Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 01.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Сърми с некисело зеле?нови [re: geminarius]  
Автор lPA (минаващ)
Публикувано27.12.04 20:08



Здравей,
Малко късно се включвам, но ако решиш пак да правиш сърми с прясно зеле, ще споделя моя опит. За съжаление тук продават само ситно нарязано кисело зеле и след всички проби, най-сполучливия вариант според мен е следният:


За отделянето на листата - в голяма тенджера завираш вода / доста, над половината от тенджерата / . Набождаш с вилица зелката за кочана и потапяш зелката във врялата вода за около 30 - 40 секунди, с нож режеш от кочана най-горните 1 - 2 листа, потапяш пак във врялата вода и така докато си отделиш листата. Изглежда сложно, но е много лесно. После изливаш половината от водата, добавяш сол и много лимонтузу и връщаш всички листа във водата, захлупваш и ги оставяш да поврат 10-ина минути.
Най-добре е, ако може листата да останат накиснати по този начин за цяла нощ на хладно място. С тази отвара е хубаво да се полеят завитите вече сърми - не трябва да е много солена.


Може да се прибави нарязано кисело зеле от консерва, или както се продава, или към плънката, или между сърмите.

Плънката и завиването са ти го обяснили добре.

Щастлива Нова Година.



Тема Re: Сърми с некисело зеле?нови [re: lPA]  
Автор Sapiens-s-s (човек)
Публикувано27.12.04 21:11



А "многото лимонтузу"?
При толкова много лимонтузу, колкото съветваш разумно ли е с тази отвара да се поливат готовите сърми?
Весели празници!

"Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре..."


Тема Re: Сърми с некисело зеле?нови [re: Sapiens-s-s]  
Автор lPA (минаващ)
Публикувано27.12.04 21:57



Sapiens-s-s, пиша от личен опит. Тук една опаковка лимонтузу е 25 г, вече слагам почти цялата и всеки път се заричам да слагам повече. Мисля, че не е толкова кисело като едновремешното българско. А и обикновено сърмите излизат много - и зелките големи, и повече плънка слагам.
И все пак човек като готви си преценява - отварата може да се опита на вкус.



Весели празници и на теб.



Тема Re: Сърми с некисело зеле?нови [re: lPA]  
Автор Sapiens-s-s (човек)
Публикувано27.12.04 23:47



Ами то, май и в България една опаковка е 25 гр.
Значи искаш да кажеш, че цялото това количество лимонтузу успешно се поема като киселина от прясното зеле и не е повече от необходимото.
Все пак, 25 гр. е конкретен ориентир.

"Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре..."


Тема Re: Сърми с некисело зеле?нови [re: Sapiens-s-s]  
Автор lPA (минаващ)
Публикувано28.12.04 00:07



Да, това е ориентир, но много зависи от големината на зелката и количеството плънка. Отварата се използва да се залеят навитите сърми, но ако е много, не се използва цялата. И пак зависи колко е кисело лимонтузуто.
А също така и от конкретния вкус на консумиращите.



Тема Ехееееееееееееенови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор famulus (православен)
Публикувано28.12.04 15:33



здравей! Обратните сарми и сега се сещам, хаааа
В ислямска съм наистина
да видим до кога....
Както и да е - наздраве и заради мене сега по празниците
Аз ще поствам по някоя рецепта оттука, всъщност не са им лоши нещата, но като съм сам, не ми се и готви толкоз

Дай ни помощ в утеснението, защото човешката защита е суетна.


Тема Re: Ами същият съмнови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор lPA (минаващ)
Публикувано29.12.04 02:08



Чpeвoyroдниk,
А помниш ли в темата за пуйката на Пепеляшка, ти се чудеше какво би се получило, ако така се извади месото на пиле, нареже се и кожата се напълни с нарязаното, смесено с различни видове сирена. Аз го правих - много е вкусно, но и много тежко.

Надявам се, да се обаждаш по-често в клуба.



Тема Re: Ами същият съмнови [re: Чpeвoyroдниk]  
АвторF1 (Нерегистриран)
Публикувано29.12.04 10:30



Случайно ника ти преди да беше: “Rodion the chief”?



Тема За пуйката на Пепеляшканови [re: lPA]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано29.12.04 10:32



А-а-а помня я, как да не я помня. Бях я постнал отново в една тема "Златните рецепти на клуба"...... Ще се опитам да изровя темата от архива и да я извадя отгоре. А ти какво имаш предвид като казваш, че е "тежко"? Тежко за приготвяне или тежко за ядене/след ядене.

Обикновено съм доста зает през годината и само около големите празници имам време да пиша по-активно в клубовете. Между другото, случайно открих, че нашата Пепеляшка продължава да пише, но представи си - в клуб "Сватбени вълнения" . Дори има линкове към сватбените и снимки. Интересно защо след омъжването си не се интересува от готварство? Всъщност не съм много сигурен дали това е същата Пепеляшка, но публикувания в профила e-mail ми прилича на нейния и освен това имам спомени, че тя беше в Германия а мейла е нещоси@другоси.de.



Тема не, винаги съм бил Чревоугодникнови [re: F1]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано29.12.04 10:46



А Rodion de chef си го спомням.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.