejata Prosyst i sie, koito prodawashe na klienti. Znam 3-4 takiwa firmi, koito sega nqmat nishto obshto s Nasev, no nawremeto bqha syzdadeni, kato bqha prenasocheni hora ot Enterness, Prosyst etc.
Taka che nikoi nqma da tyrsi Emness, Enterness ili kwoto i da e tam, ami shte tyrsi imeto na prqsno syzdadenata firmichka ili imeto na podstawenoto lice koeto shte se wodi uprawitel. Twa kopele si e oplelo koshnicata.
Wse pak ne prechi da spretnete edin site za nego samiq i jena mu s snimki i t.n. A ideqta s boq syshto e mnogo dobra, tolkowa hora e izmamil che nikoga nqma da se razbere otkyde mu e doshlo. Chupeneto na imushtestwo, stykla i t.n e typo, shtoto sigurno e zastrahowano i daje shte wzeme poweche pari otkolkoto struwa.

Тема Грешишнови [re: xaaxaxa]  
Публикувано20.12.02 14:08

Намерих си друга работа и все още я работя паралелно. И за парите грешиш, значително повече са ( макар да не са много ).
Изгониха ме защото нямаха избор (-: никой който има избор не би се лишил от мен :-), но ми се извиниха 100 пъти и ми казаха, че при първа възможност ще ме назначат пак. Както виждаш - изпълниха си обещанието.

System Doctor Error:

Авторcobalt (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 14:36

Mi vijte kakvo pichove, az syshto sym rabotil tam
i mnenieto mi, e che vyv firmata raboteha hora koito se ucheha, a ne izgradeni kadri, a e trudno da se raboti taka. No ne vijdam tezi koito sa raboteli tam kakvo tolkova pliuqt kato te sa se uchili tam i sa otishli da rabotqt tam za tolkova pari po prostata prichina, che ne sa si namerili po-dobra rabota drugade, a uvolneniq i to vnezapni stavat navsqkyde. Tva, che Nasev e hishtnik e qsno na vseki ama toi ako ne beshe takyv nqmashe da kara Lexus. Kosio beshe na zaplata kato vsichki nas i slushashe Nasevi tyi kato te mu bqha prekite shefove i mu osigurqvaha dobriq standart na jivot, toi zashtitavashe poziciqta si i taka, che kvo revete i za nego?!
A koito si iskashe da napusne si napuskashe, tva s globite i syda beshe qsno, che ne se poluchava, a i edinstveniq takyv sluchai e na Biwsh mai. Kofti e naistina i e typo ama se sluchvat takiva raboti.
Che taka pichove, ne si gubete vremeto da pishete gluposti ami si vyrshete rabotata.
Veseli praznici i chestita nova godina!!!
P. S.
Raboteh tam otdavna, predi okolo 2+ godini, taka che pozdravi na Biwsh ...

Тема Преса ?нови [re: A]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано20.12.02 14:51

След като така и така сте стигнали до война с фирмата - раздухайте го в специализираната преса ! Нека им се сговни имиджа - защото и аз съм опитвал от номерата на такива и с голямо нежелание установих че сам нищо не мога да направя ! Раздухайте нещата, не оставяйте да затихнат. Иначе утре новия ви работодател ще ви изработи както тези мизерници !

UB40 !

Тема A zasto li ne smeesh da si napishesh imeto :))нови [re: Biwsh]  
Авторposetitel (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 15:14

Sled kato si tolkova velik i vsichki drugi sa bili balyci tam :) Moze bi zastoto i ti ne si znael mnogo poveche ot tiah :))))

Тема Re: Преса ?нови [re: jamie]  
Автор Wesel (Vesel)
Публикувано20.12.02 15:16

Dobra ideq - shto ne se obadite na Walq Ahchiewa/Margarita Mihnewa/Druga_Ustata_Vurlanistka_Deto_Samo_Skandal_Chaka i taka malko go poukrasete che da dojdat i s kamerite da otidat pri Nasewi ... sys sigurnost shte stane show, te samo towa chakat!

Wesel den ot Wesel

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: cobalt]  
Публикувано20.12.02 15:23

Wij ne si sywsem praw.
Nqkolko sedmici predi mene napusnaha oshte 3-ma, na koito syshto im syzdawaha golemi problemi (na ediniq daje mu se obajdaha postoqnno na shefa w nowata firma da razprawqt che e nekadyrnik). Drugite 2ma zaminaha w chujbina taka che tqh samo gi zaplashwaha i gi wyrtqha s trudowata knijka i t.n. Oswen towa tochno togawa staria shef prehwyrlqshe neshtata na Kosio i nqkak si gi izpusnaha tiq 3-mata. Zatowa pyk na mene mi go izkaraha prez nosa (1 sedmica prez 5 min w staichkata na Kosio i po gestapoiwski reduwane na zaplahi i obeshtaniq). Za sled towa ne znam kak e bilo, no dosta hora taka i ne posmqha da napusnat.
Oswen towa tochno tebe si te spomnqm kak gi psuwashe, kogato bqhte bachkali suma ti wreme do N chasa i nakraq ti powishiha zaplatata ot 200 na 250lv, pri polojenie che ti bqha obeshtali mnogo poweche. I ne misleshe che si nachinaesht i tolkowa zaslujawash.
Shto se otnasq do Kosio, nego nikoi ne go ponasqshe oshte predi da stane bash shefa. Stanimir, naprimer, (ne znam dali e oshte tam, no go pozdrawqwam, beshe golqm pich) syshto beshe ot shefowete togawa, no se dyrjeshe mnogo po-myjki, a ne kato onowa leke, da si gleda samo zaplatkata. Taka che wsichko e do choweka.
Taka ili inache da si pluq w pazwata che se mahnah nawreme i sywetwam wsichki, koito sa tam da naprawqt syshtoto.

АвторПoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 15:32

Здравейте пичове. И аз във времето имах "честта" да се срещна със семейство Насеви. Не съм имал чак такива проблеми с тях но съм сигурен, че това, което разказвате е 98% истина - просто бабата имаше такива наклоности отдавна.
Тя е ненормална и за това спор няма. Единствено се чудя как я търпи Насев - той е умен човек. Проблемите идват от нея със сигурност.

Тема Бабата?нови [re: Пoзнaт]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано20.12.02 15:38

А бе каква е тази баба, дето я спрягате тук!?
Любопитно ми е на колко години е (числом и словом), че и викате баба.
Ако не знаете, поне една снимка постнете (recent photo) !

Тема Re: A zasto li ne smeesh da si napishesh imeto :))нови [re: posetitel]  
Публикувано20.12.02 15:38

1. Ne sym kazal wsichki. Dori naprotiw imashe mnogo hora, koito si razbiraha ot rabotata i s mnogo ot tqh si ostanahme priqteli. Imah wpredwid che nqmaha nikakwi kriterii nito pri podbora na kadrite, nito pri razpredelqneto na rabotata.
2. Ako i az sym bil kato tqh towa samo potwyrjdawa dumite mi. Wse pak pri polojenie che si namerih wednaga druga, mnogo po-dobre platena rabota i w mnogo po-uwajawana firma, kydeto raboteh nad dosta seriozni proekti i sym swyrshil ne malko rabota, imam nqkakwo osnowanie da smqtam che ne sym bil chak takyw balyk. I wsichko towa e ne blagodarenie, a wypreki "obuchenieto" izkarano w Enterness.
3. Opisah tolkowa podrobnosti, che kolegite, koito sa me poznawali, weche znaqt koi sym, a za drugite ne wijdam kakwo znachenie shte ima imeto.

Тема Re: Бабата?нови [re: pyrx]  
АвторПoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 15:40

Не се знае на колко години е точно - но покрай нея намирисва на крематориум.

Тема Леле !нови [re: Colombino]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано20.12.02 15:43

Значи извиниха ти се, ти подаде дупето и пак ти го набиха ?
Все бях чувал ама.... просто мисля че доста хора от бранша просто си го търсят !
Особено "програмистите" дето се "спазаряват" за по 400 лева заплата - та после всички работодатели решават че могат да се ебават и с останалите !
Сори Коломбино ама това твоето си е държание на помияр - според мене.

UB40 !

Авторnpc (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 15:56

ne znam kakyv ti e problema na tebe , no datwyrdish, che neshtata, vyrho koito se raboti
v emness sa otkradnati ot prosyst ili ot nqkade drugade e nai-malkoto obidno za horata,
koito sa wlojili dosta ot sebe si w razrabotkie vypreki ulsoviqta za rabota (za koito veche
se pisa dostatachno mislq che na vsichki e qsno) Az moga da kaja, che vsichki
proekti, po koito sam rabotil sa pochwani ot nulata i sa izcqlo vutreshni razrabotki ( dali
sa realizirani po nai-dobriq nachin e druga tema...) taka che ne vijdam zashto trqwa da se
darjish kato selski gamen iz forumite - nikoi tuk ne e winowen za problemite ti s nasevi .

Тема Re: Леле !нови [re: jamie]  
Публикувано20.12.02 16:00

Това за 400 лв. не съм го казвал аз, някой си го измисли. Не виждам къде е проблема. Имам твърде голямо самочувствие за да си помисля, че като ме изгониха са имали друг избор. +това съм запознат със ситуацията и знам, че нямаха. При първа възможност ме назначиха пак.

System Doctor Error:

Тема Народна мъдростнови [re: Пoзнaт]  
Публикувано20.12.02 16:39

Има една българска поговорка:
"Не е луда бабата, луд е тоя дето я търпи да му командва фирмата"

System Doctor Error:

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: npc]  
Публикувано20.12.02 17:39

Явно нещо не можем да се разбрем, с вас!

Насев решава какво да се прави, идеите ги заимства от ПроСист, или от другаде, капише? Или искаш да ме убедиш че ти си стратега?
Не искам да омаловажавам разработките които са си на колегите в Емнес, визирам тези дето смърдят от всякаде, капише?
Ма много сте докачливи, нещо Насев да не ви набива канчетата, заради изказванията във форума?
Насев е една хиена, хиените се трепят, защото са вредни за бизнес климата, капише?
Ако не си ме разбрал, да го духаш на Насев! ха ха ха ха ха ха

Авторedin ot emness(wse oshte) (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 19:16

С интерес чета темата от както е излезнала
Какво да ви кажа, смятам че съм от достатъчно време във фирмата за да знам всичко за което се пише тук.
Далеч съм от мисълта да защитавам Насеви и не оправдавам простотиите, които вече граничат с нетърпимото.
Но тъй като форума го четат и незапознати от вътре реших да драсна няколко реда. Ще започна от началото.
Когато постъпих на работа във фирмата не мога да си крива душата, че атмосферата беше чудесна. Насеви основно си бяха в Германия и тук беше супер. Колектива който заварих беше от много амбициозни и талантливи момчета, и работеха като едно цяло. Прекрасен хардуерен екип, който има способността да направи чудеса. Не знам при софтуеристите как е но хардуеристите са професионалисти, изградени преди постъпването си в емнес.
Честно казано беше страхотно удоволсвие да се работи с тях.
Положението започна да се сговнява когато Насеви започнаха да прекарват повече време в България от колкото в Германия.
Насева се почувсва в стихиата си като генерален директор и започна да бълва простотия след простотия.
От тогава напуснаха много кадърни хора, Насеви настроиха всеки сресщу всеки и вече екипна работа няма. При сегашните условиа едва ли може да стане отново екип.
Лично аз съм доволен от нещата които права там(професионално удовлетворен), доволен съм и от заплащането. Не е важно колко е важното е че АЗ съм доволен.
Вярно при първа възмосност и аз ще си тръгна, заради тежката душевна атмосфера.
с нищо не оправдавам следните простотии:
1. Заповеддта че не могат да се внасят лични вещи във фирмата.
2. простотиата с прословутата тоалетна хартиа
3. отношеноието че ние сме РОБИ
4. орязването на грацките разговори (на фона на безмислените разговори до Германиа те са капка в морето.)

От друга страна дали ще лимитират кафето или захарта няма никакво значение. всеки може да си позволи да си купи бурканче с кафе, каквото обича и да си пие на воля!.
Освен това никой не споменава наличието на кухня с кафемашина, хладилник, микровълнова фурна.

Освен това със всичките тези псувни и простотии разваляте хубавия форум и обиждате кадърните хора във фирмата.

И в заключение искам да кажа че всеки си има цена.
Ако си доволен от това което ти плащат за работата която вършиш и не си като Косьо да вършиш недостойни неща, може да преглътнеш известна доза простотия.
От разговорите ми с други колеги по други фирми съдия че идеално място няма
Тук поне заплата не са ми закъснявали както на други места с по 3-4 месеца.
Освен това осигуровките наистина ми ги плащат на пълна заплата(проверил съм). Всеки си има право на избор
Като не му харесва да си ходи.

Забравих да спомена за рязането на заплата при закъснение и че не се вижда когато някой работи повече ---- ами при това условие не работиш извън работно време и нямаш право да се сърдиш че ти режат като закъснееш

И като край: при сегашната обстановка не съветвам да се идва при нас (освен ако не е достатъчна заплатата да затвори очите за простотията)

Надявам се да съм бил изчерпателен и гарантирам че това е точното състояние на нещата.

За малко да забрава от къде тръгнах
От къде взима идейте и къде продава Насев изобщо не ме интересува.
Всеки гледа да забогатее, ако ти имаш възможноста да използваш някой сигурен съм че ще го направиш.
Радвам се че форума е толкова популярен, поне бъдещите ще знаят къде идват и какво да искат. Ако имат здрави нерви и не се ядосват за глупости значи няма да имат грижи.....

Чао

АвторПporpaмиcт (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 20:06

хехехе

Спокойно бе смешник - какво се цепиш тука - да не си селския пазар. Стига си развалял форума с глупости и си признай какви пари си вземал, да видим струва ли си плюеш по тая фирмичка.

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: Пporpaмиcт]  
Публикувано20.12.02 20:33

Авер,
колко пари съм вземал ли питаш - 1200 лв. чисто.
ти колко вземаш?

Автор expeler (lame)
Публикувано20.12.02 22:42

посещения: 12888

Достатъчно дискотирана е. Започвам да си мислия че в България, всички програмисти мислият, за парите, които вземат а не затова, колко са интересни проектите по които работят.

I wanna read interesting postingz

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: expeler]  
АвторЛъчo (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 23:44

Най-важните нещта за 98% от 'програмистите' в този форум са масата и клюката. И това другите да ги наричат 'програмисти'. Останалите 2% не сме в България

Автор klapaucius ()
Публикувано21.12.02 00:21

Ха-ха!
Мисля си само за това колко мангизи дават и колко се бачка за тях.
В краен случай за + смятам и ако имам някакво развитие от цялата работа.
Иначе са ми итересни само проектите, върху които НЕ работя :)
Това, за вълнуващата и интересна работа, са приказки за малките деца
(в краен случай за заблудени студенти).

фсе пак, тфа е само скромното ми мнение на некадърник. инак и ас едно време бях готоф даже да си плащам, за да бачкам :))

ма ково ви разпрям и ас на вас, като отидете ф чужбината и са забраяте. Бачкай ти за 200-300 кинта по някой "велик" проект въф фирмичка без никфа организация, пък после приказвай за "проргамистите в България".

Тема remain namelessнови [re: Лъчo]  
Авторpurist (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 04:00

ще ми се да бях написал 90% от софтуера с отворен код без никога да си давам името... това е истинското щастие

Тема Re: remain namelessнови [re: purist]  
АвторKai (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 06:29

90% !?!? Niamash li si predpochitania ?

АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 11:06

Пич какво общо имат посещенията и мненията от това за което почваш да мислиш. А за мисълта ти ще ти кажа. Айде бачкай за 300 лв по супер готин проект и да те питам аз как ще изкараш месеца и как ще си стискаш гъза и няма да можеш да си купиш нищо. Тогава ще те питам още ли ти е интересен проекта ??? Идеалния случай е да работиш за хубави пари по интересен проект но това е рядкост не винаги може да се случи.
Аз съм програмист и се считам за професионалист. За това за мен е важно да получавам добри пари за труда си - това е което гледам а ако и проекта е интересен супер ако не е няма значение пак ще бачкам щото имам нужда от пари. А ако ти си в чужбина лесно ти е да приказваш !!!

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: Az]  
АвторBobyB (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 11:16

Бих добавил също, че хората обикновено отиват на Запад именно за повече пари... Така че, подобен род приказки от хора отишли на гурбет са крайно неуместни, да не кажа лицемерни.

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: BobyB]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 11:19

Съгласен !!! Ама много се нервирах на тоя чишит !
Да го питам аз как се живее с 300 лв на месец пък и семейство да издържа а и ако е под наем ?

Автор malkia ()
Публикувано21.12.02 11:23

Ne trjabwa da sudish horata za tova che ti poluchawash samo 300 leva v Bulgaria. Problema si e tvoi - napusni Bulgaria, i si nameri po-dobra rabota.

A ne da pitash razni hora kak se zhivee sus 300 leva na dena, pri polozhenie che povecheto ot tjah gi pravjat za edin den.

Kolkoto - tolkova.

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: malkia]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 11:27

Не в това е въпроса - аз не взимам 300 лв а доста повече. Въпросът беше че онзи суртук казва че не останали програмисти в Бг и само ламтяли за пари. Е той тогава защо е напуснал БГ да го питам аз ако не за пари. А ти чети темите преди да се изказваш неподготвен.

Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 13:09

iskam da izkaja uvajenoeto si kam vsichki tezi koito izbqgaha ot emness i si nameriha rabota drugade i kam tezi koito vse oshte rabotqt tam.Vie ste kadurni hora.

A na tezi koito sa uvolneni shte kaja:
Ako bqhte tolkova kadurni nqmashe da vi uvolnqt taka 4e nedeite da plachete!!!!!!

Тема Re: Ядене и пиененови [re: Eдин oт ekипa]  
АвторgocToeH (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 13:12

Има една думичка "Достойнство"...

Ако ти се плюска за чужда сметка - все едно пикаеш на тая думичка...
Така постъпват само плужеците и слугите....

Тема Re: Кой е по-глупавия!нови [re: xaxaxaxa]  
Публикувано21.12.02 13:22

Сумите за заплатите не са съвсем верни....
Ама нека се пукат завистниците като не знаят... важното е че съм се навил да работя и ми е харесвало...

А... кой е по-глупавия... Виж CV-тата на двамата, и сам прецени... кой е умен, и кой глупав... бившите ръководители, или тия дето ги плюят...

(Все някой ще ти даде CV-тата ... няма да съм аз обаче)

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: xxx]  
АвторMaina (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 13:41

Изказваш се непотготвен и тръгваш с гъза напред. За офиса в Пловдив може да питаш дядо ти Насев докато му лижеш гъза да ти обясни колко и каква работа се е свършила. За колегите от София които са били уволнени също знам че са кадърни но причините да ги махнат от там са други, също докато изпълняваш гореспоменатата процедура може да попиташ защо.
И още нещо дори и да сме некадърни това не дава право на някой хора да не ти изплатят това което ти се полага и да откажат да ти издадат необходимите ти документи - това значи само едно - НАРУШАВАНЕ НА ЗАКОНИТЕ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ.
Така че г-н Гении Компетентен пак се замисли какво да говориш щото следващият път няма да съм толкова любезен.

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: edin ot emness(wse o]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано21.12.02 14:11

Достоен отговор!

Тема RE Nasev, niama nuzhdaнови [re: NASEV]  
Авторdude (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 14:36

Niama nuzhda da ni pla6ta6 be , nie i bez pari shte te nabiem.
Az sam admin, a ne programist, ama bih se vklu4il

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: klapaucius]  
Автор expeler (lame)
Публикувано21.12.02 15:02

Нещо си се объркал аз спадам кум "заблудените студенти". Нито съм в чужбина, нито съм професионалист, но ако ти си прав аз ще трябва да codvam само като хоби.

Автор expeler (lame)
Публикувано21.12.02 15:09

Е няма да пиша едно и също нещо два пъти, но да не мислиш че ми е лесно едва успях да купя подарък на приятелката си. Живея в мизерна ( е не чак толкова ) квартира, заедно с човек който си рисува триъгълничета с OpenGL, ирае на игри и си мисли, че е coder. Ям свястна храна само когато се прибера при родителите си. И въпреки всичко съм щастлив, защото ниама нищо по хубаво от, завършения project, колкото и смешен и дребен да бъде той.

АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 15:19

Айде айде ако работиш в чужбина и то като програмист не може да е вярно това което пишеш. В коя страна си?

Автор expeler (lame)
Публикувано21.12.02 15:28

!!!!!!!!! Не работя в чужбина. Не работя, като програмист. Аз съм, едно смотано студентче, което се опитва да става coder. Просто се бях разочаровал. И се оплаших от това какво може да се случи с мен, и как мога да загубя мечтите си.

Автор expeler (lame)
Публикувано21.12.02 15:51

Не съм "суртук", твърдя го въпреки че не знам какво означава. Съжелявам, че споделих мнението си. Но мисля, че начинът да докажеш нещо не е, писането на обиди, по адрес на инакомислещия. Не искам отново да бъда погрешно разбран, голяма част от хората в този клуб продължават да бъдат част от идеала ми, за програмист ( това което си мечтая да стана ). Ще обясня кое ме накара да напиша отговора.

Факта че съм гладувал за да мога да си купя, поредната двутомна тухла;
Мненията на хора, които са напускали фирмите в, които работят, вероятно преди да е завършен проекта върху, който работят;
Спомените, за това че повечето теми се отнасят, за заплатите на програмистите, а не за това какво правят;

АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 16:04

Това е друго но като завършиш и си намериш работа като coder и поработиш няколко годинки нека тогава да си поговорим пак - няма да мислиш по този начин а идеалите ги забрави - гледай реално на нещата.

АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 16:12

ОК извинявай ама не те разбрах все пак ти първи почна с обидите че в БГ нямало програмисти

Авторoshte edin (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 16:38

Радвам се че някой е описал отвътре реалното състояние на нещата, защото като видях до какви извращения и буквални лъжи са прибегнали някой хора тука ... просто мисля че никак не им прави чест, и най-вероятно са си заслужили по някакъв начин отношението на Насеви ... Искам да ви кажа колеги, софтуеристи и хардуеристи, че когато някой се държи коректно и достойно с околните, малко или много ги принуждава и те така да се държат... така че подозирам много от изказалите се тук в някой неща ... надявам се разбирате кво имам предвид
ЧЕ Насева не е съсем добре няма спор, но който не му харесва винаги може да си замине! Ако знаете колко ненормални шефове има по света!
ЧЕ бих се махнал при възможност - ми горе долу е така, въпреки че съм доволен от заплащането, на този етап от мойто "професионално развитие". В кавички защото е замразено за момента, имайки предвид начина, по който се работи в фирмата.
ЧЕ не може да се работи в екип е вярно, защото хората които се опитват да работят в екип обикновено не са си на мястото и са с коренно различно ниво. Работата се разпределя без никаква идея кой какво може и кво не може ...
ЧЕ с хората от Провдив са постъпили некоректно също е вярно, но тези неща се решават в съда, и е наистина добра идея да се информират хората в този форум, но чак пък толкова злоба ... и простотия, някак си не е нужно май !
И още много може да се каже за невероятноя "Емнес", но все пак най-важното е че който не му харесва по всяко време е свободен да си тръгне, така че ...

Автор malkia ()
Публикувано21.12.02 17:22

koeto ne e mnogo razumno, po-dobre sit - otkolkoto gladen sus akul w glavata.

Kakvo mozhe da ti e mnenieto na hora napuskali firmite si predi da swurshta proekta? Ima li znachenie wuobshte? Programiraneto ne e chest i slava, ne e romantika - ami si e edna obiknowenna profesia sus neobiknowenno izpulnenie.

Na choveka w tezhko polozhenie mu daj da bude geroi.

Pusni si Solitaire-a, - tam ima dwa wida igra - ednata e da podredish pasiansa s edno minawane na kartite, drugia wariant e sus tri ili poveche. Spored tebe koe e po-lesno - tova deto e samo sus edinia put da gi podredish, ili tova deto kolkoto si puti iskash mozhe da gi wurtish (ili puk ima njakakwo ogranichenie da kazhem 3-4)? Shtoto mi se struva che na bulgarina mu e mnogo lesno da mu e trudno, i da se oplakwa ot tova i da chaka pomosht i suzhalenie....

Ako she se govori za zaplati, da se govori - ama ne nekakuv tuka da se opljuva kolko mu bilo trudno s negovata - ebati muzha! aree

Автор malkia ()
Публикувано21.12.02 17:24

be ti se plashish, kato che li shte wlizash w tigana be chovek

ne moa kazha che i men mi beshe trudno s purwata rabota, kato si misleh che njama da se predstawja dobre - ama se okaza che ne e nuzhno mnogo riba wuw wodata za da kluvnat.

Тема Кадърните ...нови [re: xxx]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано21.12.02 17:52

А според мен при такава сеч започват от кадърните (че са с чувствително по-големи заплати и икономията е най-голяма).

Така де, примерно да уволниш 2-ма тестери с по 300 лв., други 2-ма съвсем начинаещи "кодери", секлецарката дето е на 200 и чистачката, която чисти офиса за по 60 лв./месец не е голяма работа, колкото да уволниш един-единствен кадърен старши програмист. А пък после при следващият проект (ако изобщо има вече такъв), дали ще им трябват кадърни, това е друга тема.

Тема Re: Ядене и пиене ... i dostoinstwoнови [re: gocToeH]  
АвторEmness_worker (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 19:11

Ima ya tazi dumichka "Dostoinstwo", naistina ya ima.
Nyama nisto nedostoino w towa da si sluga - sigurno 99% ot pisheshtite tuk sa nechii slugi, ili sluziteli ako predpochitate. Tochno tezi, koito napisaha che predpochitat po-skoro da rabotyat po interesni za tyah proekti, dori i da wzemat po-malko, imat dostoinstwo.
Sywsem razlichno nesto e da si pluzek - takyw e spomenatiya po-rano E.N. napusnal naskoro Emness. Radwam che weche nyama da rabotya s nego, i waobste ne zawizdam na bydestite mu kolegi. Tozi debelak deto napylni foruma s gluposti e na "wie" s kompyutrite, da ne goworim za programiraneto...
Taka che e wypros na precenka towa za dostoinstwoto - mnozinstwoto ot rabotestite w Emness razrabotchici imat dostoinstwo, i (ne se symnyawam w towa) zaplati koito gi udowletworyawat.

Тема Re: Ядене и пиене ... i dostoinstwoнови [re: Emness_worker]  
АвторEmness_worker (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 19:16

... i nyakoi da ni si pomisli che zastitawam Nasev, naprotiw ...

Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 19:42

skupo moe dete, nqma nistho po-hubawo za rabotodatelq ot takiva neambiciozni idealisti kato tebe, deto sa gotowi da mizerstwat i da rabotqt po 4-5 chasa dopulnitelno (che i poveche ponqkoga ) bez da im se zaplashta i wypreki towa da se chustwat shtastlivi. Da zavushish uspeshno daden proekt naistina e hubawo neshto, no udovoletworenieto e mnogo po-golqmo ako s rabotata si mojesh da si osigurish normalen nachin na jivot. Ako trqbwa po cql den da se trepesh samo za edno potupwane po ramoto dokato nqkoi drug trupa pari ot twoq trud - zashto vobshte jiveesh? Shtom izpitwash tolkowa golqmo udowolstwie ot programiraneto - idealniqt wariant e da si namerish nqkakwa prilichno platena rabota, daje i da ne ti e mnogo po vkusa , a w svobodnoto si vreme moje da rabotish po nqkoi ot mnogobroinite opensource proekti ...

Авторnpc (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 19:56

A kakwo e vajno za waprosnite 2% 'istinski' programisti ? Otrazhenieto na parnikowiq efekt wyrho malko uzvesten podwid tropicheski zhabi ?

Авторnpc (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 21:05

>Насев решава какво да се прави, иедите ги заимства от ПроСист, или от другаде, >капише? Или искаш да ме убедиш че ти си стратега?
само искам да ти обърна внимание, че 'идеи' е едно, а 'ноухау' съвсем друго ...
аз лично смятам голяма част от въпросните идеи за пълни глупости, така че това за 'стратега' леко ме развеселява ...
>Ма много сте докачливи, нещо Насев да не ви набива канчетата, заради изказванията >във форума?
тук долавям лек сарказъм
>Насев е една хиена,
тук мисля няма спор
>Ако не си ме разбрал, да го духаш на Насев! ха ха ха ха ха ха
айде пак ... докато беше в емнес не съм забелязвал чак такъв груб език от теб ...

искрено ти пожелавам да си намериш нова, по-добра работа /ако още не си де/, където шефа е добър и обича всички като баща, идеите са изцяло плод на креативната мисъл на колектива / включително за колелото и топлата вода / ... а да - и не е забранено да се назначават красиви момичета на работа както на някои други места , тоалетната хартия е безплатна, кафето е качествено и стига за всички /дори и следобед/ не те изкарват да ти почистват стаята по средата на работния ден и после още половин час всичко да мирише на препарата , etc. etc. .. nice dream, а ...

хайде, весели празници на всички

Авторpak az (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 22:20

towa e edno ot nai-obektiwnite izkazwaniq do sega, no sa propusnati nqkoi neshta ( ili moje bi samo na men sa naprawili vpechatleniue) kato za sajalenie nito edno ot tqh ne e w polza na rukowodstwoto na emness

1. W dosta ot sluchaite ne sa tolkowa obidni samite prawila kolkoto nelepite obqsneniq, koito se dawat (ako vobshte ima takiwa) - presen primer e citiranata zapowed za lichnite veshti - " za da ne se razvuzhdat hlebarki "
2. Za kafeto , mineralnata voda i t.n. - naistina nikoi rabotodatel ne e dlujen da gi osigurqwa, no ako sa reshili ot towa da prawqt ikonomii - po-dobre naprawo da gi sprat wmesto da otpuskat nqkakwi smeshni "Dozi" ( a kade li otide golqmata cedka za kafemashinata ...) naistina wseki moje da si kupi i donese kafe, chai, chasha , dori kafewarka /vij tochka 1/ i da prevyrne staqta si v malak sklad, no az pone mislq che celta na tezi xm... "privilegii" e da se sazdade po-komfortna sreda za rabota na slujitelite a ne da se izhranvat i izobhsto towa ne e vapros na pari a na otnoshenie kym personala. (Towa waji i za kartite za transporta deto veche gi nqma ..)
3. za Kuhnqta i hladilnika - mislq che towa sa nai-elementarni usloviq za edna firma i ne mogat da se otbelejat za nqkakaw plus ili moje bi trqbwa da se gordeem che ima i toaletna ? Osven towa nqkoi hora leko sa bili "mumreni" za towa che sa se zastoqwali prekaleno w kuhnqta ( "chak do 9:30" ) i saotwetno chast ot stolovete bqha premesteni za da se ogranichat predpostawkite za podobni nedostoini porqwi.

ima oshte dosta drugi neshta , za nqkoi veche se pisa i za towa shte spra do tuk s prostotiite i shte se opitam da se setq za nqkoi nehsta v polza na rykovodstwoto ... Kato za nachalo sam saglasen che "vutreshniq red" i otnoshtenieto kam personala ne sa neshto, za koeto da se vdiga revoluciq - na nqkoi mogat da go iztyrpqt, drugi - ne . Ako ne si saglasen s porednata zapowed i smqtach ne mqma da mojesh da prodaljish da rabotish waw firmata pri tezi usloviq - tursish si nowa rabota. Za men lichno neshtata vyrho koito rabotq + zaplata + nqkoi lichni prichini sa dostatachni , za da ostana za momenta.
taka... v polza na rykowodstwoto :
1. za niskite zaplati - wseki si znae zaplatata predwaritelno - taka che ako ne go e zadowlqwala - da ne e podpiswal dogowora. Ako v daden moment reshi che zaslujava poveche - e svoboden da poiska uvelichenie ili da si trugne ( nqkoi hora se oplakwat ot problemi pri napuskaneto, drugi ne - az oshte ne sam go prawil ne znam kak e )
2. Pri priemaneto na nowi hora wyw firmata obiknoweno wyzmojnostite im se ocenqwat ot nqkoi ot rakowoditelite na proekti - taka che ako ne e sybral kachestwen ekip vinata do golqma stepen si e negowa .
3. Ot kakto az rabotq waw firmata -zaplatite vinagi sa se izplashtali v opredeleniq srok.
4. Sigurno ima i oshte ... ako nqkoi se seshta da dopylni , zashtoto mai ne se poluchi taka balansirato, kakto mi se iskashe

Тема Работете за ПАРИ !!!!нови [re: xexexe]  
АвторПporpaмиcт (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 23:15

Браво!
Да живее иделизма и евтината работна ръка.
Промит мозък - кеф за работодателя.

Тема Re: за документите...нови [re: noone]  
Авторhi (Нерегистриран)
Публикувано22.12.02 12:44

Ako ne e kasno si namerete pe4en advokat i im razkajete igrata (na vsi4ki, koito sa bili nekorektni). Vsi4ko ostanalo e za uteshenie na dushata.

Тема Re: Работете за ПАРИ !!!!нови [re: Пporpaмиcт]  
АвторRS 232 (Нерегистриран)
Публикувано22.12.02 18:24

tui tui......
kato gledam sme kat vtori kitai stanali s programistskite zaplati.......
basi neska e po dalavera da sglobish edno PC otkolkoto cial den da sedish zad nego

a do tva dali sa kadurni ili ne horata v emnss.....niamam li4ni nabludenia
losoto e drygo......gledam vi go foruma i vijdam hora s vazmojnosti deto
im se iska edno a praviat drugo.....

kakto kaza pi4a predi men "promit mozuk - kef za rabotodatelia"

jalko napravo no e taka

Тема Re: Работете за ПАРИ !!!!нови [re: Пporpaмиcт]  
АвторBSOD (Нерегистриран)
Публикувано22.12.02 18:40

>Браво!
>Да живее иделизма и евтината работна ръка.
>Промит мозък - кеф за работодателя

skypi moi drugaryu Programist, ti si idealniyat da zastanesh nachelo na klasowo neosyznatite programisti s promiti mozyci i da gi powedesh w borbata srestu gadnite i alchni rabotodateli.
Ako sred programistite nyamashe idealisti, nyamashe da ima BSD, FSF, GNU, Linux, Python, PHP, Perl i oste mnogo hubawi nesta... Goworya ne za hora s promiti mozyci, a za hora sys swobodno mislene. Wseki e swoboden da si izbira i dogowarya uslowiyata pri koito raboti i ziwee. Ako mu e kef - za zylti stotinki, ako mu e kef - za pachki sys stotachki.

the choice is yours

Автор expeler (lame)
Публикувано22.12.02 19:45

"Ako she se govori za zaplati, da se govori - ama ne nekakuv tuka da se opljuva kolko mu bilo trudno s negovata - ebati muzha! aree"

Съжелявам изглежда нито съм ти на годините, нито на акъла но чети преди да ми пишеш, такъв отговор. Целта ми не беше да се оплаквам, за бога как може да се оплаквам от заплата или нещо друго след като не работия вобще, да не говорим като програмист. Целта на отговорите ми тук е точно: Да изразя възмощение от подобен род оплаквания, и да се опитам да помоля посетителите да пишат за програмиране, и така да имам интересно занимание, сезирайки четенето на този клуб. Що се отнася до това колко съм мъж, никога нямаше да споделя обстоятелства около живота си ако не трябваше да доказвам, че и на мен не ми е лесно. Не бих го споделил не за да изглеждам мъж, а за да не цапам клуба.

Автор expeler (lame)
Публикувано22.12.02 19:52

Слушам сър. Не го казвам на шега, последните два дни успях да се наспя и обмислих нещата, не мога да ви съдя, защото не мога да се поставя на ваше място, нормално е човек да има проблеми от подобен род в България. Според мен обаче този клуб е идеалното място, който ги има да се разтоварва от тях, а не да натоварва хората, като мен.

Автор expeler (lame)
Публикувано22.12.02 19:55

">>>>>> Оптимизъм, това ми трябва. Поне малко да се радвам докато съм в веб.

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: pesho]  
Автор expeler (lame)
Публикувано22.12.02 19:59

Грешиш. Хората които работят, без да им е интересно са НЕЩАСТНИЦИ. Сигурен съм в това.

Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано23.12.02 17:19

kolkoto i da e interesna dadena rabota - sled wreme umryzwa i chowek gubi entusiazym . E ima i hora, koito sa absolutni rabotoholici, neprekusnato mislqt za rabota, nqmat lichen jivot i towa spored men e po-loshiqt variant. Naistina i az ne bih mogul da rabotq neshto, koeto principno ne mi e interesno - ako si programist si turish rabota kato takyv - no ne vinagi shte imash kysmet da rabotish po interesni proekti .

Тема Re:Работа и заплати!нови [re: Vapros]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано25.12.02 17:16

Wij normalno toia wuprosa se zadawa samo informativno, pone normalnite hra prawiat taka. Ako kajesh niakwa turbo goliama suma deto porsto ne mogat da si ia pozwoliat nito ti nito te sa winowni ama porsto niama za kakwo da goworite.

Ako kajesh 300 nachi se podceniawash towa ne losho no ne e i nikak dobro shtoto moje da te zemat na po niska pozicia i shte mine wreme da se izkachish po stulbata

Nakratko Zaplatata ti ne zawisi ot towa kakwo shte kajesh - shtoto inache ti shte widish che drugarcheto ti zima tri puti poweche i shte izpishtish a togawa shte e kusno za korekcii i e kofti za rabotodatelia ti.

Тема DON'T PANIC!нови [re: xexexe]  
АвторSlartibartfast (Нерегистриран)
Публикувано26.12.02 17:47

Da, towa e!
Nai-setne!
Sled 10e7 godini chakane, nai-setne beshe nameren edinstweniya, nai-wazniya, osnowniya wypros - za ziwota, welenata, i wsichko!
Paswa idealno, nali:

- Какво е да работиш в Emness Technology?
- 42.

Sega weche mozem da ziweem spokoino wyw wsichki izmereniya wyw prostranstwoto i wyw wremeto! Weche ste znaem kak da se sprawyame sys wsichki problemi!
Blagodarenie na "xexexe"!!! W negowata glawa se poyawi WYPROSA!!!

Long live xexexe!

Тема Кратко интервю с Димитър Насевнови [re: xexexe]  
Автор voyager (бодхи)
Публикувано27.12.02 10:53

Аднах си го аз на кю-то госина Насева... Нали го бяхте дали тука.... ето краткото интервю, което проведох:

- Nasev?
Насев излиза offline
- eho?
Насев мълчи
- Zashto mylchite?
Насев мълчи

Туй то
А някой ще разкаже ли какво стана? Сигнализирахте ли, където трябва?

Аз съм Светльо Сапуна,
хвани ме за бастуна,
аз съм една военна кратуна

--

Редактирано от voyager на 27.12.02 11:09.

Тема Re: Кратко интервю с Димитър Насевнови [re: voyager]  
Авторxe (Нерегистриран)
Публикувано29.12.02 12:42

A we KRETEN kvo si vaobraziavash che Nasev shte trugne da ti dava obiasnenia li ?

Тема Re: Кратко интервю с Димитър Насевнови [re: voyager]  
Авторeeeh (Нерегистриран)
Публикувано02.01.03 09:39

eh

Авторe-e-e-e (Нерегистриран)
Публикувано03.01.03 10:19

Да кажа и аз нещо че тези дни по празниците се откъснах от форума.

Чета тука и гледам как някои се опитват да се оправдаят че още работят в емнес и да се подмажат малко на шефовете, нормално е! Всеки гледа да си пази хляба. Няма нищо срамно да работиш където и да е, няма и срамна работа, това поне е моето мнение по въпроса.

Обаче не приемам и не съм съгласен за това че съм бил уволнен от емнес, някой да ми казва че съм бил некъдърен. На тези философи писали по горе във форума искам да кажа: Кои сте вие че да преценявате кадърен ли съм или не, за това колко е кадърен човек сочи свършената от него работа и нейното качество. Другото е само плява!

Имаше и такива дето се изказват в следния дух: "На който не му харесва и не може да трае да си ходи!" Да ама и това не е точно така, човек освен че работи за заплата в дадената фирма се развива и професионално, едни по малко, други повече. Работиш няколко години, почваш да се изкачваш по стълбата на ерархията във фирмата и стигаш определено ниво. Успоредно с това и заплатата ти стига дадено ниво. И по някаква причина в този момент те уволняват, било то като колегите в Пловдив - накуп целия офис, или като някои колеги в София с стаж над 1,5 години. Та да си дойдем на въпроса, дали някои ще оцени, или пък заплати усилията ти в продължение на тези няколко години, да създадеш екип, да сработиш хората да изгладиш някои противоречия е екипа си? Моето менние е че след определен период от време има и други неща освен заплатата, които те задържат в дадена фирма. И когато се отнесат некоректно е теб, и отидеш във друга фирма трябва отново да се доказваш и да пълзиш по ерархията. Да започнеш от ново, това за мен са загубени години, които никога няма да се върнат. И вместо да продължиш напред, се връщаш назад, имам предвид в професионално отношение.

Това което трябва да се знае от всички е че щом ръководството на дадена фирма се отнася некоректно към колеги те ти при напускане или уволнение, то и ти трябва да си направиш съответните изводи какво ще се случи със теб при подобна ситуация. Не можеш да очакваш друго след като виждаш модела на поведения.
Съжалявам тези по горе които още не са го разбрали!
Моята препоръка е да си търсите правата в подобна ситуация, да избирате внимателно фирмата в която започвате работа, след съответното проучване. Да искате заплата която ви удолетворява.

Този форум си свъши работата доста хора разбраха какво е Емнес и какво представлява. Така всеки който отива да работи там да знае какъв риск поема и дали той е оправдан!

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: e-e-e-e]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано03.01.03 12:36

Здрасти,

> ...
> Моята препоръка е да си търсите правата в подобна ситуация, да избирате
> внимателно фирмата в която започвате работа, след съответното
> проучване. Да искате заплата която ви удолетворява. ...

Преди няколко години и аз спазих тази препоръка и отидох във фирма, която бях проучил подробно. Между другото, направих и така: След като минах на тестовете и интервюто и те ми казаха "ОК", аз им викам - "Сега започват моите тестове!" И хващам произволно за ушите един от работещите от доста време там и го завеждам "да пием по 1 кафе/бира за 1/2 час и да си поприказваме на спокойствие." Хареса ми фирмата и то много и започнах работа. Когато имаше проекти беше много добре - добро заплащане, плаващо работно време, отпуски и разни по-дребни екстри. Приятни колеги, хубав офис на хубаво място, добра техника, книги, документация и пр.
Дори се случи така - един колега му изпадна много изгодно да си купи жилище и не му достигаха няколко хилядарки. Ама трябваше бързо да го направи, нали разбирате. Та той помоли шефовете за нещо като заем. Те му викат "Няма проблем, ето! А ще ти го отдържаме от заплатата, докато го изплатиш. Без лихви при това!"

В този дух продължи към 2 години. В един момент двама от клиентите се отказаха от нови проекти, развитие на стари и поддръжка. Тогава ситуацията се влоши за броени дни - започна мърморене за работното време, безброй оперативки, намаление на заплатите, та се стигна чак до скандали, че някой е забравил да изключи кафе-машината след като си е сварил кафето! Шефовете мрачни и изобщо тягостна атмосфера.

Така че, мисълта ми е, една фирма може да изглежда и да работи добре с години, но като тръгнат нещата надолу и фирмата се срива много бързо и започват курвенските номера- какви заплати, какви осигуровки, какви 5 лева!!! (Забелязах и, че много "бизнесмени", когато се срине бизнесът и те смятат подобни номера едва ли не за нещо нормално и оправдано.)

АвторEдин koйтo cтoи e Бълrapия и e (Нерегистриран)
Публикувано06.01.03 17:49

А нима факта че не сте в България ви прави чест?!?!?

Тема Re: Кой е по-глупавия!нови [re: xBoss]  
Публикувано07.01.03 08:47

Относно вашите заплати,
казах това дето го знам от Косьо,
другото дето го знам от Косьо е че и двамата сте тъпи парчета, ама единия бил рядко тъпо копеле.
Когато идвали да ви дават да подписвате договорите с Емнес, Косьо каза че се изкефил как са ви прекарали, и понеже сте "ГЕНИИ ПО ПАЗАРЛЪКА" заради вас прекарали и останалите дето са ви били в екипа, не сте можали да си качите заплатите и с един лев. Което нормално е 15 - 20% при положение че можеш да откажеш да подпишеш с тях и те са ви дошли на крака да ви увещават!
Така че със CV-to дето се пениш горе, можеш да си избършеш задника, а пък дето се правиш на велик стратег като обясняваш как се проучва и каква заплата се иска, може да го обясняваш на хора дето не знаят че си тъпо копеле.
Оставям на тези дето четат във форума да преценят дали си тъп или просто по-глупав!

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: Eдин koйтo cтoи e Бъ]  
АвторHuk (Нерегистриран)
Публикувано07.01.03 08:57

Wsi4ko e mnogo prosto - kogato ima pari vsi4ko e OK, kogato niama se zapo4va svivane na budget-a i ot van nestata izglejdat drebnavi, a v sustnost horata sa uplasheni i "upravliavat" pod stres. Pri vuprosnata family veroyatno nestata stoyat taka - dokato e imalo 4ujdi pari sa gi har4eli s leka raka, no sega veroyatno tryabva da har4at sobstveni i tova e trudno, mnogo trudno. Vsi4ko im izglejda skapo, zaplatite stavat visoki i t.n.

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: pyrx]  
АвторM. Kocмaтa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 14:35

ми сигурно шефовете трябва да се надъхат като питбули на сурово месо преди да започнат да ритат задниците :-)

Тема За ваше удобство: малко обяви от ITjobs.bgнови [re: xexexe]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано09.01.03 15:40

За да можете хем да следите дискусията, хем пазара на труда,
ето ви днешните обяви (9.01.2003, 14h) от

:

днес [14:49] Provision Looking for a PHP/MySQL programmer

днес [14:22] Emness Technology Документатор

днес [14:20] Emness Technology Hardware/Firmware програмист

днес [14:18] Emness Technology CE.NET програмист

днес [14:17] Emness Technology OSGi-Java програмист

08 Януари Web Prima Специалист в предпечата

08 Януари Ikhaya Enabling Technologies Ltd. Software Developers - Visual Basic, MS SQL, ASP

07 Януари Overhaul Ltd. Програмист Delphi

07 Януари Software Development Company Executive Director

06 Януари Eklektica Ltd. Поддръжка на софтуерен продукт

06 Януари APLUSnet СОФТУЕРИСТИ и ПРОГРАМИСТИ

06 Януари GAMA/SOFIA Ltd. Програмисти

06 Януари eFLAG Web/Multimedia Developer

04 Януари Business Relations Consulting Software/Systems Tester

-----

Тема Re: За ваше удобство: малко обяви от ITjobs.bgнови [re: pyrx]  
Автормдaaa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 18:19

Каква добра идея, направо гениално !

Тема Re: За ваше удобство: малко обяви от ITjobs.bgнови [re: мдaaa]  
Авторzliq (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 18:26

Az otivam da se kandidatiram za vsichkite - mislq, che taka shte gi vpechatlq i shte me vzemat :-P

Тема е какво пък... да работиш в Emness Technologyнови [re: expeler]  
АвторMemo (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 23:04

Редактирано от Lupi на 10.01.03 09:26.

Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано10.01.03 11:13

M-да, търсят се хора... Едва ли ще се намерят обаче... освен ако не са полудели или не са много на зор...

Все пак, ако искате директен контакт със собствениците използвайте следната информация:

1. Димитър Насев, ICQ: 44346263, E-mail: d.nasev@emness.com
2. Софи-Анна Насев, ICQ: 121443656, E-mail: s.nasev@emness.com

Тема Просто искам аз да съм номер 200нови [re: xexexe]  
Публикувано10.01.03 17:17

Номер 200 !!!

Тема Re: Просто искам аз да съм номер 200нови [re: M. Kocмaтa]  
Публикувано10.01.03 17:22

Кво интересно има в числото 200? Да беше 128, или 256 разбирам...

System Doctor Error:

Тема Re: Просто искам аз да съм номер 200нови [re: Colombino]  
Публикувано10.01.03 18:09

ми има две нули - кенеф демек :-)
като стане време за 256 ще видим :)

Тема Re: Просто искам аз да съм номер 200нови [re: M. Kocмaтa]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано11.01.03 11:03

Е, аз пък бях 20 000-ният "видял" темата, ама не вдигам толкова шум като теб!

Авторбивш (Нерегистриран)
Публикувано12.01.03 15:25

За заинтересуваните, има разработки и на:

АвторCargo (Нерегистриран)
Публикувано13.01.03 16:57

хъх, ти никъде другаде ли не си работил?
с това бягане.... може да се отслабне доста..... малко... даже изкл. малко са фирмите който НЕ го на4укват на служителя
всъщност бих се радвал некой да ми посо4и такава която не го прави

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: Cargo]  
Публикувано14.01.03 13:06

абе чурук,

целта на тази тема е да знаеш що за лайна са тия в Емнес, та да отидеш с подходяща "лъжица", като отиваш да почваш работа при тях.

АвторLoader (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 10:58

Абе тъпак, целта на тази тема е преди всичко да покаже че простотията на някои хора, включително твоята, нямат граници.
Това че шефовете се стремят да го начукат на служителите си е старо като света, ти изглежда от Марс си паднал...

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: Pyмeн]  
АвторHaминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 01:20

Броенето на пакетчетата захар или каквото и да е било друго е просто начин да се ограничат ИЗЛИШНИТЕ раходи ГЕНЕРИРАНИ от работещите във Всяка една фирма. А тези, който се ползват безплатно с такива блага би трябвало да се радват! Казвам го защото пред очите ми се промени социалната политика на една фирма... именно поради нелепото и неблагодарно отношение на новопостъпилите "специалисти". Ако до преди това се ползвахме с безплатни кафе, чай, храна и т.н дойде момента в който започнахме сами да си ги плащаме!

"Обичайте за да ви обичат, мислете най-напред за ближния, за да помислят и за вас!"

Тема Re: За ваше удобство: малко обяви от ITjobs.bgнови [re: 3aпoзнaт]  
Авторнaминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 01:59

http://www.itjobs.bg/showjob.html?id=2598

ето една изключителна ОБЯВА! За КРЕАТИВНИ хора!

Кои ги мисли тия глупости....?! Как намират толкова "подходящи" думи в собствения си език?!

Тема Re: За ваше удобство: малко обяви от ITjobs.bgнови [re: нaминaвaщ]  
Авторnoble (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 13:01

Ami kato otidesh v "Universal" shte razberesh HAHAHA

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: Loader]  
Публикувано17.01.03 14:37

Абе да еба твойта мама педалска, ти като се дупиш на всеки трябва ли и ние да се дупим?

АвторLoader (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 16:33

>Абе да еба твойта мама педалска, ти като се дупиш на всеки трябва ли и ние да се дупим?
Абе дупедавец, точно ти ли намери да се отваряш за педали да говориш, смешник безподобен, че и здраво комплексиран отгоре на това, аман от духачи като теб дето все им е крив света... няма ли да спреш да замърсяваш този форум с глупостите си, каквото имаше да се казва, вече се каза

хихихихихихи

Тема poslednoнови [re: Loader]  
Авторxxxxxxxx (Нерегистриран)
Публикувано18.01.03 13:13

v zakluchenie iskam da kaja che poznavam mnogo ot uvolnenite i
moga da kaja che po goliama chast ot tiah naistina zaslujavaha da budat uvolneni.
osovbenno tezi koito imat nai golemi pretencii che rabotata im varviala perfektno.
Taka che Nasev napravi mnogo umen hod kato se otturva ot niakoi hora i mi e mnogo kef che sa uvolneni.

Тема Re: poslednoнови [re: xxxxxxxx]  
Авторam (Нерегистриран)
Публикувано18.01.03 23:00

mi to vseki se misli za mnogo velik sam po sebe si, taka kakto si se kefish nai-bezgrijno nishto chundo i ti da friknesh - tova veche ne zavisi ot tebe

АвторKOSlO (Нерегистриран)
Публикувано19.01.03 11:16

Az sam pedal

pozdravi

Kostadin Kupenov

Тема Re: poslednoнови [re: xxxxxxxx]  
АвторHam Ham (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 11:11

i v zakljuchenie da te pitam 2 nesta :
1. Koi sa tiya hora koito sa tolkova nekadyrni che tryabvashe da se uvolnyat?
2. Kato te izritat i teb ste mi se obadish li pak da si pogovorim ?

Тема Re: poslednoнови [re: Ham Ham]  
Авторmeeee (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 09:31

Aбе много ми е чудно, като е толкова лоша и гадна тази фирма, защо толкова плачете че са ви уволнили, не е ли по уместно да се радвате ?!

Тема Ква стана тя!?нови [re: xexexe]  
АвторMOSlO (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 15:06

Всяко чудо за три дни!?
Нещо ново по темата?

Тема Re: Ква стана тя!?нови [re: MOSlO]  
АвторMarshall Mathers lll (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 15:18

drun drug ta plqs....

Тема да добутаме темата до 30000 !нови [re: MOSlO]  
Авторxexe (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 15:42

давайте, пишете

Тема Re: poslednoнови [re: meeee]  
АвторUvolnen (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 15:49

Ние не плачем, че са ни уволнили, а че не са ни платили.

Тема Re: Ква стана тя!?нови [re: MOSlO]  
Публикувано23.01.03 15:58

Че това малко ли ти е бре? Това да не ти е измерване на река Дунав в сантиметри та всеки ден нови неща да искаш ?

Тема Нова обява!нови [re: xexexe]  
Авторjob (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 11:27

За сведение от 29.01.03 :

Тема Re: Нова обява!нови [re: job]  
Авторnoble (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 12:56

Mnogo dobre. Kato gledam platformite (osobeno
toya PIC deto e malko po-slozhen ot binary counter)
rabotata shte e mnogo challenging. Osobeno ako
tryabwa da realizirat s nego 802.11 LOL

АвторKill (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 09:00

Пичове, някой да знае дали Емнес е била проверявана от BSA, тези месеци след нова година?

Авторfgdfhntdj (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 10:59

moralno li e da iskash 3500 lv obezshtetenie ot bivshiat si rabotodatel pri polojenie che ne si donesal i 1stotinka pechalba na rabotodatelia si i NE si svurshil rabotata kakto triabva ?!

Тема Не е морално!нови [re: fgdfhntdj]  
АвторDonesal 1 st. pechalba (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 12:15

Не, не е морално и нормално!
Много са 3500 лв. - ще кандисам и на 3200! ;-)

Тема Re: Най-после една хубава тема!нови [re: hoopla]  
АвторSpiro (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 14:39

Da. ima neshto takova. az biah po sashtata procedura. iskah im 1300, kato im kazah che niamam nishto protiv za parvite 6 meseca te da opredeliat osnovnata zaplata i ostanaloto da se poluchava s sluchaj che sam si izpalnil zadaljeniata. pak ne se naviha.

ta tozi tip deto obiasniavashe po-gore che vsichki slujuteli na emness sa si dovolni ot zaplatite - moje i taka da e, no shtom 1300 e adski goliama zaplata, dori i 1100 e adski goliama zaplata za tiah si predstaviam na kolko pari rabotiat drugite

Тема Re: az taka praviaнови [re: w]  
АвторGhost (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 14:58

I na kolko mesta si pochnal rabota s tozi podhod ? :))

Тема Re: Не е морално!нови [re: Donesal 1 st. pechal]  
Авторfgdhh (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 09:49

za posledno shte ti e da zimash takava zaplata

Тема Дръжте се, момчета ...нови [re: xexexe]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано08.02.03 11:31

... бодро наближаваме "30000 Видяно" на темата!!!

Тема Re: Не е морално!нови [re: Donesal 1 st. pechal]  
Авторtopcho (Нерегистриран)
Публикувано09.02.03 20:23

otsega natatuk 3500lv zaplati shte gi gledate prez kriv makaron :)

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: fgdfhntdj]  
Публикувано13.02.03 16:56

Kogo sezirash ?

Тема Речник на чуждите думинови [re: Uvolnen]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано13.02.03 17:48

> Kogo sezirash ?

Примерен отговор: Конституционният съд.

В речника:

СЕЗИРАМ несв. и св. (фр. saisir).
Книж. Поставям въпрос пред по-висша инстанция; докладвам.

Тема Re: Речник на чуждите думинови [re: pyrx]  
Авторgotvacha (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 20:19

ei pyrx - na vsqko gurne merudiq si :)

Тема Re: Дръжте се, момчета ...нови [re: pyrx]  
Автор Meндeлeeв ()
Публикувано13.02.03 22:45

айде да се изакам и аз в тая тема, нищо че не съм работил в тая жална фирма

обещавам да се направя на археолог и да го повторя след 3 месеца хехе

ein heller Schein am Firmament

Тема Re: Дръжте се, момчета ...нови [re: Meндeлeeв]  
Авторssenme (Нерегистриран)
Публикувано14.02.03 10:06

какво имаш предвид като казваш "жална фирма"? - кого жалиш точно не мога да схвана, подай малко разяснения че нещо не схващам, много с недомлъвка се изказваш

Тема Re: Речник на чуждите думинови [re: gotvacha]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано14.02.03 10:33

Приемам го за комплимент.
Мерси, да ти се връща!

Редактирано от pyrx на 14.02.03 11:01.

Тема DVETE PRASETAнови [re: Uvolnen]  
Авторdfsggffd (Нерегистриран)
Публикувано15.02.03 14:21

dvete debeli, gnusni, tupi i maloumni praseta

Тема Re: DVETE PRASETAнови [re: dfsggffd]  
Публикувано17.02.03 13:55

Kogo imash predvid ? Koi sa 2-te praseta ?

Тема Re: DVETE PRASETAнови [re: Uvolnen]  
Авторsdfssaa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 17:25

ами то едното прасе си замина наскоро, и не пропусна да се повъргаля из този форум

Тема Re: DVETE PRASETAнови [re: sdfssaa]  
Публикувано18.02.03 10:59

Dobre de koi sa te ? Taka i ne razbrah.

Тема Re: DVETE PRASETAнови [re: Uvolnen]  
Авторsdsdfdffd (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 13:00

tova deto e po-malko na godini obache puk po-goliamo
na jivo teglo
e mnogo naglo i tupo prase

Тема Re: DVETE PRASETAнови [re: sdsdfdffd]  
Публикувано18.02.03 17:26

Veche imam idea za kogo govorish no opishi go po podrobno da se uvera che za nego stava duma.

Тема Re: DVETE PRASETAнови [re: sdfssaa]  
Авторnaskoro_zaminalosi_prase (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 00:16

poneje niamam vreme da se zanimavam s forumi edva sega razbrah che replikata
na 'sdfssaa' e za mene.

sajaliavam mnogo az ne sam se VARGALIAL iz toia forum za razlika ot tebe.

Тема Re: DVETE PRASETAнови [re: naskoro_zaminalosi_p]  
Авторnaskoro_zaminalosi_prase (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 00:20

i ne sam pisal PODLOSTI v toia shiban forum za razlika ot tebe

Тема Re: DVETE PRASETAнови [re: naskoro_zaminalosi_p]  
Авторfhjsfk (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 11:40

Kosio, ne go priemai wytreshno, ne stawa wypros tochno za teb

Тема Re: DVETE PRASETAнови [re: fhjsfk]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 15:12

A za kogo stava vapros

Тема НАЙ-СЕТНЕ РАЗПЛАТА!нови [re: xexexe]  
АвторXEXEXE (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 17:00

Най-сетне РАЗПЛАТА-А-А-А-А-А-А-А-А-А-А-А-А-А-А-А-А-А-А-А!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

ДЕНЯТ НА ВЪЗМЕЗДИЕТО НАБЛИЖАВА.

ИМА ВЕЧЕ СПЕЧЕЛЕНИ ДЕЛА В СЪДА СРЕЩУ ЕМНЕС!!!!!

ДУПЕТО ДА ВИ Е ЯКО! ЩЕ ВИ СЪДЕРЕМ ГЪЗА! РАЗВЪРЖЕТЕ СИ КЕСИИТЕ! ИДВАМЕ ДА СИ ПРИБЕРЕМ ПАРИТЕ!

ИМА БОГ И ТОЙ РАЗДАВА СПРАВЕДЛИВОСТ!

Тема Re: НАЙ-СЕТНЕ РАЗПЛАТА!нови [re: XEXEXE]  
Публикувано20.02.03 17:27

Яко,
тия са пичовете от Пловдив явно, страшно съм накефен от новината тъкмо се чудех дали и аз да не заведа едно дело, за да си поискам обезщетението!

Супер, на Насеви ще им пипари под гъзовете! Само така пичове, бой до дупка!
Там в кесията най ги боли като ги удариш! Само така. И аз ще ви последвам примера!

Тема Тука един питаше дали е морално...нови [re: xexexe]  
Авторxa-тaka (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 17:05

Морално ли е, да излизат с предложение, да платят половината от дължимите суми, след като вече са загубили две дела, и нямат никакъв шанс да спечелят, защото са нарушили изричен текс от закона? Или може би за тях законите не важат?
Морално ли е, да се жалват че по Интернет се разпространява "невярна" информация за тях, след като поне 30 човека могат да свидетелстват за това което се разпространява?

Тема Re: Тука един питаше дали е морално...нови [re: xa-тaka]  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 17:53

начукайте им го докато спрат да мърдат - те и от НОИ много обичат софтуерните фирми - не е зле и тях да замесите

Тема Re: Тука един питаше дали е морално...нови [re: дpyr]  
АвторBig Dick (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 14:33

Тия си мислят че могат да си разиграват коня, както си искат!
Не са познали, или поне са настъпили не когото трябва.
Тази "жална" фирма, по никои параграф не е изрядна, нито целия софтуер им е легален, нито към НОИ са коректни( не плащат социални осигуровки на жени излезли в майчинство), нарушават един куп закони както си искат.
Мъка ми е, като дойде Видьов ден! Тая ЖАЛНА фирма ще и се разплаче майката.
А на клана Насеви, ще им се разплаче фамилията до 9 коляно.
Аиде, до Видьов ден!

Тема Тука има много заблудени "хорица"...нови [re: xexexe]  
АвторOz (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 15:10

Един от тези тъпанари, пита морално ли е да искаш обезщетение след като не си донесъл и стотинка печалба за фирмата.

Да го духаш бе тъпан, моя работа ли е печалбата на фирмата?
Моята работа е да изпълнявам това, което ми възложат, да го свърша качествено и в срок!
Боли ме хуя, дали носи печалба или не, това не го решавам аз, не аз съм стратега във фирмата, за тази работа си има хора и им се плаща за това!

Относно обезщетенията, щом ми се полага по закон, значи е и морално и законно. И ще направя всичко възможно да си го получа.

Относно какво сме донесли на фирмата, този договор за партньорство с IBM, как го подписаха? Като не ти е ясна ситуацията, поне си мълчи!

Тема Ееее. стига грубости!нови [re: Oz]  
Публикувано04.03.03 10:23

По принцип си прав, но си много циничен.

System Doctor Error:

Тема Just for the recordнови [re: xexexe]  
Публикувано04.03.03 10:23

100

System Doctor Error:

Тема Re: Тука има много заблудени "хорица"...нови [re: Oz]  
АвторZABLUDENlA (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 08:52

a be tia virtualnata mashina ako beshe mnogo hubava niamashe da ni
uvolniat da ti eba maikata.

Тема Относно виртуалната машина!нови [re: ZABLUDENlA]  
АвторOpиeнтиpaн (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 11:38

Абе като не знаеш, що се обаждаш, поне мълчи и не се излагай!

За една година, направихме виртуална машина, която се изравняваше по показатели с J9 на IBM и с JDK-то на SUN без JIT.
Като казвам, изравнени показатели имам предвид, че ни биеха само по един два показателя, на всички останали показатели ни "дишаха праха", и това не само по наши тестове, а по benchmark на техните виртуални машини.
Вярно че нашата няма AWT подръжка, ама трябваше само още месец, месец и половина за да подкараме AWT през JNI.

Преди изложението на CEBIT, от Емнес се насраха да искат графики и резултати , та да покажат че имат конкурентна виртуална машина нищо че екипа беше приватизиран заедно с продукта от ProSyst за мизерна сума!

И как според теб IBM са се съгласили да дадът на Емнес да използват тяхната виртуална машина в продуктите си, безплатно че и договор за партньорство са подписали?

За това, че ни уволниха причината е че Насев, го съдят в Германия, и за да прикрие следите за това как ни е "ЗАКУПИЛ", освен това той вече имаше договор с IBM и нашата виртуална машина си изпълни задачата в неговите планове.

Дълго време Дядо Насев, обеждаваше акционерите и ръководството на ПроСист, че не им трябва виртуална машина, че това е инвестиция която не си заслужава, че имат стратегически партньорства които ще загубят ако излезат с продукт, който конкурира продукт на стратегическите партьори.

И понеже виртуалната машина беше безполезна, дядо Насев реши да я "ПРИВАТИЗИРА" , под масата естествено заедно с екипа. Обаче някои хора в Германия се усетиха макар и късно и започна съдебно дело.

Това е истината, затова ни уволниха!

За справка ще кажа че IBM разработват тяхната виртуална машина 10-тина години, оставям да вас които четете форума да решите, дали нашата виртуална машина е била добра или не!

Тема Re: Относно виртуалната машина!нови [re: Opиeнтиpaн]  
Авторocвeтeн (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 14:23

Beavis: cool, cool ...
Butthead: hot, hot...

Тема Re: Относно виртуалната машина!нови [re: ocвeтeн]  
Авторabe... (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 16:51

shte se zabrawi tazi tema... mnogo nazad otishla...

Публикувано24.03.03 09:22

Тези КЕЛЕШИ от Емнес пак търсят балами с обяви за работа,
НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ И НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО С ТАКИВА ТЪПАНАРИ!!!

Тема Re: Най-после една хубава тема!нови [re: Piesa]  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 08:53

Tova che v BG se razrabotva JVM shega li e?
Zastoto ako e istina sam izumen che ima programisti koito sa se navili da praviat podobno nesto.

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2022 Dir.bg Всички права запазени.