Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:44 27.04.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Zavisi ...нови [re: mutant]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано10.02.08 23:17



Разбира се.



Тема Re: АМИ ТОГАВА ВИЕ КАЖЕТЕ!!!нови [re: manunegra]  
АвторГaбpoвka (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 09:34



... отивам при "работодател" който от месеци търси нещо си ... и го ппитам КОЛКО? .... а той -МИ КОЛКОТО НАВСЯКЪДЕ! ... ми като ще е колкото навсякъде Аз защо да идвам при тебе ве? а той седи и ми мига насреща тъпо ...

Имам огромен опит с работодатели, със спечелени от мен конкурси, но после на това място не назначават мен, а връзкар, който даже про-формма не се е явявал на конкурс, интервю или изпит някакъв. Все търсят квалифицирани хора с опит, пък чужди езици да знаят пък компютърна грамотност, пък с познания за международни пазари и бла-бла и накрая ... 350 - 400 лв. Един такъв "работодател" три месеца ме "ухажва" /обърнете внимание на кавичките, щото ухажването беше да започна работа при него/ да изведа фирмата на международен пазар и с тенденция да ме прави директор на фирмата и накрая предложи ... 350 лв. стартова заплата!!!

Да отбележа, че на работничките дава 500 и те пак бягат. Та попитах аз по каква причина, аджеба, да избера да се нагърбя с такава отговорност, като и за неквалифициран труд бих вземала 350 лв. кде и да е. От него да минело, щял да ме осигурява на реална заплата!!!



Тема Re: АМИ ТОГАВА ВИЕ КАЖЕТЕ!!!нови [re: Гaбpoвka]  
АвторDlDA (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 14:17



Относно "Габровка",
Това е така скъпа, защото една голяма част от нашите родни бизнесмени нямат нищо общо с пазарната икономика и организацията на производството!
Усетили сладоста на лесно спечелените пари те не се стремят да разширяват оборота или да създават висококвалифицирани кадри а се стремят да поддържат състав с минимално заплащане и непрекъснато текучество на кадрите. Печалбата им идва главно от неплащане на данъци и осигуровки, неплащане на реално вложения труд, измами с невложени суровини в производството.
Една моя приятелка 3 години работи като счетоводител в една габровска фирма, като нейната работа се състоеше в счетоводния баланс на фирмата да докарва минимална печалба за нея.
Съвсем наскоро попитах един познат "бизнесмен" защо толкова е повишил продажната цена на едно негово изделие. И знаете ли какво той ми отговори:
"Ами защото много почнаха да го търсят!". Както се казва в случая "No comment"!



Тема Re: АМИ ТОГАВА ВИЕ КАЖЕТЕ!!!нови [re: DlDA]  
АвторЦCKA (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 17:02



Напълно си права.
За съжаление в това е трагедията.



Тема Re: АМИ ТОГАВА ВИЕ КАЖЕТЕ!!!нови [re: ЦCKA]  
Автор manunegra (непознат )
Публикувано11.02.08 18:39



... трагедията всъщност е в това ... че много мой приятели и познати вече не са тук ... В СЛЕДСТВИЕ На ГОРЕОПИСАНАТА РЕАЛНОСТ .... създадена от българските "БИЗНЕСМЕНИ" ...



Тема Re: АМИ ТОГАВА ВИЕ КАЖЕТЕ!!!нови [re: manunegra]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 18:47



I men mnogo mi lipsvat priatelite deto se iZseliha. To i aZ samia v Gabrovo mai veche samo prespivam... ot vreme na vreme. Struva mi se skoro i aZ shte pochna da se pribiram samo po praZnicite.



Тема А ЗАЩО НЕ СЕ ПРОБВАТЕ!?нови [re: mutant]  
АвторBOGAT-BEDEN (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 20:56



А защо не се пробвате да си създадете бизнес и да си плащате по 1000-2000лв. на хората, които ще ви работят!? Ама то не ще само джуки, ами и дупе...



Тема Re: А ЗАЩО НЕ СЕ ПРОБВАТЕ!?нови [re: BOGAT-BEDEN]  
АвторSensitive (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 08:42



Напълно съм съгласна с Дида и всички, които я поддържат, млади хора не се задържат в габрово заради ниските заплати и никаква реализация, а що се касе за предложението на богат-беден, интересно какво смята той за бизнес? Сигурно "купува-продава", както повечето "бизнесмени" в Габрово, ами да пробва той да изгради някакво производство, то наистина не става само с "джуки". Тогава няма да пита, дали малко или много 500 лв., самото производство ще покаже какви заплати могат да се изкарат от него, стига да е рентабилно.



Тема Re: АМИ ТОГАВА ВИЕ КАЖЕТЕ!!!нови [re: DlDA]  
АвторГaбpoвka (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 09:00



Точно, точно! Все пак, за да сме справедливи, трябва да признаем, че и кадрите, като цяло, не са стока, нещата са двупосочни, обаче работодателите трябва да се научат да търсят, разпознават и задържат малкото останали качествени хора. Иначе ... ами виждаме какво става, като е иначе.





Тема Re: Sensitiveнови [re: Sensitive]  
АвторBOGAT-BEDEN (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 09:06



Ти от завода ли си купуваш тоалетна хартия и клечки за уши!? Или от Билла, ЦВА и кварталната бакалия? Нали схващаш - все някой трябва да плати за това ти удобство... А на теб стиска ли ти да си изградиш "някакво производство"!? И като си произведеш нещата какво ще правиш - ще ходиш от врата на врата да си пласираш продукцията ли!?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.