Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:53 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: И все пакнови [re: нaциoбyлrapo]  
Автор ДyxoтнaBoвaтa (дух)
Публикувано02.02.09 14:14



Това пак ми напомня за отговорът на Швейк даден на поручик Лукаш, когато поручикът го попитал колко желания е имала госпожата: "Около шест".

Това за Хитлер и историята около бомбата ми е известно. Но животът не е олимпийски игри - има само един победител. "Почти" не се брои. Освен това, за всичко си има причини...

Втората световна е била една безогледна касапница и поголовно разрушение. Моралът на войната е бил поголовно разрушение. Всеки разрушил, колкото могъл. Хитлер не остави камък върху камък на източния фронт и пращаше Фау-та в Лондон безогледно къде ще паднат. Благодарение на ехото на врората световна, днес човечеството се стреми да се самоизбива по по-прецизен начин...


Прословутите атомни бомби над япония. В моралът на повсеместно изтребление в бясът на втората световна война, принципът е бил "размажи, ги с каквото можеш и колкото можеш". Ако японците имаха бомбата, кой иска да ме убеди че не биха я използвали? Точно те? Хайде холан!

Факт е, че от военна гледна точка бомбите принуждават Япония да капитулира и слага край на войната в Пасифика. Да не говорим, че по онова време не е било ясен целия дпектър от поражения, които атомното оръжие притежава. Наблягало се е на материалната му разрушителна мощ и малко или нщо не се е знаело за дългосрочните ефекти. Имаме можна бомба, във война сме, на фронта гинат войниците ни, противникът не се предава, защо да не я използваме.

ДухотнаВовата


Тема Re: И все пакнови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор нaциoбyлrapo (понаминаващ)
Публикувано02.02.09 14:28



Чрез жестоките материялни разрушения на атомните бомби... всъщност се е целяло психологически срив сред готовите на всичко японци. Така и става, японците клякат, но мисълта ми бе за безогледните конвенционални бомбардировки над Германските и Японските градове, а по-късно и виетнамски селища и виетнамската природа. Точно те взимат най-много човешки животи, а не атомните бомби. А дали Адолф Хитлер и Хиройоши Тоджо биха използвали също атомните бомби? Няма никакво съмнение в положителният отговор, още повече, че немците имат и подходящ носител, който да стигне небето над Ню-Йорк, да си свърши работата и да се върне на териотрията на Райха безнаказано.



Тема Re:за църквата......Вованови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано02.02.09 15:26



добре -ще коментирам --лошо владеенена на материята---еднопосочно тълкуване на фактите,не коментираш това което не ти изнася,.....

винаги съм твърдял ,че проблема не е в нелюбознателноста на студентите ,а в слабости на преподаването.....

съвет -прочети как е започнал ренесанса,намекнах ти за мавърска Испания и ислямска Сицилия --а ти ми говориш глупости за сандъчета......
а и не говорех колко е богата Ватикана и защо......а какво е оставила църкавата от древноста -много добре знаеш -не знам само защо го увърташ --почти НИЩОООО...

обичай си Щатите колкото искаш--ние обаче не сме длъжни да споделяме твоята любов --нали



а за хартиените носители ---и ние сме ги ползвали

вече май съжелявам за написаното -че май стана като заяждане -а не това желаех----спирам ----със здраве

Редактирано от o_megas на 02.02.09 15:37.



Тема Re: И все пакнови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано02.02.09 18:43



Вова,чест и почитания.

За всичко съм съгласен което си писал без едно нещо.Писал си,че САЩ се чудят как да се отърват от нелегалните емигранти.Моите наблюдения са,че това хич не е така.Защото ако в сряда 9 часа източно време започне една проверка на имиграционните на национално ниво в "Уолмарт", "7/11", "МакДонълд'с" , "Бъргър Кинг" , "Уенди'с" и тям подобни и приключи до края на деня без да има капка информация в медиите за един ден САЩ ще изгубят няколко милиона от работната си сила.Автоматично се намаля потреблението,автоматично се намаля приходите от "сейлс такс" или казано иначе ДДС,автоматично ще се оголят сектори в икономиката,които трудно биха били заети от американци.Защото има много американци с ниска квалификация и образование,но не са достатъчно много за да заемат тези сфери.



По мое мнение САЩ нямат ИНТЕРЕС да изгонят нелегалните емигранти.

Македонците в България



Тема Re: И все пакнови [re: balgarin]  
Автор Caшe (bu)
Публикувано02.02.09 18:52



More i legalnite ne im se vishok. Koj kje im odi vo irak i avganistan..dane decata na ircite i evreite ?



Тема Re: И все пакнови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор Cтoян Xpиcтoв (КАГАН)
Публикувано02.02.09 23:49



"Това е част от причината парите да идват в САЩ. Има кой да пази "пазара". Тези огормни бази военни бази не са отвоювани насила територии, а често желани в страните домакини. "

огромните военни бази водят до пренапрежение на бюджета. Взимат се огромни заеми(напиши в гуугле "total american debt"), които все някога трябва да се връщат. Това е свързано и с "печатането на хартийки". Хартиените парите са нещо много удобно стига да са в пряко съответствие с икономиката на съответната страна. На щатите обаче им трябват за големите бази повече и повече хартийки и те напечатват прекомерно много. За римската империя има "друг" проблем. Понеже не име стигало златото са слагали големи количества примеси и на практика са обезценявали парите с които плащат на легионите си ;) Абсолютно същотот е!

За "разврата" да се върнеме. Имам предвид безразборни сексуални отношения през поголямата част от живта на индивида. Това че е повсеместно не значи че е градивно. И ако има място където е "най" това са щатите. Самия разврат едно на ръка , води до стерилитет на значителна част от наслението, както и чисто нежелание за оформяне на смейство с цел възпроизвеждане на рода...(особено в наши дни). По лошия проблем е че основната градивна клетка на обществото вече не е семейството а индивида! Доста по нестабилна е основата. За съжаление не съм запознат достъчно страни за да знам къде какви обществени модели има, нознам че разлиакта между БГ и МК е огромна! Още по голяма е с щатите.

технологиите искаш аргументи? Чувал ли си за оловния водопровод на РИМ? Знаеш ли какво причинява оловото на организма, почети и пак ще поспорим. Сигурен съм че това не е единственото "гениално" откритие на РИМ. Ами хормоните с които тъпчат американските телета за да качват максимално бързо?? Всичките ми познати които за минаха в щатите се върнаха като прасета. Ами ГМО??? Прочетио ако искаш малко за тези неща и някъде в някой форум ще си попишем...

етноса. Много е важен даже и ще ти кажа защо. В критична ситуация когато ресурсите са ограничени , назряват конфлики между индивидите и познай коя е разделителаната линия? Етнос, език ,вяра.. кой знае. Когато една държава е с преобладаващ един етнос тя емного по силна в критичните моменти. Това ще се види едва когато щатите имат сериозен проблем на главата...


ох япония... Може би си чел за нея или си виждал как щракат едни дръпнати. Аз ... работих 2 години за японска компания с........ японци. И ти гарантирам че нямат много общо с американците. За тях срам, дълг ,чест и други подобни чувства са начин на живот.
Парите не са лошо нещо, всички общества имат нужда от измерител на благото. Но когато то се превърне в единственото в което вярват индивидите на едно общество те са обречени. За справка виж мародерите след урагана в ню орлеанс- нахвъляха се като чакали на болна антилопа.... Подобно нещо никога няма да видиш в япония, повярвай ми .

ами аз още не съм си направил децата, та да знам дали внуците ми ще го видят разпада на щатите


Аз наистина не знам кога ще се сринат Щатите. Може да залязват бавно или да гръмнат бързо. В задачата с епиташе ако е след 10 годиниаккво следва в регионален план. Ане Аз съм сигурен че след 10 години щатите ще са "бита карта". И знам че техния край ще дойде също така неочаквано както и на много други империи. Нима някой през 1985 очакваше да няма съветски съюз след 10 години, ами дори ти самия??? Дори американците в най смелите си мечти не са го предполагали.
Но времето показа друго :)

Трошење време!

Тема Re:за църквата......Вованови [re: o_megas]  
Автор ДyxoтнaBoвaтa (дух)
Публикувано03.02.09 04:57



Потърси какво е станало през 380 година и най-вече си задай въпроса ЗАЩО е станало. Кой е основният мотив римските императори не само да зарежат преследването на християнството, да се прекъснат вековни политеистични традиции и да наложат със сила една монотеистична вяра? Дали е някакво божествено просветление или е станало цленесочено по съвсем прагматични съображения (качество, което издигнало Рим от едно просто село на провинциални тарикати до доминация на света).

Нещата, за които говориш, че църквата не е оставила почти нищо са много повърхностни, защото не стигат до същността на римския имперски гений - да се видоизменя, приспособява, изоставяйки исторически износени "змийски кожи" и да възприема нови, прагматични доктрини и структури с една единствена цел - доминация. В момента когато политическата доминация става практически неизгодна, се намира ново средство - надполитическо и много по–мощно - средството на вярата в лицето на пирамидално сруктурирания абсолютизъм на монотеизма - абстракцията на всемогъщия Бог и неговият земен "chief executive officer". И понеже "бог високо" ..... довърши си сам това изречение.

Маврите в Испания.... ОК. Не разбрах кое им е общото с римското право, арката, пътните мрежи, фреските на Рафаел, латинският като език на науката, катедралите, стенописите на Микеланджело, геният на Леонардо... и т. н. културно наследство на Антиката и на римската империя, която е в сърцевината на това което наричаме Западна цивилизация. Би ли ми обяснил? Доколкото ми известно, андалузкият ислямски апогей в Испания е през 10 век, сиреч 4 - 5 века преди италианския ренесанс, като в последвалия период бавно и систематически Рим си взема своето...

Главната задача на преподаването е да събуди интереса на студентите към предмета. Ако студентът не прояви интерес и последвало желание да научи, нищо не може да се направи. Знаеш сентенцията: Насила можеш да вземеш, насила не можеш да дадеш. За знанията е може би най-вярно. Та не даването на знания е задачата на преподавателя, а интересно изложение на проблематиката и нейните противоречиви тълкувания. В моите класове се набляга на принципите и основните тенденции, а не на дати и имена (което не значи, че се пренебрегват). Събитията се разглеждат в контекст и се правят заключения и синтез. Старая се часоветени да са повече разсъждение и дискусия, отколкото рецитиране на хронологии... Това е една древна методика, ти знаеш къде се е пръкнала.

Та преподаването може да има само една слабост - скуката на аудиотрията. Откакто съм започнал да преподавам, получавам от деканата предложения за все повече и повече класове и предмети: от перспектива, през история на западните цивилизации, та неотдавна и основи на естетиката... Това не е за да се хваля, а да ти подскажа, че може би умея и познавам това, за което говоря. Тясната ми специалност е не точно социология на обществата, а точно културната приемственост, но тя не може да се разглежда абстрахирано от политическия декор, защото е неговото духовно изражение.

Бъди здрав, не исках да се заяждаме с тебе...

Апропо, не обичам Америка. Но обичам истината и дискусиите водещи до нея. Мразя пропагандите и глупостите, с които биват илюстрирани... Уважавам Америка е може би единственото чувство. Имам повече негативно-критични изказвания за Америка от мнозина от опонентите ми по темата тук взети заедно, но съм се стремял те винаги да са базирани на валидна аргументация. Това че реагирам срещу бомбастични обобщения за страната, която познавам добре още отпреди да емигрирам в нея (акт който внесе много корекции в тези мои чисто когнистични предвартелни представи), не означава че я обичам или мразя. Истината не е въпрос на чувства, а въпрос на факт.

Факт е, че за Америка се говори много "на ангро" от "специалисти" които понятие нямат колко неподлежаща на едно единствено определение е тази уникална страна. Уникална, както с противоречията си, с негативите си, така и с позитивите си, главният от които, според мене, е вътрешно заложеният и механизъм и дух на самоусъвършенстване.

ДухотнаВовата


Тема Re: И все пакнови [re: Caшe]  
Автор ДyxoтнaBoвaтa (дух)
Публикувано03.02.09 05:06



Саше, преди да напишеш това за имигрантите, провери ли си фактите?

Ето ти два интересни линка към изследвания по въпроса. Не обичам замерянето с линкове, но порсто в момента нямам време.






Само да ти обобщя многобройните таблици, които ще видиш (ако пожелаеш да научиш): Процентът на военослужешите в американските въопъвени сили, родени извън територията на САЩ е 5% от общия брой. Няма да се дърлиме дали това е много или малко. Просто това са фактите.

The foreign born represent approximately 5 percent of all active-duty personnel.
The foreign born represented 4.8 percent of the 1.36 million active-duty personnel in the armed forces as of February 2008.

Редактирано от ДyxoтнaBoвaтa на 03.02.09 05:10.



Тема Re: И все пакнови [re: balgarin]  
Автор ДyxoтнaBoвaтa (дух)
Публикувано03.02.09 05:15



Грешно формулирах мисълта си. Това което имах предвид, е че политиците на САЩ се чудят как да решат проблема, така че да угодят и на поддържниците на имиграцията, и на нейните екзалтирани противници (главно резиденти на южните щати). Провлемът има финансова, но и правно конституционна страна и няма леко решение. Това, което исках да кажа беше: Чудят се как да се отърват от проблема. Защото, ако политиците биха могли да правят чудеса, те биха предпочели да няма нелегални изобщо, за да не се парят с този горещ картоф.

Прав си, така както го казах е много неточно.

ДухотнаВовата


Тема Re: И все пакнови [re: Cтoян Xpиcтoв]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано03.02.09 06:19



Стояне,

не мога да разбера защо ти мислиш,че всяка империя или силна страна трябва да се сгромоляса или срине един ден.Според теб това можело да стане или бавно или бързо,но щяло да стане.Ами погледни Англия.Всеки един политолог дава пример с нея как тя по мирен път сдава лидерството на друга държава и не се е "сгромолясала".

Относно дълга - всички "анализатори" пищят колко е голям дълга на САЩ без да погледнат едно просто съотношение.Съотношението дълг - БВП.
Вярно е,че дълга на САЩ е огромен,но още по-вярно е,че БВП на САЩ е огромен.Съотношението дълг-БВП е 72.5% по данни от края на 2008г.
Това е общия дълг.Не само държавния,но и частния.За сравнение нашия отива към 100%.Редица държави в Европа отиват към 130-150% общ дълг.
Аз не виждам някой да твърди,че тези държави ще фалират.Най-лошия вариант който им отреждат е да им се свие малко БВП и това е.

По отношение на военния бюджет на САЩ - огромен е,но като процент от БВП е много по-малък в сравнение със страни като Турция,Северна Корея,Русия и Китай.Официалният бюджет на Китай е един,а неофициалния е двоен.Това може да го прочетеш ако се разтърсиш малко.


И относно Китай.Сега всеки е зает да казва колко са лоши американците.Ами погледнете Китай на Мао - нападна и анексира Тибет,нападна Индия,нападна СССР и изяде шамарите(между другото това за мистичното лазерно оръжие на СССР не е верно)

Така че като се засили още Китай тепърва ще има да съжаляваме,че "лошата" Америка не е единствен лидер в света.



САЩ не са ангели,но са предвидими и са културно по-близки до нас от Китай и мандаринския рзик.

Македонците в България



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.