Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 24.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Фоменконови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор dedo_minu (член)
Публикувано19.11.06 19:50



Преди години си играх по тоя повод с програмата SkyMap каго турих дата - май беше някъде 457 г пне и географската ширина на Атина и се опитах да "наблюдавам " пълните слънчеви затъмнения и лунното Май наистина Фоменко беше прав че тогава там не са били възможни. Но като попреместих малко по на север - Одеса ли беше Букурещ ли беше и нещата заспаха. Само малко по на север беше още по точно....
Всеки може сам за себе си да провери. Само че вече
SkyMap вече не е free. Запазил съм някаква стара free версия ама вне ми се завнимава нито с Фоменко нито с тази негова мини прецесия на земната ос....



Тема Re: Фоменконови [re: dedo_minu]  
Автор oros (ентусиаст)
Публикувано19.11.06 21:35



Неговите изследвания са в основата на критикувания възглед за българи=римляни ....

Няма да кажа нито за нито против това нещо.... не защото и при римляните и при българите е имало жертване на кон (ашвамедха при ведическата цевилизация) Нещата за различията обаче са толкова очевидни, че не се струва да се дабавят други неща...

Понякога и мен са ме обвинявали че спадам към раздел "фентъзи". Ето защо пределно сериозно се отнасям към "небивалиците" за равенството на български царе и римски императори.


Нека сега аз да ви кажа нещо, което навярно не знаете. За много от вас историята е хоби, интерес, или увлечение, а за мен е просто начин на живот. От 15 годишен съм по планините, а от 25 год. и по нивите. Натрупал съм толкова информация, колкото не можете да си представите, а притежавам и супер историческа библиотека, за която много музеи просто могат и да мечтаят.
Смятате ли, че след като знам толкова, просто ще взема и ще прочета някаква книжка на Фоменко и Табов и хайде, ще стана новохронолог. През всичките тези години съм си задавал много въпроси и едва теорията на Фоменко ми даде отговори на много от тях. Ако приемем, че историята е такава, каквато я учим в училище, ще видите че по нивите пише нещо друго. Около Пловдив и Пазарджик, Чирпан и Стара Загора, има хиляди, повярвайте, хиляди римски селища, само срещу около десет турски и още по-малко византийски и български. Възможна ли е, в Тракия между 5 и 15 век да няма никакъв живот. Същото е и в Пловдив. Непосредствено под "турският" град е слой от Рим 4-5 век. Няма никакви останки от периода 5-15 век. Нито сгради, стени, монети, надписи - нищо. Така е и със София и други градове. На много от топографските карти от края на 19 век (а аз имам стотина), на мястото на еди кое си селище (разв) се намират единствено и само римски монети. Та тези селища се споменават в топика на Бакуриани и в други средновековни извори, а на това място има само римски монети. Същото е и със старите селища, за които старите хора разказват, че там е било селото им до идването на турците, а на мястото си е чист Рим. Не забравяйте, че тези проучвания съм ги правил още през 1980 г., когато много от вас са били още в проект. А и всички селища бяха още девствени. Изчел съм всички краеведи, историци, хроники, пътеписи, за да търся отговор, но така и не го намирах. Само Фоменко ми даде насока в търсенето и съм му много благодарен за това. Опитах се да нанеса Новата Хронология на територията на Балканите и тук влязох в противоречие с Фоменко. Наложи се да препрочитам наново всички извори и така стигнах до тези заключения. Не мислете, че пиша само в този форум. В средите на новохронолозите в Русия, Израел, Германия, Сащ, Канада съм известен с мненията си за промяна на библейската география. По този въпрос колегите ми казват, че има теория на Фоменко, на Скалигер и на Орос.
В тези форуми участват много учени от различни области, писатели, историци и нивото е много по-различно от това, в клуб История на Дира.
За вас съм фантаст, но другаде ме уважават и приемат мненията ми по много въпроси.

Той прави изчисления за поредици от пълни слънчеви и лунно затъмнение и ги сравнява с наблюдения от древните автори ... Има разминаване във времето между неговите професионално изчисления- той е цар математик и физик - и данните на древните за затъмненията. Според историята на древните тези затъмнения са станали категорично някъде 5 в пне...
Според изчесленията тези затъмнения са станали категорично 10 в (преди 10 века)
Според истореятя - преди 25 века. Според матеватиката и небесната механика - преди 10 векя.
Имаме две категорични истинни свидетелства, за едно и също нещо, които обаче не се връзвати се разминават само с 15 века.....

От тази реална контроверсия има два изхода:

Първият е избрал Фоменко - да пренапише цялата човешка история, като я "насложи" от 10 в насам.
Усилията са му фантастично огромни, дори бих казал професионално-исторически. Само дето не са верни. Това е толкова очевидно нелепо, че само един изключителен човек на науката може да продължава неистово да върви по този очевидно погрешен път път ....


Той не прави само това. Аз имам над 20 негови книги, а не само негови. Купете си и прочетете нещо и чак тогава можем да говорим за Фоменко и неговите МЕТОДИ. Прочетете и Книгите на Сергей Валянский и Дмитрий Калюжный "Другая история Науки" (искусства, Средновековья, Руси, литературы, войн). Четете и Уве Топер, Кеслер, Габович и много други. Те не са фантасти и глупаци, нито незнаещи, за сметка на много от участниците тук, в този форум. Има и астрономи, които знаят за изместването на земната ос.






Гари Каспаров също ли е глупак и фантаст? Ако той е такъв, тогава вие къде сте?

Кой от вас тука в този форум може да се похвали с нещо подобно.
Освен подигравки, заяждания и писане на глупости, какво друго може да се прочете при вас?
Колко свестни теми имате за последната година всички вие, които сте първи в заяжданията?
Ако всички българи са като вас, ще ме разберете, защо търся корените си при римските императори и иудеите.
Срам ме е, че повечето българи са точно като вас - глупави, прости, заядливи и лоши.
Има само няколко човека, за които пиша в този клуб и затова си струва да го правя.
И ще го правя, въпреки подигравките и глупостите, които чета по мой адрес.

Вижте как работят фантастите:


Това е само за монетите, а за всяко нещо от историята е така.



Тема Фоменконови [re: oros]  
Автор dedo_minu (член)
Публикувано19.11.06 22:41



Еее - много емоции ...
Ще говаря на ти ...

Изрично ти казвам че се отнасям с уважение към теб особено от оня момент от който обърна внимание върху ония думи от ИМЕННИКА че Навухудоносор е бил СЛЕД нашите царе...... За мен това е от изключително значение....

Това че не споделям други твои възгледи никак не значи че се подигравам или се отнасям с пренебрежение.....
А Фоменко наистина е откривател но на нещо не в историята а на изменението на наклона на земната ос през последните 25 века.



Тема Re: Фоменконови [re: oros]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано19.11.06 22:52



Освен подигравки, заяждания и писане на глупости, какво друго може да се прочете при вас?
То като гледам единствените свободни съчинения, без никакво покритие, ги пишеш ти. Зададох конкретни въпроси и очаквам конкретни отговори. И не ми се прави на обиден и не бегай по тъча.
Ако не ти харесва клубния език - пиши си по чуждите форуми, какво си тръгнал да ни "просвещаваш", неуките?



Facta, non verba!


Тема Re: Фоменконови [re: dedo_minu]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано19.11.06 23:11



Дядо, дай малко повече данни за затъмнението - кой автор, къде и т.н.
Имам програмки, ако искаш - пиши на лични.



Тема Поздравлениянови [re: dedo_minu]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано20.11.06 04:14



Харесва ми обосновката ти и не мога да възразя на нищо, затова считам този постинг за един от най-добрите ти напоследък.

Все пак ще опитам да балансирам като попитам следното:

1. Ако приемем, че днешна Гърция се е намирала в климатичния пояс на северна България и южна Румъния, това би обяснило на пръв поглед изумителните размисли на Херодот и Хипократ. Например, че северния студ, дето живеят изпечените до червено от мраза скити, е непоносим, та и пчели не виреят. Че леденият вятър идва откъм траките, и т.н.

2. Но! Какви гръцки сведения имаме за зимите в Елада?

Би трябвало да са описвани като днешните типични за околодунавските области. На такова нещо не съм попадал. Всъщност точка 1 говори, че Скития и Тракия са си били в днешния климатичен пояс.

3. Геологически би трябвало да са останали следи от промени в климата, независимо дали стават бавно или бързо. Или греша?
---
Струва ми се, че има много други алтернативни обяснения за и на Топер и Фоменко...

-:-:-


Тема Фоменко правил ли си е труда да проверинови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано20.11.06 04:20



твърденията на Диоген Лаертий?
Въпросният дава зашеметяваща отправка за хронологията, за която до ден-днешен не съм попадал на коментари от математици и астрономи.

Диогенчо казва, че 48 863 години преди Сашко Македонски живял първият философ - Хефест. Между Сашко и този Хефест са наблюдавани 373 слънчеви и 832 лунни затъмнения. Считам, че избягването на коментари за това ценно сведение е а) огромен пропуск и б) доста съмнително



-:-:-


Тема Как съм го пропуснал това?!?!?!нови [re: oros]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано20.11.06 07:33



Ако всички българи са като вас, ще ме разберете, защо търся корените си при римските императори и иудеите.



Нали по-горе искаше да правя разлика между евреи и юдеи?
Сега направо ни поюдейчи!!!



Кой е юдеин? Римският император Управда-Юстиниан, който прокарва закони против чифутщината? Ако ще доказваш, че съм потомък на евреи, по-добре ела и направо ме евтаназирай по начин, който ти си избереш.
Приемам персо-ферганците, самоедите, тюрките, угро-фините, китайските васали, НО НЕ И ЕВРЕИТЕ!!!!!!!!!!!!!!!!
Глупости на търкалета!
---
Беше ми интересен, въпреки че не съм съгласен с повечето ти теории. След тая про-юдейска пропаганда обаче влизаш в черния ми списък без право обжалване. Дори да се коригираш, ще имаш доста дълъг изпитателен срок.
Юдеи... едва се сдържам да не те обсипвам с епитети, бе човече!!!!!!!

-:-:-

Редактирано от Иoaнн_Mизийckий на 20.11.06 07:34.



Тема Re: Как съм го пропуснал това?!?!?!нови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.11.06 07:50



щом София, според oros, е Йерусалим, а България е Палестина, логично е тогава българите да са евреи.
Ама не ми стана ясно, защо в едната си тема, господинът търси паралели между българи и чифути, а в другата тема сравнява българи и римляни. Нещо не може да се определи, коя теория по му е на сърцето май...



Facta, non verba!


Тема Чак сега разбирамнови [re: oros]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано20.11.06 07:53



подтекста на онова за Обетованата земя - не просто еврейската история за Моше и чифутите била вдъхновена от Самуил и българите, а самият Самуил бил Моше, а българите - чифути.
Колко съм бил наивен, да не река прост.

---
Ето какво ще ти кажа:

Еврейски произход няма защо да доказваш!
Евреи няма. Има поюдейчени европейци в азиатската държава Израел, създадена с документ, на който мастилото още не е изсъхнало. Просто трябва да се поюдейчиш и ставаш чист евреин. Зубкаш мракобесните им книжки, резваш пишока (ако още не си) и се превръщаш в чифут.


---
Моите предци не са евреи. Българин не значи християнизиран евреин. Юдейска лъжа. Мамка ви! Отца ми е Истинския Бог, а не лъжебожеството Яхве, което нееврейските ми предци са наричали и САТАНАИЛ.

Ах, колко ми е трудно да не ви мразя!
Дишай, не се противи на злото, дишай, трябва да обикнеш и враговете си, дишай, защо мене, Господииииииииии!

-:-:-



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.