Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:11 27.04.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: прогнозата - дъждовнонови [re: нeизвecтeн]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано23.04.08 08:22



хм, да.
само дето е много дълго. като видя такива обеми и окото ми се плаши. предтавям си колко нещо съм изпуснал.
не може ли да пишете в рамките на 20 - 30 реда?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: revised oneнови [re: peдakтop]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано23.04.08 08:31



в интерес на истината това изглежда осакатено на фона на обемния вариант.
мисля си дали съкращаването на изреченията, в случая, помага. или по-скоро вреди?
по принцип съм противник на дългите иизречения.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: прогнозата - дъждовнонови [re: бoзa oт шecт]  
Авторtondy (Нерегистриран)
Публикувано23.04.08 13:03



е ади сега, заради едната подхвърлена ръкавица чак пък да си сменям и пола.нещо за тулумбичики не може ли?!





Тема А аз пъкнови [re: нeизвecтeн]  
Автор Fragask ()
Публикувано23.04.08 16:02



ще ти кажа нещо съвсем различно от общата оформила се линия на препоръки и коментари за творението ти.
Те: като гледам всички без изключение недоволстват от обема и те съветват да го направиш по-късичко и по-съкратеничко, а и "по-опростеничко", че да се четяло "по-лесно".
Аз: много си е добре откъм обем, даже може да поеме още. НО! Друг е проблемът на текста ти - просто някои от изреченията трябва да се преработят, за да придобие повествованието плавна последователност и разказвателност. Тези телеграми от по 1-2-3 думи, с които си прекалила най-безогледно, не ми създават впечатление за художественост, а ме карат да си мисля, че чета бълнуванията на надрусан студент по стените на кенефа в СУ-то.
Ти: послушала си ги и си осакатила напълно текста си, направила си го да прилича на стригана овца след Гергьовден.
Аз: запомни - бързо и лесно се чете не малкият по обем текст, а интересно и стилно написания! В шести клас прочетох "Тримата мускетари" за един следобед.



Тема Re: на редактора с любов)нови [re: зaбeлeжka]  
Автор kpилe ()
Публикувано24.04.08 00:16



нямаме какво да си говорим, защото ти си доста лекомислена, а аз прекомерно задълбавам, което ни поставя на 2 полюса и в случая не мисля, че полюсите се привличат





Тема Re: А аз пъкнови [re: Fragask]  
Автор kpилe ()
Публикувано24.04.08 00:19



В отговор на:

В шести клас прочетох "Тримата мускетари" за един следобед.




а в 7ми прочете "война и мир" в рейса, на път към училище, нали?



Тема Нали [re: kpилe]  
Автор Fragask ()
Публикувано24.04.08 09:30



щеше уж да дадеш възможност на клубния организъм да се прочисти пролетно от твоите спамни токсини?
Кво стана?



В интерес на истината не съм прочел цялата "Война и мир", а само главите, които ни искаха в девети клас по литература
Много скучна и еднообразна ми се видя и не съм се насилвал



Тема Re: А аз пък [re: kpилe]  
Авторtondy (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 11:49



що бъзикаш човека бе?! последното изречение е много дзен, напълно в духа на Селинджър ...





Тема Re: Нали [re: Fragask]  
Автор kpилe ()
Публикувано24.04.08 12:01



В отговор на:

В интерес на истината не съм прочел цялата "Война и мир", а само главите, които ни искаха в девети клас по литература
Много скучна и еднообразна ми се видя и не съм се насилвал




разбира се, все пак в 9ти клас си бил прекалено зает да пренаписваш "Престъпление и наказание"... за една сутрин

Редактирано от kpилe на 24.04.08 12:02.



Тема Re: А аз пък [re: Fragask]  
Авторa з (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 13:17



в шести клас ти си бил на 12 години.
първият том на "тримата мускетари" има 753 (седемстотин петдесет и три) страници.
за да прочетеш книгата "за един следобяд", ако решим, че "следобяд" - това е времето от 13 часа до 20 часа, когато вече "сънчо" е минал и е трябвало да си си измил зъбите, краката и врата и да си в кревата, си имал на разположение 7 часа.
за всеки час, който се състои от 60 минути и сега, както когато си бил на 12, е трябвало да прочетеш 107 страници.
ако не си пишкал и други такива странични дейности.
много се съмнявам, че и сега си в състояние да прочетеш 107 страници за 1 час и да го правиш 7 поредни часа, камо ли когато си бил на 12.
още повече се съмнявам да разбереш нещо от прочетеното при такава скорост.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.