Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:31 01.05.24 
Автомобили
   >> Off-road
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: 1 година с Каптиватанови [re: Bлaдo]  
АвторЛИЙ (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 16:35



Владо,
Зафирата,с която съм в момента също е глобален

продукт, двигател Италия, скоростна кутия Япония-лиценз,купе Германия.
Със Каптивата е нещо подобно, кой е като нас интернационалисти и глобалисти!
Със здраве!



Тема Re: 1 година с Каптиватанови [re: ДeдoTpифoн]  
Авторbatkap (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 17:57



ДО Дедо трифон изкарах късмет че нямаше дървета наоколо и валеше беше по времето на наводнението в Цар Калоян ако беше сухо икакто се приземих на колела щях да се вяртя по таван и както карах с около 150 може би нямаше сега да съм в този форум ,а възглавниците не се отвориха предполагам че датчиците са някъде на нивото на фаровете А сега дате питам понеже мисля че че и твоя е 2,4 ls колко е максималната му скорост при мене е 190 и скакъв разход си гр, и изв,гр. макар че моя го карам като за последно и ми гори много но повече ме интересува как да стане по пъргав при изпреварване и да вдига повече от 190



Тема Re: 1 година с Каптиватанови [re: batkap]  
АвторGosho (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 20:54



Здравейте Каптивисти,
от прочетеното дотук разбрах че Каптивата няма да е моята кола.
Съжелявам.
Карам служебно Галакси 2.3-145 коня 99 година на 170 000 км.
Досега - няма проблем. Е сменихме предните амортисьори-време им беше.Това е.
Височка е. Хадя по полето и лозя в кал и коловози.
На магистралата една Каптива ми държа 200 км/ч за 10 мин. и се отказа.
Галаксито без проблем се движи със 180 км/ч със 6 човека и багажа им към летището. Това което чета за Каптивата ме разочарова.
Проблема е , че 6 човека с багаж отивахме към една вила в планината.Валеше силен сняг и преди нас бе минал снегорин само с гребло и отдолу бе пързалка.
Като спряхме - не можем да тръгнем

. Чак като останахме двама-поехме. Едно Дискавъри Двойка с 7 човека влачеше бусче Киа с 10 човека вътре по същия път.
Тогава разбрах , че за сигурна семейна кола трябва да има и някакво 4х4 за такива ситуации. Като гледам Каптивата разочарова малко.
Изглежда е лош опит на Шевролет/Опел бързо да влязат в СУВ сегмента.
Не ме разбирайте неправилно - харесва ми като идея и визиа, но от написаното от вас се дърпам назад.



Тема Re: 1 година с Каптиватанови [re: Gosho]  
Авторbatkap (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 23:35



само да те питам има ли разлика между ван, сув и джип относно дискаварито 1.ланд ровър е на едно от първите места за високопроходимост 2.тежи 2500кг+7ч0века*80кг=около 3тона зацепен е постояно 4/4 +бавни отделно може да тегли и влак 3.относно галаксито имам опел вектра 1,8 115 коня вдига 220 и с зимни гуми минава почти отвсякъде ,а като и сложа двете предни с шипове минавам отвсякъде до колкото ми разрешава просвета и отдоло и не ме разбираи неправилно но тука пишем за КАПТИВА,,а не за ровър,галакси'вектра и др,чао



Тема Re: 1 година с Каптивата [re: Gosho]  
АвторOM (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 01:00



Gоsho, по принцип си прав за всички тези марки. Само че си спомням под каква реклама продаваха Ладите в началото на 90-те: "Лада - изборът на реалиста".
Ако имахме повечко пари сигурно повечето от нас щяха да са на Discovery. Поне аз със сигурност. Ако имах излишни пари и исках да демонстрирам богатство - Range Rover или в краен случай Lexus. За гъзария - Hammer.
Но за момента това е положението - Captiva - Лада-та ва SUV-овете





Тема Re: 1 година с Каптивата [re: OM]  
АвторGosho (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 19:12



Не ме разбирайте неправилно- Галаксито е добра семейна 7 местна кола, но се провали на хлъзгаво като е натоварена. Оглеждайки се за нещо подобно се появи каптива.
Какво виждам тук - коли на по 10-30 хил. км. - проблеми с електрониката, висок разход при умерено шофиране, загиващ интериор и т.н.
Нашия Дискавъри 2 не е перфектен и не бих го препоръчал също.
Просто търся добра семейна кола с 4х4.
Не карам с повече от 150 на магистрала, но просто онази Каптива ме предизвика и понапанах малко Галаксито. С Опели не смея.
Искам да си говоря с първия с Каптива стигнал 170 000 км.- сигурно сервизната му книжка е като на лош ученик





Тема Re: 1 година с Каптивата [re: batkap]  
Автор ДeдoTpифoн ()
Публикувано10.02.08 16:19



И аз съм имал трудни моменти - макар и не с тази кола. С нея само веднъж се завъртях на завой, защото беше насипан пясък (?!?) - точно на завоя. Аквапланинг съм "практикувал" веднъж, с висока скорост и лека кола, направо се плъзнахме като с шейничка, ама Господ ни пожали - бързо стъпихме на твърдо и се стабилизирахме.
Максималната ми скорост е както си пише в книжката - 184. Вдигам ги леко, макар че особено с 3-4 човека се усеща, че двигателят иска още мощ. Вдигал съм и 220, но по нанадолнище.
За разхода нееднократно съм писал тук, под 12 не помня да съм слизал. Напоследък карам само в града и не слизам под 15 л./100 км.
Бях забелязал, че с 98-октанов бензин по-високата цена се връща с по-ниска консумация, отделно колата е по-пъргава - ако не си пробвал, поне веднъж зареди така.

We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan


Тема Re: 1 година с Каптивата [re: Gosho]  
АвторBлaдo (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 18:21



Обърни се към ТИМ Секюрити,след някой месец колите ще им стигнат желаните от тебе километри





Тема Re: 1 година с Каптивата [re: ДeдoTpифoн]  
АвторOM (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 18:23



Моята е 2.0 дизел, автоматик. Разхода ми е подобен. Колата е на 1200 км, но както виждам да пишат други тук, след разработването не се забелязвала особена разлика.
Колегата ми има Landcruiser 3.0 дизел. Макар че е половин тон по-тежък, разхода му е средно 2 л по-нисък. Като направя малко сметки излиза, че 20-те хиляди лв. разлика при сегашните цени на горивата се избиват чак след 500 хил. км. Разбира се далеч съм от мисълта да сравявам двете коли, по-скоро искам да кажа че високият разход не е особено от значение. Едва ли някой от нас ще ходи на сафари със собствената си кола, а и на off-road едва ли ще бъдем повече от зрители. За мен по-важнота качество е надеждността на колата, но за нов модел е трудно да се каже дали когато станат на по 150 хил. км. Каптиви няма за избизат от сервизите. Полу на шега, полу на истина казвам, че Каптивата е Ладата на SUV-овете. Ако не ми трябваше ДДС-то, вероятно щях да избера RAV4 или Freelander, но за тях няма 7-местни версии. А другата алтернатива в този диапазон на цени - Ssang Yong Kyron ми се видя по-рискована от Captiva-та. Бъдещето ще покаже дали не съм сбъркал.





Тема Re: 1 година с Каптивата [re: Bлaдo]  
Автор DeathKnight (undead)
Публикувано11.02.08 10:48



и честно да ти кажа изобщо не ми я похвалиха каптивата, когато ги питах. понеже и аз забелязах, че бързо-бързо се обзаведоха с нови каптиви реших да поразпитам, но не са очаровани от представянето на колата

аз също се отказах от каптивата като вариант, а така ми беше харесала "на първо четене"... жалко... явно ще трябва да стискам зъби и да събирам $$$ за нещо друго (най-вероятно JEEP)

Днес е по-зле от вчера, но пък е много по-добре отколкото ще бъде утре...


Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.