Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:00 30.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!  
Автор nikolayds ()
Публикувано22.06.22 19:44



ГЕРБ ще загубят много с това си подмазване на ЕНП! Божо като го няма, Борисов съвсем се разпуснал. Очакват между какпките да минат, ама май няма да спечелят пак вота. Какво става в България?



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано22.06.22 19:55



Джумбиш става. Голяма веселба.
Правят сделка в момента, да пробутат ветото, срещу зелена карта, да се пробват отново. Индулгенции си купуват. От твоите хора.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: nikolayds]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано22.06.22 20:37



Турците ги разбирам, но Тиквата за пореден път показа, че е подъл измекярин...

Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила!


Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: nikolayds]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано22.06.22 20:54



Не си го чел, но вече си с мнение...



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: DannyDeVito]  
Автор nikolayds ()
Публикувано22.06.22 21:06



Тука не бяха ли пуснали точките на Френското предложение?
Ако това бяха точките -> имам мнение по тях.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: nikolayds]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано22.06.22 21:18



а примерния урок за цар Самиул чел ли си? /едно от важните приложения към протокола/.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tormentor]  
Автор nikolayds ()
Публикувано22.06.22 21:36



Извинявай, знам че е нагло, ама съм на работа и немога да го търся,
Би ли пратил линк или да го поснеш тук ...
Предварително благодаря.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано22.06.22 21:47



Знам, че не обичате ПИК обаче на нюзрида ми:





Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано22.06.22 22:49



Много грозна сценка.

Дори в предложението на Макрон да има нещо смислено, това спешно плонжиране раболепно е просто срамно. Но те са свикнали.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано22.06.22 23:01



Със сигурност, не съм особенно грамотен по подобни документи,
но ми се вижда в обобщение:

Македония е длъжна до една година да ..., в съгласие с България
България е длъжна да вдигне ветото.

Ако Македония не направи .... в рамките на една година, или България не е съгласна с направеното ... ще се решава от ????
Даже не е свързано с главите по преговорите. Да се отваря съответната глава, след като България е съгласна с "направеното по въпроса от Македония".

Един вид: "Човека взе парите и каз'а: 'ще видим' ".

Отново, прост човек съм, може да не разбирам нещо, ама това разбрах аз.
Ако вие сте разбрали по-добре и сте видели обяснете на невдеващият.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано22.06.22 23:11



Ами, така е. Оставяме на Макрон и ЕК да ни влизат в обувките. Което, нали ти е ясно, никога няма да стане.

Очевидно е защо се прави - идеята е да се подмажем на Макрон и Франция, на Вашингтон и останалите брюкселски бюрократи, които досега ни третираха като враг, а не като съюзник. И пак лайтмотивът до болка дебилен "Путин, та Путин".
Нашите политически коври не гледат как Макрон и Шолц се мазнеха на Путин, как му лапат парите, все нашето вето им е трън в очите.

Не сме нация като гърците. Съжалявам. Затова ще си сърбаме попарата на вечни гъзолизци и по-католици от папата.

Редактирано от goga на 22.06.22 23:11.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: goga]  
Автор nikolayds ()
Публикувано22.06.22 23:13



"как Макрон и Шолц се мазнеха на Путин"

Защо в минало време?



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано22.06.22 23:17



и сега вероятно, не им светя. Говоря за безспорни факти





Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано22.06.22 23:21



"Анализ на Виктор Канзуров за днешните събития:
Лицето Бойко Методиев Борисов клекна и обеща да пусне в преговорен процес с ЕС Република Северна Македония, в нейния сегашен, нереформиран и шовинистичен антибългарски вид и смисъл на съществуване.
С това, независимо от шикалкавенето на най-силната управляваща политическа партия ПП и прехвърлянето на „горещия картоф“ от Министерския Съвет върху парламента, има парламентарно мнозинство да мине в Народното Събрание на Република България т. нар. френско предложение за решение на спора между българската държава и РСМ.
Първите два документа на „френското“ предложение имат препратки към трети документ, който е ключов и най-важен, съдържащ двустранен протокол с конкретни изисквания към РСМ, от страна на България. Там нещата трябва да се решават двустранно и ако България е доволна как РСМ спазва договореностите в този протокол, дава „зелена светлина“ за всяка следваща крачка от присъединителния процес на югозападната съседка към ЕС.
Обаче в този двустранен протокол, подготвен от външните министерства с централи в София и Скопие, липсва силен фокус върху темата за културно-историческото наследство касаещо територията на РСМ и на цялата географска област Македония. Особено липсва като условие решаването на най-спорните периоди - краят на 18-ти, целият 19-ти и началото на 20-ти век.
Във въпросния протокол липсва и механизъм с който България да накара за напред официално Скопие и Комисията за исторически и образователни въпроси между двете държави, дори и да дискутират, камо ли да има реални резултати по темите свързани с премахването на историческите фалшификации.
Ако не се вкарат сега, поне ключовите няколко теми свързани с историята, с ясен времеви хоризонт за тяхно решаване в духа на зачитане на историческите извори, касаещ осъществяване на първа и втора междуправителствени конференции, после става почти невъзможно, защото официално Скопие (със сегашната или с друга още повече антибългарска власт), няма да иска, ще отлага и тупа топката както досега.
Именно, историята на българската народност в Македония се фалшифицира в РСМ. Откакто РСМ е създадена като комунистическа югославска република на 2 август 1944 г., тя подменя българската етническа идентичност на преобладаващото население на Македония в миналото, на 100-на възрожденци и революционери, на хиляди комити, четници, въстаници, на повече революционни и културно-просветни организации.
Тази подмяна ражда омразата и враждебността на политици и граждани на РСМ спрямо България и българите. Възпитаваните в духа на тази подмяна мислят, че България и българите крадат техни герои и организации, смятайки собствените си съграждани с българско самосъзнание за предатели и продажници.
Българското МВнР, ръководено от кадър на политическата партия Има такъв народ, не си е свършило добре работата. Липсата на фокус в двустранния протокол върху премахване на историческите фалшификации, е още по-трагична на фона на изявленията на външния министър на РСМ Буяр Османи, че няма да приеме никакви условия свързани с историята. През същото време държавният глава на РСМ Стево Коминтерната Пендаровски повтаря в още по-груб вид думите на Османи, позволявайки си да хули и плюе България.
Не на последно място, лидерите на двете най-силни опозиционни политически партии в РСМ, ДПМНЕ-Вальево/ДПМНЕ-Прищина и дясно екстремистката „Левица“, които много вероятно ще сформират правителство в тази държава след евентуални избори, открито казват, че няма да зачитат никакво споразумение с България, отправяйки сумати шовинистични послания по адрес на българския народ.
Включването на българите в преамбюла на Конституцията на РСМ, техното получаване на работни места на държавна служба на основа на етнически квоти, няма да реши проблемите с враждата и омразата.
Този капан (включването на българите в преамбюла на Конституцията на РСМ) във вид на основно българско искане от последната година, е залегнал на централно място във „френското предложение“. От самото начало беше ясно, че това е умело вкаран троянски кон, който да послужи за търговия „вафла срещу верига от магазини“.
Повече от една година казионните български медии, президентът Радев, неговият кабинет, вицепрезидентката Йотова, управляващата четворна коалиция, откъсналата се напоследък от коалицията на власт ПП ИТН, ни тероризират с тази тема като ключова, с помощта и на една група уж представители на българската общност в РСМ, като бели мечки разкарвани от едно телевизионно студио в друго и от един политически кабинет в друг.
Резултатът е на лице. Даваме верига от магазини, получаваме вафла. Може сега и тази вафла да бъде включена в преамбюла на Конституцията на РСМ, поименно заедно с всеки казионен и подмазващ се на българските политици македонски българин, обслужвал в съдействие със сумати полезни идиоти, промяната на фокуса на българската позиция по отношение на условията за евентуално начало на преговори на РСМ за членство в ЕС.
Надеждата ни е в съвестта на всеки депутат в Народното Събрание на Република България. Особено имат се предвид депутатите от партиите, които са за българско клякане пред антибългарския шовинизъм на РСМ.
Ако и това не проработи, остава официално и опозиционно Скопие да откажат да приемат „френското“ предложение, защото и в този му вид, без гаранции за спазване на ключовите български искания в двустранния протокол, предложението атакува някои масови разбирания в Република Северна Македония, залегнали в официалния исторически разказ и в образователната система на тази държава
."



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: komitaO3]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано23.06.22 00:20



Точно така. Само че нямаме друг ход. Или клякаме, или никога няма да ни питат.
Това е ЕС.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано23.06.22 00:46



Абе критикуваш ги нашите,
ама я погледни днес БНТ, бТВ и Нова.
Включих ги, нали за вота -> За Македония нищо. А правителството ходи по вода.

И ти персонално ме лъжеш :)

Ето я истината според всеки журналист:
* България по-добро управление никога не е имала.
* Киро номер едно, във вселената и в частност Европа.
* Икономика цъФти! Ще има 2 страни зад нас по ръст на БВП (ама не е сигурно, щото за сега сме последни).
* Инфлацията е заради Путин
* Запазен кредитен реитинг.
* Пътищата не се РЕМОНТИРАТ и ПОДЪРЖАТ от Година и половина. И това е добре, защото парите ще отиват за пенсии.
* Фискалният Резерва е над минимума по закон. За година от 15 на 8 е паднал, а 4 млрд е минимума, ама това е добре.
* ББР има печалба от 30 млн (при капитал 4+ млрд (ако си спомянам правилно), това е 0.08% печалба, супер бизнес), и е дала 800 кредита на малки и стартиращи компании (чети нема да се върнат на 90%, световна статистика)
* Реално Парите по Плана за Развитие няма да дойдат, обаче е виновен ГЕРБ и мафията (нищо че управляват от 1.2 години) и че не са приети (и написани даже, според ТД) нужните закони.

****
Абе всичко на шест, журналистите громят ОПОЗИЦИЯТА (демокрация, сър?)
и всеки дръзнал да каже 'абе може би...' -> мафиот, корумпе.

****
Въпрос от "журналист" към гласувал за оставката:
"Вие защо неискате пенсионерите да получат пари?"

към друг (от друг журналист):
"Защо хвърляте страната в катастрофа?"

БНТ: "За пръв път арестуваха бивш премиер", даже не споменават, че е незаконно (според съда), някак неправилно, незаконно е Премиер да дава заповед за арест... още повече на лидер на опозицията.

БНТ: "Падна първа жертва - парламентарният шеф" (защо падна, не казват)

БНТ: "Какво полужително напарви правителството?" към протестиращ:
- Ами почна да се чуства промяната, за 1 година, нищо конкретно, ама и за няколко пак няма какво да стане, обаче Киро е готин, щото съм му била на курса, безплатен и това беше бъдещето на образУванието в България" (да попитат някой от съседният минитинг - не)

БТВ: журналист: "Какво ще правите сега, като очевидно протестите ще почнат пак?"

*****
И това е във всяка телевилизия и всяко предаване.

******
Тази фондация, "Америка за България" с МОИТЕ пари отгледа невероятно грозна журналистика в България.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: NAVYBG]  
Автор nikolayds ()
Публикувано23.06.22 00:48



Брат, за миналата година според КП сме дали повече на ЕС от колкото получили. А досега за тази сме на 0.
Направо с подобни статистики, си струва да предадем баба и дедо.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.06.22 00:54



Демократската измет го сътвори това и Дьорд Шорош. 5 колона. Бяха изтръпнали Тръмп като беше президент, кинтите много им намаляха. При Байдън пак живнаха. Всъщност идиоти. Яки кинти свалят. Не са само телевизиите, цели сайтове съществуват само заради финансирането от "Америка за България", от реклами нищо не вадят. Създали са си някакъв паралелен свят, живеят си в него и се зомбират, че са цвета на нацията. Всъщност нарциси и сноби. Поне като излязат от време на време проучвания за доверието в новините на трите телевизии се вижда, че поне не целия народ пасе трева.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.06.22 00:55



То това което го взимаме от еврофондове и без това почти всичко се краде. Ама е пак някакъв вид захранване на икономиката. Поне добре че ни вземат излишъка на работна ръка, че иначе хептен бяхме погинали.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: komitaO3]  
Автор nikolayds ()
Публикувано23.06.22 01:26



Аз разбрах - народа доволен от бензин 3.70, кашкавал 30, сирене 20 и олио 7 лева.
(Цените ми изглеждат надути, неможе да е толкова)



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.06.22 07:52



Сиренето е 5,50лв., за 250г., така че не виждам защо се мрънка, всеки може да си купи





Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.06.22 07:54



Аз купувам сирене за 8,60 кг. (Карабунар). Турски кашкавал за 15 лв./кг. (доскоро беше 12 лв.) и турско олио за 5 лв.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: nikolayds]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.06.22 08:08



Офтопик. Ся ако ти кажа, че тези стойности наистина са леко надути, добре, че не е клуб 40-50, където веднага негова светлост админът и още някои ще ми обяснят колко безнадеждно малоумна съм и как те ме мислели за наивна, ама аз съм просто много тъпа. Горе-долу такова нещо се случи, когато казах, че краставиците не са седем лева, а два, горе-долу колкото и в Москва в някакъв клип от две седмици преди това.

Иначе че цените се вдигат, не е лъжа. Бензин наливах преди дни за 3,30, сирене се намира без проблем и за 10-15 килото, кашкавал - аналогично, зависи от сиренето и кашкавала. Че се вдигат цените и няма изгледи да спрат, така е. Но е известен похват и това да попреувеличиш малко, че да засилиш още повече усещането за разрив с нормалния свят, а пък после който прави забележка за дребни разлики, да изглежда смешен. ;)

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре..."

Редактирано от MupaM на 23.06.22 08:13.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.06.22 08:21



Бензинът и нафтата са мерило за отминалото управление. При цени на едро като преди една година, сега нафтата е с лев и 10 ст по-скъпа на литър. Ебати и шебеците и ще ми говорят колко успешни били.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: cumanich126454]  
Автор nikolayds ()
Публикувано23.06.22 08:50



Предател :) Еничар! Подкрепи българското!
(Забележи кой го казва :) — руснаците ми викаха ‘колбасник’



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: nikolayds]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.06.22 09:50



Има сирене от 10-12 лева, кашкавал от 15, олио по 4,50- 5,00....



Тема Общо-взетонови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.06.22 09:57



Коментарите са, че френското предложение не дава твърди гаранции, но е най-доброто, което може да се постигне на този етап. Нещо като лятото на 1915 г уж: даваме ви малко, но е сигурно, иначе, ще изгубите всичко.

Грозен пазарлък. Със сигурност нашите национални интереси ще пострадат. Въпросът е с колко. Чехите са северняшко-югославски подводници. Те пък хептен няма да ни предложат нищо.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: nikolayds]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано23.06.22 10:18



Не се връзвай на мантрите на радикалите и путинистите у нас за телевизиите и журналистите. Има недобросъвестни, както и обслужващ (то навсякъде ги има, включая при вас) персонал, но най-добрите ни журналисти си остават работещи все още в БНТ, bTV и НОВА.
Само двама за пример и спирам: Б. Василев и С. Иванов.



Тема Re: Общо-взетонови [re: goga]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано23.06.22 10:21



Не е задължително да пострадат, а и никак не е ясно дали Скопие ще е О'к с това.
При правилно изиграни карти от наша страна, топката отива в тях.
Да видим...



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: nikolayds]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано23.06.22 10:28



леко те бъзнах. няма го тоя урок /само се споменава в т.нар. протокол/.
и на мен ми беше интересно дали може да се намери от някъде.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано23.06.22 10:36



канзуров изговаря някои от основните притеснения, които и за нас тука станаха ясни през последните няколко дена. и също като нас използва ключовата дума "клекна" /която между другото беше пусната в обръщение от каракачанов преди 2-3 години/.
иначе лъч надежда в последното му изречение:

Ако и това не проработи, остава официално и опозиционно Скопие да откажат да приемат „френското“ предложение, защото и в този му вид, без гаранции за спазване на ключовите български искания в двустранния протокол, предложението атакува някои масови разбирания в Република Северна Македония, залегнали в официалния исторически разказ и в образователната система на тази държава.

въпреки че аз смятам, че македонистите ще приемат "предложението".

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Общо-взетонови [re: kuduger965O6]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано23.06.22 10:36



И като потвърждение на думите ми, един добър анализ на ситуацията:





Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: nikolayds]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано23.06.22 15:22



Аз и поради това все повече ме избива на евроскептицизъм. Щом ЕС натиска своя член да се нагоди към кандидат-член, WTF? И то, при положение, че българските изисквания са чиста проба про-европейски и хуманни!?! Мисленето, че като подаваш кинти и правиш някакви джиджи-биджи бизнеси рисуваш дадената държава по свой терк претърпя тотално фиаско с Путин и Русия. Умилкваха му се, увеличаваха зависимостта си от руските енергозиточници и сега един четвъртит им/ни навлиза! Така или иначе еврогейовете не разбраха, че този начин не работи, сега пак ни натискат, за да проработило в РСМ? Как може да се спъваш 2-3-5 пъти в един и същи камък? Но всъщност, нека вдигнем ветото, те във вукойебината няма да се съгласят. И никакви европреговори няма да свалят антибългаризма, докато РБ е тотален шит и с ниска и калпава икономика. Когато България стане нещо, като им поизкупи икономиката, те сами ще станат отново българи. Не знам дали го писах вече, един цитат за фрнаското предложение и френската любов. Хубави, но нерепродуктивни.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: nikolayds]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.06.22 16:33



Макетата казаха не на френското предложение:

Редактирано от komitaO3 на 23.06.22 16:35.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано23.06.22 16:53



Изпревариха ни заради егото на Киролена. Сега и да потвърдим - кел файда.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано23.06.22 17:26



не окончателно. ще клекнат и те.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.06.22 17:32



Ковачевски се кара на Петков в Брюксел. Срам.





Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: komitaO3]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано23.06.22 17:43



Стига де, хванати бяха за ръце. Наливаш масло в огъня, сеирджия такъв.





Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: Darkages]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.06.22 17:52



Ем кво да права





Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.06.22 18:44



Драги Георгиев:

Не съм прочел френското предложение и не знам какво съдържа, но всичко, което бе съобщено за работата на Комисията и съдържанието на текстовете, които са приети за общото честване на цар Самуил, е абсолютно неточно, заяви съпредседателят на съвместната Македонско-българска комисия по историческите и образователните въпроси Драги Георгиев във връзка с френското предложение и двустранния протокол, в който, както твърдят, се искат промени на историческите личности от наша страна в учебниците, съобщи специално за БТА агенция МИА.





Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: cumanich126454]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано23.06.22 19:01



Моля да ме поправиш, ако бъркам. Подписания с фанфари договор август 2017 бе последван от създаване на ист. комисия и тя почна с прилични темпове нормално работа. Самият Драги Георгиев има наистина добри трудове за ВМРО и специално за Гоце Делчев, превел е османските архиви. Бе постигнато и съгласие за Самуил, това тука той лъже като циганин. После нещо се случи, нещо изведнъж се счупи. Може би година след Договора. Очевадно, някой ИЗВЪН Македония натисна едно копче. И се почна с проблемите.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: NAVYBG]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.06.22 19:27



После нещо се случи, нещо изведнъж се счупи. Може би година след Договора. Очевадно, някой ИЗВЪН Македония натисна едно копче.

Факт е, че се счупи нещо у Драги. Не съм сигурен дали външен фактор е допринесъл за това или се дължи на натиск от местната политическа класа.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: NAVYBG]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.06.22 21:35



Европейският съюз показва, че е една куха фасада откъм принципи и ценности - за едни може, за други не.

Нашите национални и исторически комплекси, съчетани със сервилна и не особено умна външна политика, ни водят до настоящата ситуация. За държва като нашата е нужен много мъдър и хитър водач, който да компенсира икономическата ни и военна слабост с умело лавиране, без да забравя изначалните национални задачи. Такъв не виждам. Има два типа: евро-комсомолци и кресливи анти-западняци чисти олигофрени. И двата са опасни за България.

Та, в този смисъл мъглявото френско предложение, което всъщност не е никаква наша победа, а по-скоро загуба или патова ситуация, си е победа на фона на сатъра, който по принцип ни чака в такава враждебна обстановка сред съюзници-вълци.

Редактирано от goga на 23.06.22 21:44.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: cumanich126454]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано23.06.22 21:47



Всички са един калъп. Ванчо Георгиев какъв е? Нали и той е превел десетки книги, после напусна в знак на несъгласие... Коминтерната днес се изцепил, че така не били унижавани дори от Гърция... няма такава наглост и дебелоочие.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: Darkages]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.06.22 22:02



И на фона на тая наглост разни издигнали се, нали, над ганьовщината и простотията българска изтънчени нашенци ни обясняват как ние сме лошите, боклукът в тази история.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 23.06.22 22:03.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.06.22 22:06



"Лавиране" не звучи много гордо. Сигурно е подходяща дума за назоваване на това, което се прави в дипломацията, или поне ние, лаиците, така мислим, обаче не ми звучи гордо.
Двата типа са вредни и двата, съгласна съм.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 23.06.22 22:08.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано23.06.22 22:06



може и на него да е "обещавал" разни неща, дето не е изпълнил.



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: goga]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано23.06.22 22:16



Кочева, Павлов и Овчаров по френското предложение:



А междувременно, Украйна и Молдова ще започнат преговори:

Редактирано от kuduger965O6 на 23.06.22 22:19.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.06.22 22:21



Не е гордо, но такива са реалностите. С гол гъз - чифте пищови


Имаме някаква много погрешна представа за себе си и държавата си - че сме някакъв фактор - такъв сме престанали да бъдем преди 80 години, доколкото и тогава сме били.
Сега сме пълен разграден двор, затова разни евро-чиновници могат да ни разиграват както си искат - нямаме никакви смислени аргументи, за тях сме просто суровинна база и второкачествен придатък.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: MupaM]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.06.22 22:28



Третите братовчеди са и по-провинциални, и по-балканци, и бивши югославяни на всичко отгоре.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.06.22 23:00



100%. Киро говори с 5 лъжи в минута.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано23.06.22 23:03



това за хитър и мъдър водач - действително щеше да ни реши доста проблеми особено с македонисткия въпрос. и със сигурност щеше да компенсира донякъде за бруталнотото качество на "матряла" на всички други нива.
но не би. хем "лидерите" ни са пълни тъпанари, хем всичко останало е жив зян.
примери само покрай последните събития по македонисткия въпрос:

политици - жив зян. махленско ниво и дебилни изказвания от тип "гаранция-франция" - тоя случайник се опитваше да адресира некакви лумпени с подобни кухи фрази или да отврати хора, които могат да видят пълното му малоумие и неразбиране на въпроса. на тоя идиот дето не може да даде смислено обяснение защо не подкрепя "френското" предложение, министърката му дето уж я е излъчил, днес обясняваше защо трябвало да го приемем същото това предложение. добре че го послушах отгоре-отгоре това заседание на комисията по външна политика днеска, че да ми се изяснят някои неща. и слушам там какви тъпи въпроси задават на генчовска някои от членовете на комисията - тия от улицата ли бяха хванати, или се очаква поне малко от малко да разбират от външна политика и в частност от македонисткия въпрос, не разбрах.

журналистика - жив зян. тия 5 дена не могат да разберат за какво става дума. тоя прословут "протокол" не го разбраха от къде идва и че не е никакво ново споразумение, а нещо предвидено от самия договор. и че всъщност не става въпрос само за един отделно взет протокол /в случая последния неподписан такъв/, а за всички такива протоколи от междуправителствените заседания предвидени по договора /дето аз до вчера се чудих за какво пише "протоколи" в рамката/, хубаво, че днеска генчовска в прав текст го разясни това, че да ни светне. друго нещо - генчовска го чете на заседанието доклада на външно за "френското" предложение. и още в началото заявява че ние сме в много по-силна дипломатическа позиция от македонистите и че някак между другото нямало никъде някакви формални превила, че в преговорната рамка не можело да има билатерални въпроси. ха!? че то това е основната опорка на македонистите от поне една година, бе. тръбят го под път и над пот, медиите го излъчват катадневно, всякакви платени институтчета и нго-та ни проглушиха ушите с това /уж било и някаква полуофициална позиция на германия и австрия, ама без това да им попречи да са ок с "френското" предложение/. и сега големия въпрос е, ами къде е нашата тъпа журналистика в случая и защо няма контраопорка да бие македонистите... ами как ще има, като нашата ялова журналистика всъщност няма нито едно оригинална контра-опорка дето се откроява над изтърканите и беззъби клишета.
та те така.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.06.22 23:10



Не знам дали има връзка, но само да споделя. От едно време слушам дарик и хоризонт. И напоследък ми прави впечатление направо откритата про-Киро пропаганда на всякакво ниво - от политически предавания като "Седмицата" до сутрешни вицове и лаладжийници. В Дарик се канят открай време само типове като Дичев, Дечев и Бечев. Чудех се откъде идва тая аномалия и ми светна - в една коментарна рубрика преди обедните новини накрая пуснаха заставка "излъчено с помощта и финансовата поддръжка на "Америка за България". Това е добро обяснение. Частните медии имат нужда от свеж финанс - става или през управляващите, или през такъв тип фондации и лобистки сдружения. Държавните медии действат на подобен принцип, макар там по презумпция би трябвало да има гледна точка и нейната контра. В БНР го има засега.
Така, че не е толкова до компетентност, а до заинтересованост. Никой журналист не е сам по себе си. Той е на заплата. А медията му се нуждае от реклама или спонсорство.

Редактирано от goga на 23.06.22 23:13.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.06.22 23:14



Повечето реално са хванати от улицата. Така е устроена политическата система. Главатаря, а в повечето случаи посоченият за главатар, подбира тъпички и амбициозни, но послушни папуаси, които ще гласуват и говорят това което им се спусне. Винаги има изключения, но бързо ги сдъвкват и изхвърлят.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.06.22 23:19



Киро на калъп да го хванат, ще каже: "Не е това, което си мислиш"





Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: goga]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано23.06.22 23:28



След кратко изчисление излиза, че до 1942 г. сме били фактор. Ма верно ли? Даже и на Балканите не сме били фактор. Кога не сме били "второкачествен придатък"? Цар Борис III се е чудил как да угоди на Великите сили. Хем с Германия, ама никога срещу русия и т.н. Лавиране, ама това не те прави фактор. Днес с какво сме по-малък фактор от преди 80, 90 или 100 години? По-слаба армия, спрямо съседите - да. Но нали за това сме в ЕС и НАТО. С турската и гръцката армии няма смисъл да се съревноваваме. С румънската също. Но на политическата сцена гласът на България може много повече да бъде чут, отколкото преди 100 години. България си е един съвсем нормален фактор. Унгария да не е по-голям?

***
Слава Україні!



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: goga]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано23.06.22 23:30



Не може да свикнеш с този начин на изразяване, но това не е проблем на Киро, а твой.
По време на първата си година престой в Канада, се чудех на ведрите физиономии, честите усмивки и откровеното, понякога наивно говорене. Не бях сигурен, къде съм попаднал. След още половин година, бях започнал да свиквам, а изглежда и поех от наивността на канадците. При идването си за малко в БГ, станах жертва на дребна измама, при това в бизнес, с който се бях занимавал професионално. При връщането си, всичко това в началото, бе спряло да ми прави впечатление, а след още две години, когато се прибрах отново за малко, мои наблюдателни приятели, забелязаха и споделиха с мен, че виждат необичайни промени в излъчването ми и неща, които в началото аз виждах у канадците.
Когато се прибрах окончателно след 5 години, вече ми правеха впечатление дори неща в отношенията между майка ми и баща ми, които по-рано никога не съм забелязвал.
В този момент разбрах, че промените в мен са необратими, а балканското май е останало някъде далеч.
Киро стана моя човек, от както се фокусирах върху него с всичките му грешки и недостатъци. Не мисля че грам лъже. Консултирай се с политически психолог по въпроса.

Редактирано от kuduger965O6 на 23.06.22 23:33.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: kuduger965O6]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.06.22 23:38



За кое не лъже:
а/ гражданството
б/ ръката върху дупарата на Ленчето
в/ завода за електромобили
г/ цената на бензина и нафтата
д/водил паралелни тайни разговори по темата СМ и е поемал ангажименти
е/завършил Харвард
и т.н...
Ти си избери



Ти си много наивен. Киро има физиономия и излъчване на патологичен лъжец. Само, че не го прави умишлено и преднамерено. Просто такъв му е типажът - чаровен, сладникав и лъжлив.
В старт-ъпите е плюс, но като си на показ пред цяла държава, започва да дразни



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: Amateur]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.06.22 23:41



Ми, били сме нещо - поне в Кавала и Скопие е имало български войски.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.06.22 23:41



Борис си позволи няколко пъти да откаже войски на Хитлер на Източния фронт, както и да спаси българските евреи. Водеше преговори за сепаративен мир с англосаксите. Не прекъсна дипломатически отношения със СССР. Прекърши военните клаузи на Ньойския договор с военните маневри в Попово в 1937г. и стартира превъоръжаването на българската армия. Практически Царство България, като съюзник на Хитлеристка Германия е имало в пъти по-голяма независимост, отколкото имаме в момента.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: goga]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано23.06.22 23:53



Верно е, наивен съм (отдавна го предпочитам пред мнителен). Между другото Киро също!
Всичките грехове, които му изброи или не са негови или не са грехове.
Инак това, което описа за излъчването му и визията, пасва чудесно на Тръмп и със сигурност са негови характеристики, не на Киро.
Същият съвет - намери политически, а може и просто психолог. Полафи си с него по тази тема...



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано24.06.22 00:02



Независима (на ужким) и много по-уязвима, както става "практически". Какъв е резултатът от тази привидна независимост? Иначе превъоръжаване си трябва и днес. И май никой не ни пречи.

***
Слава Україні!



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано24.06.22 00:08



И защо ми даваш като пример 1937, след като 1944 е само 7 години по-късно?

***
Слава Україні!



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано24.06.22 00:11



Ми щот това ми е кеф да ти давам за пример. Не разбрах, оспорваш ли с някакви аргументи по-голямата оперативна самостоятелност на хитлеровия съюзник Царство България, спрямо сегашната Република България и натиска за ветото или ще изместваш темата в друга полоса?



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано24.06.22 00:22



Да, оспорвам. Оперативно сега можем да си правим каквото си поискаме. Между другото България влиза в Македония под натиск на Хитлер, а не от оперативна самостоятелност. И не знам за какви полоси говориш.

***
Слава Україні!

Редактирано от Amateur на 24.06.22 00:23.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано24.06.22 00:43



Полосите са, че според теб това да откажеш да предадеш евреите си, да откажеш да изпратиш войски на източния фронт и прочие е зависимост, а независимост според теб е да си прекратиш договора за доставка на газ, при пълно противопоставяне на бизнеса, да доставяш тайно оръжие на Украйна, при масово желание за неутралитет, да правиш всичко възможно да вдигнеш ветото, под чужд натиск. Има ли смисъл въобще да влизам в диалог с теб?



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tuzlija-179435]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано24.06.22 09:06



и по-провинциални, и по-балканци, и бивши югославяни

Накратко: сръбски цигани





Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: sofijanec]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.06.22 10:13



По речник и манталитет - има нещо вярно



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: sofijanec]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.06.22 10:20



Мен ме е яд за онова, което се говори медийно у нас и там, за начина, по който се представят нещата, да не кажа "проповядват", за начина, по който се прави опит да се оформят идеите и убежденията там и тук - почти противоположно и все ние да сме лошите. Не коментирам кой е наистина по-голям селяк (всички сме селяци и ганьовци, да речем). ;)

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 24.06.22 10:21.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано24.06.22 10:55



от гръмките точки, които обяви ковачески, ми се струва им стига малко по две от тях за да клекнат - тая за езика, която предполагам може да се коригира чисто пунктуационно /т.е. да нямат там фусноти или звездички/ и другата е за момента на вписване на българите в тяхната конституция. както е сега, това се изисква преди първата междуправителствена конференция /която се смята за формален старт на преговорите/, а те ще искат да е преди отварянето на първия преговорен клъстър /който е фундаменти/. освен очевидната пиар причина тука за действие след формалния старт на преговорите, мисля че има и няколко други по-тривиални. първо си мисля, че след пмк, македонистите могат да почнат да цуцат от присъединителните фондове. другата е, че до момента на отваряне на първия клъстър ще има поне 1-2 години, тъй като ще трябва съответната техническа подготовка. т.е. това се отлага за едно малко по-далечно бъдеще /с някакво поуталагане на страстите там/, което може всъщност да е към 2024, когато са парламентарните избори там и глупаците дупемене на сърбомана мицко ще трябва да сърбат попарата.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано24.06.22 11:22



всъщност сега го четох тоя османи дето разправя нещо съвсем друго - македонистите не искали това за протоколите да бъдело изобщо част от рамката (частта в квадратните скоби):


including the Prespa Agreement with Greece and the Treaty on
Good Neighbourly Relations with Bulgaria of 2017 [as well as the bilateral protocols4
to implement it],


което е всъщност най-ключовия момент в цялата рамка за нас. та да видим колко ще се репчат срещу това, в крайна сметка уж приемат договора да е в рамката, но пък реалното му изпълнение, което знаем колко им е през оная работа, се вкарва в десета глуха.
така или иначе, сега като одобрим тая рамка, ще има одобрена рамка от целия ЕС и македонистите могат да продължат да се репчат, но тоя път на ЕС, а не на нас.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tormentor]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.06.22 12:35



Това е зорът - ако може хем да цуцат фондове, хем да не се отварят ' кон источниот и западниот сосед'.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано24.06.22 13:31



ветото падна.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано24.06.22 13:43



Аз нали ви казах

. Още преди 2г.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано24.06.22 14:45



ами не ти повярвахме тогава.


на ход са македонистите. да видим дали ще издържат на френския "натиск" или и те ще клекнат.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано24.06.22 14:56



Продължавай сега и да питаш, защо не се пънахме така на Гърция. С какво тези българи са по-различни от Банат, Трансилвания, Бесарабия, Тракия, вранско, пиротско.

Перфектни са ти.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: kuduger965O6]  
Автор nikolayds ()
Публикувано24.06.22 16:57



От горните, единствено верното за Тръмп е, че не е завършил Харвард.

****
Преди време те питах, един реален случай на расизъм от Тръмп, или защо Тръмп е расист, при изброните реално направени крачки за подкрепа на малцинствата, резултатите от тези крачки, символичните жестове и даже в личен план.
Същото е и за КП — отново се консумира медиен продукт, подкрепен по гьобески за 100те повтаряния.

****
Гогата горе е дал само някой всеизвестни лъжи и поведение наказуемо с уволнение във ВСЯКА фирма. За политика не говорим. И последваща кенселация, съдебни дела и публично освиркване. За парапета говоря, че да е по—ясно.

******
А има и откровено предателство:

Назначаване на човек в Булгаргаз, който 1 минута след назначаването си продава голяма част от нашият резерв, чрез фирмата в която е директор, до преди минута.
Това би било просто корупция, но малко по—късно почна войната.
Русия ни спря доставките а газовото находище, оставено му почети пълно е станало на 17%. Все още немога да повярвам, че е Верно.

****
А има и комични клипове, които незнам дали са верни. Като това с посрещането му в Ямбол май беше, от баджанака. Или невероятнто непознаване на географията в България и то след десетилетие и половина.
Отказвам да повярвам, че можем да обсъждаме сериозно човек предлагащ магистрали от Шумен до Враца и Благоевград, втори мост над Дунав, множество тунели под Балкана. Максим Уатърс спрямо него изглежда като титан на мисълта.

Но какво разбирам аз.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: nikolayds]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано24.06.22 17:07



Попаднал си на някои нелицеприятни за него лапсуси, гафове и невежество, което никой не го отрича, даже самият той.
Но аз казах преди време: това са поправими неща, сяда - чете, обикаля родината си, за да я обикне по-силно, малко история в свободното си време или просто общуване с експерти и нещата си идват на място.
Не така стои въпроса с възпитаниците на Москва. Там нещата са непоправими...

А Тръмп много ще ми е интересно, ще се кандидатира ли за нов мандат и има ли шанс да спечели отново номинацията на републиканците?



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: kuduger965O6]  
Автор nikolayds ()
Публикувано24.06.22 17:41



На 45 години да незнае географията (базова) на България? И е премиер?
Това да не е място на което да учи базови знания и обща култура. Как въобще го сумираш с възможност да е премиер или даже депутат, незнам. Все едно аз като програмист да уча какво е алгоритъм след като са ме наели.

За аморалното му поведение и #metoo моментите …

За откровенната шуробаджанащина, нещо което преди две години беше немислимо.

За некомпететността въобще не става дума, че там има примери и от миналото, въпреки че от 130 години, 7 войни и 2 нац. катастрофи, окупация, бомбандировки — само при КП пощите спряха*. А в исторически контекст в САЩ всичко почва от една гербова марка (тогава щамп).

За Тръмп незнам. Много вода има да изтече. Но определено няма да има кандидат осъден, че е нарушил конституцията, заповядал незаконен арест на опонент** или с видео хващаш парапета на подчинена. Впрочем и двете показват морални

качества и поведение. Лесно различимо и в другите сфери.

* освен роднините пенсионери да ме лъжат. Нямам от първа ръка инфо.

** ако Тръмп беше заповядал арестуването на Клинтън, не само че нямаше да му се почини ФБР, ами и Тръмп 1 час след като съдя отсъди, че е било незаконно, щеше да е аут. Ами то и Путин не си го позволява, ами поне някое обвинение скалъпва и то с години го гради. Пример с Навални. Наш КП бетер Путин, добре че имаме още конституционни механизми за защита.

Просто невероятно е, че има хора още оправдаващи КП.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано24.06.22 19:36



сега, без тая преговорна рамка да решава всичко /и с изгледи да не реши много/, но все пак. макрон вече бие тъпана, благодари на нашите, поздравява македонистите /демек и те трябва да се кефят вместо да пикаят газ/.
а македонистите с типичната си наглост взеха да се пънат за протоколите, които са ключовата част за нас. така като гледам, македонистите нито имат шанс да сменят нещо тука - все пак от "европата" не са толкова кухи и ще им зададат логичния въпрос - как аджеба приемате договора, а не произтичащите от него протоколи!?
та македонистката позиция в момента е супер тежка. защото алтернативата да не приемат ще ги удари много тежко тоя път - първо са срещу целия съюз, който вече е на ръба да загуби търпение, а на всичкото отгоре българското решение за падането на ветото идва с цената на паднало българско правителство. което ще им бъде повторено многократно в идните тежки дни на сблъскване с жестоката реалност.
моята прогноза - македонистите клякат.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано24.06.22 20:03



Мисря че ние печелим от така стеклата се ситуация. Вечно вето беше пълен абсурд, както и самото вето, знаем че беше на инат, неща като безсилие, че нищо не можем да променим. Сега имаме интернационализиране на проблема, извеждането му и под чуод мониторинг. Всичко е добре, когато завършва добре. Няма що да се кахърим и тюхкаме. Всякакви клетви за предателство са напълно несъстоятелни. Добре стана, че ние първи приехме френското споразумение. На северджаните им влезе четвъртит грузински. Трябва търпение и по-възможност повече хора тип Наум Кайчев напред и по-малко ястреби. Со кротце, со благо. Добър кютек им хвърлихме 2г., да треперят. Ако пък и тяхното правителство падне и дойдат Дупи Ме МеНе, то сеира остава за нас, ние вече си измихме ръцете.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: komitaO3]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано24.06.22 20:44



мда, има ги тия положителни моменти. в смисъл не бих казал, че ветото е било абсурдно на тоя етап, все пак беше единствения ход от немай къде, за да се борим с македонистката наглост и бепардонност при пълната гаргара, която си правеха с договора и с историческата комисия. със сигурност имаше "умора" от ветото, което и мене ме притесняваше, че ще натежи при първото що годе ставащо предложение. мисля че първата реакция на хр. иванов беше точно такова нещо /още преди да беше видял нещо за протокола/.
както и да е, "топката" вече не е в нашето поле. силно се надявам, че на "европата" ще им стане ясно сега с македонисткото пазарене около "протоколите" как си правят устите и шикалкавят и как им действа системата да дават празни обещания и после нищо не изпълняват. а в случай че се осмелят да откажат мисля, че ще им лепнат статуса на "пария" и ще ги поставят на истинското им място в задния двор на европа и балканите.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано24.06.22 21:04





добро изказване на колев тука - много добре им влиза с контраопорката, че ще влязат в изолация ако не приемат предложението /което македонистите развиваха за нас последните две години/. и още по-добре пунтира османи като му повтаря почти същите фрази за това как политиците да действали отговорно според височината на задачата /почти същите "заръки", които даваше османи до преди дни на нашите/.
а и простокиро между другото им вкара подобни лафове по-рано /да покажели храброст и т.н./ - едно от много редките му добри отигравания, без да си кривя душата. /разбира се, стратегията с техните лафове по тяхната глава, трябва да ни е стандартното оръжие/.
и да не забравя - макрон доста добре ги поздравяваше с падането на ветото.
до момента много добри и тънки гаргари с македонистите

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tormentor]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.06.22 21:59



...да покажеш и храброст...
'Бидете мажи - си признаjте дека сте педери !'...



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: nikolayds]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано25.06.22 12:02



Ники, какво чуваш и какво виждаш ти от там?
Какво аморално поведение от човек, който нито може да купиш, нито да заплашиш!
Не е зависим от никого, което за БГ си е постижение. Ти живееш в Щатите и точно тази психика трябва да ти е позната.
На Балканите, не само в България, рядко се среща.
А за шуробаджанащината при ГЕРБ и при Радев даже няма да отварям темата, защото е отвратителна. Имам рода, която се облажиха до покрай ББ и сега колкото и грешен да е, няма да го оставят. Това е действителността.
А ако искаш при КП, не се надявай на "това" или "онова"!
Най-накрая западния модел взе да си проправя път, поради и което са яките и обикновено безпочвени нападки...



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tormentor]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано25.06.22 12:10



Да, отигра го добре бившия премиер (тук и Генчовска, въпреки некои противоречия).
П. Колев чудесно го анализира!
С комита рядко напоследък сме на едно мнение, но тук на 100% е такова.



Тема Re: Далибор Станковиќнови [re: nikolayds]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано25.06.22 14:56



Каков апсурд? Правда за екстремен национализам и фашизам. Е, драги европски господа, затоа Европската Унија ќе заврши на буништето на историјата, но нејзиниот крај можеби ќе биде пострашен од распадот на поранешната Југославија





Тема Re: Далибор Станковиќнови [re: cumanich126454]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано25.06.22 15:43



тоя сърбин що мяза на татарин.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема а сега, денови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано30.06.22 23:38



Шах с пешката:



https://dnes.dir.bg/politika/v-poslednata-minuta-makron-e-vnesal-promeni-vav-frenskoto-predlozhenie-pendarovski-e-dovolen

Въпросът е кой ще се окаже жената във връзката



Тема Re: а сега, денови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано30.06.22 23:48



в севмакедония се разиграва някакво театро в момента целящо да оправдае клякането им. в рамката нява да се среща думата "протокол", ще има някакво дообяснение за язикот и промените в конституцията ще се "прехвърлят" до момента на отвваряне на първия клъстър. утре и в близките дни се очаква неистов вой откъм скопие.



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: а сега, денови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано30.06.22 23:56



На мен само ми е чудно как може България вече да е одобрила текст и постфактум той да се променя. За променената версия парламентът не е гласувал.



Тема Re: а сега, денови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано01.07.22 00:09



гласуването не беше за тоя текст а за текста плюс определени модификации /4 на брой/. доколкото сегашните промени съотвестват на тия четири точки нещата са ок. макарон рече, че простото и радев са приели вече последната версия /разчитаме на втория тука, макар и путинист, щото първия за чеп за зеле не става/. генчовска направи изказване в същия дух.
между другото първата междуправителствена конференция за албания е вече насрочена. така че сценария с театрото е вече ясен.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: а сега, денови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.07.22 00:15



Дано си прав.
Звучи малко несериозно обаче.



Тема Мека капитулациянови [re: nikolayds]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.07.22 07:31



https://www.youtube.com/watch?v=Et0e7XT3w1M&t=6s



Това предложение ще последва съдбата на договора от 2017, ако в Скопие са достатъчно умни да го приемат



Тема Re: а сега, денови [re: tormentor]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано01.07.22 08:39



" простото и радев са приели вече последната версия /разчитаме на втория тука, макар и путинист, щото първия за чеп за зеле не става/. генчовска направи изказване в същия дух."

Колега, не влизай в опорките на некои люге, кои бунат кошера, щото интересите са им яко разклатени.

Логика - Радев се гънеше като змия на френското преддложение, дори бе по-скоро критик, Генчовска сдържана и както се разбра по-късно, конструктивна.
Локомотива бе "простото" по твоя квалификация и макар зад неговите действия да седи екип, той направи необходимото с Макрон (пак по квалификация "макарон") и сие. Сега друг ли ще обира лаврите, ако на финала има какво да се бере?

Същото за оръжието за Украйна. На БСП изобщо не им пукаше какво става по онези земи. Магаре на мост бяха. Добре, че Киро литна до Киев, та някак пробиха с формулировки.

Реакцията ма изнудването на "Газпром" - образец за поведение на тези, които следват да преподписват договори.

Сега пък сагата с дипломатите. Вместо благодарност и поздрав за бързите смели и безапелационни действия, кофи с пумия. Но той е железен и виждам, че точно това дразни...

Редактирано от kuduger965O6 на 01.07.22 08:52.



Тема Re: а сега, денови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано01.07.22 16:25



In view of the above, North Macedonia’s commitment to good neighbourly
relations and closer regional cooperation, including through achieving
tangible results and implementing in good faith bilateral agreements,
including the Prespa Agreement with Greece and the Treaty on Good Neighbourly
Relations with Bulgaria of 2017 as well as the annual reviews and measures for its
effective implementation under its Article 12
, in accordance with the Thessaloniki
Agenda for the Western Balkans adopted in June 2003, the Sofia Declaration of
May 2018 the Zagreb Declaration of May 2020 and the Brdo Declaration of
October 2021, the Council conclusions on enlargement and stabilisation and
association process from March 2020 and December 2021 and other relevant
Council conclusions.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: а сега, денови [re: tormentor]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано01.07.22 16:50



Не следя внимателно ситуацията, но сега зачитам че историята е отпаднала от преговорната рамка на Северна Македония с ЕС?





Тема Re: а сега, денови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.07.22 17:47



""Във френското предложение са дефинирани позиции за ясно и недвусмислено приемане на македонския език, както и протоколът да не присъства в преговорната рамка. Много важно - нашата позиция за по-нататъшно безусловно започване на преговорния процес и провеждане на междуправителствена конференция с ЕС също така е инкорпорирана в предложението, което ни бе предадено", посочи Ковачевски.

"Историческите въпроси няма да бъдат част от преговорната рамка", потвърди и вицепремиерът по въпросите на европейската интеграция Боян Маричич
."

Някой трябва спешно да се гръмне. Сам.



Тема Re: а сега, денови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано01.07.22 18:00



добре де, няма го "протокола", има ги само "решенията" по точка 12 от договора.

а в протокола какво пише:

Протокол от Второто заседание на Съвместната Междуправителствена комисия, създадена на основа на член 12 от Договора за приятелство, добросъседство и сътрудничество между Република България и Република Северна Македония:

Отчитайки развитието на приятелски отношения между държавите, основани на зачитане на принципите на равноправие и правото на самоопределение на народите,


дано само и хардкор македонистите му повярват на тоя маричич, че гледам вече вият на умряло:



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: а сега, денови [re: tormentor]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано01.07.22 20:43



Нещо ми намирисва тая работа...



Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила!

Тема Re: а сега, денови [re: jingiby]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано01.07.22 21:55



от протокола:

Двете страни направиха преглед на прилагането на този Договор, приеха мерки за подобряване на двустранното сътрудничество и преодоляване на възникналите в изпълнението на Договора въпроси

от рамката:

as well as the annual reviews and measures for its
effective implementation under its Article 12


като гледам пълното съотвествие на думите, е ясно, че се говори за същите неща, които се отразяват в т.нар. протоколи. другото са каламбури за баламурници /най-вече в севмакедония/.
иначе предвид целия юрюш, с който се развиха нещата и почти единодушното "одобрение", което дойде от всички наши страни /и политически и неполитически/ и у мен буди някои притеснения.
поне има един положителен момент сега че ще се поуталожат нещата поне за едни 2-3 години, преди отново се стигне до нова ескалация след примерно 5-6 години /да сме живи и здрави и да видим какво ще стане тогава/.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: а сега, денови [re: tormentor]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано02.07.22 06:57



и ще ви стане ясно, че на практика французите не са променили това, което гласувахме.



Тема Re: а сега, денови [re: DannyDeVito]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано02.07.22 19:09



Някой лъже. И то доста нагло. И Османи днес каза, че влизането им в ЕС не е обвързано със спор за историята.

Да не се окаже накрая, че ние, "големите хитреци и умници" , сме прецаканите.


Ще ми се да вярвам, че в Скопие нагло лъжат за вътрешна консумация, но едва ли. Нали после ще ги линчуват.



Тема Re: а сега, денови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано02.07.22 20:48



Румен Овчаров освен за дипломатическите, газовите и ядрените въпроси се изказа и за македонската сага:





Тема Re: а сега, денови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано02.07.22 21:32



такова им е театрото, чети какво говорят от дупумене или оня "ковид вирус" димитров. не ми се ще да цитирам простокиро, но крайния резултат ще е просто "отлагане на ветото" /в случай, че напреднат достатъчно в близките 10 години и са близо до приемане/.
и не мисля, че ще ги линчуват, и там са "изморени" от ветото. а и имат "голямата" победа за езика, която им беше идеалната спасителна сламка.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: а сега, денови [re: tormentor]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано02.07.22 22:25



Не мога да разбера, защо толкова дълго повтаряхте това вето та вето, когато сега ветото е де факто институциализирано и от ЕС? Явно българската дипломация си е свършила работата добре през всичкото това време. Признавам, мислех си, че само партизанстват. ..

***
Слава Україні!



Тема Предложението катонови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано03.07.22 15:15



предложение, ништо ново. На кратко, “македонизма нема как да влезе в ЕУ“. Но, начина по които се опитват да ни го пробутат е искљочително гнусен. Имало нов предлог!?, бил подобар !?, много бил добар ?! НАшите са натиснали на МАкрон и тои видиш ти приел нашите исканија. Со исползване на јурисдически формален език, които нјам как обикновениа гражданин да разбере. Платили 10 тина „експерти“ по правото и ЕУ интеграциите и по медиите се размахват сас снимки от документа кадето никој без правен факултете та чак и тој не може да разбере какво пише и ни објаснјават как това опазвало нашиа идентитет език итн.
СРАМ та нема до каде !? СРАМ ! СРАМ !
С Преспанскиа им се изигра добре картата и американците ја свршиха работата след като нештата дојдоха на крачка от “нуклеарена хаварија“, но този пат наистина не виждам как и кои ште го наложи.



Тема Re: Предложението катонови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано03.07.22 16:05



Аз не виждам смисъл от такова безогледно лъжене. Независимо дали вашите лъжат вас или нашите нас - такива решения не може да се вземат с лъжа. Рано или късно ще лъсне. И тогава ефектът ще е обратен.



Тема Re: Предложението катонови [re: SashetoBE]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано03.07.22 18:07



ами да, малко тъпичък им беше театъра. ама като се замисля как пък по друг начин да го отиграят пред общество като вашето. в малко ли други абсурдни лъжи вярвате. или малко ли олигофрени от типа на мицоски, оня апасиески ли как се казваше, имате.
какво точно трябваше да ви кажат?

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Предложението катонови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано03.07.22 18:11



а кога ще им лъснат безогледните лъжи на македонизма и кога ще има връщане на вересиите. всички други лъжи са второстепенни.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Предложението катонови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано03.07.22 18:32



Пендаровски изрично каза преди малко, че приемането в ЕС не

е обвързано с историята. И, че комисията трябвало да решава, но не на всяка цена.
Мисля, че ние се успокояваме с договора от 2017, а северните го тълкуват другояче. Трябва да признаеш, че предложението на Макрон не е категорично ясно, позволява такъв тип извъртания. Мисля,че нарочно е такова.

Не мисля, че Пендаровски умишлено лъже тамошните. Той си вярва.

Редактирано от goga на 03.07.22 18:33.



Тема Re: Предложението катонови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано03.07.22 19:37



"ковидът" опровергава неумишлено лъжещия /щото си вярва/ пендароски



между другото и аз не бях обърнал внимание на тия точки 55 и 56, които "ковидът" споменава /между другото и той не е точен, защото тия точки са всъщност 47 и 48/ - за контрола на комисията и допълнителното включване на съвета тука /както го бяхме гласували в НС/.
значи, нашият договор е 90% за история. цялата дандания с ветото, беше договора да мине към рамката и да е част от условията за присъединяване на македонистите за да има поне някаква малка гаранция те да го изпълняват /защото ако не беше, тогава пък 100% нямаше да го изпълняват/.
аз и сега не съм особен оптимист за колко ще се помръднат нещата с историята, но има няколко поне временни положителни момента - първо, нещата ще се поуталожат и поуспокоят поне като начало. това "напрежение" покрай това вето, поне при нас ще изчезне. същото успокояване ще го има и при историческата комисия, където поне 2-3 години няма да им висят на главите. другото е, че в тоя период от 2-3 години се очакват и първите промени в скопските учебници, в частта за цар Самуил, което ще постави и първия прецедент на разчупване на македонисткия разказ. така че, ще видим лека полека как ще тръгнат да се развиват нещата.
между другото "ковидът" цитира един американски изрод "едуард джоузеф" /списващ във форин полиси и леещ здраво помия срещу нас/, тая е очевидно платен лобист на скопска хранилка, та трябва внимателно да го следим тоя антибългарски злобар, пък колкото и да е незначителен.
в заключение - македонистите клекнаха. съвсем скоро, до няколко дена ще приемат предложението. даже могат да го минат и през тяхното събрание с подкрепата на сдсм и всички албански партии даже и няколко от коалиционните партньори на сдсм да са против.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Предложението катонови [re: tormentor]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано03.07.22 21:08



Фашистът Апасиев, дето се прави на комунист, днеска е напсувал Стево Пендаровски на майка, при положение, че тя е починала преди 10 години. Пендаровски му е отвърнал , че е психопат. Според мен си е за освидетелстване...

Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила!


Тема Re: Предложението катонови [re: jingiby]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано04.07.22 09:18



Като гледам, сами ще си запазят ветото.



Тема Re: Предложението катонови [re: goga]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано04.07.22 09:27



https://bgnes.bg/news/psuvni-rugatni-i-palatki-v-skopie-sreshchu-b-lgaria-i-frenskoto-predlozhenie/





Тема Re: Предложението катонови [re: goga]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано04.07.22 09:37



Ще излезе, че има истина в това, че не искат да влизат в ЕС преди Сърбия.



Тема Re: Предложението катонови [re: tuzlija-179435]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано04.07.22 09:46



може и да не влязат преди сърбия, но преговорите ще ги почнат сега. сърбоманите от дупемене може да джафкат, но това няма да промени нищо, решението е взето вече.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Предложението катонови [re: jingiby]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано04.07.22 10:38



Офтопик. Като псуваш на майка, не можеш винаги да проверяваш дали майката е жива, пък и едва ли е различно обидно според това.

-----

"Европа подкрепя върховизма" - тва верно ли е някаква страшна обида?

И да не би да са се притеснили (не вярвам), че ако напишат любимото си "фашизма", задължително заедно с "български", ще направят лошо впечатление?

П.П. Иначе в Северджания изобщо няма език на омразата, не. Така ни убеждават "Дойче веле" и подобни. Всички реакции срещу България са предизвикани виновно от самата нея.

Редактирано от MupaM на 04.07.22 10:42.



Тема Re: Предложението катонови [re: MupaM]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано04.07.22 11:08



Аз пък се чудя, ако България не беше наложила вето, всичките тия сръбски цигани от митинга по-малко ли щяха да ни мрязят? По-скоро щяха да таят същата омраза, ама сега задниците им лъснаха...



Тема Re: Предложението катонови [re: sofijanec]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано04.07.22 11:14



Нямаше да е по-малко, разбира се. Аз се изумявам единствено как на явни неща (лъснали задници) упорито не се обръща внимание или се намеква, че ние сме си го изпросили.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 04.07.22 11:14.



Тема Re: Предложението катонови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано04.07.22 11:41



Няма да стане без мнозинство от две трети. А такова няма.



Тема Re: Предложението катонови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано04.07.22 13:05



за приемането на рамката, не им трябва такова. всъщност правителството може да вземе решението и без парламентарно одобрение /както формално беше и при нас/, въпреки, че мисля ще го минат и през парламента /за парлама/, където ще го приемат с обикновено мнозинство. 2/3 ще им трябват за промяната на конституцията, а там могат да се мотат колкото си искат, нас това не ни бърка. в смисъл няма да се налага ние да им пукаме вето.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Мога да ги разбера до некаденови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано04.07.22 13:58



в смисал че така или иначе ние си губим времето, подобре нешто да става отколко ништо. Само да не се окаже че когато започнат преговорите темите да останат само и единствено блгарските исканија а останалото да остане блокирано или за после. В наилошиа случај ако един ден след 10 години, ние решим че много ни струва и се откажем или сме блокирани , поне да ни остане ползата от испреговараните глави(демек сме напреднали в нешто). Само кофти е че според новите правила едно затворено поглавие може пак да баде отворено, нешто такова.
Както и да е , вече на висчки е јасно че голјамите ползи от сојуза се много далече и между другото и заради това е и трудно да се убедат хората , хем идентитета им го взимаш , хем ништо не получават. Влезохме в НАТО, годинити си минат, ползите трудно се забалезват на масово ниво. така че.

Редактирано от SashetoBE на 04.07.22 14:04.



Тема Re: Предложението катонови [re: MupaM]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано04.07.22 13:59



Голям кеф е да гледам как се пеняват, гърчат и колабират от безсилна злоба.
При тях винаги е имало една солидна субстанция от народ, които ни мислят за измет и ни мразят. Е сега да отиват на майка им ….



Тема Re: Мога да ги разбера до некаденови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано04.07.22 14:04



40 години Саше. Докато не си отидат робските и отровени поколения не виждам защо трябва да става. Съжалявам, но трябва да си вкарате под контрол пяната. Снощи добре сте се представили, остави нас, гърците едва ли ще го забравят.



Тема Напротивнови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано04.07.22 14:04



сега доказахте че са били прави, та ела сега тука ти да објаснјаваш че не е било така.



Тема Така би требало да е нонови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано04.07.22 14:09



не сам убеден. Отровените и робите славјат голјама победа тук. Ние които се оптивахме да воспитавама децата поне малко поразлично изгубихме. Аз вече наплно спрех да реагирам пред децата си когато на ТВ псуват блгарите. Сега си молчам.
А французите и аз ги псувам.

Редактирано от SashetoBE на 04.07.22 14:11.



Тема Re: Напротивнови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано04.07.22 14:13



Знам, че те боли и няма да споря.



Тема Re: Напротивнови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано04.07.22 14:14



Ами нищо не сме доказали, Саше, само във виртуалната реалност в техните глави е "доказано". Което пак е проблем и за нас, де, но друг.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 04.07.22 14:17.



Тема Re: Така би требало да е нонови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано04.07.22 14:15



Времето всичко лекува.
30 години преди това по-различно ли беше за теб? Едва ли.



Тема Така енови [re: tormentor]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано04.07.22 14:17



много твои соборци от години тук говорат как народа бил кроток мирен с разбиране и пр. а врхушката била лошата. Белки сега разбрахте че е обратното ?
Немаше силен центар които да поткрепи островчетата на разума като Малески, Георгиевски Козлова и оште неколко. След като Балгарија постави вапроса за езика в Бруксел, всички се разбегавме като глувци штото ние си мислевме че нашиа најлош сценариј е 45 тата, ама както врвеха нештата вече не сам сигурен. Вашите маи се амбицираха за повече.



Тема Re: Така енови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано04.07.22 14:26



Добре, какво трябваше ние да направим сега?

За да не се беше оказало, че сме доказали как всичкото горд македонец, което плюе най-черни псувни и обиди по нас, откакто се помни, са прави?

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 04.07.22 14:28.



Тема Ами да, кога нештата вече задиратнови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано04.07.22 14:36



во основното човешко достоинство, нјама как да не боли.Нашите ми се подиграват, вашите ми се подиграват, Макрон ми се подиграва и на всичко от горе онзи Османи ми се подиграва. Капак.

Редактирано от SashetoBE на 04.07.22 14:45.



Тема Re: Ами да, кога нештата вече задиратнови [re: SashetoBE]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано04.07.22 14:43



Как беше приказната - който не знае да целува на попа ръката, ще му целува задника. Но е интересно късогледството. Щото не виждате най-крайния сценарий, при който въобще няма да има Македония.



Тема Да те исправамнови [re: NAVYBG]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано04.07.22 14:47



ние не виждам сценариј при които Македонија да ја има.



Тема Re: Ами да, кога нештата вече задиратнови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано04.07.22 14:47



От нашите няма кой да ти се подиграва.
Просто нашата държава реши да се отнася с вашата този път като със друга държава, а не като с провинция. И с народа ви каро с чужд народ, не като със свой. Дали е било грешка - времето ще покаже.



Тема Re: Да те исправамнови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано04.07.22 15:24



Да, старата, югославска Македония вече няма да я има. Естаблишмента дето палеше американското знаме преди 20 години снощи беше на площада. Тяхното време отмина. Идва твоето време, Саше. Просто се събуди, отръскай се, изтупай се и напред!



Тема Не драматизирате ли излишнонови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано04.07.22 17:38



Чак пък това предложение да ви отнема основно право е голямо преувеличение. Толкова ли нямате други проблеми, че българите са ви някакъв психологически фетиш за деструктивно поведение?
В най-лошия за вас случай, но което е малко вероятно да стане, ще трябва да смените част от лъжите в учебниците по история. Е, и - това няма да ви отнема правото да сте отделни и различни от нас.
Така ви манипулират вашите удбаши, че не е истина...

Редактирано от goga на 04.07.22 17:38.



Тема Re: Така енови [re: SashetoBE]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано04.07.22 18:03



а ти по какво съдиш - по тия протести или по децата ти. а като стана дума, колко хиляди бяха на тия протести - 5, 10, 100 хиляди?
все едно не я знаем вашата система ако не си от някая партия нема да ти сложат на държавна работа. кой друг освен партиите ще насъсква хората. откъде излязаха тия опорки за "българизацията" и подобни.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Да те исправамнови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано04.07.22 19:18





Ама как!? В мојта градина два пата градушка валеше. Останаха само метлите. А виж градината на Гогата, втора реколта бере. Ревност ме изјаде. Не остана с какво да се занимавам това лјато.

Редактирано от SashetoBE на 04.07.22 19:28.



Тема Точно е че не се движам многонови [re: tormentor]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано04.07.22 19:23



с хора, но имам усештане че за ништо друго нема да се намерат толкова различни истомисленици както за антиблгарштината. И куче и маче се збраха заедно.

Редактирано от SashetoBE на 04.07.22 19:27.



Тема Не содржината ми е проблема , друго казвамнови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано04.07.22 19:28



нјама значение....а ти обештаваш ли че така ште стане ?



Тема Не, но колко сме хоратанови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано04.07.22 19:52



„като мен„ ? Това е истинскиа вапрос ? И в карјна сметка, какво направихме аз и “моите“ хора? Освен че спомогнахме на Балгарија да ни дотепа ?



Тема Re: Не, но колко сме хоратанови [re: SashetoBE]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано04.07.22 20:09



И в карјна сметка, какво направихме аз и “моите“ хора? Освен че спомогнахме на Балгарија да ни дотепа ?

Саше, освободете се от съня наречен "Европейски съюЗ". Той е бита карта. Ще е по-добре за вас ако го забравите. Мирише ми, че скоро ЕС ще бъде напуснат от Полша, а по-късно и от Франция. Защо ви трябва да правите още жертви за една химера? Просто се съединете със Сърбия и съм сигурен ще ви е по-добре (опс... забравих, че вече ви прилапаха в НАТО)
---
П.П. Относно Полша:



Редактирано от cumanich126454 на 04.07.22 20:10.



Тема Re: Не содржината ми е проблема , друго казвамнови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано04.07.22 20:11



Тържествено, да!



Тема Re: Не, но колко сме хоратанови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано04.07.22 22:14



Бе Унгария леко е у лево, ама част от ЕС и решенията и! Полша не от вчера има търкания, но е вътре и едва ли скоро ще е вънка, ако изобщо. Бртитания не може да бъде пример за никой на континента (Франция на Макрон е за много повече Европа от който и да било друг). Обединеното кралство е предпоследната голяма световна и единствено за своето време световна сила. Нейното влияние е отвъд Бритиш Комънуелта и сега след 24.02. 2022г., пролича логиката и правилността на нейното решение. Не така стоят нещата дори за най-големите в ЕС. Всъщност те най-много ще напират за консолидирана Европа.



Тема Re: Предложението катонови [re: sofijanec]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано04.07.22 23:05







Тема Re: Предложението катонови [re: SashetoBE]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано04.07.22 23:21



Васко е взел да вдява, ми се чини...



Тема Re: Не, но колко сме хоратанови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано05.07.22 00:17



На атеистите може да ви мирише само къде се е изтропал дяволът - мазно и смрадливо.
И на баба ти ВангЯ все така й миришеше...





Тема Прави го, когато исканови [re: NAVYBG]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано05.07.22 00:20



но всепак требва и тои от нешто да живее.



Тема Re: Прави го, когато исканови [re: SashetoBE]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано05.07.22 00:21



Може. Еврата са си евра, не може само от сръбски динари да се живее. А и явно е усетил накъде духа вятъра. Вече няма мърдакис.



Тема Re: Ами да, кога нештата вече задиратнови [re: DannyDeVito]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано05.07.22 00:22



Или да се отнасят не като към братя, а както е в действителност - като към трети братовчеди.



Тема Re: Прави го, когато исканови [re: SashetoBE]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано05.07.22 08:47



Европяните, албанците и бъдещето на РСМ:





Тема Ами не знам, хората коитонови [re: cumanich126454]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано05.07.22 09:03



разбират от нештата казват че ние (обикновените хора) нјама как да се отрвем от пашите, беговете и харамбашите без помошта от “европските преговори“. Искрено, не ми е наијасно как ште стане това, но казват ставало. Всички се согласни че световните корпорации са помилосливи от локалните арамии. Това е плана, какво ште стане с ЕС на краја даже и не е наиважното.



Тема Ех да беше така, много хубавонови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано05.07.22 09:07



ама не е.



Тема Ок, убеди менови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано05.07.22 11:34



приемам “френското“ предложение.



Тема Re: Точно е че не се движам многонови [re: SashetoBE]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано05.07.22 11:38



Не, не, не. Тука работата не е в антибългаризма. Щом стоят заедно комунисти и националисти, без да им се плаща (защото в БГ има вариант и за плащане), значи работата е в първопричината, не в повода и отива на бой. Спокойно си общуваха пробългари и антибългари по радиа и телевизии при ветото.
Проблема е в болното македонско общество. То свикна друг да му е виновен. Беше Югославия, после гърците, станаха албанците, пак гърците, после българите, сега европейците.
Тази държава и общество са незрели и не могат да функционират самостоятелно, не могат да намерят съгласие. Трябва им враг, някой чужд, някой друг. На вас ви трябва нов Груевски, да ви капсулова за още десет години, да ви изолира и сами разберете, че проблема е във вас, не в другите. После ще се появи нов Заев и ако пак не успее, пак нов Груевски и на третия път, като се разпадне модела Груевски-Заев, ще се пръкне истинска македонска, европейска нация и народ.
Чак тогава ще разберете, че пак България най-много ще ви е помогнала.

Позицията вече не е на Гърция, България, Албания, ЕС, а на целия свят. Така беше след договора с албанците, после с гърците, сега ЕС и БГ са заедно, не можеш ти да виниш българите, все другите. Никой не ти е виновен!
Ако го имаш за виновен - бой, връщай Груевски, бой и пак Заев. Да ви е честито!



Тема Re: Да те исправамнови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано05.07.22 11:52



Винаги има как, приятелю. Имаш глава, знания, знаеш английски, международни контакти, вкл. и в България, Македония сега ще има нужда от такива като теб. Просто трябва да се събудиш, разровиш, времето на такива като теб идва, не си изпускай шанса. Тези дето врякат на площада ще продължат и утре да хвърлят тухли, само че на строежите.



Тема Re: Ех да беше така, много хубавонови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано05.07.22 11:55



Не, точно така е. 30 години ние чакахме - първо докато разберем наистина какво е ставало при вас, после се надявахме да се осъзнаете, събудите, да питате за нас, само че някак си не разчитахме на правилните хора при нас, които да помогнат, нито правилните начини, ако можеше дори и без пари да стане, пък и някакъв кяр да направим...Сега просто се видя, че няма накъде и наистина зарабохме както бихме работили като с чужди... пък и нали това "искахте"?



Тема Аааа не со тие куршуминови [re: leyte]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано05.07.22 12:14



всичко при нас е болно, всичко при вас е здраво !? Не така !

И при нас имаше здраво ткиво, ама го разболевте со играње кур-ташак а болното го храневте и оште го храните.

Македонија е огледало на това което е Европа днес. Трулеж, себичност, саможивност, кукавичлок, завидлак и ГЕИ ПАРАДИ.

И всашност имате ли вие (спомнати от теб нации) согласие какво е “ще се пръкне истинска македонска, европейска нация и народ“ ?



Тема Re: Аааа не со тие куршуминови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.07.22 12:21



Нямаме съгласие, или както е модерно да се казва, обща визия. То и само вътре в България нямаме. Не че и да имахме, от нас зависи.

Обаче ето как за всичко България ви е виновна - ние сме ви разболели.



”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Тема Аз за мен лично ше се уредам некак синови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано05.07.22 12:40



колкова, толкова. Но нали тук говорим за колективното и обштото добро и напредија.
Аз по принцип притежавам липса на амбиција за било какво а најмного ми липсва волја и желание за бизнес и финансови печалби. Не вјарвам че некакав кариерен или
паричен добив би ме направил штастлив во средата в којато живеја в момента а хем не искам да напускам. По едно време имаше една парадигма му казваха “средна класа“, можеби клише, но некак си за точно го намирам, хората в мојто опкружение са или на Мајорка или на надница, с едните не мога и не искам а пак другите ми е тажно да ги гледам как се мачат да искарат месеца.
Ех, за бахчата не е така. Тук ставам емоционален.

мојата



на Гогагат





Тема Не се прецењаваитенови [re: MupaM]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано05.07.22 12:43



вие само биете мртво на Германец, други свршиха много повече работа, вкљочително и френските педерасти.



Тема Re: Не се прецењаваитенови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано05.07.22 13:03



Ей, пак ние виновни.

Угодия няма.



Тема Бахчанови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.07.22 13:29



Ей тая е нашата, на петия етаж (снимано с дрон, докато мъжът ми пие с негов приятел). Отдолу до парапета не се вижда, но има билки и подправки в сандъци и даже картоф (1 брой) го помолих да засее тая година.



”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Тема Re: Аааа не со тие куршуминови [re: SashetoBE]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано05.07.22 13:43



Да, не сме добре, но са несравними нещата. На вашето дередже бяхме докато не ни натресоха царя - някой отвън да ни оправи. Като го видяхме, минахме на себе си - само бивши силоваци на чело - генерал за Мин.председател и Президент. Голяма и свръхнативарена със "свобода на действие" система за обществена сигурност - съд и полицейски служби да те разкостят. Никакъв граждански контрол върху системите за управление и съдебна система. Само рядък уличен протест, който 50% е платен, ако не, бива бит. Чак тогава се "събужда" гражданско общество с позиция.

Разликата е, че при вас излизат на протест крайните и те формират позиция, правят промяната. При нас промяната става чак когато нормалните наизлязат. Нормалните ставаме повече, макар все по-пасивни. При вас крайните растат и все по-активни. Крайни наричаме тези, които са винаги прави и винаги друг им е крив.



Тема Re: Аз за мен лично ше се уредам некак синови [re: SashetoBE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано05.07.22 13:46



Разбирам те напълно, да си тръгнал от нисичко (да кажем предишното, комунистическо средно) и да си се докачил до средната или над средната среда си е самотно. Но пропускаш основният призив, който ти пуснах:
Македония сега ще има нужда от такива като теб.
Само така ще помогнеш на тези, които се мачат да изкарат месеца.



Тема Re: Аааа не со тие куршуминови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано05.07.22 13:49



Ти пък що ревеш? В момента ни управлява гражданското общество, щедро финансирано и добре подбрано от твоите хора. Не си ли във възторг? Нали това ти е борбата в живота? Мечтите ти станаха реалност.



Тема Re: Бахчанови [re: MupaM]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано05.07.22 13:49



Като бях дете си мечтаех да се застели цялата земя с асфалт, та белким нищо немаше за косене, копаене и садене. Дядо ми като се пенсионира и се върна на село, ваканциите ми от ден едно та до 14-ти вечерта бяха напълно утилизирани и така до 9-10 клас, когато вече имах смелост да се разбунтувам. От тогава съм се ограничил до два ара дворно место и да ти кажа - предостатъчно ми е.



Тема Re: Аааа не со тие куршуминови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано05.07.22 14:04



Гледай си работата и спри да ми дишаш опашката.
Моите са тези, за които гласувам, грижа се, работя и живея с тях. Нито ти, нито тези сте от тях.
Какво искаш от мен, какво търсиш освен безкраен флуд по темите?

Разбирам, не те кефи нещо, ама кой ти е виновен?



Тема Re: Аааа не со тие куршуминови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано05.07.22 14:13



Искам като се видим на живо, като ми се обадиш по телефона и като пишеш тук, да си уеднаквяваш версиите. Че имаш няколко различни.



Тема А браво, и ние таканови [re: leyte]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано05.07.22 14:27



искаме некои от ван, стига да не са Французи. Ето може и некои цар, не сам против. Ама Макрон вас ве предлага, заради това ми се темни пред очи

.
Заев казваше нас ни требва камшикар да ни удира камшика.

Редактирано от SashetoBE на 05.07.22 14:27.



Тема Re: Аааа не со тие куршуминови [re: komitaO3]  
Автор leyte (ветеран)
Публикувано05.07.22 14:58



Моите версии се менят, аз се променям. Само тъпака не се променя. Не държа на нищо предишно. Търся практичното и прагматично.
Прав си, вече сам не се имам за същия човек и ако решиш да спрем кафетата напълно ще те разбера. Без сръдня и лоши мисли, напротив.

Продължавам само да давам свободата всекиму да си избира какво да мисли, чувства и разбира. Много неща не ми харесват, но не съм аз този да казва кой как да живее. Така не искам и на мен да ми казват. Сещам се за какво говориш.
Това е положението.

Даже, да ти кажа ми е тъжно за хората, които не се менят, не сменят средата. Те не искат да опознаят света, искат света тях да опознае. Ще ги опознае само ако е интересно. Предлагаш нещо ново и различно. Като не мърдаш, не шаваш, ставаш част от пейзажа, ама времето си минава.

Напротив, колкото повече версии, по-подготвен си за бъдещето. Още ще има. Голямо изкуство е да предвиждаш и си готов за което следва. Готов да го посрещнеш, поне колкото ти стига акъла. На това ме учи живота. Герой няма да ставам.
Света вече не е същия и всяка сутрин ще е все по-така.



Тема Re: Аз за мен лично ше се уредам некак синови [re: DannyDeVito]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.07.22 15:21



Аз бях разглезена, никой не ме е карал да правя нищо такова. Мъжа ми са го карали да бере царевица и не знам какво на село и усещането тогава е било точно същото като описаното от теб, но сега на дърти години той се зариби за балконско земеделие. Ние имахме двор и къща, в града, наследствени на майка ми, които нашите, майка ми и дядо ми по бащина линия най-вече, ходеха да обработват и наглеждат. Според майка ми този ми дядо бил много работлив човек. Явно аз не съм се метнала на него в това отношение. С тролей двойка се ходеше, сега и тролеи няма в Пловдив, съсипаха я тая държава. ;) Тогава бях дете и само ходех да се разкарвам и да си играя. После отчуждиха имота и събориха къщата, но след няколко години нашите наеха "ранчо" 100 кв.м., демек един ар. Аз не бях вече дете, но не помня да съм вършила много - основно носене на вода и от време на време плевене на трева, като от последното установих, че земеделската работа е гадна и тежка.

Другото си го правеха майка ми и баща ми. Сигурно затова сега се замислям, хипотетично и в перспектива, да си купя един селски двор, но още се чудя къде.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 05.07.22 15:23.



Тема Re: Аз за мен лично ше се уредам некак синови [re: MupaM]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано05.07.22 15:45



Аз преоткривам удоволствието от гледане на овошки и лозници - по-малко е работата

.



Тема Re: Аз за мен лично ше се уредам некак синови [re: DannyDeVito]  
Автор NAVYBG ()
Публикувано05.07.22 15:53



Да ти кажа, хич не е по-малко... Особено тази година с листните въшки... и валежите...
Една оранжерия и 80 % от работата е по-малко.



Тема Каде да се пријавам ?нови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано05.07.22 21:32



Аз зедох и дадох, кои допрв може да има полза от мен наистина не знам !? Пропаднал сам програмист на 48 години които се весва по форуми и феизбук а в свободно време гледам Джокович. Това е. За сажаление бахчата беше лажа, неја ја отглежда башта ми които е на 80 години

докато аз драскам по клубовето.

Редактирано от SashetoBE на 05.07.22 21:32.



Тема Преди време се пријавих занови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано05.07.22 21:34



преЦедател на новата партија Македонски Концепт, но ми казаха че местото било заето ! Нече среЧа поштеног човека, и това ти е.



Тема Re: Каде да се пријавам ?нови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.07.22 22:34



Офтопик. Пожелавам на всички, и на мене си най-вече, на 80 да отглеждаме по една бахча - като хоби, не по принуда примерно, щото Третата световна война свършила и всички сме се върнали в 18-ти век.
Къде е това горе-долу, в кой район?

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 05.07.22 22:33.



Тема Re: Преди време се пријавих занови [re: SashetoBE]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано05.07.22 22:55



сашо, верно ли е това:



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Преди време се пријавих занови [re: tormentor]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано05.07.22 23:50



Будните люге при тех проглеждат бавно, но сигурно! Тея от вън са лумпениядата.
Аз съм сигурен, че ако не до месеци, до некоя и друга година Сърбия ще се отметне от Русия (все пак иска в ЕС) и тогава Балканите стават затворена за рашистите страница.





Тема Re: Каде да се пријавам ?нови [re: SashetoBE]  
Автор Protostrator (ентусиаст)
Публикувано06.07.22 04:57



Животот почнува во 50та година. Пред тоа е загревање.
Така ми кажале, бидејки не сум таму уште, ама доаѓам опасно блиску…
Инаку Саше , некој како тебе би бил далеку подобар да претставува бугарски културен клуб (или клуб на пријателство , во таа смисла) отколку тие пар кловнови, кои се очигледно на платен список. Според Канзуров, барем.
Бидејки имаш разбирање за двете страни што е многу ретка работа во овој свет.



Тема Re: Каде да се пријавам ?нови [re: MupaM]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано06.07.22 08:11







Тема Ех, разбира сенови [re: tormentor]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано06.07.22 09:41



без тјах ништо не става, даже не требва да ги плаштат, нашите русофили са ополченци(демек без пари).



Тема Сполајтинови [re: Protostrator]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано06.07.22 09:49



до пред 10 тина години учествував во некои од тие групите за пријателство и одев на средби чат пат ама за да претставуваш или да водиш треба малце повеќе.



Тема Ми хареса , но ,нови [re: MupaM]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано06.07.22 10:06



смокината ми буди смесени чувства. Заради едно престапление което направих под една смокина преди 25 години, получих доживотен притвор

.

А чакај, на зимата ја прибирате ли ватер или ?

Редактирано от SashetoBE на 06.07.22 10:08.



Тема Re: Ми хареса , но ,нови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано06.07.22 10:35



Не, това са големи сандъци и не ги местим. В Пловдив си виреят смокини, даже са много разпространени, защото не са претенциозни. Тая е от двора на блока, в който съм израснала, издънка. По-нагоре в планината измръзват, даже в София май няма(?) смокини, и в саксии също казват, че по-лесно измръзвали растенията по принцип, но няма проблем нашата вече години, само дето е малко малка, саксийна. ;)
Вие в Скопие и в Битоля също би трябвало да имате, или...?

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема В Битоља трудно става, и с много маканови [re: MupaM]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано06.07.22 11:23



с покриване през зимата итн. На три години , една зима измрзват. Братовчед ми успја да ја искара на 5 мислја (снимка)



В Скопје малко полесно става, но сашто не е благопријатна среда за смокини. От КАвадарци на јогоисток вирее без проблем. В Дојран му е “меката“.



Тема Re: В Битоља трудно става, и с много маканови [re: SashetoBE]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано06.07.22 11:43



Ей, аз ти завиждам за "базата" в Дойранско. Хем езеро, хем отворена равнина към Бяло море и заради това по-топло зимата - в Пловдив не е достатъчно топло за мен, че планината ни е от юг. У нас имаме две или три такива места, едното е около Петрич и Сандански (дето сме ви го окупирали, не е подигравка с теб точно, ама не се сдържах), другото е Ивайловградско-Свиленградско и третото е южното Черноморие. Ако не ми бяха толкова далече и трудни за път, в Петричко или южно от Бургас бих си купила село.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 06.07.22 13:03.



Тема Re: В Битоља трудно става, и с много маканови [re: MupaM]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано06.07.22 11:50



В София смокините си виреят без проблем, аз си имам, надпреварваме се да се въртим като лисици есента да дебнем узрелите.
А щом Пловдив не е достатъчно топъл за теб, не му завиждам на мъжа ти, горкия.





Тема Re: В Битоља трудно става, и с много маканови [re: DannyDeVito]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано06.07.22 11:52



През зимата само не е достатъчно. Лятото е ОК, не искам по-топло.



Правиш ли ги нещо, покриване, увиване? Аз мислех, че в София измръзват.
Тука завъдиха и някакви палми даже напоследък, но зимата ги гледам увити по стъблата с едни найлони.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 06.07.22 11:54.



Тема Re: В Битоља трудно става, и с много маканови [re: MupaM]  
Автор Darkages (стар клубар)
Публикувано06.07.22 12:42



Виреят даже в Северозапада, без проблем. Вече няма люта зима минус 20, да държи две седмици. Е, не са огромни дървета, но си раждат плодове съвсем нормално.



Тема Re: В Битоља трудно става, и с много маканови [re: Darkages]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано06.07.22 19:45



И в Будапеща си виреят без проблем.

***
Слава Україні!


Тема Re: Преди време се пријавих занови [re: tormentor]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано06.07.22 21:30



включване от београд /централата/:



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.