Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 14.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Новини от мен и Йо Йо!!!!!  
Автор isetodd (konete)
Публикувано25.11.07 20:06



Здравейте клубари мили от много време не сам ви разказвала нищо за Йо Йо и как вървят тренировките това е ,защото сам много заета и все съм с нея.Та така да ви разкажа значи официално си я купих на 27.10.2007 .И от там почна подковаване след два дена и тренировки(кордиране първо без седло и след това със)Ники я тренира така почна и да си я язди ,тя изобщо не е правила проблеми като и се качи макар,че си мислех ,че може би ще хвърля защото не е яздена от две-три години.Но всичко мина по мед и масло и така язди си я той и я учи да скача на корда ,минава си бариерчета ,скача дори до 80 см-сме и правили при това с него да ги скача и изобщо е много послушна ,той само събота и неделя я язди.И така аз и се качвах веднъж той ме разхожда а вчера след като я изязди ми я даде да си я поязда в кръг ходом и тръс(естествено бях малко уплашена,защото тя е много лесна за езда пък аз небях и яздила от много време и тя ми се постресна) И само на гласови команди се кара,не че с крака неможе ама не е желателно защото не е свикнала и се едно ток я удря и както и да е беше супер тя е много удобна.И послушна за езда е невероятна .Купих си една юздечка днеска я изпробвахме добре и е

много съм щастлива сега следва попона и гамашки да си купя и така лека полека да се обурудвам .Попаднах на подходящия кон за мене догодина със сигурност (има голяма вероятност)да я пусна на Х паркури пък след тях и на повече живи и здрави ездач най-голяма вероятност Ники ,защото си се опознаха разбират се пък и той много добре я язди а някой ден може и аз да се пусна с нея на някое паркурче ,но всичко с времето си аз лично за никъде небързам .Най-важното е тя да си ми е жива и здрава пък другото с времето си Ето и снимки от ездите и тези на първите страници са от вчера и днес другите са от предните съботи и недели :)

aз и Йо Йо <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от isetodd на 25.11.07 20:08.</EM></FONT></P>

Редактирано от isetodd на 25.11.07 20:15.



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано25.11.07 20:28



темата ти я чаках отдавна..

радвам се за вас много
аз много харесвам Ники като човек,на него може да се разчита и знай ,че кобилата ти е в добри ръце
не бързайте с паркурите,за да имате време да се сработят и да изпипат детайлите по воденето..
поздрави за вас и много много успехи..



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Gerylin]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано25.11.07 20:31



Да той е невероятен човек

С него много добре се разбират той е трениора той преценява За сега ще се учи пък като я направи то времето ще си покаже,но тя сравнително добре се учи въпреки ,че се язди само събота и неделя а през седмицата само я кордирам .За сега най-важното е тя да се научи при скачането да не се бърза и да може да се връща на зад вече ще я кордирам с трок или песоа а събота и неделя ,ще си я язди Ники (може и през седмицата стига той да е свободен) и така по натам като се постегна и свикна с нея ще си я язда и аз ,но за това има време

aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор KATЛA (опитомен дракон)
Публикувано25.11.07 20:41



Честито!Не знаех,че е твоя вече!Късмет с обучението и по-нататъшното партньорство!



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: KATЛA]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано25.11.07 20:51



Благодаря



aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор Enigma^ (бръмбар)
Публикувано25.11.07 21:45



Честито за кобилката! Да ти е жива и здрава и да те радва все така занапред. Аз също не знаех, че вече е твоя, много хубава новина

.



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Enigma^]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано25.11.07 21:48



Благодаря

Ами толкова съм разсеяна ,че забравих да пусна тема за това,но ето ,че сега по-хубав повод я пусхан все пак с кобилката нещата са идеални и всичко върви по мед и масло .Да чукна на дърво да не се урочасат нещата ДА новината е направо страхотна още свиквам с новината много съм щастлива всичко в живота ми се нареди както исках и се надявам и занапред да е така

aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор Gerb ()
Публикувано25.11.07 22:42



Много се радвам за тебе, желая ти много успехи с нея, и с гаджето ти Ники. Той найстина много добре се справи с нея. А иначе кон дето може да се кара на гласови команди е много хубаво нещо.
Яздила съм и аз един такъв кон, дето много се нервираше когато го докоснеш с петите си. Беше на 13 години, но повечето от живота му го юркаха по кравите, явно с доста едри шпори, за да е останал такъв. Беше един разкошен Апалуза, голяма симпатяга, но най накрая го продадоха.



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Gerb]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано25.11.07 22:56



Благодаря .Да и тя е така вчера като се качих просто по навик а и бях много притеснена и я почукнах леко ама все едно ток я ловна и тръгна ,но ще и свикна и няма да ми е проблем да си я карам на глас .По-добре е така ами да сигурно е заради това ,има коне който като ги яздат с шпори и после някой като им се качи без като го почукнеш по-силно все едно ток го лови .Има дори в снимките Ники да я язди с Шпори ,но това бе без да иска забрави да ги махне просто язди преди нея няколко коня едни с шпори други без и накрая забрави да ги свали.А и аз бях разсеяна и неим обърнах внимание той се чудеше защо тя все бърза а то било от тях.Но както и да е хубаво е всичко да се пробва както това ,че досега все с различни трензели я е яздел веднъж с една по-строгичка ,но това бе просто да я види как ще е иначе все с меки от най-меката до по малко меки и сега я кара с една т-образна дебела тия дни ще вия покажа .



aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано25.11.07 22:59



Това, че имаш шпори на краката, не би трябвало да означава, че се ползват. Ако ездачът не иска да ги прилага, би трябвало да е без значение дали има шпори на краката или не!



Ама както и да е.....

Да ти е честита и много късмет и успех!



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: DustDevil]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано25.11.07 23:03



Е да знам и той го знае .Той не е искал нарочно с тях да я язди просто забрави да ги махне .Тя е толкова лека за езда,че нямам думи такъв кон е кон мечта за човек като мене разбирасе .Естествено тя неможе д аме научи на нищо .Но това е без значение аз си я обичам Ники си я обича и така



aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор Gerb ()
Публикувано25.11.07 23:08



Кастратчето дето яздих беше ужасен когато някой леко го докосне. Не само че тръгва, но хуква. Иначе беше голяма душа, беше най първия кон на който се качих след като дойдох тука. Цветовете на тялото му също беше нещо друго, един разкошен Апалуза. Жалко че нямам нито една снимка от него.



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Gerb]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано25.11.07 23:19



Е то си зависи как е язден коня.Аз затова си взех ненаучен кон пък и найстина се привързах лятото към Йо Йо и от както я видях сам си я харесала .Много се радвам ,че един вид тя докато прохожда аз ще тичам



aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор Gerb ()
Публикувано25.11.07 23:23



Йо Йо не беше ли обяздена преди? Иначе ми казаха за кастратчето тука, хората го бутаха доста силно с шпорите си, и заради това остана прекалено чувствителен .



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Gerb]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано25.11.07 23:29



Да ,но това да я оставят две години в падока и после да и вземат свободата едвали би го дал кон без борба пък тя си беше супер кротичка



aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано25.11.07 23:35



Той хубаво е забравил да ги махне, но това не означава, че трябва да язди с тях! Може да са на краката на ездача, а той да НЕ язди с тях. Капиш?



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано25.11.07 23:36



А кой се кефеше на "родео"???



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: DustDevil]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано25.11.07 23:40



Аз някога ,но по-добре без родеото екшън неми трябва,честно нито искам коня ми да се нарани нито пък приятелят ми .

aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: DustDevil]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано25.11.07 23:42



Аз неразбирам от това за ездата с шпорите имам шпори подариха ми ,но неги ползвам и освен да си ги сложа за кеф (защото ме кефат примерно) няма да ги ползвам така да се каже.Аз много много и несхващам смисала да носиш шпори ,нито как да се ползват нито как може да неги ползваш пък да яздиш с тях.



aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор horserider (обожаващи коне)
Публикувано26.11.07 11:24



Това е чудесно! Новините определено са добри!





Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор Gepina (& Fenomen)
Публикувано26.11.07 16:17



Жива и здрава да ти е!И догодина ще се засичаме по Х-паркурите,че и моя ще го пускам



ГЕНАДИ

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор Gepina (& Fenomen)
Публикувано26.11.07 16:23



Ако шпорите,които са ти подарили са строги и не си яздила преди с шпори,определено не ги слагай.Най-малкото пък за кеф...шпорите на краката на неопитен ездач или такъв,който не ги прилага правилно могат да бъдат като бръснарско ножче-образно казано.

ГЕНАДИ

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Gepina]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано26.11.07 17:18



Не са строги ама аз като ги слагам няма да язда не ме разбра правилно аз като си ги слагам ,ще се моткам няма да язда а като се качвам да язда ще ги махам.Супер значи ще се засичаме



aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Gerb]  
Автор вaлчeтo ()
Публикувано26.11.07 17:48



Уффф нз защо ма нещо такива шашнати дет като ги докоснеш и сякаш ток ги бие не ми допадат яздех преди една такава-Щатна се казваше направоо ми вадеше душата от тялото

.
Иначе Исе честито да ти е жива и здрава кобилката



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор Gepina (& Fenomen)
Публикувано26.11.07 17:53



Сега те разбрах вече

Даммм,само дето то хикс паркури къде правят...мога да си ги изброя на пръстите-в смисъл не са много местата
Мм,освен като ходим с другите коне ще го взимаме и него без да участва,само ще проглушава на хората ушите в тренировъчния плац,че то цвиленето му е силатаА Йо-Йо на колко години е впрочем?

ГЕНАДИ

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Gepina]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано26.11.07 17:55



Ахам :) Ами тя е на 5 години сега декември ще стане на 6

То сега на Хан Аспарух знам,че ще правят Х паркур.

aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор Gepina (& Fenomen)
Публикувано26.11.07 17:58



Е,добре е тя.Феномен и 4г още няма

А това за Хан Аспарух за зимната лига ли става въпрос?

ГЕНАДИ

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Gepina]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано26.11.07 18:06



ДАм добре си е тя .Не сега на 1 декември ще има някакво състезание с Х паркур и всякакви други и мисля,че всяка година ще имат Х паркур



aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано07.12.07 03:29



Нямаше да го задам тоя въпрос, ама понеже вникой в клуба не знае кое как е, гложди ме да го задам - питам се щеше ли въобще да забележиш Йо- йо, ако не беше Диди ? Ако не беше видяла тя какво има с тази кобила и не беше поискала да имаш и ти същото ? Друг въпрос дали е приятелско това...
А защо питам ли ? Ами защото съм сигурна в едно - ако Станка не беше на Дани , а Голди - наш, една от нас сега може би щеше да е на мястото на Диди, просто късмет, че са наши и не се продават !..


Е, това, че можеш да получиш един кон, не значи, че той ще има с теб такава връзка, каквато е имал с друг - жалко, че не си разбрала това...
Който ме познава, знае какво съм имала предвид...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано07.12.07 03:34



И аз се питах същото ! Нашия арвабин го яздих с шпори веднъж - просто ми бяха допълнението към хусарския костюм, но си стояха като камуфлаж на краката ми, не съм го бутвала с тях...





Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано07.12.07 03:36



Мислех си го, ако се пусна на крос с Голди / или поне ако си правя такива снимки след кроса/, че шпорите май са задължителни за обездката - и това е по - малкия проблем - лошото е, че без трензела няма как - там не може да има в устата, пък да не я ползваш - и леко да е, пак му е в устата !





Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано07.12.07 03:38



И аз щях да питам същото ! Явно някой, дето е нямал търпение да се качи на коня, пък разтяга локуми как иска просто да си обича коня и да се разбират, дрън - дрън - я там седлото - и напред !



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано07.12.07 03:40



Само дето конете такива гадни преживявания ги помнят докато са живи - и им дават отражение...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано07.12.07 03:42



И със сигурност тя би дала всичко, за да си остане положението завинаги така !



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано07.12.07 03:44



А, значи още миналата година си я харесала, преди Диди ...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Gepina]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано07.12.07 03:47



Ами поне при нас - никога ! По - нисък от 85 - 90, и то за най - младите коне последните години, на Тодоров ден, никога не е имало...
Най - ниския винаги е бил 110 ...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано07.12.07 16:53



Йо Йо я забелязах още първия път в който стъпих на Банкя.Първото впечатление от нея ми бе ,че си е своенравна и другото което беше което ме накара да я загледам бе ,че е точно от този тип коне който аз харесвам,нито много висока нито много ниска (и кестенява водещо почти до черно)Но цветът не е важен тук.Отношенията на Диди и Йо Йо все са си такива обичат си се .Когато загубих Монито ми се искаше просто да си намеря едно конче с което да си изградим с годините отношенията и да сме като семейство,както ти и Голди и Дани с Танча.Аз съм казала на Диди ,че винаги може да си искарва Йо Йо дори по натам ще и я давам и да си я язди,бих предпочела Диди да я язди пред това да я дам на друг който непознавам (примерно като аз немога да я язда или ако Ники неможе да я язди ,но разбирасе да я дам на Диди трябва да мине време Йо Йо още не е свикнала защото не се язди всеки ден рядко се язди просто неискам да я претоварваме ).Да вярно е ,че не с всеки кон може да имаш някаква специална връзка .Мога да кажа няколко неща вие си правете извода.Йо Йо ми позволява всичко търси си ме и си е свикнала с мене ,разбирасе благодарение на Диди се разбирам добре с Йо Йо (според мене де) Защото Диди ме научи на всичко което Йо Йо обича и как да се отнасям към нея с какъв подход да влизам и да общувам с нея го дължа на Диди ,за което съм и благодарна и цял живот ще бъда.Обичам си Йо Йо надявам се някой ден и тя да ми покаже някак обичта си (ако има такава разбирасе).Но преди всичко си пожелавам дълги години да си ми е жива здрава пък другото няма значение.

aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано09.12.07 01:17



Сигурно - ставаше въпрос за друго - ти орева света, че ти взели Доди и Мони - като знаеш как боли, когато се случи с теб,защо го причиняваш на други ?
За Дани не съм на 100 % сигурна, но мисля, че беше взела Станка в не особено параден вид, спасила я е, в общи линии, не е била ничий любим кон, Голди го взехме осакатен, умрял от глад...И за Мери нямаше наредена опашка, и тя не е била ничия любимка. Никога не съм искала да получа коня, който е обичан от някого и има връзка с тоя някой, защото знам какво е когато на мен са ми отнемали такива коне. Искала съм все коне, които друг не иска.
Иначе реално и ти можеш да отидеш да си видиш Доди - защо се оплакваш, не е ли същото ?

Все едно е твой бе - ама никога няма да е ! Ще го видиш, и ще си ходиш, с Диди не е ли така ?



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано09.12.07 09:14



Ами да ,но хора за Йо Йо имаше и ако друг я бе купил едвали щеше да си е тука и прочие.ДА мога да си го видя дори мисля ей другата неделя живи и здрави да му отида на визита(стига нещо да не изникне).Има разлика ,но аз несъм длъжна да ви се обяснявам ,така съм решила ,така съм и направила нея съм избрала на края .

aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор идън (непознат)
Публикувано09.12.07 21:45



каква порода е този хубавец и на колко години е ?



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: идън]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано09.12.07 22:07



Кой хубавец?

aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано09.12.07 22:14



Май пита за твоята хубостница...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: DustDevil]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано09.12.07 22:17



Ахм еми ако пита ето отговарям му това е мойта красавица Йо Йо



aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано10.12.07 03:23



Да бе, знам - ако на теб ти го направят, аууу, колко боли, ауу, Доди, не го гледат добре, не знам какво...А ти като го направиш - супер е, напълно нормално...
Аз на това му викам нож в гърба - да поискаш нещо, което има твой приятел - и не само да го поискаш, а да го отнемеш, вместо да се радваш за него...
Не, наистина, обясненията за предателства са излишни - ако го направи чужд човек, майната му, той какво ли знае, но ако е приятел...С такива приятели и врагове не са нужни !
Е, аз затова уших Йо - йо за Диди - за мен винаги ще си остане НЕЙНАТА кобила - независимо колко собственици ще смени - като Гехард ще си е завинаги мой, Алфа - на Мира - и т.н.



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано10.12.07 07:10



Йо Йо няма да си смени собственика никога.

aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор pipi_dulgoto_4orap4e (непознат)
Публикувано11.12.07 00:28



Само дето конете не са "наши" или "ваши". Това, че купуваш кон не го прави твой, а напротив - ти ставаш негов.



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 05:06



Това съм го чувала вече два пъти - и за Доди, и за Мони. Ама къде са сега ? Даже не те и попитаха, като ги продадоха...
Конят по принцип е на този, който му плаща издръжката - неприятно е, но той решава...Впрочем, вашите сигурно още не знаят - интересно колко ще се зарадват, ако разберат !


За нашите не се притеснявам - първо, знаят, има си хас, второ, и една стотинка не са дали за издръжката на наш кон...Щото ако те плащаха, може и да не от значение, че съм пълнолетна ! Майка ми виенаги е казвала, че за изгъзици човек трябва да си изкарва парите сам - ако иска да ги има. Съгласна съм с нея !



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: pipi_dulgoto_4orap4e]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 05:08



Аз влагам по - друг смисъл в "мой", но ми хареса идеята ! Ех, ако конете имаха право на глас, бая собственици щяха да се в небитието !





Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано11.12.07 07:10



Рени, само в едно не си права... Не е този, който плаща издръжката да решава какво става с коня. Този дето му е писано името като собственик в документите... Защото нали се сещаш, на един определен кон, колкото и да му плащах издръжката, пак никой мен не ме питаше като го отведоха, нали....





Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано11.12.07 09:16



Мога да ти кажа каде са Доди си е тука на София горе на Плана и е много добре сега един човек си го язди,пускат си го свободен (не в падок ами напълно свободен да скита).Монито е във Варна до колкото разбрах на базата(но несъм на пълно сигурна)Пък за Доди изобщо не се притеснявам и нямам нужда да го виждам като мой познат живее в съседство с него.Издръжката аз си я плащам(ще я плащам аз с мои средства още няколко месеца после с баба ще си я делим а коня се води на мое име).Наще незнаят ,че си е баш моя , но знаят ,че си се занимавам с нея ,че Ники я язди и ,че и купувам юздечка и каквото ми трябва за нея аз (и те дори ще ми дават пари ,за да си купя нещо за нея ако аз нямам в момента парите).

aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор SEABlSCUlT ()
Публикувано11.12.07 11:46



Исе привет...Надявам се да приемеш нещата,които ще ти кажа като голям човек...Време е да започнеш да се позамисляш за някои неща от живота...а не да гледаш само пред себе си...
Нямах намерие да ти го казвам,не искам и да се караме...затова се надявам да прочетеш внимателно следващите постове,които ще напиша и да се замислиш,да се сетиш,че има причина и то сериозна,за да дам фактите такива каквито са.
Държа се приятелски както виждаш,никога нищо не съм ти казвала...опитвам се да си затварям очите за някои работи и да не обръщам внимание,но конкретни твои постове в тази тема ме карат да обясня действителността...


Винаги съм го казвала и пак ще ти го кажа надявам се с Йо-йо нещата да са добре и тя да е жива и здрава.
Ще отговоря на конкретни твои мнения,не се сърди,но не очаквах да прочета нещата,които си написала и ме боли много...защото не си представила нещата каквито всъщност са...не ми се вярваше,че можеш да направиш подобно нещо...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор SEABlSCUlT ()
Публикувано11.12.07 12:12



Исе...само ми кажи защо...
И аз и ти знаем защо се привърза към Йо-йо...Не мисля,че е нужно да ти обяснявам,но се опасявам,че клубарите ще останат заблудени,ако не обясня...
Започна да проявяваш интерес,когато започнах да ти разказвам за връзката ми с нея...помниш разказа за една дъждовна събота по време на бяганията миналата,когато трябваше да прибера кобилите от падока...Заради дъжда останалите гари бяха отменени,докато понамали всички хора се бяха скрили под трибуните и доста дълго време чакаха докато намали дъжда...И когато това стана се запътих към конюшнята,тъкмо започваше пак да засилва,видях кобилите навън вир вода и ги прибрах...В момента,в който влязох в бокса на Йо-йо,за да я разтрия прехвръкна искрата (Исе,не вярвам,че си забравила този разказ),тя стоеше в края до яслата,а аз до вратата и се гледахме и отвътре нещо ми притрепваше...нещо,което се случва веднъж в живота...Започнах да я подсушавам и от тогава се започна всичко...За порблемите й с главата знаех още отдавна,всяка сутрин бях в съседен бокс до нея чистих кон и гледах как й се слага юздечката...Знаеш ли,че още от тогава се зачудих защо е така...защо е толкова трудно...След онази дъждовна събота знаеш ли,че едва си я издействах да я чистя...Дните,когато се занимавах с нея не бяха много,но още от тогава започнахме да работим с главата...Беше абсурд човек да я изчисти без да има дърпане,кобилата да се притеснява...за перчема да не говорим...Надявам се помниш как ти разказвах колко сено и слама и награди е изяла докато успея да чистя главата й без от нейна страна да се види притеснение...В един момент просто имах усещането,че с перчема няма да се получи...Лятото тази година помниш колоко ти разказвах за нея,каква ни е връзката,как едва си издействах отново да я чистя,а не искаха да ми я дадат заради главата,защото се пази...Но успях и се занимавахме,постигнахме много,но не успяхме да довършим всичко и все пак най-важното го постигнахме аз и Йо-йо.Помниш и че имаше един период,в който само аз можех да докосвам Йо-йо по главата,да я чистя,галя,мия,реша перчем без тя да изпита притеснение...на друг не даваше...И много ясно си спомням думите ти тогава...че било хубаво,че не дава на всички...и не беше ли това нсъщност едно от нещата,които те накараха да проявиш интерес към нея...А аз засилих този интерес като ти разказвах какво имаме с Йо-йо,как се е родило всичко и как се опитвам да оправя положението с главата й,така че да започне да се държи като останалите коне от конюшнята,без да се отдръпва,когато някой иска да я докосне по главата...Помниш ли колко пъти ми казваше,че си искала да я научиш така че да се доверява само на теб,а на другиет не...Какво ти казвах аз тогава,помниш ли-помниш ли колоко пъти се опитах да ти обясня,че това не е хубаво защото някой ден ще се наложи друг да я чисти и като види че не му дава този друг ще я плесне,ще я притисне и готово...Не забравяй колко дълго време ти трябваше,за да разбереш,че това е така...
Знаеш,че с главата все още има притеснение кобилата,все още не е като останалите ни коне от конюшнята,да влезеш при него да посегнеш към главата и той да не изпита притеснение...
Ще го кажа,че няма човек,който да познава кобилата по-добре от мен...защо е така ли...може би защото само аз се опитах да я разбера...и я усетих наистина...
И така си помисли пак защо се привърза към кобилата...не беше ли заради мен и разказите ми...Помниш ли как като чистихме конете ти казвах да вземеш,който искаш да чистиш,само нея не!!!И спомняш ли си,че те привлече именно това,че не се доверява на всеки,а само на един човек лятото и този човек в момента пише този пост...И интереса ти се засили още повече чак когато я видя да я кордирам и то защото играеше...Не беше ли това причината да я харесаш...!!!



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор SEABlSCUlT ()
Публикувано11.12.07 12:22



Исе,да ти припомня ли тази мисъл за свободата на кого всъщност е-на Жоро...И помниш кога и по какъв повод ти я каза...когато Йо-йо беше изкарана за пръв път от много време насам с амуниция...И той тогава ти каза,че не е трябвало,че е било твърде бързо,а ти се съгласяваше и той тогава каза дучите за свободата.А случайно да си спомняш преди броени минути да се видим с Жоро в салона (т.е отвън защото той беше седнал на маса отвън,мога да ти покажа и точно коя маса беше)в конюшнята разговорът ти по телефона с един човек,на когото доста ентусиазирано и с весел тон му разказваше как кобилата е играла като е била с амуницията...сякаш се радваше за "шоуто" от тип американско родео...

Каквото ти бях казала за изкарването с амуниция преди този разговор,не беше ли нещо подобно на това,което Жоро ти каза...че не е трябвало...За разговорът ти по телефона нищо не ти казах,затворих си очите,но като чета твоите мнения в тази тема чашата прелива и трябва да те накарам да вникнеш наистина в нещата и да се държиш като пораснал човек
А това за супер кротичката...случайно да си спомняш хубавата пот по Й-йо...защо е била кротка...ако я беше качил Ники преди да се поизмори хубаво нямаше ли да прави някой номер...Все пак кобила некачвана доста време,млада...И за това си спомням,че ти казах по телефона и ти ми се нацупи...
Защо преди да кача Тивия като не е излизала не я потя толкова хубаво...
Йо-йо е млада,има много да учи и те първа ще си показва характера на езда...Те възрастни коне се правят на луди понякога,та какво остава за по-млад...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор SEABlSCUlT ()
Публикувано11.12.07 12:24



Радвам се,че си казала това мнение: Аз някога ,но по-добре без родеото..."



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор SEABlSCUlT ()
Публикувано11.12.07 12:30



Исе,а за шпорите защо не написа това,което на мен ми каза...и това,което ти обясних,че като слагат всички останали шпори това не означава,че всички трябва да слагаме...имаше и още някои неща,но няма значение...Ако си ги кажеш добре,ако не пак добре


Надявам се наистина да си променила мнението си и това,което си написала тук да е искрено...Защото понякога започвам да се чудя...
Трябва да започнеш да говориш това което наистина чувстваш и това,което е според теб,а не да се опитваш да се харесаш на всички и да говориш нещата според човека,котото стои пред теб,така че на него да му хареса твоето мнение...Казвам го като най-ескрен съвет...Така можеш само да объркаш себе си и околните...Всички сме различни,всеки има свои желани,неща които той харесва,а са не разбираеми за другите...Трябва да проявиш индивидуалността си и да се покажеш такава каквото си с нещата,които ти харесваш,а не с нещата и думите,с които ще се харесаш на другите... Пак казвам всички хора сме различни...и не трябва да се стараем да се харесаме на всеки и да увъртаме...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор SEABlSCUlT ()
Публикувано11.12.07 12:32



Наистина никой в клуба не знае кое как е...а от това много боли

и не само от това...
Мерси много
Мисля че беше време да се покажат нещата на повърхността...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор SEABlSCUlT ()
Публикувано11.12.07 12:33



Не мога да отреча,че ме познаваш





Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано11.12.07 12:47



Знам Диди и си права и неискам да се караме защото си те имам много близка ,но бих предпочела всичкото това да ми го бе казала в очите и да си бяхме поговорили ти много добре знаеш всичко и никога нищо не съм крила от тебе ,защото наистина държа да сме приятелки .Аз се кефех да докато неосъзнах нещата какви са и ти знаеш ,че аз не бях казала на Сунай да я искарва с амуницията той сам така ми каза,че ще я почва с амуниция да я кордира след това ти също беше там и чу ,че Жоро и на двама ни го каза нали най-вече на мене защото по-натам аз сама щях да я искарвам.Е да тя все пак знаеш ,че си се кордираше всеки ден ,но въпреки това винаги е можела да метне или къч или нещо .

aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано11.12.07 12:53



Да ти засили интересът ми към нея и сега ще го кажа пред целия клуб,че благодарение на ТЕБ дължа това отношение от неина страна към мене благодарение на тебе аз знам как да се държа с нея ,какво обича ,какво мрази и прочие.ДА има си притесненията ,но с времето лека полека ще престане да се притеснява като вижда,че нито аз (или който я седлае или нещо оправя),че няма да я наранят Аз я харесах в мига в който я искара да вярно е защото до този момент (аз не я бях виждала освен в бокс или падок) Аз и пак ти казвам почне ли Йо Йо да си се язди по-често винаги ама винаги може да си я яздиш (лично аз предпочитам да я яздиш ти от това друг е и Ники де,а аз да си гледам отстрани защото е красота да гледаш нежен кон като нея на езда).Много ми хареса като я кордира ,но помисли ако не я бях купила дали все още щеше да си е тука и дали щяха другите стопани да са толкова бавни и търпеливи към нея.Не ти се сърдя защото няма за какво истини си каза просто неочаквах ,че точно тука е мястото да кажеш това като се виждаме на Хиподрума и там можеше или дори тука да се видим и да поговорим.

aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано11.12.07 12:57



Аз чувствам едно наистина искренно нещо от Йо Йо което ме кара много да мисля :Когато я кордирам аз и я гледам все в очите и виждам някакъв копнеж (поне така мисля),че тя иска да препуска свободна а не да е както Рени каза овързана .Мойте желания са да научим Йо Йо за кункур ипик да се явим няколко пъти и след това да си караме с нея докато е жива по-полето ето това е желанието и мойто чувство.Да така е понякога се влияя(дори през повечето пъти от чуждото казано спрямо мен и Йо Йо) и това ми е грешката разбираш ли,някой като почне да ме надъхва за нещо и аз буквално го приемам и това ми е грешка и се опитвам да я оправя както знаеш нито искарвам Йо Йо на корда всеки ден понякога са си с Тивиика в падока.Нито пък я Бия ,нито Ники я бие или тормози .

aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор SEABlSCUlT ()
Публикувано11.12.07 13:11



Цитирам "Йо Йо я забелязах още първия път в който стъпих на Банкя."
От това много ме заболя Исе,нямаш си представа колко много ме нарани...


Първия път ти дори не я погледна...Да ти напомня ли кого погледна-Малкия и Сигнал...Не бяха ли те конете,които ти харесаха,та ти тогава дори не забелязваше Йо-йо.Помниш ли какво каза за Малкия-че ако чичо ти си търсил кон си щяла да го накараш да купи Малкия...Той беше конят,когото забеляза и Сигнал също.Не забелязваше Йо-йо докато не започнах да ти разказвам за нея...
А типът коне,които ти харесваш-забрави ли,че мечтата ти е черен кон,а не кестеняв до черно...както и да е...И типът коне,които харесваш не са ли такива,с които да постигнеш връзка,в която конят само на теб да ти се доверява,не те ли влече това най-много...Защото как от това,че хареса най-много Малкия първия път като стъпи,а и после още дълго го харесваше него и Сигнал как изведнъж когато си стъпила за пръв път на Банкя си харесала Йо-йо...
Знаеш ли,ако забелязваше и вникваше в нещата,които стават наоколо щеше да забележиш,че страня от Йо-йо,не ти ли е направило впечатление,че вече не стоя при нея както преди,не помниш ли преди колко време прекарвах при нея в бокса и при падока...не ти ли се струва някак странно така изведнъж да се отдръпна...не си ли се запитвала защо...Не си ли запита защо не бях,когато изкарвахте втория път Йо-йо с амуниция (първия път бях на езда и не знаех,че ще я изкарвате,но и да знаех мислиш ли,че щях да гледам...)...не се ли зачуди какво се промени...Защо охладих нещата с нея,та аз дори не се заседявам пред бокса й...не ти ли се стори странно...,така изведнъж...такава промяна... Не съм ти казвала нищо,защото съм търпелив човек,мълча си и не искам излишни спорове,но нещата които си написала тук ме нараняват...затова реших да напиша какво е положението....и да започнеш да мислиш...не само за себе си,а за хората около теб...защото знам,че не съм единствения човек клубар,когото го боли от неща,които казваш...и искам това да спре преди да си наранила още хора...Време да се замисляш... Била ли си някога истински наранявана Исе...мисля че не...Ако можеше да се поставиш на мое място щеше да узнаеш какво значи да те боли наистина и всеки път когато някой казва неща,които не са истина или са полуистина тогава щеше да си дадеш сметка...
Просто конче ли Исе...ми хубаво щом е просто конче...а не мен помниш ли как се хвалеше,когато някой ти е казвал нещо хубаво за нея,ще ти го напомня в случай,че си забравила,каза ми ,че знаеш какъв кон да си купиш и че никога няма да купиш грозен кон...Защо го каза това...нима си взе Йо-йо,за да се хвалиш с нея,а не заради самата нея...така ли излиза,след това,че прояви интерес към нея,защото ти хареса как тя се държи с мен сега излиза и че си я взела и за да се хвалиш с коня си,а не заради самия него...Имаш ли представа какво ми е на мен...и как се почувствах,когато ми каза това...тогава си замълчах подсмихнах се само и нищо не казах...Защото Исе аз наиста обичам тази кобила не защото някой ми беше говорил за нея,не защото я видях да играе на корда,не защото не дава нещо на някого и не защото бих се хвалила с това,че знам какъв кон да си купя...аз я обичам заради нея,връзката ми с нея се роди от нищото,не съм я искала,не съм я търсила...просто се появи...И затова ме боли толкова от думите ти и ако си беше написала тук нещата както са щях да си замълча,но повече не мога...търпението ми наистина го няма вече и мисля че е добре да го знаеш и да промениш отношението си,поведението с,това което казваш...
За ездата Исе...Преди в шеговити разговори,още преди да стане официално твоя съм ти подмяла за ездата на Йо-йо,че я искам за едно скокче...знаеш ли,че понякога си говоря така,за да преглъщам някак горчивото в живота...Скоиро като си ми казвала за ездата не ти ли е правило впечатление,че не съм ти отговаряла или съм се усмихвала само...това не ти ли се стори малко необичайно за мен...при условие,че знаеш,че мечтата са ми скоковете,а в конюшнята нямаме кон,който да може да научи неопитен човек....не мислиш ли,че на тази покана от твоя страна за езда е нормално да реагирам по-бурно,още повече че Йо-йо е специална...Ще се сетиш ли сама защо съм реагирала толкова резервирано...Едно от предложенията ти беше в ден,в който ясно се пролича,че за мен някои неща в конюшнята не може да станат,а за други може...А ти за ездата на Йо-йо и скачането го каза прекалено бурно,доста уверено и розвуча сякаш очакваш нещо от мен,някакво признание...Мислиш ли,че щом съм останала с такова усещане значи ми се е сторило,че в това,което казваш и има нещо друго...а не опира единствено до желанието ти да направиш нещо за някого...Не ти ли се е искало и ти да правиш това което Рени,Тишо и Голди правят...и после четеш разказите на членове на клуба,които са били много щастливи и радостни от срещата си тях...Защото понякога ми се струва,че и при теб би ти се искало да е така...и да не го правиш от съвсем искрени чувства,защото знаеш какво е да искаш нещо,а то да няма как да стане и затова да правиш неща за другите...
За теб и Йо-йо...помагах ти Исе да,а ти какво направи...с твоите мнения тук...
Позволява ти всичко...Йо-йо все още има притеснения с главата за изчистване,поработи над това...
За оглавника няма да споменавам ти си знаеш какъв беше проблема с него...Значи все пак не съм те научила на всичко или ти просто не си извлякла най-важното...
Значи това,което си написала за благодарностите не ми се струва искрено,съжалявам,че го казвам но на фона на нещата които си посочила преди този пост не мога да го приема за искрено...
Това,което си писала в края и аз ви го пожелавам най-искрено.Дано всичко и с двете ви е наред.



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор SEABlSCUlT ()
Публикувано11.12.07 13:16



Хората за Йо-йо не ги видях...

,ако е имало е било в ден,когато не съм ходила на хиподрума и не съм разбрала ок.
Да,дотук добре все пак е при познат човек,който не я бие и я обича това е много важно.Но от тук нататък е малко кофти...заради нещата които споменаваш понякога...
Иначе съм ти казвала много пъти,че ако се появи купувач за нея бих се престрашила да говоря с бившият собственик,който ме познава още от малка...имах все някакви шансове...
Да казах ти,че по-добре да е при теб,ако това не стане,отколкото някъде кой знае къде и кой знае при кого...Когато го казвах не очаквах,че ще бъдат преиначени някои неща в бъдеще...Не мисли,че не ме е боляло,когато ми каза,че ще я купувате...не съм го показвала...просто животът е такъв...И се държах и се радвах за вас,никога не съм ти казала нищо накриво или т.н.



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор SEABlSCUlT ()
Публикувано11.12.07 13:18



А,виж това е ясно за собственика...





Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор SEABlSCUlT ()
Публикувано11.12.07 13:20



Искам само да вметна за Мастър...Когато стана ясно,че ще го купят...Ти каза,че няма да е същото вече и че не искаш или нещо в този дух... Намекнах -а аз какво да кажа като ми взимаш Йо-йо...
Ти тогава нещо се измъкна...





Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано11.12.07 13:26



А аз си спомням ,че бяха двете с Тивия в падок(може и да греша ако греша извинявай моя грешка,паметта ми не е кой знае колко добра знаеш по колко бази ходех преди)ДА черен и по точно жребец и арабин да бъдем по точни.Аз неискам да страниш от нея аз искам да си имате връзката защото знам,че не се игражда такава връзка лесно дори на теб повече да се доверява дори да ме яде от вътре няма да ти кажа Диди спри да си контактуваш с нея явно не ме познаваш толкова добре колкото очаквах.Наистина ме нараниха твойте думи защото си много важен човек за мене в живота ми и този на Йо Йо.Наранява ме единствено чичо ми при продажбата на конете без мое знание защото аз си ги обичам,както и ти много добре знаеш другата случка която няма да коментирам тук.Да аз обичам да хвалят коня ми (който и да е пример давам) Ще ми се да изкрещя на целия свят ,че за мене Йо Йо е най добрата.Взех си я заради нея и ми се иска някой ден да мога да разказвам на внуците и прочее за нас двете грозен кон нямам предвид в буквалния смисал (баба ми ми бе предложила от село една кобила да вземем ми неискам искам кончето ми да си е по мои калибар по моя преценка).Нямам сила да отговоря на останалото трудно ми е да преглътна това просто наистина искам някой ден ако някой клубар дойде ей така аз да мога да му дам Йо Йо да си я поязди да се порадва да искам да направя за друг удоволствието да поязди и какво лошо има в това винаги сам обичала да помагам на другите и винаги ще искам да го правя твоя си работа какво мислиш и дали ме мразиш или не .Много бих се радвала да се научиш да скачаш и то с Йо Йо знам колко е специална за теб и ти за нея и затова ми се иска да си я яздиш когато искаш аз ще ти дам дори и без да питаш знам какво е да загубиш обичан кон.И ти знаеш колко сам истрадала за този определен кон и дори да не си го казвам или крия докрая на дните си ще си страдам мам***у и аз сам човек с сърце и душа и чувста и греша и се опитвам да се поправям .Сигнала си го обичам а Малкия от как ми смаза крака не ми е от най-обичните макар ,че той няма вина Вики го уплаши и той ме прегази.



aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано11.12.07 13:28



Да така е знам.Ами то и аз не ги видях стария собственик ми го каза в деня преди да я капарирам аз истръпнах като го чух и затова и рекох да я капарирам,защото се уплаших ,че ще я изгубя а няма да ми бе първия кон дето губя(макар,че и капарото нищо незначи ще дойдат ще предложат двойна сума и човека (предполагам)ще ги приеме).

aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано11.12.07 13:29



Да измъкнах се .

aз и Йо Йо

Тема Клубарите,ние двете се изяснихме!!!нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано11.12.07 13:41



Клубарите,ни е двете се изяснихме.
аз ще спръ да преиначавам нещата и ако казвам нещо ще бъде само истини и ще опитам да се променя няма да се интересувам само от своето щастие но и от това на околните.
И така за да спрат спорове в клуба предлагаме аз Искра и Диди и молим по възможнот темата да бъде заключена!!!

aз и Йо Йо <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Йo Йo на 11.12.07 13:51.</EM></FONT></P>

Редактирано от Йo Йo на 11.12.07 13:51.



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: isetodd]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано11.12.07 14:03



Наистина си прочистих ума и вече ще си говоря като себе си без да се повлиявам от който и да било.

aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:09



На времето и ние бяхме така - големите карат с шпори - искаме и ние, те с нагайки - и ние искаме - е, бяхме 4 - и клас, после поумняхме бързо...
Видяла жабата, че подковават коня...Човек трябва да е индивидуалист - поне колкото е възможно - а не да прави нещо само защото еди - кой си го прави...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:13



А на нея дали въобще ще й приляга да скача, дали няма да я е страх от публикагта, от шарени препятствия и да хуква панически, дали, дали...Ако наистина си обичаш коня, правиш това, което е най - добро за него. Не казвам да го пуснеш в полето и да не прави нищо - но да се види дали наистина може нещо, или не. А не "ама аз искам"...
Когато почнах с испанския ход, имах големи резерви - конят ми е с разтегнато сухожилие на предния ляв, то си се вижда по снимките, и не мислех, че точно този крак ще го вдигне достатъчно високо - никога и не съм го карала - той сам показа колко може. Ако не можеше, нямаше да го правя...Щях да се откажа и да правим нещо друго.



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:14



Ами имаме един такъв - дето 3 години е с нас - и на опаса все още има резерви - макар, че е с ластичен и никога не сме го пристягали ! Не знам какво е преживял - вероятно също някое родео, и казах кое му е гадното...
На времето всички чистокръвни се учеха така - по бързата процедурпа - даяа да го яхнем и да се вейнем по пистата, ще убием света...А няколко дни повече в началото спестяват хиляди главоболия после...Защото грешките няма как да ги изтриеш с гума - от утре този кон вече е моай, почвам да го яздя по друг начин - пък той ще забрави всички дивотии, които е преживял...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:18



Аз съм го казвала и прнеди - при нас след беговия сезон три годишните кобили излизаха само на корда до есента - тогава ги оседлаваха и под седло ги връщаха в конезавода...И кобили, дето 2 години са яздени дето се вика всеки ден, точно като за родео скачаха...Само дето месец и нещо не им е слагано седло...Изводите ги оставям за вас...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:19



Исе, за да сподели човек нещо с някого, понякога този някой трябва да предразполага - а не да е като кон с капаци и да не обръща внимание какво става около него, да не се усеща...Споделяме с тия, които очакваме да ни разберат !



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:22



Ааа, извинявай, пропуснах факта, че можеш да плащаш издръжка на кон, дето не е твой - клубен, на друг собственик - извинявам се, понеже при нас няамаме такава практика, забравих, че в София / всъщност, другаде има ли го, интересно е !/това го има...Аз имах предвид, че човек плаща издръжката на кон, който е купил, не на чужд - така става, нали ?


Някак си не си представих плащането за чужд кон...Идтървах го тоя момент...
Но иначе да, знам какво е чувството...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:26



ЧТвои4 средства ? Исе, ти откога взе да работиш и да изкарпваш пари ? Собствени пари са тия, които сам си изкарал с труд - а не които вашите са ти дали за нещо, и ти не си ги изхарчила !


Пък другото сме го казвали - документите, искама или не, май са на името на пълнолетно лице...Само дето и да е на твои име, и да си пълнолетна, този, дето плаща, ако няма парите...Сещаш се !
Какво ще правиш, когато вашите разберат ? Ако знаеше, че няма да са против, предполагам, че би им казала - а след като са против, а ти зависиш от тях...Малко сложно става, пък не знам, с лъжи не се стига много далеч...Май повечето неща около кобилата са така - де лъжи, де полуистини - а ти говориш каква връзка се каниш да имаш - къща не се строи върху криви основи...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:28



А, това, за купувачите, колко съм го слушала - тоя кон щели да купят, да бе, идваха го, гледаха го - сигурна работа е...пък после колкото ти си ги видяла...

Не дадат ли пари на длан и не натоварят ли коня в караваната...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:31



Страннто, ти все се изживяваше като голяма спасителка на коне - този как си щяла да спасиш от глад, другия от не знам какво...Не го видяхме много това...

Що теми изписа как искаш да спасиш някого и само така, да си го яздиш от време на време, нито да скача, нито нищо - сега ще я връзваме, ще скача...Приказки, вятър да става...
Като казваш нещо, дръж си на думите...Ама не ти стиска...



Тема Re: Клубарите,ние двете се изяснихме!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:32



Дано !



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:34



Знам, и аз затова реагирах...Не обичам такива неща - дето някой ги изкарва такива, каквито не са, само за да отчете точки...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:36



Чакаме да го видим това !



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано11.12.07 20:36



Ами да както сега се учи ако видия ,че тя него може няма да я насилвам това сам го казвала и преди .Нека за сега неказвам силни думи ,но ако тя се справя ще си скача ако не няма да я насилвам да прави нещо което може да я нарани.

aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано11.12.07 20:39



Ами аз си имах определена сума пари с който да си купя кон и да го издържам известно време .Не не са от наще това ми е от пра пра баба и дядо наследството което с баба ми изтеглихме и аз си ги харча за Йо Йо.Аз ще им кажа когато дойде моментът макар ,че това за лъжите си права ,аз сама ще се оплета накрая в лъжите си и по зле за мене,Мисля след празниците да им кажа ,но зависи от много неща.

aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 20:41



Дано е така ! Щото в България е традиция от всяко дърво да правим свирка - може - не може - на чама !





Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано11.12.07 20:43



Моляте не съм някоя дет ще си мъчи коня само ,за да се хфаЛи колко скача и кви паркури му правя(пример давам нямам никого в предвид)



aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 20:52



Наследство, дадени - нали се сещаш, че все там ? Мои е пари, за които си работил - все едно какво - може да ти дадат дори за това, че си участвал в масовката на реклама и само си бил в тълпата - пак е работа !
А за лъжите...Не са хубаво нещо...Решават проблема временно, а после става по - зле !



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 20:54



Ти можеш да го мъчиш и без да скача...





Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано11.12.07 20:55



Е добре де нека го кажем така баба ми ми осигури парите(тя ме навиваше да ги оставим да ми купи кола за абитуриентската догодина),но аз казах ,че неискам кола тая кола няма да ме усеща или да ми е приятел докато коня (ако си изградя отношенията естествено ,че ще има приятелство между нас) и тя не беше кой знае колко въодушевена да ми взима кон ,но ми взе понеже ме вижда колко ги обичам и ме разбира.

aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 20:59



Преди много години и аз избрах кон, вместо кола...Е, взех го доста по - късно, но...
точно колата е голяма неолбходимост, ако имаш кон ! Казвам го от опит !



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано11.12.07 21:00



Да така е може да я мъча и без да скача .Но аз гледам да и е добре на нея .Но наистина Рени ако имаш съвети как да я кордирам или язда кажи ми наистина ще се радвам ако ми кажеш ако имаш някакви съвети ,все пак имаш и по-голям опит и си яздила много коне и то млади и всякъкви!



aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано11.12.07 21:01



Да така е ,но кола аз ще получа колата на наще като имам книжка и наистина смисал от две коли няма ,пък поне Банкя си ми е близо и си патувам без проблем 20-30 минути без задръстване с един рейс при това.

aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 21:03



И пак мислиш за себе си - колата е за коня ! Това трябва да се купи, онова да се докара...Говоря за дребни неща, не за 2 - 3 тона овес и 200 бали, примерно, пък и хич да не е - след време си вземаш каравана и от теб зависи да си возиш коня - няма да го качиш в рейса, нали ?



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 21:06



Ами аз ти казах, не бързай да я овързваш, да я фиксираш - няма нищо по - хубво от кон със свободни движения - само да спомена - преди няколко месеца гледах видео /бях на гости и ми пуснаха касета/ на една англичанка - кросаджийка - показва пред публика младия си кон, и докато язди, обяснява - останаха ми очите, нямаш идея тоя кон как стъпваше, тука добрите обездкаджии не стъпват така - пък той все пак млад...Едни движения, все едно плува във въздуха...Красота ! Дето кон под седло не върви така, щото все някой го дърпа с поводите...Сигурна съм, че го е постигнала с много тренировки...
Колкото повече го омотаеш, толкова повече ще прецакаш това...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано11.12.07 21:14



Добре няма да я овръзвам а според тебе как е по-добре с юздечката или с юлара да я кордирам? Аз сменявам ,но незнам много се притеснявам да не и нараня устата или пък да не я дръпна по-силно и да се оплаши .



aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 00:05



Не мога да разбера защо хора които си нямат понятие от коне защо се мьчат да дават мнения.разбират си от снимки нека си дават мнения за снимки,не мога да разбера защо се мъчат да дават мнения за неща които изобщо не са им ясни.Давай си съвети за това което ти е ясно не за това от което си нямаш хабер



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано12.12.07 00:08



Ами виж, ако си сигурна, че няма да я изтървеш, кордирай на оглавник...Другия вариант - в оградено място - и да я изтървеш, да няма къде да отиде...С юздечка по - трудно ще я изтървеш, но пък наистина може да се нарани, зависи точно как ще се дръпне...
Между другото, ако не си виждала как овързан кон се тръшва по гръб в стремежа си да се освободи, аз съм виждала...И не един път !





Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано12.12.07 00:12



Ами и тя като всеки кон си е на настроения понякога на углавник ,си е много кротка и изобщо нито те подръпва нито нищо(подръпва само ако се разиграе пък тя понякога доста играе като е на углавник защото един вид си е свободна).Ами не несъм виждала честно казано досега кон да пада като е овързан.



aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Niki]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано12.12.07 00:17



Е, сигурно нямам, след 20 и кусур години...Само на снимки гледам кончета...


Впрочем, в нашия си клуб съм, ще давам каквито си искам мнения, става ли ?



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано12.12.07 00:19



Ако е добре научен, няма да е проблем да го кордираш с каквото искаш....С младите коне винаги е по - трудно...
Ами виждала съм, за съжаление...Май имаше случка със смъртен край, разказваха я преди време...ееее, забравила съм , преди години беше...Там не съм присъствала, слава богу



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Йo Йo (konete)
Публикувано12.12.07 00:21



Аха ами аз най-се притеснявам да не я нараня в устата нещо с юздечката или пък да я дръпна по-силно и да се уплаши.Иначе си слушка (като се кордира всеки ден си е кротка иначе си играе).

aз и Йо Йо

Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано12.12.07 00:36



Младите животни / не само коне/ имат нужда от движение...
Винаги може да се нарани, и ти можеш да си прежулиш ръцете с кордата, ако е в това въпроса...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.