Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:24 26.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Как са произвеждали гъркоманинови [re: koмитa]  
Автор Tpaвъл (бунтар)
Публикувано29.06.06 21:33



Комита, аз съм потомък на еретици. Искаш ли да провериш дали съм рязан?



Тема Re: Как са произвеждали гъркоманинови [re: Tpaвъл]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано29.06.06 21:45



Ти си католик от столетия.



Тема Re: Как са произвеждали гъркоманинови [re: Tpaвъл]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано29.06.06 21:46



Комита, аз съм потомък на еретици.

На мен ми по-любопитно дали ти си еретик, ако да - какъв, а не толкова на какви си потомък.

Искаш ли да провериш дали съм рязан?

И да си рязан, няма значение. В Новия завет съвсем ясно е казано:

ГЛАВА 7
22. Моисей ви даде обрязанието, макар то да не е от Моисея, а от отците, и вие в съботен ден обрязвате човека.
23. Ако в събота човек приема обрязание, за да не бъде нарушен Моисеевият закон, - на Мене ли се гневите, задето цял човек здрав направих в събота?
24. Не съдете по външност, а съдете с праведен съд.


+

27. и необрязаният по плът, като изпълнява закона, не ще ли осъди тебе, който при Писание и обрязване престъпваш закона?
28. Защото не онзи е иудеин, който е такъв по външност, нито онова е обрязване, що е външно, върху плътта;
29. а онзи е иудеин, който вътрешно е такъв, и онова е обрязване, що е в сърцето, по дух, а не по буква: нему похвалата иде не от човеци, а от Бога.


Може би комитата счита босненците и българите-мохамедани за второ качество хора?
---
Аз поне не виждам съществена разлика между юдейското (гръцкото) православие и исляма.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Как са произвеждали гъркоманинови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано29.06.06 21:48



Може би комитата счита босненците и българите-мохамедани за второ качество хора?

Ти как мислиш

? Смятам ли българите с неправославно вероизповедание за по-ниско качество хора, а?



Тема Re: Как са произвеждали гъркоманинови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Tpaвъл (бунтар)
Публикувано29.06.06 21:49



"На мен ми по-любопитно дали ти си еретик, ако да - какъв, а не толкова на какви си потомък."

Ако досега не си разбрал, значи и да ти го кажа, няма да има кой знае какъв ефект.



Тема Re: Как са произвеждали гъркоманинови [re: koмитa]  
Автор Tpaвъл (бунтар)
Публикувано29.06.06 21:56



О, не, далеч по-млад съм. Няколко десетилетия, от които католик "по задължение" съм бил докъм прочитането на първата си книга с отношение към старите религии. Съветвам те и ти да намериш по-скоро нещо подобно, може и да ти помогне.
Но все пак не разбрах искаш ли да провериш рязан ли съм?



Тема Re: Как са произвеждали гъркоманинови [re: Tpaвъл]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано29.06.06 21:59



Слабо ме интересува дали си рязан. Просто не спекулирай. Католиците северно от Пловдив са католици от столетия. И много добре знаеш че избора при тях е бил или ислям и рязане отдолу, където незнайно защо искаш да те проверявам, или католицизъм!



Тема Re: Как са произвеждали гъркоманинови [re: Tpaвъл]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано29.06.06 22:00



Ако досега не си разбрал, значи и да ти го кажа, няма да има кой знае какъв ефект.

"Подушвам, че сме от една порода", както се казваше в рекламата.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Как са произвеждали гъркоманинови [re: koмитa]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано29.06.06 22:02



Ти как мислиш? Смятам ли българите с неправославно вероизповедание за по-ниско качество хора, а?

Да.

След като се изказваш така за босненците-резняци, защо да мисля, че имаш по-различен поглед върху българите-резняци?

Или резняците се делят на българи и всички останали?

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Как са произвеждали гъркоманинови [re: koмитa]  
Автор Tpaвъл (бунтар)
Публикувано29.06.06 22:06



"Католиците северно от Пловдив са католици от столетия."

.. Па тръгна Ангел, отиде
в Филибе, стара касооба,
в пустата Марица махлеси
на Салчовото кафене,
тамка си Ангел намери
троица души хайдути:
Георги Павликянчето
и Стойчо Чакъргюзлия
и Тодор Палабуюка.
Ангел на Георги думаше:
- Я хайде, Георги, със мене
в Драгойнова гора да идем.

Вероятно Комита е по-наясно от

какви са живеещите на север от Пловдив...

" И много добре знаеш че избора при тях е бил или ислям и рязане отдолу, където незнайно защо искаш да те проверявам, или католицизъм!"
Комита, започни да четеш книги, дано нещо ти се поизбистри. Никога не сме били поставяни пред избор.

Редактирано от Tpaвъл на 29.06.06 22:24.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.