Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:16 27.11.22 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Колко съм вземал!нови [re: xBoss]  
Авторxexexe (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 10:30

аз ще ви светна двамата босове в пловдив, по сигурни данни от ръководството на фирмата знам единия по-умния вземаше 3500 лв. а другия по глупавия 3000 лв.

Тема foto i mp3нови [re: xBoss]  
АвторakubmaraT (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 10:30

A, bez takiwa grubi izkazwaniq koj kakwo bila kradql ako moje.
Kato ne znaesh koe kak e, ne govori

Тема Забравих да отбележа за заплатата на xBossнови [re: xexexe]  
Авторxexexe (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 10:39

Посочените от мен цифри, са сумите които са получавали чисто!

Така е искай за да ти дадат!

Тема Re: "Той" говори ...нови [re: pyrx]  
Автор3нaм (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 10:41

Уволниха всички с над 1,5 години стаж !!!

Тема az taka praviaнови [re: Vapros]  
Авторw (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 10:42

iskam da mi predlojat zaplata
ako ne mi haresa im kazvam 4e ne priemam predlojenieto

Тема "Той" знае ...нови [re: 3нaм]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано19.12.02 10:54

Лошо!
Този случй май бие всички други уволнявки по вече обсъдените "големи" фирми! Може спокойно да го кандидатираме за престижния приз "Усер на годината".

Пиркс

Тема Re: Колко съм вземал!нови [re: xBoss]  
Авторxaxaxaxa (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 10:57

xaxaxaxa

tuka stana interesno
haide xBoss otgovori na xexexexexe za zaplatite

i koi e po glupavia

Тема Uvolnenija... i atmosferaнови [re: 3нaм]  
АвторRabotil_veche_v_Emness (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 11:21

Az ne sum bil svidetel na podobni uvolnenija (v Sofia). Naistina mnogo hora si zaminaha, no spored men po tjahna iniciativa... Polojenieto beshe neturpimo...

(Vsustnost sestam se za edin uvolnen naskoro, no toj si go zaslujavashe - praveshe se na prekaleno goljam shef i nakraja go otnese...).

Napuskanijata obache bjaha stranni...

1. Kogato njakoj trugneshe da napuska, baba Nasev suvsem ohotno i usmihnato objavjvashe, che toj izliza v 1-mesechen otpusk sled njakolko dni, vupreki che e na kljuchova pozicija i njama koj da mu vurshi rabotata. Na suotvetnija chovek mu beshe zabraneno da govori za napuskaneto si ako iskashe da si poluchi poslednata zaplata bez problem. Poleka leka ostanalite razbirat che e napusnal i pochvat da se chudjat, no sus zadna data.
2. Ako sluchajno iztecheshe informacija za namerenijata na njakoj kolega da napusne go "izritvaha" bukvalno za 1 chas, da ne bi da povleche i ostanalite navun ot firmata. Nezavisimo po-kakuv proekt raboteshe choveka, na kakvo nivo e proekta.

Atmosferata...

- brojat se rulata s toaletna hartija
- brojat se zaharchetata
- brojat se paketcheta chaj vsjaka sutrin
- meri se kafeto sutrin (mljanoto)
- tvurdo fixirano rabotno vreme - 15-20min zakusnenie vodjat do avtomatichno podavane na molba za otpusk - nisto che sled tova choveka si trugva v 20h vmesto v 18h
- objada moje da stane samo mejdu 13 i 14h. Ako chovek trugne da si vzima kafe ili zakuska prez ostanaloto vreme, portierkata go pita "kude otivash?"
- iskash da se obadish po telefona gradski razgovor (v Sofia) - kazvash nomera na portierkata, tja te pita za kakvo se obajdash, posle ti nabira telefona i te svurzva. Telefonite v staite njamat gradska linija.

I taka.... Udovolstvie e da se raboti za Emness

Тема И аз да добавя нещо по тематанови [re: xexexe]  
АвторBaл (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 11:23

Чета мненията и се кефя, честно казано не на всичко се кефя, но повечето ме кефи.

Тука се изказаха много крайни възгледи, аз съм по действието. Когато една агенция ме завлече със стотина лева, аз и счупих прозорците, в троен размер си понесоха щетите. Сега с колегите съдим Емнес, но след делото нямам против да им хвърля и един бой, ей така профилктично.

Някои бивши колеги, използват форума да се плюят, или да се правят на велики, или да се мажат из форума ...айде няма нужда - знаем се от много време.
Като искате да ви смятат за велики пишете си имената, мен лично не ми пука аз моето мнение си го казвам в очите на всеки.

И накрая една молба, тука става въпрос да направим достояние простотията на Емнес, така колегите програмисти да не се парят като нас. Не разводнявайте темата с кой какво крал и взел.

Относно колегите в Емнес, на тези с които се познавам лично искам да кажа:
За мен беше чест да работя с вас, такава смазана и напасната машина като този екип в Пловдив, никога не съм си представял че може да съществува.

На тези с които не се познавам лично искам да кажа:
Не се оставяйте да ви мачкат, Насеви, бат Косьо или други!

Към колегите от Пловдив, ама як тим билдинг правехме в Джоаната и Ефир-а
да знаете липсвами, трябва да се съберем да се напием!!!

Тема Re: Какво е да работиш в Emness Technologyнови [re: xexexe]  
Автор CyberGene (suspended)
Публикувано19.12.02 11:30

Аз напуснах софийския офис преди месец. Трябва да ви кажа, че за хората, които са започнали да бачкат там като професионалисти - примерно хардуеристите и по-новите програмисти, наистина е гадно. Аз обаче съм физик по образование и можете да си представите какви перспективи има с това. Разбирах доста от алгоритми и компютри, но нямах никакъв опит с ООП и приложно програмиране, преди да започна да работя в тази област професионално. Тогава бях втори курс студент, нямах никакви пари и спешно се нуждаех от нова работа, но никой никъде не ме искаше, защото нямах опит и стаж, нито пък учех информатика. Затова за мен дойде добре дошло, че в Ентернес (предшественика на Емнес) ме взеха на 160 лв. заплата, като уж трябваше да ме обучат първите три месеца. Всъщност ставаше въпрос за самообучение и след преминаването на този период уж трябваше да ми се вдигне повечко заплатата, но тя се вдигна само с 50 лв. Но както и да е, все пак бях новак в тази област, студент все още, така че може да се каже, че е било донякъде логично. Но лошото е, че след над две години работа там, при положение, че вече бях натрупал достатъчно опит (и макар и да прозвучи нескромно, се бях изградил като добър програмист, мисля) заплатата си ми беше ниска спрямо това, което можех да взимам в други фирми, а тапата беше, че когато поисках да ми я увеличат, ми заявиха да не очаквам повече в близките няколко години Еми кажете какъв стимул може да имаш в такъв случай, за да продължиш да работиш там! Затова и напуснах, но може да ви разкажа какъв беше поводът да напусна, т.е. причини имаше много, но това беше върхът. Значи там си на фиксирано работно време - от 9:00 до 18:00. И има една лелка, дето стои и записва кой кога идва. Та в един хубав момент пристигат и ми заявяват, че за последните няколко месеца съм бил закъснявал за работа (средно с по около 5-15 мин.), така че ми се били натрупали два дена сумарно и трябва да си ги пусна като отпуск - платен или неплатен. Някой може да каже - правилно, обаче само ако не отбележа, че почти винаги съм оставал поне един час след работа, че ни караха да идваме в събота понякога, веднъж трябваше да стоим в офиса до полунощ, на другия ден да дойдем в 7:00, но за това никой не каза дори едно "благодаря" или "браво, момчета", какво остава да говорим за бонуси или премии... На едно друго момче там също му се бяха натрупали два дена от закъснения и понеже нямаше останал платен отпуск, му ги пишат като неплатен, т.е. равносилно на взимане на по-малка заплата в края на месеца. Такива ми ти работи, радвам се, че успях да си намеря вече хубава работа. Бих могъл да смятам работата си в Емнесс като един нулев старт в моето израстване като програмист - но доста кален старт, честно казано.

Но ми е малко тъжно за моите бивши колеги и оставащи си за мен много добри приятели, които все още работят там, затова хайде да си спестим тия вулгарни и груби думи. Струва ми се, че някои неща са леко преувеличени...

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2022 Dir.bg Всички права запазени.