Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:18 30.05.24 
Автомобили
   >> Off-road
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: разход на горивонови [re: cъpфиcт]  
АвторLakeN (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 23:00



Emi da tova e!!!! pone znaeme 4e karame ne6to i si zaslujava razhoda..
pozdravi





Тема Re: разход на горивонови [re: LakeN]  
АвторOM (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 13:48



Най-сетне успях да засека разход на дълъг път само извънградско. София-Варна и обратно - 1000 км: на отиване 9,1/100, на връщане в дъжд, на фарове и с отопление - 10,6/100. Средно 9,8-9,9/100. По магистралата карам със 130-140 при включен круизконтрол, по останалите пътища със 100 и круизконтрол когато няма много движение. По принцип не карам особено спортно, но на връщане не бях много във форма и не карах особено рационално.
Разхода е засечен "от пълно до пълно". Показания на "компютъра" - средно 10,5 за целия път !
2,0 дизел, автомат



Тема ЕДНА ГОДИНАнови [re: OM]  
Авторcъpфиcт (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 15:52



Една година направих с колата.
20500 км. Карал съм я продължително в снегове и много минусови темп, така и в горещини 40 градуса.
Не е направила никакъв проблем. Върви здраво. Нямам от какво да се оплача.
Пожелавам на всички да напишете горните редове и за вашите коли.



Тема Re: разход на гориво [re: OM]  
АвторBлaдo (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 18:27



За това ставаше въпрос! Компютъра лъже нагоре.Круиз контрола дига разхода. Когато се усети колата е възможен разход под 9 л.,което е целта на занятието.Без да се губи динамиката и удоволствието от карането.



Тема Re: ЕДНА ГОДИНА [re: cъpфиcт]  
Автор genius1 (непознат )
Публикувано03.04.08 23:20



Здравейте! От около година ме е загложила мисълта да се кача на нещо по-височко. Реших да изследвам първо пазара на старите SUV-ове и доста пообикалях по нашата родина, последнита седмица я изкарах в София (аз иначе съм от Бс) и търсих ли търсих. За жалост повечето читави автомобили бяха доста скъпи. После минах през Бова и се влюбих в Една черна красавица, не можах да откъсна поглед от нея. Чакам няколко дена да оправят лизинга и се яхам. Пълня резервоара и ще си начеша крастата. Я кажете първата смяна на масло на колко км се прави? Дизелак е 150 кончета и автоматик





Тема Re: разход на гориво [re: Bлaдo]  
АвторЛИЙ (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 16:26



Здравейте Каптивисти,
Вече 38 дни притежавам и се возя на Каптива,дизел,автомат.
Ех как неусетно лети времето и неусетно минаваш 6500 км без да се
уморявяш

!
Колата се държи супер, разхода е в рамките на обявените стойности от другите
колеги, но това значи,че има тръпка от очакването да спадне до заводски данни.
По отношение на горивото, ако искате вярвайте, но след зареждане на ОМВ
двигателят е по-шумен.
На-тихо работи с гориво от Петрол и шшшт от Шел.
На последната зареждах само веднъж, и аз не ги долюбвам много.
Не мога да си обядня защ е така, освен да е от повечето сяра в горивата на
Петрол, както знаете сярата е лошо нещо за едно, но има
смазващи свойства!
Бъдете здрави и безаварийни километри!
Забележка: Аз следя поведението на всички коли които съм карал - чешит,
какво да се прави, та който иска безпристрастно мнение да пита смело,ако мога да помогна с инфо. от шофиране в реални условия



Тема Re: разход на гориво [re: ЛИЙ]  
АвторBлaдo (Нерегистриран)
Публикувано05.04.08 14:00



Леле Любо, от кога те чакам да се похвалиш.Колко тръпнеше ,докато си чакаше колата...... 38 дни! ,че кога минаха?



Тема Тунинг [re: Bлaдo]  
Автор[b]Дeдo Плaмeн[/b] (Нерегистриран)
Публикувано05.04.08 16:01



Колеги,

До две седмици ще ми дойде новата Captiva 2.0l дизел, автоматик. Дайте съвет да си правя ли директно тунинг за 180 коня. Интересуваме и как точно го правят. Притесняваме когато хора от сервиза (уж професионалисти) пипат без много да разбират по съвременни автомобили.

P.S.
Дедо Трифоне,
Извинявай че плагиатствам с името ти, но и аз съм вече в тази възрастова категория.



Тема Re: Тунинг [re: [b]Дeдo Плaмeн[/b]]  
АвторOM (Нерегистриран)
Публикувано05.04.08 18:15



Аз карам същата без тунинг и не изпитвам особена нужда да го правя. Но всичко е въпрос на лично предпочитание. Все пак ако ще го правиш, предполагам че е по-добре да навъртиш 7500 км до първата смяна на масло - казват че дотогава двигателят се разработва. Мнението ми обаче не е професионално.



Тема Re: Тунинг [re: OM]  
АвторДeдo Плaмeн (Нерегистриран)
Публикувано06.04.08 16:52



Намерих информация едни кутийки за тунинг на цена 300-500 лв със доставката. Твърди се че инсталацията се прави от непрофесионалист за 5 минути. Слага се въпросната кутийка на пътя на един датчик и се върти един тригер.

Решенията които се предлагат от официални те доставчици и фирмите за тунинг са между 1000 и 1300 лева, като инсталацията траела 3 часа. Има твърде голямо разминаване, според мен просто си слагат 1000 лева в джоба за пет минути работа.

Поискал съм повече информация от единия от производителите, която ще я публикувам за тези които се интересуват.




Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.