Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 28.04.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re:Jenniferнови [re: Jennifer:)]  
АвторBOGAT-BEDEN (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 18:26



"Производителен е само този работник, който произвежда принадена стойност за капиталиста и служи за самонарастване на капитала" - тук напълно съм съгласен с твоя човек!
Аз лично не си вземам работници, които с труда си да се самоиздържат в моята фирма. Те трябва да ми носят печалба, която след това да преразпределям между мен и тях. Защото, за да продължим с цитатите "За капиталистите производството на продукти, на блага има смисъл само ако те им осигуряват принадена стойност. Няма ли такава, капиталистите закриват производството."
Та на чичко ти Маркс са му били ясни нещата...





Тема Elementarnoнови [re: manunegra]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 18:58



Ako Zaplatite ne rastat, Znachi rabotodatelite ot Mashinostroeneto predpochitat da polZvat nekvalificiran personal Za tynki kinti. Iavno ne im prechi da si karat i taka.



Тема Re: 500 лв. - малко или много!?нови [re: BOGAT-BEDEN]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 19:57



АБЕ ГОТИНА ЗАПЛАТА Е АМА АЯКО МЕ ВИДИш КАКЪВ СЪМ ГОТИН И шА СА ГРЪМНЕш





Тема Re:Jenniferнови [re: BOGAT-BEDEN]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано02.02.08 10:26



На чичко Маркс че му е било ясно, спор няма! Нали това писах по-горе и аз.
Но прочети, или препрочети какво е казал за потребителната стойност и стойността на стоката работна сила.




Редактирано от Jennifer:) на 02.02.08 10:27.



Тема Re:Jenniferнови [re: Jennifer:)]  
АвторBOGAT-BEDEN (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 17:03



Нищо не е казал по въпроса как да се определя коефициента за привеждане на висококвалифицирания към простия труд. То тогава не и имало толкова голяма нужда от това... Нали се сещаш - на нискоквалифициран работник, който ти донася печалба от 1000лв. на месец му плащаш 50 % т.е. 500лв./ заплата + осигуровки/. Но на висококвалифициран работник,който ти донася печалба от 10000лв. не може да му платиш пак 50%... Съгласна!?



Тема Mojesh,нови [re: BOGAT-BEDEN]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 17:23



... ama neshtesh i Zatova visokokvalificirania si diga chukovete i Zaminava tam deto shte mu gi dadat.
Kadyrni hora ima, no te si Znaiat cenata, dokato mestnite rabotodateli raZsyjdavat krivo i opredeliat Zaplatite na baZata na nekva psihologicheska bariera Za mestnia region, vmesto realno da oceniat polZata ot konkretnia chovek i da se opitat da go Zadyrjat stimuliraiki go sled kato vijdat che imat polZa ot nego. Malko ostanaha horata, koito naistina rabotiat v Gabrovo, povecheto samo mai se vodiat na rabota i trupat staj Za pensia a dohodite im idat ot strani.

aZ pak ti kaZvam magaZineri i skladajia-shofior shte si namerish Za 300lv. netna Zaplata. Ti samo obiavi rabotnite mesta i shte te potyrsiat.
Tova, che moje da ne ti haresat drug vapros, ama Za tia pari tolkoZ.
Zaribi gi che sled 6 meseca shte im gi napravish 500lv.
Ako si dovolen, naistina go napravi, ako pyk ne si kaji im che si promenil reshenieto si - nai-mnogo da napusnat. Ama kvo ti puka, shte si naemesh drugi. Vyrtelejakata e stara iZpitana shema na gabrovskia rabotodatel, pyk i ne samo na nego sigurno.



Тема Re: Mojesh,нови [re: mutant]  
АвторBOGAT-BEDEN (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 17:49



На мен такива, дето ще ми работят за 300лв. не ми трябват - началната ми заплата е 350лв /говоря за чисти пари/. А това с въртележките изобщо не ме кефи - освен загуба на нерви, време и пари, нищо друго не ми носи!
А на теб да не би да ти плащат 50% от това, което изкарваш за фирмата!?!?! Ще ти ги дадат, ама друг път!



Тема Re: Mojesh,нови [re: BOGAT-BEDEN]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 18:23



Ti nemash problem togava, naemai horata i uspeh.
Kolkoto do men aZ ne rabotia na %, makar da vZemam ot vreme na vreme % Za tova onova pod formata na bonusi.



Тема Re: Mojesh,нови [re: BOGAT-BEDEN]  
Автор manunegra (непознат )
Публикувано03.02.08 11:50



... на 350 ще наемеш едни ... колкото да има някой в склада/магазина
... и шофьор който или е на 18 ... или на 60 ... или не изтрезнява :) ...

... а ако искаш и работа да ти вършат ... демек да ти помагат в развиването на бизнеса ... не бъди толкова стиснат :) ...

... и не са 50% .... веднъж един "ШЕФ" на вече почтифалирала фирма :) ... ми каза : "за да ти дам на теб 500 ,трябва да си изкарал 1500" ...

... когато някой РАБОТНИК ти е възлов ... и от него ти зависи голяма част от бизнеса .... ще му даваш не 50 ами и 100% от това което изкарва ...
... чувал ли си за тази практика в "белите"държави ... важни служители и работници да се правят съдружници ... НЕЩО АБСОЛЮТНО НЕПОЗНАТО ЗА МЕСТНИТЕ РАБОТОДАТЕЛИ

щото в БГ няма работодтели .... има чорбаджии ... МАНТАЛИТЕТ ...

.... и още нещо БОГАТ-БЕДЕН ... не забравяи .... както правят повечето работодатели ... ОБУЧЕНИЕТО на персонала .... не може винаги да ги намираш ОБУЧЕНИ ... и ти требе да обучаваш ...



Тема Re:Jenniferнови [re: BOGAT-BEDEN]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано03.02.08 12:42



Отново те препращам към "потребителната стойност на стоката работна сила". Там всичко е казано.

Високо квалифицираният служител има нужда от литература, информационни източници, пътувания, възстановяване. Не трябва двата вида труд да се съпоставят като процент.
Давам прост пример.

Вашето семейство има нужда от жена за чистене и от гувернантка, която да се грижи за детето ти.

Чистачката може да е тайландка, циганка (ако ти стиска), да имате езикова бариера, въпросът е да чисти добре. Нищо повече. Можеш да и даваш примерно 150лв. на месец. Ако си доволен, да и добавяш по 20тина лв. Те са ОК за този труд. Нейната "квалификация" я има почти всеки.
Ако тя не се е справила, остават някакви петна и мръсотия вкъщи, което не е болка за умиране.

Да разгледаме гувернантката. Малко архаична дума, но не мога да я заместя с "жена за гледане на дете", защото не е същото.
Вероятно ще си потърсиш учителка, нали така?
Ще искаш от нея да се занимава с детето ти, да го учи, да се грижи за него, да му формира навици.
Нейният труд е абсолютно несъпоставим с чистачката. Тя сигурно и ще чисти понякога, но ще бъде и педагог, и психолог. Бъдещето на детето ти зависи изключително много от нея. Далече не всеки може това, което може тя.
Вероятно ще и дадеш 300лв. Ако си доволен и искаш да я стимулираш, това може ли да стане с 20лв.? Сигурно трябва да са 50.
Ако тя се издъни, щетите са много по-големи от някаква си мръсотия, останала по пода.
Същевременно трябва да и осигуриш такова работно време, че да има възможност да се възстановява и подготвя, за да е винаги в добра кондиция. Да може да си набавя литература, да има възможност да ходи на развлечения (концерти, театри).

Отново ще кажа нещо, което почти навсякъде вече съм писала.
Няма защо да откриваме топлата вода.
Хората вече са го измисили, разработили и извървели този път. Защо просто не ги видим какво правят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.