Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:42 30.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Предложението като [re: tormentor]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано03.07.22 18:32



Пендаровски изрично каза преди малко, че приемането в ЕС не

е обвързано с историята. И, че комисията трябвало да решава, но не на всяка цена.
Мисля, че ние се успокояваме с договора от 2017, а северните го тълкуват другояче. Трябва да признаеш, че предложението на Макрон не е категорично ясно, позволява такъв тип извъртания. Мисля,че нарочно е такова.

Не мисля, че Пендаровски умишлено лъже тамошните. Той си вярва.

Редактирано от goga на 03.07.22 18:33.



Тема Re: Предложението като [re: goga]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано03.07.22 19:37



"ковидът" опровергава неумишлено лъжещия /щото си вярва/ пендароски



между другото и аз не бях обърнал внимание на тия точки 55 и 56, които "ковидът" споменава /между другото и той не е точен, защото тия точки са всъщност 47 и 48/ - за контрола на комисията и допълнителното включване на съвета тука /както го бяхме гласували в НС/.
значи, нашият договор е 90% за история. цялата дандания с ветото, беше договора да мине към рамката и да е част от условията за присъединяване на македонистите за да има поне някаква малка гаранция те да го изпълняват /защото ако не беше, тогава пък 100% нямаше да го изпълняват/.
аз и сега не съм особен оптимист за колко ще се помръднат нещата с историята, но има няколко поне временни положителни момента - първо, нещата ще се поуталожат и поуспокоят поне като начало. това "напрежение" покрай това вето, поне при нас ще изчезне. същото успокояване ще го има и при историческата комисия, където поне 2-3 години няма да им висят на главите. другото е, че в тоя период от 2-3 години се очакват и първите промени в скопските учебници, в частта за цар Самуил, което ще постави и първия прецедент на разчупване на македонисткия разказ. така че, ще видим лека полека как ще тръгнат да се развиват нещата.
между другото "ковидът" цитира един американски изрод "едуард джоузеф" /списващ във форин полиси и леещ здраво помия срещу нас/, тая е очевидно платен лобист на скопска хранилка, та трябва внимателно да го следим тоя антибългарски злобар, пък колкото и да е незначителен.
в заключение - македонистите клекнаха. съвсем скоро, до няколко дена ще приемат предложението. даже могат да го минат и през тяхното събрание с подкрепата на сдсм и всички албански партии даже и няколко от коалиционните партньори на сдсм да са против.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Предложението като [re: tormentor]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано03.07.22 21:08



Фашистът Апасиев, дето се прави на комунист, днеска е напсувал Стево Пендаровски на майка, при положение, че тя е починала преди 10 години. Пендаровски му е отвърнал , че е психопат. Според мен си е за освидетелстване...

Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила!


Тема Re: Предложението като [re: jingiby]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано04.07.22 09:18



Като гледам, сами ще си запазят ветото.



Тема Re: Предложението като [re: goga]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано04.07.22 09:27



https://bgnes.bg/news/psuvni-rugatni-i-palatki-v-skopie-sreshchu-b-lgaria-i-frenskoto-predlozhenie/





Тема Re: Предложението като [re: goga]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано04.07.22 09:37



Ще излезе, че има истина в това, че не искат да влизат в ЕС преди Сърбия.



Тема Re: Предложението като [re: tuzlija-179435]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано04.07.22 09:46



може и да не влязат преди сърбия, но преговорите ще ги почнат сега. сърбоманите от дупемене може да джафкат, но това няма да промени нищо, решението е взето вече.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Предложението като [re: jingiby]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано04.07.22 10:38



Офтопик. Като псуваш на майка, не можеш винаги да проверяваш дали майката е жива, пък и едва ли е различно обидно според това.

-----

"Европа подкрепя върховизма" - тва верно ли е някаква страшна обида?

И да не би да са се притеснили (не вярвам), че ако напишат любимото си "фашизма", задължително заедно с "български", ще направят лошо впечатление?

П.П. Иначе в Северджания изобщо няма език на омразата, не. Така ни убеждават "Дойче веле" и подобни. Всички реакции срещу България са предизвикани виновно от самата нея.

Редактирано от MupaM на 04.07.22 10:42.



Тема Re: Предложението катонови [re: MupaM]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано04.07.22 11:08



Аз пък се чудя, ако България не беше наложила вето, всичките тия сръбски цигани от митинга по-малко ли щяха да ни мрязят? По-скоро щяха да таят същата омраза, ама сега задниците им лъснаха...



Тема Re: Предложението катонови [re: sofijanec]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано04.07.22 11:14



Нямаше да е по-малко, разбира се. Аз се изумявам единствено как на явни неща (лъснали задници) упорито не се обръща внимание или се намеква, че ние сме си го изпросили.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 04.07.22 11:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.