Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:36 28.04.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re:mutantнови [re: mutant]  
АвторBOGAT-BEDEN (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 20:51



Ти пък що си мислиш, че не ща акъл!? Тук поне е безплатен...


Пък ако имаш някаква други идеи за финансиране на бизнес освен с кредит - казвай! Освен, че ще ти бъда вечно благодарен даже и много здраво ще почерпя!!!



Тема Re: 500 лв. - малко или много!?нови [re: xи]  
АвторKлЮkApKa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 18:12



Аз за 500лв. много неща бих направила!



Тема Re:нови [re: иkoнoмиcтa]  
АвторГaбpoвka (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 10:49



И аз това се питам – дали са добре габровските работодатели, че не могат да осъзнаят, че квалифицираната, дори и голяма част от неквалифицираната работна ръка се оттече към чужбина или София и като им дойде квалифициран човек, с опит и образование, който по някакви лични причини е останал в града, му предлагат унизително възнаграждение, което пък автоматично го демотивира. Не проумяват, че и те губят по този начин.





Тема Re: 500 лв. - малко или много!?нови [re: BOGAT-BEDEN]  
Автор Dregnot (малък сладур)
Публикувано08.02.08 22:56



Ами малко са! Един добър работник в днешните условия на живот и по днешните стандарти, издържайки семейство не може да взима по малко от 600-700лв чисти пари. Но габрово отдавна не е град а някакво забутано село на гъза на географията. Квалифицирани работници тук няма, за специалисти изобщо не говорим. Я си направете сметка на разходите и ми кажете как се живее с 300-350лв което е сега масовата заплата??? Хората предлагат за същия труд и то не толкова на запад заплати от 800-1000 евро, с жилища и храна!
Вие сте седнали да умувате за 500лв , няма и една помощ за безработни в германия! Е кво има да говорим тогава.
Вярно е и това че няма квалифицирани работници, ама и няма откъде да дойдат. Хората искат парите да им стигат за живот, и да остават за почивка за това онова. Да не си броят стотинките и да се чудят как да изкарат до следващата заплата. Правилно ти казаха тук че висококвалифицирани работници няма да дойдат на подобна заплата. Един работник не излиза готов научен от училище, той се създава с годините. И се превръща в ценен кадър за съответната фирма. Но ако тя не е способна да го оцени...ще го загуби.
Казано е че за да получиш първо трябва да дадеш.
Не можеш да разчиташ на това че хората са прекарани от бедността и ще ти работят за колкото и да е за да не умрат от глад. Що за качество на труда ще получиш от такъв човек? Той няма да има стимул, нито каквото и да било.
Докато високоплатения има стимул, да не изгуби работата и заплатата. Може да го накажеш, примерно с част от заплатата, това ще го заболи и ще се стреми да не се стига до там втори път.
Та такива ми ти работи със заплатите




http://s2.bg.bitefight.org/c.php?uid=77405

Тема АМИ ТОГАВА ВИЕ КАЖЕТЕ!!!нови [re: BOGAT-BEDEN]  
АвторBOGAT-BEDEN (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 23:14



E, хайде тогава вие кажете до колко лева да се смята, че заплатата е ниска и от колко лева нагоре да се смята, че е висока! И това да се отнася единствено и само за Габрово... И с уговорката, че става дума не за желания, а за действителност. Разсъжденията относно това как ни се иска да бъде са много интересни, но те не променят реалността...



Тема Re: АМИ ТОГАВА ВИЕ КАЖЕТЕ!!!нови [re: BOGAT-BEDEN]  
АвторЦCKA (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 09:44



Я сложи и инфлацията, която е изяла част от тези 500 лв. и да сложим нова цена на труда. Да кажем 550 лв.



Тема Re: АМИ ТОГАВА ВИЕ КАЖЕТЕ!!!нови [re: BOGAT-BEDEN]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано09.02.08 11:51



Добре, някъде уточнили ли сме за какъв вид труд става въпрос?
За мъж или за жена?
За кой отрасъл?


За склададжия и шофьор, каквито ти търсеше ли, или си говорим по принцип?
Извинявам се, ако някъде си конкретизирал, а аз съм го пропуснала?



Тема Re: АМИ ТОГАВА ВИЕ КАЖЕТЕ!!!нови [re: BOGAT-BEDEN]  
Автор manunegra (непознат )
Публикувано09.02.08 12:56



"И с уговорката, че става дума не за желания, а за действителност."

... хубавец си ми тииии ...



... та кой викаш я създава тая "действителнос" ? ...

... "ми те навсякъде дават толкова .... и аз ще давам толкова" ... и си се въртим в една кал ... и си се мажем ... и си псуваме "дееба тая кал" дето сами се навираме в нея



Тема Re: АМИ ТОГАВА ВИЕ КАЖЕТЕ!!!нови [re: manunegra]  
АвторBOGAT-BEDEN (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 15:05



manunegra, ти ми пишеш сякаш май съм ти виновен за нещо!? К`во лошо има, че питам!? Щом питам, значи ме интересува...Пък това защо те дразни не ми е ясно!



Тема Re: АМИ ТОГАВА ВИЕ КАЖЕТЕ!!!нови [re: Jennifer:)]  
АвторBOGAT-BEDEN (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 15:08



По принцип, Jennifer, по принцип...Ето - ЦСКА си каза къде според него минава границата - 550лв. За което му благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.