Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:57 16.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Arient]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 18:27



Ти чиче си другата крайност -огледай се по улиците -по черничките (за мангалите изобщо не говорим) и чернокоси не са плод на кърджалийския х.й.
Аспарух или Испор или както и да се е наричал не е славянин.И е разбил не кой да е ми император Константин и това също го пише в гръцките хроники.Крум и Тервел и Омуртаг са чисто славянски имена според тебе и никой друг.Това , че държавата се казва България, че имало и Велика България, па и волжка па и град Болгар па русите се били с...българите са измислици според тебе

Така като гледаш има ли някой с акъла си с неистовото желание да лъже на всяка цена и зорлем да вкара и тия в историята ни?



Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Boлk]  
Автор Arient ()
Публикувано06.03.07 18:31



Не, че ми е неприятно, но защо пък мен изкарвате панславист. Досега още нищо "пан" не съм прокламирал(поне за тая година).
Не знам защо мислиш (вероятно имаш предвид днешните граници, без беломорска тракия) , че славяните са мнозинство в Гърция в някакъв период от време. Вярно, че в Пелопонес славянската общност изкарала доста дълго време, под формата на варварска държавица - "славиния" но не са били мнозинство - останали са изолирани и постепенно изчезнали, не помня тях изселвали ли са ги в Мала Азия.
"Логичното обяснение е езика да се е формирал само под влияние на най-многобройната общност" - това е така но при редица условия например да са на едно културно равнище, а "заварените" определено са били на по-високо. Друго обяснение е славянската дебелоглавщина - проявила се е в много други държави.
Иначе за да ти се отговори на въпросите трябва да се пренапише историята (ама няма д правим сега македонски работи).

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.


Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Arient]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 18:40



"Логичното обяснение е езика да се е формирал само под влияние на най-многобройната общност" - това е така но при редица условия например да са на едно културно равнище, а "заварените" определено са били на по-високо. Друго обяснение е славянската дебелоглавщина - проявила се е в много други държави.

Заварените са на по-високо но са били по-малко -ако са верни тия "генетични" изследвания за 20-тина процента -според мене е напълно реална цифра, а в културно отношение процента е доста по-голям.Като прибавим и 15-20% "прабългари" и 60-65% славяни според мене всичко си идва на мястото





Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано06.03.07 18:42



Ми то гръцкия език какво отношение има к тракийския?



Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано06.03.07 18:43



Аз така и не разбрах, кои според теб са русички, а кои -- чернички в българския "буламач" през 7ми век?





Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 18:44



Ми те ти го факта -траките не говорят ни на тракийски,ни на гръцки ми на чист български.Ако са били 80% с тая висока култура за къв дявол да си сменят езика след като под римско не са си го сменили?





Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 18:50



Ми гледай телевизия бе-гледай кеф ти тюрки кеф ти иранци -се тая -там се руси,кестеняви "беломунйести" както викаше баба ми

Виж испанци,италианци,гърци-въобще-средиземноморски типИ нема ме забиваш при тия резняци албанците ни при кавказците щот не съм запознат с високата материална и духовна култура на тия пътеводители с които сравняваш българите



Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано06.03.07 18:55



Първо, не знам какво значи висока или низка култура. Остави този игноранс на гърците. Второ, завоюваната нация може да си смени езика, но не и обратното. Ако мислиш по друг начин -- посочи ми поне един пример. Ако не посочиш, замисли се защо шепа турски буламач си сменя езика на "славянски" според нашата историография като обикновенно става обратното. Трето, ти откъде знаеш колко от тракийския език е попаднало в съвременния български?



Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано06.03.07 18:57



То ест -- според теб, "прабългарите" са руси, "славяните" са руси а прабългарите са тъмнички?





Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Boлk]  
Автор Arient ()
Публикувано06.03.07 19:00



"Аспарух или Испор или както и да се е наричал не е славянин", кой знае, бил ли си там да го видиш(да си влезна и аз в ролята която ми отредихте) - Теофан изповедник, който за пръв път го споменава, го прави от дистанцията на близо два века.
Как определяш кое име е славянско - като има "мир" накрая ли. Хацон - как ти звучи(както и да го въртиш през какви ли не "транскрипции" и вероятни изменения, записвания и преписвания, няма как да се докара до нещо познато).
Трябва да се има и предвид, че много от имената всъщност са "прякори". Непряк пример - Калигула. Иначе ако я караме "по нюх" от трите "Крум и Тервел и Омуртаг" само последния ми лъха на нещо централно азиатско. Крум си е Корум и в чехия и словакия това все още означава - одимен изгорен, опушен. Всъщност той и от там се е донесъл. Варианта Тервел - Торвалд е незащитим(освен ако не се използват методите на прабългаристите), но пък като му гледаш изображението - нищо прабългарско няма в него - направо скандинавец си е. (готи в този район все още е имало, така че не е изключено). Е, айде да пуснем и един черен азиатец - Омуртаг - за да е пълна картинката и да не елиминираме прабългарското начало съвсем. Дотука какво "пан" казах.

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.