Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:51 26.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:13



А на нея дали въобще ще й приляга да скача, дали няма да я е страх от публикагта, от шарени препятствия и да хуква панически, дали, дали...Ако наистина си обичаш коня, правиш това, което е най - добро за него. Не казвам да го пуснеш в полето и да не прави нищо - но да се види дали наистина може нещо, или не. А не "ама аз искам"...
Когато почнах с испанския ход, имах големи резерви - конят ми е с разтегнато сухожилие на предния ляв, то си се вижда по снимките, и не мислех, че точно този крак ще го вдигне достатъчно високо - никога и не съм го карала - той сам показа колко може. Ако не можеше, нямаше да го правя...Щях да се откажа и да правим нещо друго.



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:14



Ами имаме един такъв - дето 3 години е с нас - и на опаса все още има резерви - макар, че е с ластичен и никога не сме го пристягали ! Не знам какво е преживял - вероятно също някое родео, и казах кое му е гадното...
На времето всички чистокръвни се учеха така - по бързата процедурпа - даяа да го яхнем и да се вейнем по пистата, ще убием света...А няколко дни повече в началото спестяват хиляди главоболия после...Защото грешките няма как да ги изтриеш с гума - от утре този кон вече е моай, почвам да го яздя по друг начин - пък той ще забрави всички дивотии, които е преживял...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:18



Аз съм го казвала и прнеди - при нас след беговия сезон три годишните кобили излизаха само на корда до есента - тогава ги оседлаваха и под седло ги връщаха в конезавода...И кобили, дето 2 години са яздени дето се вика всеки ден, точно като за родео скачаха...Само дето месец и нещо не им е слагано седло...Изводите ги оставям за вас...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:19



Исе, за да сподели човек нещо с някого, понякога този някой трябва да предразполага - а не да е като кон с капаци и да не обръща внимание какво става около него, да не се усеща...Споделяме с тия, които очакваме да ни разберат !



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:22



Ааа, извинявай, пропуснах факта, че можеш да плащаш издръжка на кон, дето не е твой - клубен, на друг собственик - извинявам се, понеже при нас няамаме такава практика, забравих, че в София / всъщност, другаде има ли го, интересно е !/това го има...Аз имах предвид, че човек плаща издръжката на кон, който е купил, не на чужд - така става, нали ?


Някак си не си представих плащането за чужд кон...Идтървах го тоя момент...
Но иначе да, знам какво е чувството...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:26



ЧТвои4 средства ? Исе, ти откога взе да работиш и да изкарпваш пари ? Собствени пари са тия, които сам си изкарал с труд - а не които вашите са ти дали за нещо, и ти не си ги изхарчила !


Пък другото сме го казвали - документите, искама или не, май са на името на пълнолетно лице...Само дето и да е на твои име, и да си пълнолетна, този, дето плаща, ако няма парите...Сещаш се !
Какво ще правиш, когато вашите разберат ? Ако знаеше, че няма да са против, предполагам, че би им казала - а след като са против, а ти зависиш от тях...Малко сложно става, пък не знам, с лъжи не се стига много далеч...Май повечето неща около кобилата са така - де лъжи, де полуистини - а ти говориш каква връзка се каниш да имаш - къща не се строи върху криви основи...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:28



А, това, за купувачите, колко съм го слушала - тоя кон щели да купят, да бе, идваха го, гледаха го - сигурна работа е...пък после колкото ти си ги видяла...

Не дадат ли пари на длан и не натоварят ли коня в караваната...



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:31



Страннто, ти все се изживяваше като голяма спасителка на коне - този как си щяла да спасиш от глад, другия от не знам какво...Не го видяхме много това...

Що теми изписа как искаш да спасиш някого и само така, да си го яздиш от време на време, нито да скача, нито нищо - сега ще я връзваме, ще скача...Приказки, вятър да става...
Като казваш нещо, дръж си на думите...Ама не ти стиска...



Тема Re: Клубарите,ние двете се изяснихме!!!нови [re: Йo Йo]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:32



Дано !



Тема Re: Новини от мен и Йо Йо!!!!!нови [re: SEABlSCUlT]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:34



Знам, и аз затова реагирах...Не обичам такива неща - дето някой ги изкарва такива, каквито не са, само за да отчете точки...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.