Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:47 28.04.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Всеки преценява от собствената си камбанариянови [re: a з]  
АвторFragask (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 09:56



"изразих известно колебание по въпросите дали 12 годишните имат такъв капацитет на четене - над 700 страници за един следобяд и ако все пак прехвърлят материала - какъв ли ще е кпд.
и продължавам да съм на мнение, че качеството на четене и у два, три и повече пъти възрастните от 12годишни би било ощетено за сметка на скоростта. "


Сега като ти съобщя, че съм проходил на 8 месеца, а проговорил на 13(проговорил с изречения, а не с отделни думички), сигурно също няма да повярваш, щото вероятно на дъщеря ти й са се случили по-късно и ти изхождаш от собствения си опит. Моята проходи на 10, но още е само на откъслечни думи, а е почти на 15 месеца. И аз какво, "да изразявам известни колебания" ли? Ми нека се развива както й позволява собствената природа, всеки си е сам за себе си.
Не гледаш телевизия и сигурно няма да повярваш, че човек може за 3 секунди да намира кой ден от седмицата е произволно зададена му дата от 20, 30 и повече-цифрена(!) година. И да намира грешки във вечния календар. Няма да повярваш и как млада жена може да повтори 150 напълно разнородни думи в същия ред, в който са й казани. Няма и да повярваш как в края на ХІХ в. 4-годишно кубинче научава правилата на шахмата, докато гледа баща си как играе, а само след година няма кой да го победи в цяла Хавана. След още няколко - в цяла Куба, а след още няколко - в цял свят.
Като чета дадена книга никога не й броя страниците и не си засичам време. Когато съм чел "Тримата мускетари" не съм си поставял за цел да правя рекорд по "бързо" четене. Никога не съм знаел, че е 753 страници(то, между другото, зависи от формата), от теб го научих, а съм я чел 5 пъти - 2 на български и 3 на руски. Просто книгата ме грабва и не ми разрешава да се отделя от нея, това е. Така е и с всичко друго от Дюма.
Какво да направя като Павич няма същото въздействие върху мен, да си огъна подметките ли? :)


твърдя, че е така
бързина за сметка на качество.
дали няма връзка и с общуването, се замислям също :)


А аз пък се замислям и т е запитвам дали е редно да се опитваш да прекрачваш някои граници в същото това общуване, които не е редно да прекрачваш, дори да си с модераторски пагони?



Тема Запомни:нови [re: kpилe]  
Автор Fragask ()
Публикувано25.04.08 10:07



ЗАВИСТТА е разяждащо и деструктивно чувство. Нанася по-големи и по-трайни поражения върху личността от Ревността, защото има по-широк фронт за изява.





Тема Re: всъщностнови [re: нeизвecтeн]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано11.05.08 05:06



пак те четох.
продължавай да пишеш. без да четеш съвети. пиши от себе си, за себе.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: прогнозата - дъждовнонови [re: нeизвecтeн]  
Автор naMuzenalsBack:) (непознат )
Публикувано17.02.14 14:18



Странно как се появи това ми писание тук след толкова години, а виждам, че никой не го е коментирал .. Сигурно е от магнитните бури.. : ))



Тема Re: прогнозата - дъждовнонови [re: naMuzenalsBack:)]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано17.02.14 16:10



1. Аз пък смятам, че точно тук е мястото да се пускат такива и всякакви други текстове. И без това клубът е заприличал на торба стари мухлясали сухари, оставени до контейнера за боклук, с надеждата да ги намери някой гладен скитник.


Това мнение от някой си нерегистриран в началото на темата звучи повече от актуално след почти 10 години.

2. Странно как се появи това...

Законите на физиката (в т.ч. интернет физиката) подсказват, че някой е написал мнение по темата и след това [сравнително бързо] - ни лук ял, ни лук мирисал го е изтрил .

3. Искаш ли коментар(и)?

прав или изправян


Тема Re: прогнозата - дъждовнонови [re: naMuzenalsBack:)]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано01.03.14 22:42



Мхм.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: прогнозата - дъждовнонови [re: нeизвecтeн]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано01.06.14 19:55



Къде си бе, намузена?



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: прогнозата - дъждовнонови [re: Stefan Pan]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано09.05.17 02:11



Къде си, Намузена? :-)

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: прогнозата - дъждовнонови [re: Stefan Pan]  
Автор naMuzenalsBack (непознат)
Публикувано19.05.17 10:39



ето ме.. : )) малко съм в творческа отпуска, но виждам, че това не се отразява добре на клубчето : )) Надявам се, че и ти си добре и се радвам, че се обади..
Може пък и да намеря време да драсна някой друг ред, колкото да събудя критическия дух тук, ако не креативния.. , че липсват старите муцуни..
Хубав ден ти желая,





Тема Re: прогнозата - дъждовнонови [re: naMuzenalsBack]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано01.06.17 01:09



Хехе. Като неочакван протуберанс на миналото.



------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.