Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:45 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Това точно не го разбрахнови [re: alisalisa]  
Автор Ioannis_ (грешен)
Публикувано18.10.14 20:59



Никакъв майтап не е.

Нещо в този контекст:











Тема Re: Това точно не го разбрахнови [re: Ioannis_]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано18.10.14 21:17



Да, ама тези са класика в жанра.
Бежите од паписта као што се бежи од змийя.



А голият папа на втората снимка е върхът!
Що не са го изписали лъжесергий гол по очила, я какви чутовни иконографски образци имате на разположение!




Тема Re: Това точно не го разбрахнови [re: alisalisa]  
Автор Ioannis_ (грешен)
Публикувано18.10.14 21:27



Първообразът:



И още:




Съветският лъже-патриарх е изтипосан точно както трябва - съ съветска униформа и петолъчка.



Тема Re: Това точно не го разбрахнови [re: Ioannis_]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано18.10.14 23:00



Да ме прощаваш, но арх. Михаил боцка дявола, не папата. При това, точно тази иконография е западна, демек католическа.





Тема Те, това енови [re: Ioannis_]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано18.10.14 23:56



В отговор на:

Прокимен каза: „Представете си Йоанис изправен и на земята адвоката на дявола - Ежко

По-скоро ще е нещо подобно, рече пък Иоанис :




Ах, колко съм праведен, въх колко съм по-горен от другите - та аз съм цял свети Николай и мога да изритам в задника еретика Ежко, та чак да се. . .


Е, не си познал - с такова големещо_себепревъзнасяне, човек сам себе си изобличава. И, не казвам, че си се о. . рал, а че св. Николай не е ударил плесница на Арий, и че аз не съм Арий - и, в този смисъл твоето клеветничество е нещо много повече от ос..ане .



Редактирано от tri-9084 на 19.10.14 00:11.



Тема Re: Това точно не го разбрахнови [re: alisalisa]  
Автор Ioannis_ (грешен)
Публикувано19.10.14 12:22



Да ме прощаваш, но арх. Михаил боцка дявола, не папата.
Символичното значение е същото и при иконата на св. Марк и при св. Йосиф. Вярно, че според Вас папата не е еретик, но мнението на икуменистите е маловажно така или иначе.


При това, точно тази иконография е западна, демек католическа.
Това, че е западна не означава, че не е православна. Или според Вас единствено византийската иконография е?





Тема Re: Те, това енови [re: tri-9084]  
Автор Ioannis_ (грешен)
Публикувано19.10.14 12:25



Ах, колко съм праведен, въх колко съм по-горен от другите - та аз съм цял свети Николай и мога да изритам в задника еретика Ежко, та чак да се. . .


Е, не си познал - с такова големещо_себепревъзнасяне, човек сам себе си изобличава. И, не казвам, че си се о. . рал, а че св. Николай не е ударил плесница на Арий, и че аз не съм Арий - и, в този смисъл твоето клеветничество е нещо много повече от ос..ане .




Нито съм праведен, нито се превъзнасям. Търси символиката.
Сергианите сте по-лоши и от Арий.



Тема Re: Това точно не го разбрахнови [re: Ioannis_]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано19.10.14 13:16



Символичното значение е същото и при иконата на св. Марк и при св. Йосиф.
ТЦ! Не е същото. Измисляш си.

Вярно, че според Вас папата не е еретик, но мнението на икуменистите е маловажно така или иначе.
Маловажно според кого? От моя гледна точка мнението ми си е единствено важното.
Щом казвам, че нито един глава на християнска деноминация не е еретик, значи е така.


Това, че е западна не означава, че не е православна. Или според Вас единствено византийската иконография е?
Разбира се, че западната, католическата иконография, е православна. Нали е в правата вяра, не в некви изфантазирани от някого си ереси!



Тема Re: Те, това енови [re: Ioannis_]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано19.10.14 13:19



"""Нито съм праведен, нито се превъзнасям."""

Неправедният човек не твърди, че не се превъзнася - точно обратното. Всеки човек превъзнася себе си, разликата е в мащаба. Единствено просияващите в Бога имат смиреномъдрие и чистота в помислите, а с това и в думите и делата. Като твърдиш че не се превъзнасяш, следователно сам себе си поставяш в редиците на праведниците. Това не е мое мнение, а част от православната духовност.




Тема Re: Те, това енови [re: tri-9084]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано19.10.14 13:40



Като твърди, че се превъзнася, значи се поставя в редиците на праведниците - като твърди, че не се превъзнася, пак се поставя сам в редиците на праведниците ........ честно казано странна православна духовност, сигурен ли си, че не е изцяло твоя?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.