Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:45 01.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Простащините на картечаря....нови [re: Topepo]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано04.03.02 16:35



Истината винаги боли,тореро
Аз работя с факти а не белетристика. Що не си откриеш такова клубче, а?



Тема Re: BCBнови [re: Topepo]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано04.03.02 16:47



И тук грешка. Знаеш Косигин на колко години е бил тогава, и каква е правил?



Тема Re: Простотията по принцип...нови [re: MG42]  
Автор Topepo (дон)
Публикувано04.03.02 16:50



Ма ти наистина си толкова прост, че даже не си усетил какъв автогол си вкарваш с последния си постинг....

МУ-ХА-ХА-ХА-ХА............



Тема Re: За фактологията и художествените измислицинови [re: Topepo]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано04.03.02 17:08



КОНКРЕТЕН!Преди всичко. Когато човек е безсилен пише глупости.
А сега сериозно. Мислиш ли че англичани и американци биха скрили такъв факт? Според мен не . Ако имаше нещо такова поне малко, сега щяхме през вечер да го гледаме по Дискавъри и прочие.............
Такъв хубав пропаганден повод: Ние ви спасихме! И филми щяха да направят, такава тема не се изтърва! Да ама не.
А по отношение руските източници, ако имаше нещо такова щях да знам, занимавал съм се твърде дълго там и за това не мога да ги трая вече. Това не ми пречи да съм обективен.
Айде без глупости!



Тема Ти го плюеш.....нови [re: MG42]  
Автор Topepo (дон)
Публикувано04.03.02 17:51



Ти го плюеш, то мига. И казва - дъжд вали. Що е то?
Отговор - Картечаря.

Редактирано от Topepo на 04.03.02 17:52.



Тема Това беше само за илюстрациянови [re: MG42]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано04.03.02 18:02



Просто не вярвам че Сталин съзнателно ще постави режима в ситуация, по-критична дори от онази през лятото на 18-та.
Това по повод версията на Червения барон че съветите са имали предварителен план да подмамят германците до Москва и Волга, за да ги разбият там.
Изобщо, войната от 1941-ва има общо с онази от 1812-та само по името - и то защото пропагандата го е откраднала.

And if you tolerate this
Then your children will be next


Тема За mike - лично!нови [re: mike]  
Автор Topepo (дон)
Публикувано04.03.02 18:08



Виждайки, че се занимаваш СЕРИОЗНО и ЗАДЪЛБОЧЕНО с тази тема, се постарах да ти отговоря, в рамките на възможностите си.

Ще те помоля да не обръщаш внимание на глупотевините на Картечаря. Действително съжалявам, че си позволих да сляза до нивото му....

Ако имаш въпроси към мен, заповядай!



Тема Re: За плановетенови [re: 1984]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано04.03.02 18:48



От това което аз съм учил там, като отсея идеологизмите мога да твърдя, със сигурност че съветската довоенна доктрина е предполагала отразяване на първоначалния удар и чрез мощни контранастъпателни действия да отхвърли вероятния противник от държавната граница. Впоследствие чрез мощни авиоудари да скове комуникациите, подвозите на гориво, боеприпаси, резерви, като едновременно с това чрез разсичащи удари с танкове, авиация и пехота да се вземе стратегическа инициатива. Предвиждали са се и тактически въздушни десанти със същата цел. За това още през 1938 са създадени танкови и механизирани копуси, въздушнодесантни дивизии и т.н да не се впускам в подробности............Червената армия не е допускала продължителни военни действия на своя територия!
Малко хора знаят но тъкмо такава е била военно стратегическата игра сини(Жуков) и червени(Павлов). Сините печелят(точно по същия начин по късно печели и Хитлер!) Сталин е бесен. По нататък фактите са широкоизвестни.
По отношение на първия период, според мен фатална роля за СССР са изиграли чистките в армията, като цифрите за висшия и среден команден състав там са ужасяващи.Части и съединения са командвани от командири на полкове без съответния опит... Даже се чудя как въобще са удържали...
Други факти подминавани в дискусията са масовите предавания в плен на военнослужещи от неруски нацоиналности - факти умело скривани по идеологически причини.Например в Западна Украина масово немците са били посрещани с хляб и сол като освободители, същото се отнася за Кавказ, кримските татари и др. Е Сталин след това ги преселва.......
Така че темата е толкова всеобхватна и взаимосвързана! Само че да боравим с факти, а не да пишем глупости, хайде да не казвам като кого!



Тема Малко се съмнявам...нови [re: MG42]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано04.03.02 19:39



...доколко чистката през 1937г. се е отразила като намаляване качествата на командния състав на РККА.Отиват си ветераните от гражданската война.
Провалът на Тухачевски при Варшава през 21-ва показва колко струват те в "обикновена" война, а не в гражданска.Бойният опит на основната част от тия командири се състои в провеждането на масов терор - да не забравяме че гражданската война като въоръжен сблъсък се е водела между армии от по няколкостотин хиляди, а жертвите са милиони.

Освен това срещу режима въстават не само неруските народи.Например през 42-ра на Дон и Кубан се повтаря 18-та.Затова казвам че има нова въоръжена фаза на все същата гражданска война.И това е неразбраното от германците, изпуснатия златен шанс и основна причина за тяхното крайно поражение.

Способността на РККА да нанася масирани контраудари е също така много съмнителна с оглед плачевните резултати от действията на мехкорпусите.И не само на югозападното направление през юни, но още повече на западното през юли при Лепел и Сенно.

Темата наистина е всеобхватна и взаимообвързана.
Общо взето, аз имам големи съмнения дали и при изпреварващ съветски удар войната нямаше да стигне до Москва и Волга.

And if you tolerate this
Then your children will be next


Тема Re: Немците не санови [re: 1984]  
Автор MG42 (специалист)
Публикувано04.03.02 20:11



изпуснали златния си шанс, а напротив много планомерно са работили в тази насока( Изтребване на потенциалните противници на окупираната територия, назначаването на засегнати от режима лица и т.п. включително до съставянето на "правителство") А колкото до чистките това което казваш е погрешно(извинявай). Не искам да дискутирам тази тема. Има достатъчно източници вече, не е като преди 20 години. Не знам как си с военщината но си представи че например от командир на батальон, за една година ставаш командир на полк, на следващата началник щаб на дивизия и т.н. Как ще е ?
Никак! И това в рамките на армията. По голям подарък здраве му кажи.
По отношение на "въстанията".
А нима руснаците не са били подложени на геноцид, какъвто светът не познава? За мен лично режимът на Сталин в това отношение бие и Хитлер, и Полпот ...........
А защо са действали слабо мехкорпусите? Ами сам си отговори. Или питай някоя шапка със зелени чорапи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.