Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:54 28.04.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Ама че синови [re: a з]  
Автор kpилe ()
Публикувано24.04.08 14:39



пък ти!

какъв първи том, какви 753 страници?

Fragask говори за ей тва:



то е 112 страници и то с картинките (той само тях е чел онзи следобед)

Редактирано от kpилe на 24.04.08 14:51.



Тема Re: Ама че синови [re: kpилe]  
Авторtondy (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 14:45



може бе


аз чета със скорост 100 стр. на час /А5/ и повече от 7 часа непрекъснато съм чел ама не е тва въпроса ...




Тема Re: Ама че синови [re: tondy]  
Автор kpилe ()
Публикувано24.04.08 14:48



а когато Меркурий ти е ретрограден с каква скорост четеш?





Тема Re: Ама че синови [re: kpилe]  
Авторtondy (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 14:52



абе на някой му е ретрограден, но определено не е моя ...





Тема Re: Ама че синови [re: tondy]  
Авторa з (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 17:38



абе и аз съм чела така като се е налагало, но, както казваш, не е там въпросът.
от такова четене на юрюш - файда - да вземеш някакъв неприятен изпит, или друга подобна гламавост...
и след години просто нямаш какво да споделяш във връзка с така "прочетения" текст : )
а на 12 - надали изообщо.
още повече текст, пълен с непознати портупеи, мускети, аркебузи, контове, котильони, интриги и какво ли не.
дъщеря ми я чете май към 12-13 годишна и си спомням само колко време ни отне да изясним въпроса: защо дюма споменава, че описваното от него време е било време, в което хората са се радвали на по-голяма свобода, но са имали незначителна независимост... или нещо така, израз в този смисъл.
май че към един следобед време ни взе





Тема Re: Ама че синови [re: kpилe]  
Авторa з (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 17:43



бреййй, гледам, за "граф монте кристо" са пуснали цели двеста и кусур страници
може би са двата тома наведнъж : )

а картинките в оригиналните трима мускетари наистина може би отнемат един следобяд от общото време за четене; доста са добри и като си малък си представяш разни неща... : )



Тема Айде, ще [re: a з]  
Автор Fragask ()
Публикувано24.04.08 17:45



отговоря, понеже си т и, а не... (тук се подчинявам на властта и правя жертва като изрязвам "неудобните" вметки)...

Мога да чета от 3-годишен. Баща ми ме научи и правеше фурори като ни дойдеха гости и ме караха да чета от днешния вестник. Като преминах от яслата в детската градина същото беше и с лелките, които ахкаха и мислеха, че съм запомнил наизуст текстчетата от книжките с картинки, които четяха на децата. До 5-тата си годинка бях изчел всички приказки на всички народи - български, руски, славянски, арабски, абе всички възможни. Бяха една поредица малък формат, пазя си и сега, ще я дам на дъщеря ми като я науча да чете. И тогава, 5-годишен, нямах вече нищо за четене, подходящо за възрастта ми. И баща ми извади от един висок рафт на библиотеката, до който не достигах и с катерене, доста дебеличка за моите тогавашни разбирания книга - "Гуапо", приключения за юноши. Като видя, че я прочетох, разбрах и харесах, пренареди високия рафт с юношеската на по-ниско, за да мога да си вземам, когато поискам. И като се почна - до края на предучилищната бях изгълтал всичкия Майн Рид, Карл Май и любимата ми Лизелоте Велскопф-Хенрих. В първи клас, когато съучениците ми се учеха да сричат, на мен др. Нейкова ми разреши да си вадя в час книгата и да си чета каквото искам, за да не скучая и да не преча на останалите. Тогава вече бях на Емилио Салгари, Уолтър Скот и Фенимор Купър.
И много странно наистина, но Дюма го открих късно, чак на 12 години, както правилно предполагаш. Но още от първите няколко страници разбрах, че ТОЙ Е, това Е МОЯТ ПИСАТЕЛ! От него съм изчел АБСОЛЮТНО ВСИЧКО. Основно на руски, защото там е издадено всичко от него, а и преводът е много, много по-добър.
Учудва те как може да се прочете книга от 750 страници за 6-7 часа? С лекота, щом те е запленила и направо живееш в нея, докато я четеш.
Ти нямала ли си такъв случай - четеш някоя книга и забравяш за всичко наоколо, ден ли е, нощ ли, яде ли ти се, спи ли ти се? Накрая, без да усетиш, тя изведнъж свършва, а на теб ти се иска никога да не свършва или да продължи до безкрай



Пак повтарям - бързо се чете не тънката книжка, а интересната!

Редактирано от Fragask на 24.04.08 18:30.



Тема Re: Ама че си [re: a з]  
Авторtondy (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 17:52



предполагам ще ме разберат моите братчета и сестричета по луна в този форум, луна близнаци демек, но за мен четенето си е ядене на пастички, при добър късмет направо торта. не ми е никакъв проблем да чета с тази скорост, правя го всеки ден, откак знам да чета, поне по 2-3 часа на ден. абе както казваше един приятел - то да има кво да ляга, ще намерим кво да става, та и аз така - то да има кво да се чете, време и скорост ще намеря ...





Тема Екзактли! [re: tondy]  
Автор Fragask ()
Публикувано24.04.08 17:57



За втори път изказваш на 100% мои мисли едно към едно, точ в точ, мот а мо и т.н. !



Тема Re: Айде, ще [re: Fragask]  
Авторa з (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 18:05



ясно.
с мисълта ти, че интересните книги се четат с голяма лекота никой не вярвам да спори.
изразих известно колебание по въпросите дали 12 годишните имат такъв капацитет на четене - над 700 страници за един следобяд и ако все пак прехвърлят материала - какъв ли ще е кпд.
и продължавам да съм на мнение, че качеството на четене и у два, три и повече пъти възрастните от 12годишни би било ощетено за сметка на скоростта.
все едно да пътуваш с

и да си убеден, че си разгледал гледките...
не ме учудва.
твърдя, че е така
бързина за сметка на качество.
дали няма връзка и с общуването, се замислям също :)

Редактирано от a з на 24.04.08 18:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.