Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:33 31.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Атанас Величков...нови [re: torlakov-93629]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано13.07.22 18:29



боро чушкар -> борис чушкаров /дето уж бил псувал на майка някакъв български генерал/
страшо пинджур -> страхил пинджуров /син на войводата от вморо димитър пинджуров, кръстник му е чернопеев/

явно не са искали имената им да звучат български по някакви македонистки причини /а може би и не са били чували за наставката -ски/

иначе има и вардарски комуняги с бащи или близки роднини свързани с вморо /както н. вапцаров в стара българия/.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Атанас Величков...нови [re: komitaO3]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано13.07.22 20:12



На баба ми брат, писал съм и преди, с леви убеждения, като войник , като правили блокади на шумкарите по Моравско(Сърбия) , цялата му рота ги пропускали.
Умира от менингит , при една такава , минавали реката през зимата. Впрочем , това е морело войската ни във войните основно, не сраженията ; един прадядо умира от слънчев удар по време на ПСВ.



Тема Re: Атанас Величков...нови [re: tormentor]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано13.07.22 20:14



Чушкар или тиквар , един от двамцата, е псувал баща си , че е българоман



Тема Re: Атанас Величков...нови [re: torlakov-93629]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано13.07.22 20:30



Нишете участват и в 2 операции против титовите партизани в Босна, представям си каква им е била мотивацията, далеч от дома, по ония чукари. Както знаем, операциите против Тито, до нищо не водят.



Тема Re: Атанас Величков...нови [re: komitaO3]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано13.07.22 20:37



Не знам дали за там е говорел със сигурност. Също не съм сигурен дали не е починал при второто ни идване, след септември 1994, защото прабаба ми и дядо ми са вземали “войнишка “ пенсия . Кой ще дава пенсии за гонене на шумкари ?

Към 1944 са давани надежди , че Тито ще реши проблемите между двете страни. А той се изживява като юго Наполеон .

Редактирано от torlakov-93629 на 13.07.22 20:38.



Тема Re: Атанас Величков...нови [re: torlakov-93629]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано13.07.22 20:46



Може и при второто. Дядо ми е бил картечар в бронирана кола или нещо като предходника на МТЛБ в 9 пехотен пловдивски полк, чак до Австрия се мъкне, доскоро една картечна лента се мантареше в къщи, взел си я за спомен.



Тема Re: Со години тук ми говоритенови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано13.07.22 22:16





некъв пък албанец се казва таравари.

циривири - таравари, нещо доста подобно ми звучат.
сашо, кажи си и ти тежката дума.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Со години тук ми говоритенови [re: tormentor]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано13.07.22 22:23



Бях чел някъде за, комай прилепско презиме Пичкамайчина...



Тема Re: Атанас Величков...нови [re: tormentor]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано13.07.22 22:29



Имаше инфо, че бързата кариера на Семерджиев след 9-ти се дължи на помоща, която оказва на Юго другатите при ликвидирането на Шатъров.
Като бехме деца идва и ни събраха да му слушаме партизанските години. Беше особено зловещ , ако видеше некой съученик да не го слуша.



Тема Re: Со години тук ми говоритенови [re: tormentor]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.07.22 08:44



циривири - таравари, нещо доста подобно ми звучат.

Вероятно. Все пак намерих един чешки интернет адрес за продажба на употребявани вещи (нещо като нашия Олх). Казва се Tara vari bazar. Пуснах го на гугъл преводач и излезе че е от хинди (е, произнася го като тара-вери базар






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.