Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:22 26.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Boлk]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано06.03.07 15:44



Айде бегай ти да почетеш малко книжлета. Можеш да почнеш от някой речник на буквичката А.
Само не ми излизай с номера, че си писател, а не читател.





Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Kossoman]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 15:58



Кузманчо в тая тема си чист спамър





Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Boлk]  
Автор Jordan_13 (ентусиаст)
Публикувано06.03.07 15:59



Никой не ти пречи да се чувстваш славянин. Като ти е такова нивото- бъди си славянин. Ние сме си пан-българи и толкова. Ако беше по-смел щеше да пишеш "Пан-българистите да обяснят", но е все тая тъй като няма разлика между двете понятия. Въпроса си го поставил така, за да се заяждаш просто за разнообразие, а и защото си леко обиден, а вероятно въобще не ти пука и въпросната тема е чиста провокация.
Не се безпокой, подобна провокация ние изживяхме преди 62 години, когато всинца бяхме обявени за "славяни" , независимо дали се смятаме за Българи или не и дали въобще имаме нещо общо генетически с подобни племена.
Подобен етнос "славяни" няма. Това като понятие възниква къде 16 век и то в Русия. Сещаш се накъде бия и в какво те упреквам. Подобни посегателства върху нашето минало, ние повече няма да търпим.



Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано06.03.07 16:05



И какво? Защо само немците, римляните и гърците си ги изкарал "ассимилатори"?





Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Jordan_13]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 17:10



Не се чувствам славянин бе -българин се чувствам.Но това българин има етно генезис.И съм достатъчно смел -вервай ми.И нема ми говориш се едно "вие" сте българите па "ние" не сме щотп с тоя пост изобщо нищо не доказваш.
Ти говориш на език славянски.Това е.Факт.Език дотолко сроден с другите славянски като сръбски и руски щото може да се разбираш и без преводач-факт.И никой не може да ме убеди, че с тия племена които сега са руси и сърби ние нямаме нищо общо в дълбоката древност.Щото не може двама да са единия от атлантическото крайбрежие-другия от тихоокеанското и да говорят подобен език -тогава не е имало мания по езиците ни па интернет.
Единственото обяснение което получих за славянския език било, че той бил държавно наложен.Нещо неиздържано от никаква логика -щото е чужд и на така наречения "прабългарски" и на "тракийския" дотолкова щото спокойно можеше Борис да е избрал за държавен език и китайски.Ма той китайски не е избрал -избрал е славянски.Що славянски?Ми щото тоя език е говорила най-голямата чст от народа.Точка.



Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 17:15



За да докажа, че славяните не са били такива и е цяло чудо някой да асимилира горките траки и то не грък, не римлянин ми българин и то на...славянски език?!?



Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано06.03.07 17:30



За да докажа, че славяните не са били такива и е цяло чудо някой да асимилира горките траки и то не грък, не римлянин ми българин и то на...славянски език?!?

Нищо не разбрах.





Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Boлk]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 17:42



Да ми се обясни също как са се запазили през вековете имената Драгомир,Драгослав,Бранимир,Станислав,Светослав,Славомир и т.н. и т.н. до ден днешен.Защо вода е вода и хляб хляб на всичките славянски езици.Да не питам защо онова между краката е едно и също -това определено го е нямало в книгите на "натрапения" славянски език.И да не ми излизат с номера, че така било и на "тракийски" видяхме го тракийския-даже думите не могат да се разделят от надписа на оня пръстен.





Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 17:47



Не се прави на улав -кажи що траките 80% според тебе от населението на Българската държава са проговорили на славянски ми не на гръцки или влашки





Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Jordan_13]  
Автор Arient ()
Публикувано06.03.07 18:11



Етнос "славяни" няма, колкото няма и етнос "германци". Понятията се употребяват за улеснение.
"Това като понятие възниква къде 16 век и то в Русия", ей аман стова хилядолетно КГБ. Забрави да кажеш, че Паисий е един от най-известните български агенти.
Що се отнася до възникването на наименованието "словени" то е възникнало значително по-рано (няма как да се каже кога точно, щото пишели с черти и резки) вероятно около 1000г. пр.н.е при раздалечаването на германци и славяни от първоначалното общо ядро и е обвързано с паралелната поява на наименованието "немци".
Че "славяни" се е със сигурност се е появило преди 16-век можеш да видиш в гръцките източници където под "славинии" се разбира области на балканите над които императорът няма контрол. Сам виж за кой век става дума.

Не можах да разбера за какви посегателства става дума, и с известен страх питам - как точно няма да ги търпите (впрочем и кои сте вие).

Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.

Редактирано от Arient на 06.03.07 18:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.