Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 27.04.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Айде, щенови [re: Fragask]  
Авторcъrлacнa (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 18:10



извън конкретното мерене на страници и време, бих искала да се намеся с подобно мнение... точно наскоро се замислих като бях малка колко ми беше интересно да чета. замислих се, защото виждам, че не мога насила да накарам моя син да му е интересно да чете. опитах се да си спомня какво ме караше и мен постоянно да чета. толкова много изчетох като ученичка, че не ми се мисли за страници. най-накрая даже се записах в детския отдел на столична библиотека, защото нещо библиотеката вкъщи и училище не ми стигаше. и толкова ми беше интересно. имах си читателски дневник, то тогава беше задължително, де. но на мен ми беше интересно да си пиша вътре и без да е задължително. та мисълта ми е, че си спомням как приятели са ме викали да играя на вън, а аз исках да си дочета страницата, главата.. книгата. хубаво време беше. вярно, нямаше телевизия през деня, нямаше видео, нямаше компютър вкъщи и интернет, но беше дяволски хубаво време .. да се чете. и книгите ми харесваха. междудругото, напоследък имам проблем с четенето на книги, нещо новите книжки не ме кефят много. може пък проблемът и да е в мен, .. знам ли. но всички книги, които мога да кажа, че са ми любими, не са от последните които съм чела, .. та така. и наистина не знам аз колко книжки съм прочела за един следобяд и колко страници са били, но наистина има книги, които се четат на един дъх...



Тема Re: Ама че синови [re: a з]  
Автор kpилe ()
Публикувано24.04.08 19:05



естествено, че са всички томове наведнъж :)

а в мускетарите може да са включили и "Х години по-късно"





Тема Re: Айде, щенови [re: cъrлacнa]  
Автор kpилe ()
Публикувано24.04.08 19:10



може би не си обърнала внимание, че децата и тийнейджърите често пропускат цели раздели, които не са им интересни, а не са им интересни, защото не ги разбират.

така аз бях прочел за ден-два "Името на розата" като ученик и после когато я четох 4-5 години по-късно с някакъв background knowledge и с интерес да вникна в детайлите, ми трябваха няколко седмици.

въпросът изобщо не е колко интересна е книгата, а колко задълбава в нея човек





Тема Re: Айде, щенови [re: a з]  
Автор kpилe ()
Публикувано24.04.08 19:16



хайде сега, невероятни са способностите на човешкия мозък! нима Fragask не ти е разказвал как на 4 годинки е научил перфектен немски за един следобед? а на 5 е написал "тъй рече Заратустра"? на 6 "приключенията на барон Мюнхаузен", а на 7 "Моята Борба (с лошия правопис и правоговор в клуб Литература)"



но дори това не е нищо - един пич от клуб Окултизъм спря разпространението на световна епидемия от ТОРС с уменията си. естествено тъмните сили реагираха светкавично и подредиха нещата така, че го затвориха за лечение няколко години, но сега пак е добре и радва почитателите си



Тема брей : )нови [re: kpилe]  
Авторa з (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 19:22



ти не задълбаваш ли в книгите защото и когато ти е интересно?
аз не се сещам за друга причина да го правя : )

за съгласната:
не се тормози, може би.
има известна вероятност да греша в някаква степен, но не знам дете на четящи родители да е останало нечетящо.
може да не се случи тогава, когато на тебе ти се иска, но обикновено си става с времето.
за съжаление същото важи почти със същата сила И за тютюнопушенето





Тема Re: брей : )нови [re: a з]  
Автор kpилe ()
Публикувано24.04.08 19:23



да, ок, задълбаваш, когато ти е интересно (или ако тва ти е работата), но не е задължително да задълбаеш ДОРИ, когато ти е интересно, не мислиш ли? :)

а понякога не можеш, дори и да искаш да задълбаеш.



Редактирано от kpилe на 24.04.08 19:25.



Тема Re: брей : ) [re: kpилe]  
Авторa з (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 19:34



оооофх, прав сиии


макар че не съм сигурна.
когато ти е интересно просто... де да знам... май не можеш да не задълбаеш? или можеш? ако нямаш основа, както ти си нямал, когато си чел за първи път "името на розата"? нещо такова ли?
не че е задължително, просто когато ти е интересно някакси се случва от само себе си . в сферата ти на... на... ъх.
компетентност?
и евентуално я разширяваш. ако си в състояние.
абе нещо такова, не знам.
нещо не мога да задълбая



Тема Re: брей : ) [re: a з]  
Автор kpилe ()
Публикувано24.04.08 20:54



не е възможно всичко да ти е интересно в един гигантски роман за възрастни. особено когато си хлапе.

когато четох за пръв път името... ми беше интересно какво ще стане, т.е. кой е убиецът. всичките описания на библиотеката, манастира, хората и техните истории общо взето ми бяха скучни. вторият път я четох няколко седмици и дори не ми беше толкова интересно кой е убиецът, макар че го бях забравил вече - бяха ми интересни хората, историческите факти и измислици и т.н. ако сега я прочета отново, бих я чел поне един месец :) точно така смятам да препрочета махалото на фуко, което също съм чел за няколко дни като малък и ми беше много интересна, но честно мога да кажа, че почти нищо не разбрах и не помня



по подобен начин бях прочел за няколко дни параграф 22 на български, което нямаше нищо общо с изживяването да го прочетеш бавно и в оригинал на английски. мисля някой ден да го прочета отново, когато знам английски толкова добре, че 100% от думите да са ми напълно познати без дори да се замисля, а не 95% примерно.

ти не си ли препрочитала любими книги от детството си с нови очи по-късно?



Тема знаеш ли какво правя сега? [re: kpилe]  
Авторa з (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 21:14



чета "тримата мускетари"


вие сте виновни!
не мога да преценя дали ми е интересно; по-скоро май ми е свързано интересно с разговорите тук, спомени за вълненията ми като малка, някакви такива извънкнигата неща : )

точно това, че: "не е възможно всичко да ти е интересно в един гигантски роман за възрастни. особено когато си хлапе. ", освен другите неща, се опитвах да му намекна на фрагаск (трябва да се постарая да му запомня ника, излагам се вече...), но се съмнявам да успях.


ооох, тва махало на тоя фуко...
сега ще ти кажа пример за как не се прави, ако вече не съм.
ама в никой случай не се!
не тръгваш за първи път на увеселително междуконтинентално морско пътешествие с "махалото на фуко" когато я четеш за първи път.
щото и от двете нищо не излиза, освен една... абе добре, очарователна каша си стана. не, че нещо разбрах и от двете, но имам най-чудесни спомени и може би точно така си е трябвало за времето си

после пак четох книгата и беше хубаво. и различно, разбира се.
а и пътешествията с кораб са си хубаво нещо, когато човек е в подходящото настроение :)



Тема Re: знаеш ли какво правя сега? [re: a з]  
Автор kpилe ()
Публикувано24.04.08 21:42



хахаха, тва с махалото и пътешествието звучи забавно :) :)

аз на две последователни летувания след 10ти и 11ти клас бях на море с "Quo Vadis" първия път и "Аз Клавдий" втория. и мога откровено да кажа, че се получаваше елегантно преплитане между римско-имперската действителност в романите и черноморската действителност на плажа :)

на фрагаск по-добре не му намеквай нищо, че ще вземе да ти обърше един по стар училищен навик






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.