Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:22 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Нов старостилен владиканови [re: Ioannis_]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано13.10.14 10:42



И аз да си изкажа мнението, без да са ми го искали и без да познавам спецификата. Според мен трябва да има път към очистване, независимо дали всички са били агенти или не. Когато даден човек приеме тази роля, тя ще извика от него правилното отношение.



Тема Re: Е, показа се бесът, най-сетненови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано13.10.14 10:43



Защото наклепа дядо Гавриил.

Много точно му отговори в свое време Прокимен, затова ще го цитирам:

"Днес е екзотично да се биете в гърдите, че сте филанкишията от отбора на т.н "истински православни християни", но Вашите герои не са били никога Църквата Христова и никога не са се грижели за друго, освен за гръцкия си лукс. Ако бяха в Истината и болееха за нея, да биха дали мъченици в комунистическа България, благовестейки Вашите бръщолевици днес, но не би. В този контекст, комсомолският Ви плам и претенциите на Вашите герои може да бъде единствено духовна проституция и нищо друго!"




Тема Re: Е, показа се бесът, най-сетненови [re: tri-9084]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано13.10.14 12:21



Ежко, дядо Гавраил може и да не е светец, но е натоварен с важна мисия за БПЦ от Бог и пред Него той е длъжен. Дядо Гавраил, мисля си аз, че е много над тези смешно-жалки хули сипещи се срещу Църковното единство и като резултат към него.

Относно подвизите на гръцките зилоти ние какво да добавим към диагнозата която им е поставил Светогорския старец Теоклит Дионисиатски;
"Историята на старокалендарния разкол е кратка. След края на Първата световна война, през 1919 г. православните държави на Изток поради търговски и икономически причини поискали т. нар. Юлиански календар да се приспособи към Григорианския, който се различавал с 13 дни. И в Гърция правителствата започнали да провеждат съответните сондажи с Църквата, която отказвала да изостави Юлиянски календар. Но революционното правителство на Пластирас, въпреки несъгласията на Църквата, пристъпило чрез царска разпоредба към въвеждане на Юлиянския календар, поправен с 13 дни. Така с установяването на два календара се създавали проблеми. Затова Църквата, съгласувайки с Вселенската патриаршия и православните църкви, приела поправения Юлиански календар. По този начин 10 март 1924 г. станал 23 март, а Пасхата останала непроменена.

Това е цялата история. След това тези събития предизвикали смут в съвестите на хората. Тези, които имали ум да разберат, се успокоили с дадените разяснения, че не ставало дума за промяна в православието, нито на догмите, нито да църковните предания. Тези, които били обхванати от подозрения и освен от мистична надменност, страдали и от непобедим инат, не можели с нищо да бъдат убедени и вдигали шум, че Църквата изпаднала в ерес. Така се създало старокалендарството. Нароили се от нищо множество разколи като този на старопасхалците."

Цитата е от следният



...защото буквата убива, а духът животвори. ап Павел[/blue ]

Редактирано от Metropolis на 13.10.14 13:52.



Тема Re: Е, показа се бесът, най-сетненови [re: tri-9084]  
Автор Ioannis_ (грешен)
Публикувано13.10.14 14:49



Защитници на милиционерщината много.







Тема Re: Е, показа се бесът, най-сетненови [re: Metropolis]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано13.10.14 17:10



Благодаря за предоставеното от о. Теоклит.




Тема Re: Е, показа се бесът, най-сетненови [re: Metropolis]  
Автор Ioannis_ (грешен)
Публикувано13.10.14 19:47



старец Теоклит Дионисиатски

Още един "Главев", който бърка понятието "официална" с Една Свята Съборна и Апостолска Църква.
Поредните борци срещу ереста, здраво стъпили в нея.

Да напомня за пореден път, че темата не е за защита на стария календар и старостилните синоди (такива теми има прекалено много), както и за разни милиционерстващи защити на сергианството и ДС.

Prokimen, явно не е видял хубаво снимките на сайта.



Тема Re: Нов старостилен владиканови [re: Prokimen]  
Автор mariarusimova (непознат )
Публикувано14.10.14 09:58



Господин "Прокимен",
пише Ви съпругата на доктора,ръкоположен за свещеник по препоръката на отец Людмил.
Предварително подчертавам,че до настоящия момент не съм писала в никакви форуми и не съм коментирала и изразявала становища по въпроси,свързани с православието.НАПРАВИХ СИ РЕГИСТРАЦИЯ СПЕЦИАЛНО, за да опровергая неистините,съдържащи се във Вашата публикация.Не Ви познавам лично,но тъй като виждам,че сте търсач на "истинното православие",предполагам,че не става дума за злонамереност от Ваша страна, а за погрешна информация.А именно:
- цялото ми семейство е кръстено с тройно потапяне в Гърция,
- от този момент насам- 08.10.2007г. не сме се изповядвали и причестявали в "новия стил",
- едното дете действително учи в семинария,за което сега съжалява,като идеята бе да се научи на църковно пеене.Освен това той е пълнолетен и родителите му не са отговорни за постъпките му.Както,предполагам Ви е известно,за жалост, често деца,които са били вцърковени ,през пубертета се осветкостяват и не ги вълнува духовния живот.остава само да се молим за тях и да очакваме Господ да ги просветли, но имат най-важното- истинско кръщение.
-що се отнася до кореспонденцията с г-н Каравълчев,става дума за проявено любопитство към новостилието,което ние не познаваме,защото никога не сме били новостилци,т.е. не сме водили " духовен живот" като такива.
На последно място, но не и по важност, написаното от Вас по отношение на о.Людмил ме подтикна да Ви пиша,защото съвестта ми ме принуждава да го сторя.
Не мога да разбера защо се сипят върху него тези най-тежки хули.Мисля,знаете,че не е от тези които само бъбрят за православие ,за да запълнят скучния си живот или пък,за да се правят на велики.Този човек има дела, с които отстоява вярата си.ПОЗНАВАТЕ ЛИ МНОГО ТАКИВА ХОРА? Особено в България.Аз познавам само няколко.ТОЙ е един от тях.Затова съм,където съм-доверявам му се, вслушвам се в духовните му наставления, даже да ме изобличават.
Освен това се сещам,че преди време беше споменал за Вас хубави неща и аз се надявах да се запознаем,когато сте в България,защото при ширещото се сега нео-езичество,мисля,е щастие да се запознаеш с човек, който милее за Господа.
Надявам се да не съм Ви притеснила и разстроила с нещо и моля да ми простите,ако съм Ви засегнала с нещо.
С почитание:Мария

,



Тема Re: Нов старостилен владиканови [re: mariarusimova]  
Автор Prokimen ()
Публикувано14.10.14 18:56



Драга Мария,

Нямам чест да познавам семейството Ви отблизо и Слава Богу! Ако не се бяхте появили в моя ЖЖ, нямаше и да зная за съществуването Ви. Информация получих от самия о.Л.

Бог е създал човека със свободна воля и всеки е отговорен за делата си. Уважавам евентуалните ви разочарования, но главата ми не може да осмисли историята с афишираната статия против старостилието.

Необяснимият факт си е факт.

В момента на ръкоположението и дни след ръкоположението статията против старостилието беше на челно място в семейния ви блог.

За какво старостилие може да се говори?! Въпросът е от областта на реториката и не подлежи на отговор.

За мен, грехът е на главата на отец Людмил, както му и писах своевременно. Това е хула срещу Светия Дух. По-голяма подигравка със старостилието не може да се измисли и виновник за гаврата е единствено отец Екзархът на "истинското православие" в България - отец Людмил.

Ако статията на Венцислав Каравълчев беше свалена от блога ви, въпросът би стоял коренно различно. При факта, старостилието на отец Людмил и всичкия му екзархат е по-долна история дори от играта на шикалки в официалното, т/н/ "световно православие".

За мен, екзархатът на о. Людмил е игра на Църква и съзнателно погубване на човешки души.

Спасявайте се в Господа и нека Той направя стъпките ви към Горния Иерусалим!



Тема Re: Идещият в свое именови [re: Prokimen]  
Автор Prokimen ()
Публикувано14.10.14 19:03



За себе си съм стигнал до заключението, че всякаква полемика на църковно юрисдикционна основа е излишна. Време е да бдим повече от всякога над себе си защото съвременните световни събития говорят красноречиво, че се приготвя най-усилено появата на Идващия в свое име.

Поздрави и благопожелателност към всички!



Тема Re: Нов старостилен владиканови [re: mariarusimova]  
Автор tri-9084 (Бодлидрешко)
Публикувано14.10.14 23:46



В отговор на:

цялото ми семейство е кръстено с тройно потапяне в Гърция




Жалко е да чуеш твърдението, че служението на буквата е по-важно от служението на Духа, че буквоядната ревност не по разум, стои по високо от Тайнството на Миропомазанието. Моите уважения към отец Людмил, но буквоядната ревност не по разум, е пагубна.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.