Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:02 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: И все пакнови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано03.02.09 06:22



Да.Така е.Каквото и решение да вземат за закони за емиграцията винаги ще има недоволни.Факт.


Не знаех,че си почнал да преподаваш в университет.
Как е?Готино ли е с млади хора наоколо или ти късат нервите?

Македонците в България


Тема Re: И все пакнови [re: Cтoян Xpиcтoв]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано03.02.09 06:35



- поддържат се огромни военни бази
- войската е платена
- "разваля" се качествто на парите с цел финасиране на военните програми..(днес могат да се печатат хартийки, а някога са слагали огромно количество примеси.....)
- разврата е повсместен и това не е толкова важно от етична(морална) гледна точка, колкото показва че смейството е твърде слабо както и остоите на обществто.
- разработката на технологиите е държавен приоритет , но се използват и много за които не е ясно как влияят на човешкия организъм
- етноса не е важен, ти си поданик на империята и уважението ти е пропорционално на парите които имаш. Разбира се водещия етнос е по-високо
- хората вярват преди всичко в парите и чак след това в каквото и да било друго.

----------------------------------------

Искам да взема отношение и по някои други неща,които си писал.
Струва ми се,че си чел някой "съветски" "учен",който громи недостатъците на САЩ.Имало разврат и хората не искали да правят семейство.Не е задължително хората да са женени.Важното е деца да има.А САЩ имат положителен прираст.И то силно положителен.

Да му мислят ония които имат отрицателен.Каквито семейства искат да правят и да ги надъхват със семейни ценности.Армията е платена,защото това е практично.Изобщо американците са много делови и търсят най-практичния и най-рационалния вариант.Вовата ти е отговорил за технологиите.Това,което си писал за етноса не е точно така,ама ако тръгна да ти отговарям и там ще стане много дълго.И последния аргумент за парите не е точно така.Защото всичко е индивидуално.Има хора които вярват преди всичко в парите.Има хора,които вярват преди всичко в Исус.Има хора,които вярват преди всичко в технологиите.Америка е безкрайно шарено и ако има страна за която генерализациите да са най-невалидни и опасни това е тя.

Македонците в България


Тема Re: Балканите в екстремна обстановканови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано03.02.09 06:39



Ти пак си гледал нещо средно между "Цайтгайст" и "След утрешният ден".


Много ме развесели с изречението,че след като им се разрушят къщите на богатите евреи те щели да емигрират в Израел.


Македонците в България


Тема Re: И все пакнови [re: Cтoян Xpиcтoв]  
Автор ДyxoтнaBoвaтa (дух)
Публикувано03.02.09 07:20



"И ако има място където е "най" това са щатите. "

Сигурен ли си? Статистики ли си видял или го знаеш от филмите? Аз от 20 години живея тука и имам съвсем други ПРЕКИ впечатления. Освен това, като доста по-стар от тебе (щом още не си си направил децата, а аз се глася за внуци) помня много дъбре къде беше центъра на така наречената сексуална революция през 70-те, и уверявам те -това не бяха щатите.

"На щатите обаче им трябват за големите бази повече и повече хартийки и те напечатват прекомерно много."

Разясни ми термина "прекомерно" за да има ме база за съпоставка. Бедна ти е фантазията с какъв производствен, технологически, иинтелектуален и човешки ресурс разполага тази страна. И най-важното - осигурява логистичен и законов терен за най-свободното и максимално реализиране на този ресурс - неограниченото свободно предприемачество. Появи ли се потребност веднага се появява и предлагане.

"Чувал ли си за оловния водопровод на РИМ? Знаеш ли какво причинява оловото на организма, почети и пак ще поспорим."

Ти как мислиш? Дали съм чУвал?

. Може би съм и чел? Да поспорим, защо не? За хормоните: След двадесет години в САЩ изобщо не съм дебел. Но хайде, аз съм изтормозен имигрант. Затлъстяването на американците е комплексен проблем в който хормоните на разтежа са само една и то не най-важна компонента. Главният проблем е в обездвижването, който не е свързан с някакви зловещи "технологии", а е свързан със симбиозата на американеца с автомобила, което тук не е лукс, а нужда. Всеки на 16 години купува кола и слиза от нея, когато вече ослепее от старост. Иначе не можеш да идеш на работа, на училище, до зъболекаря, на пазар. Колата е заместила краката, защото разстоянията са огромни. Освен това, американците знаят много добре за хормоните, имат избор между храна с хормони и екологически чиста храна (във всеки магазин има секция с такава и е незначително по-скъпа) така че, какво ядат не е резултат на някаква правителствена политика, а на личен избор. Ако престанат да купуват "хормонално" месо, фермерите ще спрат да прозивеждат такова. Нарича се саморегулиране на пазара. но това е много дълга тема. Апропо, правителството ограничава максимало допустимите количества торове, хормнони и всякакви други вмешателства, продавачите мерят тези нива преди да купят и ако някой е в крачка, плаща през носа си (с бизнеса му е свършено) или направо отива в пандиза...

"етноса. Много е важен даже и ще ти кажа защо."

Кажи ми. Научи ме, изнеси ми лекция за това къде живея, къде отгледах децата си и за етническите напрежения.., в класната стая. След второто поколение, малкия, всички са преди всичко американци, говорят английски без акцент и ако говорят "стария език" точно той е с акцента. За тях етническия им произход от "стария край" е нещо като тема за лакардии и ташаци и клюки. Следващите поколения вече отговарят: Аз съм малко ирландец, малко чероки, имам и някаква чешка жилка, а по бажина линия съм чул, че имам и нещо френско, но не съм сигурен... Моя син ходи с една мексиканка родена тук. За неа мехико е "там където живее баба". Преди това имаше гадже половин индианка. И, питам се, как ли ще се усещат внуците ми? И това е то - melting pot - typical Americans.

Повсенестно се женят евреи за католици, протестанти за будисти... Къде останаха твоите етноси? При тоя американски разврат . Чудя се, в критичния момент моите колеги как ще се разделят по етнически признак? Хайде, кениецът и аз сме лесни, ние боботим с акцент. Ами останалите: чероко-китайо-ирландо-чехо-русо-македонци?

"Ами ГМО??? Прочетио ако искаш малко за тези неща и някъде в някой форум ще си попишем... "

Както ти казах, аз тези неща няма нужда да ги чета - аз ги дишам, живея, говоря, ям, страдам и им се радвам всеки божи ден. Ти чети... Па посъбери парици и понамини насам, ще те поразведа, ще ти покажа: ферми с хормони, оловни тръбопроводи, МСДЖИ, ГМО, заводите локхийд мартин с тайното летище на ФБР, и т. н... Ще те метна и до Ниагара да се снимаме като Алеко.

"Може би си чел за нея или си виждал как щракат едни дръпнати. Аз ... работих 2 години за японска компания с........ японци. И ти гарантирам че нямат много общо с американците."

Абе чел съм. И жена ми е била там за три месеца. И компанията за която работих в Охайо продаваше на японец. Охайогозаимас. Домо арригатто. Дозо. Уакаримас-ка? Уакаримас-ен, Стоян Христов-сан! Ходя и на едни ресторанти където едни дръпнати готвачи, които не говорят английски ми хвърлят със саби скариди в устата. А сушито и бирата Сапоро (не е лоша) ми ги носят едни моми с налъми, обути в таби, с пластове фон дьо тен на лицата, в кимоно и с игли за плетене в коковете. Та обясни ми пак за японците и как те не са американци. Ами не са, разбира се - те са японци. Но бачкат като американци и търгуват със същия ентусиазъм. Бомбите над Нагасаки не им пречат на бизнеса.

"Нима някой през 1985 очакваше да няма съветски съюз след 10 години, ами дори ти самия??? "

Охохохоооо. Знаех го много добре. През средата на осемдесетте, често с приятели се разбличахме с подобни разговори. Една икономическа система, в която ходиш на работа, пиеш кафе, имитираш труд, крадеш колкото можеш, повечето пъти бензказано защото на този, който трябва да те хване му трябват маркучи за спирачки за москвича, пък брат ти дързи склада, в което ако излезе слух, че в понеделник ще поскъпне безнина, бйгай и наливай защото, новината за поскъпването ще я четеш чак във вторник по весниците... такова общество няма как да не изгърми. Общество на повсеместна безотговорност и безотчетност, кодето благата не принадлежат никому, защото принадлежат на всички и се ръководи от пълна безхаберност няма как да не изгърми. И изгърмя... И всички хора с грам мозък и лъжица информация го знаеха, знаеха и че няма да е дълго. Когао започна циркът на властта с турците аз му дадох една петилетка... И горе долу познах. Имам и свидетели, които помнят тези прогнози и разговори. И са в България (повечето).


Но ти Съветската империя с Американското общество ли я сравняваш?

Ако е така, наистина има много да четеш.

ДухотнаВовата

Тема Re: И все пакнови [re: нaциoбyлrapo]  
Автор ДyxoтнaBoвaтa (дух)
Публикувано03.02.09 07:32



"Чрез жестоките материялни разрушения на атомните бомби... всъщност се е целяло психологически срив сред готовите на всичко японци."

Точно така. Но не само това. А че отделни японци изскачаха от джунглите десетилетия след края на войната без да знаят че патакламата е свършила е допълнителна тривия.

"но мисълта ми бе за безогледните конвенционални бомбардировки над Германските и Японските градове, а по-късно и виетнамски селища и виетнамската природа."

Точно на тази мисъл ти отговорих. Всеки е бомбел беогледно. Кой колкото може. Такива са били правилата по онова време -тотална война, наред -няма цивилно, няма военно.... Правели са го ВСИЧКИ. Отделно, че технологиите тогава не са позволявали прецизно бомбене.

Във Виетнам войната се водила ВЪТРЕ в природата. Къде искаш да бомбандират? В океана ли. Ми то и там е природа. През тези години, а че и доста след хирошима и Нагасаки, фанция редовно ебаваше майката на природата с ядрени взривове на атолите Мороа. Да не говором за любимите братушки, които провеждаха надземни ядрени експерменти дълго след като се знаеха поразиите от това упражнение.

Не оправдавам бомбенето на никого и нищо -особено след като съм твърд природозащитник. Само ти го обяснявам. Виетнамците се крият в джунглата под листата. За да ги лишиш от това приктритие ползваш дефолианти. Или се отказваш. Няма друго решение. Да не говорим, че половината от Виетнам, така наричаните от наша социалистическа пропаганда "сайгонски марионетки" нямаше нищо против бомбенето на северните си събратя... Така че, нещата никога не са прости.

" Няма никакво съмнение в положителният отговор, още повече, че немците имат и подходящ носител, който да стигне небето над Ню-Йорк, да си свърши работата и да се върне на териотрията на Райха безнаказано."

Точно така, такива са били правилата... който могъл, направил го, Важни са поуките.

ДухотнаВовата


Тема Re: Балканите в екстремна обстановканови [re: Cтoян Xpиcтoв]  
Автор Илийцa (Античарка)
Публикувано03.02.09 10:58



Империи със срок на годност



Империите движат историята. Но империите от последните сто години се оказаха нетрайни, като никоя от тях не успя да види изгрева на новия век. Днес няма империи, поне официално. Но това положение може скоро да се промени, ако САЩ или дори Китай прегърнат своето имперско призвание. Как те могат да избегнат съдбата на предшествениците си?



От Найъл Фъргюсън








Тема Re: И все пакнови [re: balgarin]  
Автор Cтoян Xpиcтoв (КАГАН)
Публикувано03.02.09 11:29



не са ти верни данните.

72 % от БВП е само дътржавния дълг(и аз така се заблудих от уикипедия в началото), а общия е около 450%.
Вземи порови повече и по детайнлно.

За китай не съм казал че е хуабва алатернатива. Аз просто си казвам меннието за американците и тяхната държава....

Трошење време!


Тема Re: И все пакнови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор Cтoян Xpиcтoв (КАГАН)
Публикувано03.02.09 11:45



В отговор на:


Сигурен ли си? Статистики ли си видял или го знаеш от филмите? Аз от 20 години живея тука и имам съвсем други ПРЕКИ впечатления




ахаа , сега разбирам защо така ожесточено спориш по темата. Щатите са твоята нова родина... Вероятно единствената за децата ти....
Аз не обичам емоционалните спорове за това ще се въздържа.

но знаеш ли след 1 месец и нещо ще ходя на Ниагара и то от по-хубава страна - Канадската :)

Трошење време!

Тема Re: И все пакнови [re: balgarin]  
Автор Cтoян Xpиcтoв (КАГАН)
Публикувано03.02.09 11:51



за прираста само да подчертая , че той е благодарение на емиграцията. Далие върши работа подобен прираст само времето ще покаже.
За шарено да 100% си прав, но най голямо значение има какви са ценостите на тези, които управляват и най лесно се виждат...
За другите неща вече писах. Не съм чел никакви съветски учени...

Трошење време!


Тема Re: И все пакнови [re: Cтoян Xpиcтoв]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано03.02.09 12:20



Стояне,


Не съм искал да те засегна със забележката за "съветските" учени.Просто някои твои аргументи ми се видяха несериозни.

Точни данни май трудно може да се вземат из нет-а или трябва много търсене из официалните американски сайтове,а не ми се занимава.
Извадих 3 линка:








Прав си,че това е държавния дълг.Нивото му е почти нормално.Леко завишено.Според критериите от Маастрихт нивото не трябва да надвишава 60% за страните които искат да приемат еврото.Но нищо кой знае колко притеснително.Могат да се притесняват страни,които са с по-висок процент и трябва да връщат дълг в чужда валута.Дори не е нужно да е по-видок процента.Ако има валутна необходимост в момента на падежа на дълга въпросната страна ще глътне вода.Освен това в момента започва според специалистите тенденция за покачване на стойността на американския долар спрямо конкурентните й валути.

Аз лично мисля,че САЩ имат далеч по-големи проблеми от външния си дълг в момента.



Поздрав и извинявай ако съм те засегнал с изказването за съветските учени.


Македонците в България



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.