Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:59 30.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.06.22 23:00



100%. Киро говори с 5 лъжи в минута.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано23.06.22 23:03



това за хитър и мъдър водач - действително щеше да ни реши доста проблеми особено с македонисткия въпрос. и със сигурност щеше да компенсира донякъде за бруталнотото качество на "матряла" на всички други нива.
но не би. хем "лидерите" ни са пълни тъпанари, хем всичко останало е жив зян.
примери само покрай последните събития по македонисткия въпрос:

политици - жив зян. махленско ниво и дебилни изказвания от тип "гаранция-франция" - тоя случайник се опитваше да адресира некакви лумпени с подобни кухи фрази или да отврати хора, които могат да видят пълното му малоумие и неразбиране на въпроса. на тоя идиот дето не може да даде смислено обяснение защо не подкрепя "френското" предложение, министърката му дето уж я е излъчил, днес обясняваше защо трябвало да го приемем същото това предложение. добре че го послушах отгоре-отгоре това заседание на комисията по външна политика днеска, че да ми се изяснят някои неща. и слушам там какви тъпи въпроси задават на генчовска някои от членовете на комисията - тия от улицата ли бяха хванати, или се очаква поне малко от малко да разбират от външна политика и в частност от македонисткия въпрос, не разбрах.

журналистика - жив зян. тия 5 дена не могат да разберат за какво става дума. тоя прословут "протокол" не го разбраха от къде идва и че не е никакво ново споразумение, а нещо предвидено от самия договор. и че всъщност не става въпрос само за един отделно взет протокол /в случая последния неподписан такъв/, а за всички такива протоколи от междуправителствените заседания предвидени по договора /дето аз до вчера се чудих за какво пише "протоколи" в рамката/, хубаво, че днеска генчовска в прав текст го разясни това, че да ни светне. друго нещо - генчовска го чете на заседанието доклада на външно за "френското" предложение. и още в началото заявява че ние сме в много по-силна дипломатическа позиция от македонистите и че някак между другото нямало никъде някакви формални превила, че в преговорната рамка не можело да има билатерални въпроси. ха!? че то това е основната опорка на македонистите от поне една година, бе. тръбят го под път и над пот, медиите го излъчват катадневно, всякакви платени институтчета и нго-та ни проглушиха ушите с това /уж било и някаква полуофициална позиция на германия и австрия, ама без това да им попречи да са ок с "френското" предложение/. и сега големия въпрос е, ами къде е нашата тъпа журналистика в случая и защо няма контраопорка да бие македонистите... ами как ще има, като нашата ялова журналистика всъщност няма нито едно оригинална контра-опорка дето се откроява над изтърканите и беззъби клишета.
та те така.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.06.22 23:10



Не знам дали има връзка, но само да споделя. От едно време слушам дарик и хоризонт. И напоследък ми прави впечатление направо откритата про-Киро пропаганда на всякакво ниво - от политически предавания като "Седмицата" до сутрешни вицове и лаладжийници. В Дарик се канят открай време само типове като Дичев, Дечев и Бечев. Чудех се откъде идва тая аномалия и ми светна - в една коментарна рубрика преди обедните новини накрая пуснаха заставка "излъчено с помощта и финансовата поддръжка на "Америка за България". Това е добро обяснение. Частните медии имат нужда от свеж финанс - става или през управляващите, или през такъв тип фондации и лобистки сдружения. Държавните медии действат на подобен принцип, макар там по презумпция би трябвало да има гледна точка и нейната контра. В БНР го има засега.
Така, че не е толкова до компетентност, а до заинтересованост. Никой журналист не е сам по себе си. Той е на заплата. А медията му се нуждае от реклама или спонсорство.

Редактирано от goga на 23.06.22 23:13.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tormentor]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.06.22 23:14



Повечето реално са хванати от улицата. Така е устроена политическата система. Главатаря, а в повечето случаи посоченият за главатар, подбира тъпички и амбициозни, но послушни папуаси, които ще гласуват и говорят това което им се спусне. Винаги има изключения, но бързо ги сдъвкват и изхвърлят.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.06.22 23:19



Киро на калъп да го хванат, ще каже: "Не е това, което си мислиш"





Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: goga]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано23.06.22 23:28



След кратко изчисление излиза, че до 1942 г. сме били фактор. Ма верно ли? Даже и на Балканите не сме били фактор. Кога не сме били "второкачествен придатък"? Цар Борис III се е чудил как да угоди на Великите сили. Хем с Германия, ама никога срещу русия и т.н. Лавиране, ама това не те прави фактор. Днес с какво сме по-малък фактор от преди 80, 90 или 100 години? По-слаба армия, спрямо съседите - да. Но нали за това сме в ЕС и НАТО. С турската и гръцката армии няма смисъл да се съревноваваме. С румънската също. Но на политическата сцена гласът на България може много повече да бъде чут, отколкото преди 100 години. България си е един съвсем нормален фактор. Унгария да не е по-голям?

***
Слава Україні!



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение! [re: goga]  
Автор kuduger965O6 ((a.k.a.kudoglu))
Публикувано23.06.22 23:30



Не може да свикнеш с този начин на изразяване, но това не е проблем на Киро, а твой.
По време на първата си година престой в Канада, се чудех на ведрите физиономии, честите усмивки и откровеното, понякога наивно говорене. Не бях сигурен, къде съм попаднал. След още половин година, бях започнал да свиквам, а изглежда и поех от наивността на канадците. При идването си за малко в БГ, станах жертва на дребна измама, при това в бизнес, с който се бях занимавал професионално. При връщането си, всичко това в началото, бе спряло да ми прави впечатление, а след още две години, когато се прибрах отново за малко, мои наблюдателни приятели, забелязаха и споделиха с мен, че виждат необичайни промени в излъчването ми и неща, които в началото аз виждах у канадците.
Когато се прибрах окончателно след 5 години, вече ми правеха впечатление дори неща в отношенията между майка ми и баща ми, които по-рано никога не съм забелязвал.
В този момент разбрах, че промените в мен са необратими, а балканското май е останало някъде далеч.
Киро стана моя човек, от както се фокусирах върху него с всичките му грешки и недостатъци. Не мисля че грам лъже. Консултирай се с политически психолог по въпроса.

Редактирано от kuduger965O6 на 23.06.22 23:33.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: kuduger965O6]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.06.22 23:38



За кое не лъже:
а/ гражданството
б/ ръката върху дупарата на Ленчето
в/ завода за електромобили
г/ цената на бензина и нафтата
д/водил паралелни тайни разговори по темата СМ и е поемал ангажименти
е/завършил Харвард
и т.н...
Ти си избери



Ти си много наивен. Киро има физиономия и излъчване на патологичен лъжец. Само, че не го прави умишлено и преднамерено. Просто такъв му е типажът - чаровен, сладникав и лъжлив.
В старт-ъпите е плюс, но като си на показ пред цяла държава, започва да дразни



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение!нови [re: Amateur]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.06.22 23:41



Ми, били сме нещо - поне в Кавала и Скопие е имало български войски.



Тема Re: ГЕРБ и ДПС за Френското предложение! [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (Зъл и лош)
Публикувано23.06.22 23:41



Борис си позволи няколко пъти да откаже войски на Хитлер на Източния фронт, както и да спаси българските евреи. Водеше преговори за сепаративен мир с англосаксите. Не прекъсна дипломатически отношения със СССР. Прекърши военните клаузи на Ньойския договор с военните маневри в Попово в 1937г. и стартира превъоръжаването на българската армия. Практически Царство България, като съюзник на Хитлеристка Германия е имало в пъти по-голяма независимост, отколкото имаме в момента.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.