Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:03 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Нов старостилен владиканови [re: tri-9084]  
Автор Ioannis_ (грешен)
Публикувано11.10.14 00:11



Не мислете за мен, а за себе си. С това милиционерско "православие" къде сте тръгнал да давате съвети?





Тема Re: Нов старостилен владиканови [re: Ioannis_]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано11.10.14 23:04



Защо не даде отговор в конкретиката на шикалкавенията си, в които бе изобличен. Не е ли, защото, отново и отново се вживяваш в роялта на всевиждащ. Затова не ми/ни говори за милиционерщина, след като ти в онези години си човекопоклоничел.

В отговор на:

Не мислете за мен, а за себе си. С това милиционерско "православие" къде сте тръгнал да давате съвети?




От препълнено сърце говорят устата, е казано. Чрез Дух Святий.




Тема Re: Нов старостилен владиканови [re: tri-9084]  
Автор Ioannis_ (грешен)
Публикувано12.10.14 00:23



Защо не даде отговор в конкретиката на шикалкавенията си, в които бе изобличен.

В какво съм бил изобличен и на кое не съм дал отговор??

Затова не ми/ни говори за милиционерщина, след като ти в онези години си човекопоклоничел.

Явно ме бъркаш с някой от твоето обкръжение.





Тема Re: Нов старостилен владиканови [re: Ioannis_]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано12.10.14 17:10



За ей това ти изказване относно дядо Гаврийл: "Или пък все още е действуващ агент на ДС/ДАНС или досието му е в братска Москва."

казах, че е глупаво изказване. Сега ще ти кажа директно: това е гнусна клевета - не, че в лъжовното злословие има нещо негнусно, де. И, понеже не можа да оправдаеш клеветничеството си - то и няма как - извади тежката артелирийска лукавост да наклепаш вкупом всички, щото видите ли, сите били агенти-маскари с ето тази гнусна клевета:

"С това милиционерско "православие" къде сте тръгнал да давате съвети?"


За да не си човекопоклоничел_угодничел в онези години, значи, че не си бил чавдарче, нито пионерче, нито член на димитровския комунистически младежки съюз, нито си стоял прав на химна - и въобще, в други моменти - отдавайки почит на "нашата майчица любима БКП", не си ходил на манифестации. . . въобще, бил си дисидент, който още в онези години се е опълчил на Народната власт, изобличавайки я във вербуване на свещенослужители в качеството им на сътрудници на ДС.

"Никога не съм бил агент на Държавна сигурност, ако отец Касиан продължи да ме клевети, ще си потърся правата по съдебен ред. Това заяви дядо Гавриил по бТВ. " Копирано от standartnews.com

Така че, ако все още не разбираш, ще ти го кажа отново: изобличен си в клеветничество - в ето, тази гнусота си изобличен. И тази клевета е още по-гнусна, понеже си позволи да я "украсиш" с още клеветничества , гаврейки се с невинността на човека.






Редактирано от tri-9084 на 12.10.14 17:13.



Тема Re: Нов старостилен владиканови [re: tri-9084]  
Автор Ioannis_ (грешен)
Публикувано12.10.14 17:25



Сергианино, това, което съм написал е предположение, не констатация. Това че "дядо" ти не е излезнал като ченге не означава, че не е. Само скаран с логическата мисъл може да си помисли, че въпросният икуменист, заобиколен от милиционери, няма общо с Партийна сигурност и нейните кукловоди от Политбюро.

Относно това:

За да не си човекопоклоничел_угодничел в онези години, значи, че не си бил чавдарче, нито пионерче, нито член на димитровския комунистически младежки съюз, нито си стоял прав на химна - и въобще, в други моменти - отдавайки почит на "нашата майчица любима БКП", не си ходил на манифестации.

Ами, не, не съм бил, нито съм ходил, нито някога съм отдавал чест на Вашата Терористична организация, наречена "партия". Ами сега?

въобще, бил си дисидент, който още в онези години се е опълчил на Народната власт, изобличавайки я във вербуване на свещенослужители в качеството им на сътрудници на ДС.

Не, сергианино, не одобрявам дисидентите - те са си комунисти, обърнали "палачинката". Имам симпатии към антикомунистите, които никога не са били част от съветската Банда. Дали правиш разликата?



Тема Re: Нов старостилен владиканови [re: Ioannis_]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано12.10.14 18:16



В отговор на:

Това че "дядо" ти не е излезнал като ченге не означава, че не е. Само скаран с логическата мисъл може да си помисли, че въпросният икуменист, заобиколен от милиционери, няма общо с Партийна сигурност и нейните кукловоди от Политбюро.




Ами не е излезнал като ченге, нито е бил. Нито дядо Неофит, нито дядо Иоаникий, нито дядо Кирил. . . Трябва да си с болна съвест, за да не вярваш на думите на дядо Кирил, че винаги е служил на Бога и на Църквата. А и Прокимен свидетелства тук на всеослушание, че го е виждал да плаче, милеейки за църквата. Трябва са си с болна съвест, ако не се опиташ да проумеш какво по-точно се е случвало в онези години, а да бързаш да осъждаш - сиреч, да клеветиш:


В онова време, когато полк. Маринчев се е опитва тайно да привлече дядо Кирил към операция „Цитадела”, последният е бил на 19 години. А „личната разработка, заведена на архимандрит Кирил Христов е открита на 18 юли 1976 г. с цел внедряването му в Зографския манастир.” - тогава е 22 годишен.
Дядо Кирил не е подписвал Декларация за сътрудничество, затова и е бил манипулиран от Маринчев, който в онова време работи под прикритие като зам.-началник на Комитета по църковните въпроси в МВнР.
През всичкото време, младият монах е работил със съзнанието, че работи за Бога и Църквата, както и за България, за запазването на културното наследство на Зограф. Всеки истински християнин и родолюбец на негово място в онези смутни години щеше да постъпи по този
начин.

Ето отново заключението на офицера Маринчев :

„Поради това, че през време на аспирантурата [става въпрос за предстоящата 2 годишна аспирантура в Москва, от 1 октомври 1981 - бел. моя, Атанас] „Ковачев” няма да изпълнява наши задачи предлагам: Делото, заведено на същия да бъде закрито и предадено в архив, като при проверка по отчета да се отговаря, че лицето е заето”, предлага полк. Маринчев.

На език на дипломацията, това означава признат П Р О В А Л на ДС. Най-добре може "да го предпази от следваща вербовка", като не го сваля от отчет - та това са само 2 години, защо ще закрива Досието - защо ще прави нещата по сложния начин, като може да е по простия ?

Защото опита за вербуване е пълен провал, затова.

Но да допуснем, че такива са правилата, че ченгета могат да правят нещата по по-сложния начин, вместо по по-простия .

Защо обаче, офицер Маринчев не продължил с опити за вербуване на дядо Кирил при завръщането му от Москва - защо не е разархивирал досието му - ако е бил доволен от сътрудничеството му ?
Как се закрива, аджеба, едно досие на перспектвен, на отличен сътрудник ? Отговорът е прост: не се закрива, освен ако сътрудника не почине. Със сигурност в онова време дори и в чужбина да е избягал човека, не ще са му закривали досието, докато не мине определен период на давност. Следователно, тук нещата опират до едно единствено нещо: некадърен сътрудник. Точно това казва и дядо Кирил - че е служил на Бога, не на човеците. Ако бе служил на човеците, щеше да е кадърен сътрудник и щяха да го потърсят след 2 години. Не, даже не след 2 години, но щяха да му намерят работа и в Москва. Така де: работа за доносници бол.

Ето, тези наглед малки нещица показват и доказват, че ДС се е провалила в опита да привлече дядо Кирил като сътрудник. Да, нямало е как да не дава сведения - та нали е в чужбина, в западна държава. Кой човек в онова време, изпращан на Запад за месеци или години, нямаше досие (нека не забравяме, че дядо Кирил е изпратен да учи в Гърция по Решение на св. Синод) ? Кой човек в онова време, отиващ на Запад, не биваше предварително подлаган на инструктаж и след като се върнеше, беше длъжен да докладва пред МВР ? И що за ДС е тази, ако не направи опити да вербува най-кадърните хора – всеки, кото е чел 3-те части относно Досието на дядо Кирил е разбрал, че причината да се опитат да го вербуват е именно интелектуалният му потенциал .

Да, факт е, че няма Декларация за съгласие за сътрудничество. А и да има, това съвсем не означава, че съгласието е истинно, че човек ще изневери на съвестта си, на Бога.

Навремето насила караха всеки, който се издигне малко в Йерархията, да става член на БКП. Е, не всички приемаха на драго сърце. Но такива бяха времената - нямаше как да станеш капитан на кораб, ако нямаш партиен билет.

В отговор на:

Не, сергианино, не одобрявам дисидентите - те са си комунисти, обърнали "палачинката". Имам симпатии към антикомунистите, които никога не са били част от съветската Банда. Дали правиш разликата?




По същата логика и ти си обърнал палачинката, понеже си бивш атеист. Това е несериозно. В онова време, вкарваха в затвора само за един политически виц. За "имам симпатии към антикомунистите. . ." щеше да видиш де зимуват раците в Скравена или в Белене. То отстрани, когято никой не ти търси отговорност за думите, е лесно да сипеш обвинения, колкото си щеш, че и да се изживяваш като герой - "антикмунист" бил. Кажи го това на всеослушание в онова време, и ще ти повярвам, че си честен. Ала не ти стиска. Защото това го правят дисидентите, а не самозвани герои като теб, които клеветят в дърдоренията си.




Тема Re: Нов старостилен владиканови [re: tri-9084]  
Автор Ioannis_ (грешен)
Публикувано12.10.14 21:10



Комуняга, тия бръщолевения ги разправяй на друго място. Потресен съм от невероятната ти наглост. Аман.

Ще се повторя още веднъж - темата е друга. Ти, както и другарката на предишните страници съ съветските "светии", може да отнесете комсомолския си плам в братска мАсква при себеподобните си.



Тема Е, показа се бесът, най-сетненови [re: Ioannis_]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано12.10.14 22:21



В отговор на:

Комуняга, тия бръщолевения ги разправяй на друго място. Потресен съм от невероятната ти наглост. Аман.




Отделих време - не малко, за да проуча темата за досиетата, на някои митрополити. Теб, тая тема не те интересува - не, и в конкретиката на всяка една личност. Защото, тук става въпрос за личности, а не за говеда. Затова и говориш в предубеденостите си, без да те е еня в конкретиката за всяка една човешка душа, па била тя и митрополитска. За пореден път изригваш в злоба.

"От препълнено сърце говори устата".




Тема Re: Е, показа се бесът, най-сетненови [re: tri-9084]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано13.10.14 08:57



Ежко, защо се хабиш да убеждаваш в азбучни неща старостилни зилоти или който и да е разколник. Те във високото си самомнение се виждат като доказани светци. (Получаващи Божията благодат и без санкцията на Господа.) Това е безнадежна работа, нека си живеят в изкривения си свят.

...защото буквата убива, а духът животвори. ап Павел


Тема Ти подхвана темата с досиетата, клеветейкинови [re: Ioannis_]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано13.10.14 09:46



"""Ще се повторя още веднъж - темата е друга."""

Прекрасно знам че Темата е друга - хвърлях по един поглед отвреме на време и въобще не съм си мислел да се вкслючвам в "старостилните" ви изтъпления (в самата тема си посочил "старостилен") до момента, в който наклевети дядо Гавриил.


За дядо Кирил ми се ще да припомня онова, което многократно каза на всеослушание: винаги съм служил на Бога и на църквата. Служението на Бог и църква включва и служение към Родината - Зографският манастир на света тора Атон е именно български и служението му в онова време относно Зограф е било на пряко подчинение на синода.


Прокимен: "Ако е истина това което моята позната разказва, че се коментирало изгонването на дядо Кирил от Атон, което не е било тайна, това означава, че няма по-загубена държава от България и по-идиотски народ от българския, щом като няма чувство за държавно достойнство.

Пак и пак ще се повторя, че Зограф се загубваше завинаги като българска светиня. Само невменяем идиот може да не проумее, че на държавата й е била нужна информация за да предприеме дипломатични мерки за спасяването на Зограф.

Ако не бяха комунистите да издействат с дипломацията си възстановяване на Българската патриаршия, днес тълпата щеше да е безблагодатна и в схизма! Видимо българската простащина не може да проумее големите неща. Т

Значи владиците трябва да се каят пред тълпата нагаждачи и езичници, че е спасявала националното достойнство на този народ."




Трагедията тук е тази, че такива като теб доверяват на лаенето на медиите - "11 от 15 митрополити са маскари_доносници", а не на истински христови служители, какъвто бе дядо Кирил.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.