Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:21 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Ми не, къде си го писал точно? :)))нови [re: koмитa]  
Автор deutschlande (непознат )
Публикувано30.06.06 19:41



>>>Хайде сега да видим по какво се различават Балканите и Западна Европа.
Колко различни държави са владели целите Балкани? Тракия, Македония Римската империя, Византия, България, Османската империя, а сърбите в частта на Западните Балкани.
Колко държави и за какви територии са спорили в Западна Европа?<<<<

Освен, ако Тракия, Македониа, Римската империя, Византия и ОСманската империя не са владяли Балканите всички през XX век, значи няма как да се разбере, че говориш само за него ]



А ти не се цупи, ами ме трий. Нъл тъй се разбрахме
И гледай мача, виж как хубаво водим



Тема Re: Ми не, къде си го писал точно? :)))нови [re: deutschlande]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано30.06.06 19:55



Аржентина ке падне!

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: З. Европанови [re: gioni]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано30.06.06 19:59



Анджък, това дето комита разправяше как страданията на българите са уникални след две световни войни и 80 милиона убити само за 20 век и още толкова изселени, почна малко да прилича на еврейското интерпретиране на историята.

Да не забравяме стогодишната война, която съкращава Средна Европа с една трета и оня, дето беше пратил цяла област при свети Петър, та той да различавал кой билиправедните.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Виж сянови [re: Craig]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано30.06.06 20:09



Разликата е че българита са тормозени в мирно време, а не по време на война.



Тема той се е родил като елиноезиченнови [re: koмитa]  
Автор gioni (Букарев)
Публикувано30.06.06 20:12



Даскалов малко е прекалил. Теодор Колокотрони (Чоркина) е от планината Тайгет в Пелопонес. Там няма латиноезични. Родителите му са елиноезични пастири-каракачани. От две-три поколения преселници от Епир, някои предполагат и авранитски примес в кръвта му, но той се е родил елиноезичен.
Даскалов е прекалил в онази книга като всичко известно що е каракачанин и арванит, той го е представил за влах. Друг е въпроса, че точно каракачаните са имали като собствен етноним "влах".

Но какво значение има всичко това, кой какъв език е говорил по рождение - никакво нито за хаджи Христо, нито за Одисей Амбруцу, нито за Колокотронис, Караискакис и др. Коментирал горния ми постинг.

Редактирано от gioni на 30.06.06 20:14.



Тема Re: Ми не, къде си го писал точно? :)))нови [re: deutschlande]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано30.06.06 20:16



Ама като ми се прочетат нещата и става ясно че говоря за 20-ти век. Плебисцита в Шлезвиг-Холщайн и въпроса с Южен Тирол са си неща от 20-ти век. Пък нещата които ти описваш са предимно династични борби. Дай си ми куклите, на ти си парцалките. И ние на Балканите си имаме доволен брой подобни дърпаници. Но когато става въпрос за планомерно етническо прочистване и планомерно асимилиране на хора, то мисля че на Балканите за 20-ти век, нямаме равни. Германците са доста изселвани в този век, но не са асимилирани. Те губят земи, но не губят хора. Ние българите единствено успяваме да си приберем тракийските/които са останали живи/ и добруджанските българи. Македонските българи ги денационализираха, а моравските ги асимилираха. И това за размерите на българският народ, са ОГРОМНИ ЧАСТИ от народа ни. Айде, ония емигрантите във Влашко не ги броя, там никой не ги е насилвал да си слагат румънски окончания отзад и да се овлашват.



Тема Re: Ми не, къде си го писал точно? :)))нови [re: Craig]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано30.06.06 20:16



А дано!



Тема Re: Виж сянови [re: koмитa]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано30.06.06 20:17



не се нервирай.
Никой не оспорва че си корифей и имаш много информация за македония и гърция, може би просто ти е малко информацията за средно- и западно европейските страни, да не говориме за Африка и Азия.



Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: много смешно ми звучатнови [re: gioni]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано30.06.06 20:18



А ти отде знаеш как се е чуствал хаджи Христо?



Тема Re: Виж сянови [re: Craig]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано30.06.06 20:24



просто ти е малко информацията за средно- и западно европейските страни

Факт е!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.