Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: И все пакнови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано03.02.09 12:28



Sounds like a lot of fun.



Като стигнеш до античните клюки им кажи,че Орфей ти е бил комшия и е живял на 100 мили от мястото където си бил роден.Ще те гледат като румънско дете - Георги Хаджи.

Имаш ли някой студент от балканските простори?

Македонците в България


Тема Re: И все пакнови [re: balgarin]  
Автор ДyxoтнaBoвaтa (дух)
Публикувано03.02.09 13:26



Първо трябва да обясня кой е Орфай и и ма ли той почва у нас

.

От балканските простори няма, но с сегашния клас по Хюманитиз имам един негър раждан тук (значи гражданин) но отнесен обратно в Нигерия когато бил две годишен и сега се върнал заедно с африкаснкия якцент и муслиманска вяра. Черешката на кейка е, че се казва познай как. АКИМ!!!! (спомни си Еди Мърфи - принцът от Замунда)...

"Isn't this a bummer, to be a US born citizen and being stuck with this thick accent" питам го. "Oh, no Sir; it helps with the Ladies - they just love it." Той е и единственият, който казва на футбола футбол, но със сигурност не беше чувал за Орфей. Чешити всякакви. Жалко, че програмата не включва африканска култура, нито пък източните такива -щеше да ми е много интересно, защото там имам много рехави познания и щеше да ми даде време и причина да се задълбая. Но така е - нищо не е перфектно. Имам и един евреин Матю, който, когато говорех за Мойсей, Червено море, скрижалите и т. н., съзаклятнически ухилен ми кимаше, демек: "Точно така е". Спуках го от препитване върху мохамеданството, после ги скарах с Аким. Накрая всичко завърши с консенсус....

ДухотнаВовата

Редактирано от ДyxoтнaBoвaтa на 03.02.09 13:32.



Тема Re: И все пакнови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор ДyxoтнaBoвaтa (дух)
Публикувано03.02.09 13:38



Като каза за българи... Бизнесменът чиято компания чисти офисите и класните стаи е българин... Голям ташак, защото, аз като се ядосам на нещо понякога гласно си попържам по нашенски и така се разкрихме

.

Това ме подсеща за една друга изтория преди много години в Кливлънд ме спира един полицай (за превишена скорост естествено), идва при мене и ми иска лайсънз и реджистрейшн. Докато ровя в жабката, си викам на себе си: "Сега я осрахме, да еба майка му да еба." А полицаят казва ухилен: "Немој вака да зборуваш"....

ДухотнаВовата

Тема Re: И все пакнови [re: Cтoян Xpиcтoв]  
Автор ДyxoтнaBoвaтa (дух)
Публикувано03.02.09 13:52



"Аз не обичам емоционалните спорове за това ще се въздържа."

Отговор. Цитирам се от друго място (малко по-горе):

"Апропо, не обичам Америка. Но обичам истината и дискусиите водещи до нея. Мразя пропагандите и глупостите, с които биват илюстрирани... Уважавам Америка е може би единственото чувство. Имам повече негативно-критични изказвания за Америка от мнозина от опонентите ми по темата тук взети заедно, но съм се стремял те винаги да са базирани на валидна аргументация. Това че реагирам срещу бомбастични обобщения за страната, която познавам добре още отпреди да емигрирам в нея (акт който внесе много корекции в тези мои чисто когнистични предвартелни представи), не означава че я обичам или мразя. Истината не е въпрос на чувства, а въпрос на факт.

Факт е, че за Америка се говори много "на ангро" от "специалисти" които понятие нямат колко неподлежаща на едно единствено определение е тази уникална страна. Уникална, както с противоречията си, с негативите си, така и с позитивите си, главният от които, според мене, е вътрешно заложеният и механизъм и дух на самоусъвършенстване."

По отношение на това дали Америка ми е "втора родина" (като че ли човек може да има две майки) ще ти отговоря с една америкаснка поговорка:

"Home is where I hang my hat".

Не съм ходил на Ниагара. Не ми се е случило, а нарочно не бих се юрнал. Не обичам природни забележителности с парапети. Така че, не зная коя стрна е по богата. Но ако ми се случи, ще прекрача и оттатък да погледна и откъм другата многоетническа империя

.

ДухотнаВовата

Тема Фала Вованови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор Caшe (bu)
Публикувано03.02.09 15:25



Ќе го разгледам обавезно.

Зборот ми беше дека војниците кои одат во опасни мисии се претежно тие кои не можат да намерат подобра работа односно се без образование (нели некогаш се одело од патриотизам и идеали). А тие се најголем дел со порториканско, кубанско, мексиканско, африканско и сл. потекло. Ова повторно го кажувам паушално, од гледање вести. Секогаш кога некој ќе загине името му е нешто како Гонзалес или Моралес или Ферер и слични .... не е муабетот дали тие лично се родени во САД .... важно се прва или најмногу втора генерација. Се прашувам ако не се таквите најчесто економски емигранти дали САД ќе успееја да ги натераат децата на Буш и МекКејн да одат за Ирак ? како што некогаш тие самите оделе во Виетнам ! Некако помалце боли кога умрените момчина се потомци на емигранти отколку деца на стари англиски и ирски фамилии.



Тема Re: И все пакнови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор Caшe (bu)
Публикувано03.02.09 23:19



Gi poglednav statistikite. Malku opshto so moite paushalni ocenki.



Тема Re: И все пакнови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано04.02.09 09:33





Явно има голям купон в тоя университет.И аз бих очаквал точно това.
Я кажи какво стана с македонския полицай.Глоби ли те?
Щото аз имам един случай преди 4-5 години в Атлантик Сити,където един рогач не ми призна "международната шофьорска книжка" и ми написа,че съм карал без книжка и на другия ден бях на съд.А там бяха още по-големи филми,защото се явявах 3 пъти пред съдията.Първият път пледирах невинен,втория път пледирах (внимание!!!!) че съм невинен,но нямам време да идвам да си доказвам невиността в съда още един ден) при което съдията буквално превъртя и започна да блъска с чукчето по масата и да крещи "слушайте сега всички!!!Ако някой е невинен,но няма време да идва да си доказва невиността това си е негов проблем.Той трябва да докаже,че е невинен.А с вас господине ще се видим утре в 1:30 следобед".
Ей Бога ми лошо ми стана.Още един ден трябваше да не ходя на работа,за да се занимавам с тия луди хора и отидох при прокурора казах му,че не съм разбрал съдията,щото съм чужденец и ако може още един път да ме препита.На третия път побързах да кажа,че съм виновен.Съдията въздъхна с облекчение,аз също.Платих си глобата и настъпих колата да се махна от това място. Имам страшно много случаи с полицаи в Америка,бидейки съм карал такси и автобус.
Имаше и един уникален случай.
Българин,който е БЕЗ СТАТУТ с изтекла студентска виза беше станал трафик полицай.Защото там се иска само криминал чек,без да му гледат всичко друго.А нашият си имаше изкаран сошъл и книжка. И явно не ги интересуваше друго. Голям майтап.

Македонците в България


Тема Re: Балканите в екстремна обстановканови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор дмa (член)
Публикувано04.02.09 10:58



Вова, докато бродеше из Америка в телесната си обвивка, а не като дух, не се ли научи на житейската истина: "Дон'т фийд дъ трол"?



Тема Re: Балканите в екстремна обстановканови [re: дмa]  
Автор ДyxoтнaBoвaтa (дух)
Публикувано04.02.09 12:28



Не съм го чувал това. Но ми хареса.

Интелектулно го разбирам и споделям, но инстинктите ми са наивни. Какво да правиш?

ДухотнаВовата


Тема Re: И все пакнови [re: balgarin]  
Автор ДyxoтнaBoвaтa (дух)
Публикувано04.02.09 13:14



Не ме глоби, разбира се. Той беше втора генерация с българско самосъзнание...

Но на сът и аз съм ходил. Първата ми бракма беше с пробит ауспух и една вечер един застана зад мене със светлините и понеже тогава живеехме в апартамент и стана точно пред паркинга, аз просто ги орведох вътре, паркирах и понеже бях и без колан побързах да приложа българския трик излизайки от колата (та да кажа че съм имал колан, но току що съм го махнал, за да изляза от колата). Това беше през първата ми година и имаше оже много да уча и от повече да се отучвам. Хабер си нямах, че тука не минават такива... Ония бяха двама, с охайовските каскети и като ме видяха да орварям вратата и да излизам, изтеглиха ютиите и ме взеха веднага на мерник: "Stay in the car! Get back in the vehicle!" Как няма да ги послушам!!! Така научих, че е най-разумно не само да си седиш в колата, ами и да си държиш ръцете на волана, за да не се нервират момчетата... Колата ми беше купена преди по-малко от месец, та бях и с хартиения номер на задния прозорец и така получих две глоби: едната за excessive noise, а другата за missing front license plate.

Отидох на съд, с надеждата че полицаят няма да се яви. Нали знаеш, в съда всеки обвиняем по конституция има право да застане срещу обвинителя си. Кеото те прави равен с полицая (не може да бъде друг полицай). Научиха ме, че ако полицая се случи да е зает, и не се яви, съдията прекратява случая и само плащаш 20тина долара съдебни разноски. Вътре си бил, знаеш, че е голям спектакъл и никаква скука. Преди мене имаше десетина згазили лука и слушах вниматено. Едно момче до мене ме научи какво да кажа. В Охайо за трафик вайълешън е най-безболезнено да пледираш "Ноу контест" - което е ни рак ни риба. Демек, признаваш, че имаш някаква вина, но не си съгласен с версията на полицията. За мое нещастие ме бяха хванали двама и единият беше там, готов да свидетелства.

"On the first accusation I plead No Contest, your Honor" издекламирах си репликата. "Pleading "No contest" automatically finds you guilty; Now tell me about the license plate". Тогава му обясних, че наскоро съм купил колата и все още хартиените табели савалидни. "I'll give you a break on this one" каза съдията, после заповяда да си оправя мъфлъра, и да си извадя тенекетата в едноседмичен срок. От цялата работа спестих $100 (ако бях решил да платя глобите без да оспорвам). Оттогава не съм ходил на съд, защото не се рентира. Само веднъж един адвокат приятел влезе в писмени пререкания със съда за един спийдинг тикет. Платих глобата но цялата работа беше съдът да заповяда на полицията да не рапортува случая на Бюро ъв мотър вихикълз ъв Охайо та да не ми праснат наказателни точки. Така и стана. Тези точки са много неприятни, главно с това, че иншурънц компаниите ги нанюхват и ти застраховат задника много по-скъпо... Абе истории... Аз и зелената карта си взех по съдебен път - съдията пристiгна чак от Чикаго за няколко дела като моето и когато ми дойде реда, поразлисти книжата и направо каза на имиграционния офисър - Don't be ridiculous; this man deserves to stay in this country and there are no grounds to protract his case any further... it is so ordered!" Smacked with the gavel and everyone was happy. Изобщо, впечатлението ми от съдиите е, че са големи симпатяги и зевзеци.

ДухотнаВовата



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.